Autor Wątek: Non Stop Comics  (Przeczytany 631104 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline parsom

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2265 dnia: Październik 30, 2018, 11:06:04 am »
Odrodzenie, to jest komiks, w którym przy obecnym tempie wydawania trzeba się cofać, żeby sobie przypomnieć. Do tego tytuł dość słaby, więc przy takim dużym opóźnieniu kolejnego tomu (zaczynają jak Taurus) odpuszczam ten komiks i z niepokojem zaczynam patrzeć na to wydawnictwo.
Że trzeba sobie przypominać to zgoda. Że słaby - zdecydowany sprzeciw.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline midar

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2266 dnia: Październik 30, 2018, 11:12:20 am »
Drugi próbuje być zabawny  :biggrin: Brakuje ci trochę do sarkazmu Mkolka  :badgrin:
To nie sarkazm, naprawdę ta zwłoka mnie wkurzyła. To nie jest przesunięcie o dwa tygodnie, jak u SL. Tak się właśnie zaczynało u innych mocno opóźniających wydawnictw.

Offline KronosMarcin

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2267 dnia: Październik 30, 2018, 11:19:44 am »
Eh wszyscy zapomnieli że były wybory i prawie każda drukarnia drukowała ulotki hmm
zawsze można samemu sobie założyć wydawnictwo i drukować  a nie czekaj to i drukarnie trzeba otworzyć  :)

Offline -gościu-

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2268 dnia: Październik 30, 2018, 11:22:31 am »
A nie lepiej przestać się czepiać i robić syf na forum?
Zdecydowanie przychylam. Na forum jest za dużo syfu. Ale posty w stylu "Ha! Pisałem o tym już w zeszłym miesiącu, dobrze przewidziałem" i cytowanie swojej własnej wypowiedzi sprzed miesiąca, to też jest syf...

Offline midar

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2269 dnia: Październik 30, 2018, 11:23:06 am »
Eh wszyscy zapomnieli że były wybory i prawie każda drukarnia drukowała ulotki hmm
zawsze można samemu sobie założyć wydawnictwo i drukować  a nie czekaj to i drukarnie trzeba otworzyć  :smile:
Ze względu na wybory, to są przesunięcia jak u SL lub Planety Komiksów (Kruk). U NSC wygląda na to, że oni nawet jeszcze nateriałów nie nają.

JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2270 dnia: Październik 30, 2018, 11:36:31 am »
To nie sarkazm
Najbardziej o to przyrównanie do Taurusa mi chodziło.
Ale posty w stylu "Ha! Pisałem o tym już w zeszłym miesiącu, dobrze przewidziałem" i cytowanie swojej własnej wypowiedzi sprzed miesiąca, to też jest syf...
Nie moja wina że tak trafiam  :biggrin: Ale OK już tak nie będzie.

Offline jeanvanhamme

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2271 dnia: Październik 30, 2018, 12:12:42 pm »
Odrodzenie, to jest komiks, w którym przy obecnym tempie wydawania trzeba się cofać, żeby sobie przypomnieć. Do tego tytuł dość słaby, więc przy takim dużym opóźnieniu kolejnego tomu (zaczynają jak Taurus) odpuszczam ten komiks i z niepokojem zaczynam patrzeć na to wydawnictwo.

Odrodzenie (kurła, REVIVAL, w tym komiksie nikt się nie odradza, ale WSKRZESZA do kurły w nędzy, kolejny przykład redakcyjnych skarpet do sandałów po kolana!!!! Czy to takie trudne odróżnić ponowne narodzenie od zmartwychwstania??? Czy bohaterowie w tym komiksie wychodzą przez kanały rodne ponownie, czy może zwyczajnie wstają z grobów jako dorośli już ludzie? Może w ogóle zamiast Zombi będziemy używać Ludzie Renesansu, panie redaktorze??) ...to komiks, który nawet gdyby był wydany jednego dnia, to i tak trzeba go kartkować w obie strony, żeby zrozumieć wszystkie powiązania i niektórych bohaterów. Tutaj trzeba uważnie śledzić każdy wątek, każdy panel i każdą chmurkę.
Niestety rysownik nie pomaga, bo czasami patrzę na jakąś twarz i nie rozpoznaję podobieństwa. Tłumacz również - mam wrażenie - pomylił w pewnym momencie siostry, ale nie mam żalu, bo ilość potencjalnych f**kupów jest ogromna.

A NSC od kiedy powróciło do oryginalnych tytułów zostało Wydawnictwem Roku  :razz:  Tak czymać.
Na wypadek, gdyby jednak redaktora decydenta poniosła kreatywność, to uprzedzę:
Nie, Duszne Piniądze to nie Ghost Money
Nie, Jacek Więź to nie James Bond, ok?

