Autor Wątek: Za Polskę - Rokitna 1915  (Przeczytany 2402 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline peta18

Za Polskę - Rokitna 1915
« dnia: Luty 28, 2018, 12:53:51 pm »
Ruszyła właśnie zbiórka na polski komiks historyczny "Za Polskę - Rokitna 1915".Coś dla fanów komiksów ipnowskich :smile:
https://polakpotrafi.pl/projekt/projekt-komiksu-rokitna-1915

https://www.facebook.com/Rokitna-1915-164821194161347/

« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2018, 01:03:13 pm wysłana przez peta18 »
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Itachi

Odp: Za Polskę - Rokitna 1915
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 28, 2018, 07:36:27 pm »
Kolejny projekt niezachęcający ceną, ciekawe czy się przebije czy polegnie jak ostatnie.

Offline wasilmw

Odp: Za Polskę - Rokitna 1915
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 01, 2018, 09:53:08 am »
Dokładnie - sporo ostatnio projektów z mocno wygórowanymi stawkami i progami wsparcia. Zawsze wspierałem w ciemno wszystko co w kategorii komiks się pojawiało, ale ostatnimi czasy czekam i jak projekt nie ma szans na wsparcie to nie zamrażam pieniędzy. Za dużo na rynku sprawdzonych tytułów, chociaż zawsze dziwiło mnie, że jeden projekt potrzebuje 2000 PLN i się wydaje, a inny 15000 PLN i ciężko zebrać mu chociaż 30% tej ceny ląduje w zamrażarce lub w koszu...

Offline keram

Odp: Za Polskę - Rokitna 1915
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 01, 2018, 03:50:51 pm »
Kim są autorzy komiksu?
Nie znalazłem żadnych nazwisk przy opisie.

Offline Itachi

Odp: Za Polskę - Rokitna 1915
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 01, 2018, 04:22:10 pm »
Nie wiem kto wymyśla scenariusz tych kampanii, ale widząc po zainteresowaniu w pierwszych godzinach/dniach nie wróżę sukcesu, podobnie jak Kapitanowi Domino. Twórcy w żaden sposób nie zachęcają do wsparć w pierwszym dniach trwania kampanii, cena jest identyczna dla wszystkich, dodatki zbytnio nie kuszą. Standardowe podziękowania, jakieś pierdółki typu pocztówki, normalnie jak w prenumeratach Hachette (koszulka + kubek)...

Wspierający powinni mieć możliwość wpływania na to jak ostatecznie będzie wyglądał dany towar. Powinny być progi, tu jakaś twarda okładka, dodatkowe szkice, być może rozbudowane historie bądź krótkie dodatkowe, grafiki... Jest tyle pomysłów, a tu otrzymuje otarty suchy projekt, nie wywierający żadnych emocji u potencjalnych wspierających. Serio ciężko jak trudno skonstruować sensowny i atrakcyjny dla klientów pakiet czy pakiety?

Najwidoczniej ciężko. Ostatnim większym sukcesem na portalu wspieram.to było chyba Krzesło w piekle. Komiks był w atrakcyjnej cenie, można było kupić grafiki uznanego w Polsce twórcy i jakoś poszło. Ale ileż to już czasu minęło od tego momentu? Lepiej nie wiedzieć...

Offline Cringer

Odp: Za Polskę - Rokitna 1915
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 01, 2018, 05:04:57 pm »
Cytuj
W przyszłości zamierzamy zainteresować komiksem instytucje państwowe i zebrawszy w ten sposób fundusze, dystrybuować komiks w szkołach.
Ehh ci socjaliści tyko im państwowe i darmo w głowie, zamiast samemu zainwestować trochę grosza.
Mam wrażenie że ten komiks powstaje tylko po to aby się nachapać na patriotycznej modzie przy tym samemu nie inwestując w projekt swoich pieniędzy.

Offline Blaksad

Odp: Za Polskę - Rokitna 1915
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 01, 2018, 06:37:56 pm »
Ehh ci socjaliści tyko im państwowe i darmo w głowie, zamiast samemu zainwestować trochę grosza.
Mam wrażenie że ten komiks powstaje tylko po to aby się nachapać na patriotycznej modzie przy tym samemu nie inwestując w projekt swoich pieniędzy.

A wszystkie komiksy z IPN to nie jest finansowanie z państwowych pieniędzy ?