Offline Murazor

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2272 dnia: Październik 30, 2018, 12:36:15 pm »
Co to oznacza po angielsku to ja wiem. Pytam jednak jak to przetłumaczyć na polski. Bo co do poprawności "zostań zabity" mam wątpliwości...
Sens prawie ten sam. Zabij albo zgin lepiej wyglada, ale zabij albo zostan zabity pokazuje, ze ktos cie zmusza do tego. Z lufa kolo glowy. Ja to tak rozumiem. Natomiast zabij albo zgin, nie ma tego ladunku z przymusem. Mnie sie w pierwszej chwili skojarzylo z zabijaniem, aby zyc dluzej (np nie umrzesz ze starosci jak zabijesz). Tak to czuje. Moze to nie do konca blad, bo sens zachowuje w wiekszosci, ale jednak nie 1:1 z oryginalem, a tutaj mozna to bylo zrobic - nie zroiono, pewnie byly jakies dobre powody do tego

Offline maxim1987

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2273 dnia: Październik 30, 2018, 12:37:06 pm »
Nie, James Bond to nie Jacek Więź, bo James to nie Jacek


Osobiście jestem za tłumaczeniem wszystkiego, co się da na język polski, ale z głową.
W oryginale powinny zostawać tylko elementy istotne językowo ze względów fabularnych (np. tłumaczenie rozwala fabułę).
Dlatego właśnie chylę czoła przed tłumaczem książek o Harrym Potterze vel Heniu Garncarzu :wink:

Offline jeanvanhamme

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2274 dnia: Październik 30, 2018, 12:39:09 pm »
Sens prawie ten sam. Zabij albo zgin lepiej wyglada, ale zabij albo zostan zabity pokazuje, ze ktos cie zmusza do tego. Z lufa kolo glowy. Ja to tak rozumiem. Natomiast zabij albo zgin, nie ma tego ladunku z przymusem. Mnie sie w pierwszej chwili skojarzylo z zabijaniem, aby zyc dluzej (np nie umrzesz ze starosci jak zabijesz). Tak to czuje. Moze to nie do konca blad, bo sens zachowuje w wiekszosci, ale jednak nie 1:1 z oryginalem, a tutaj mozna to bylo zrobic - nie zroiono, pewnie byly jakies dobre powody do tego

Tu akurat chodziło zapewne o stronę bierną - be killed. Gdyby tytuł miał być Zabij albo zgiń, wówczas Bru nazwałby go Kill or die. Ale to "be killed" sugeruje właśnie "zostań zabity". Brzmi koszmarnie

Offline LordDisneyland

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2275 dnia: Październik 30, 2018, 12:56:13 pm »
Cholera, w zeszłym tygodniu wywaliłem z koszyka Royal City po promocyjnej cenie, bo byłem ciekaw polskiej wersji...czemu akurat to musiało spaść ... czemu ja , o bogowie, i za co cierpią komiksiarze! :O

 Dobrze, za bardzo dałem się ponieść duchowi forum- a mam pytanie. Czy GhostMoney w ogóle warte jest uwagi? Czytaliście to może? Rysunki na kolana nie rzucają.  Przeczytałem streszczenie, recenzję- i szczerze powiem, że kolejny "postępowy" komiks o niecnych planach konserwatystów [bo każdy niepostępowiec to potwora istna, bestyja co się zowie] niespecjalnie mnie pociąga..


Aha- "Lady from Dubai"- no, na polskim rynku ten tytuł tomu przyciągnąć mógłby do komiksów nową publikę :wink:



PS- @Jenvanhamme- dzięki za "Ikrę" , humor mi poprawiłeś  :smile:
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2018, 09:45:43 pm wysłana przez graves »

Offline starcek

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2276 dnia: Październik 30, 2018, 01:01:01 pm »
 Czyli wracamy do starego - albo piękne, albo wierne.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline tomb

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2277 dnia: Październik 30, 2018, 01:39:17 pm »
Sens prawie ten sam.
Nie, żeby mi polski tytuł przeszkadzał, ale może "Zabijaj albo zginiesz"?

Offline misiokles

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2278 dnia: Październik 30, 2018, 01:41:41 pm »
Zabij nim zabiją Cię inni!

Offline LordDisneyland

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2279 dnia: Październik 30, 2018, 01:45:25 pm »
"Zabijże lub bądźże ubitym"
Ja głosuję na "Zabijaj albo giń" 8)

 Panowie, tak można długo, ale sprawa chyba nie da się odkręcić, możem mieć nadzieję, że na przyszłość dłużej w NSC pomyślą. I tak mię to nie przeszkadza aż tak, jak "superszpieżka" M.Szpaka. :) Efekt taki, że do każdego tłumaczenia jegomościa podchodzę jak saper do jeża w pasie szachida...

I pozwolę sobie ponowić pytania o G-Money [ha! to dopiero byłby tytuł :) ]