Autor Wątek: Czy komiksowe prosperity 2015,2016 dobiega końca ?  (Przeczytany 18520 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline NuoLab

Odp: Czy komiksowe prosperity 2015,2016 dobiega końca ?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 17, 2017, 09:18:46 pm »
Wypowiem się jako przedstawiciel grupy, która wróciła do kupowania komiksów jakieś 2-3 lata temu.
Czuję w kościach kres boomu. Mam już większość z tego co zawsze chciałem mieć (komplety dzieł głównych polskich twórców minionej epoki, Asterix, Valerian, Moebius/Giraud, Bilal, Andreas, Hermann itp. klasyka). Trochę eksperymentowałem z zakupami i dzięki temu ugrzązłem w kilkunastu seriach zeszytowych i integralowych, które będę zbierał do końca ale raczej już nie wejdę w nic nowego poza one-shotami bo fizycznie kończy mi się miejsce na półkach a stos zaległości w czytaniu nie maleje. Nie bez znaczenia jest też aspekt pewnego przesytu komiksem. Ergo - koniec boomu powitam z pewną ulgą.

Offline gobender

Odp: Czy komiksowe prosperity 2015,2016 dobiega końca ?
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 17, 2017, 09:34:15 pm »
^ Huh? Po skompletowaniu serii, które chcę, naturalnym jest dla mnie odkrywanie nowych smaczków i moja zakupowa wishlista właściwie z żelazną konsekwencją się powiększa i cały czas mam nadzieje na coraz to nowsze zapowiedzi. Za ogół się nie wypowiadam i statystyk chyba też nie za bardzo nie ma na czym budować.

Offline starcek

Odp: Czy komiksowe prosperity 2015,2016 dobiega końca ?
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 18, 2017, 02:51:24 pm »
He, he - to jest właśnie to.. Gdy już się kończy lista tego, co muszę mieć, pojawiają się kolejne tytuły.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Czy komiksowe prosperity 2015,2016 dobiega końca ?
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 18, 2017, 04:20:45 pm »
Jak to kończy lista? Panowie, co wy? Samych komiksów, których "chciałbym bardzo" jest ponad setka, a co drugi kupiony otwiera nowe drzwi. Bo a to chciałbym więcej danego autora, a to chcę coś jeszcze tego rysownika...

Offline jeanvanhamme

Odp: Czy komiksowe prosperity 2015,2016 dobiega końca ?
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 18, 2017, 05:24:56 pm »
Fajny wątek, dzień dobry.


Zjawisko boomu w Polsce wkracza w kolejną fazę. Zakupoholicy zaczną zapewne bardziej przebierać i niechętnie wchodzić w kolejne serie lub kolekcje. Oczywiście miejsce na nowe opery mydlane jest ogromne i dużo fajnych rzeczy do odpalenia. Z pewnością kilka wydawnictw nie podoła, osobiście zmartwiony jestem Taurusem, w 2016 to była moja ulubiona stajnia, byłem pewien, że wystrzelą na fali Żywych Trupów, Lazarusa czy Black Science (doskonale trafione tytuły), ale chyba niepotrzebnie weszli we frankofony. W każdym razie ich aktywność nie rośnie, wręcz przeciwnie.
Liczę na nowe inicjatywy, nie podoba mi się pomysł Fantasmagorii na TMNT, ale kto wie, może dzięki temu wyklują się nowe pozycje. Ja po kupowaniu wszystkiego co polskie, grubych zakupów w atomie (zeszyty) i multiversum (omniaki), poszedłem na całość, założyłem wirtualny adres w USA i siedzę nocami na ebayu w poszukiwaniu pereł CGC oraz na instock. Z mojej perspektywy do końca boomu daleka droga, dalej mi mało, ale rynek może się skurczyć, nadrabiając jakością.

Offline amsterdream

Odp: Czy komiksowe prosperity 2015,2016 dobiega końca ?
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 18, 2017, 06:13:11 pm »
Zakupoholicy zaczną zapewne bardziej przebierać i niechętnie wchodzić w kolejne serie lub kolekcje.

Jestem właśnie na tym etapie. W ciągu ostatniego roku porzuciłem niemal 30 serii a wchodzenie w nowe ograniczyłem do absolutnego minimum. Coraz większą rolę odgrywa u mnie cena i miejsce na półce, które właśnie mi się skończyło. Ostatnie zamówienia zacząłem układać już na biurku, jeśli nic nie sprzedam to kolejne chyba będą musiały wylądować na podłodze :).

Offline misiokles

Odp: Czy komiksowe prosperity 2015,2016 dobiega końca ?
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 18, 2017, 09:48:27 pm »
Aczkolwiek jest nadzieja, że z każdym rokiem ktoś gdzieś tam w Polsce stwierdzi, że ma trochę wolnego miejsca na półce i budżet do wydania, więc może półkę zapełnić komiksami, skoro tyle fajnych rzeczy się u nas wydaje?

Offline Antari

Odp: Czy komiksowe prosperity 2015,2016 dobiega końca ?
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 18, 2017, 10:57:36 pm »
Zjawisko porzucania serii z uwagi na brak miejsca na półce zawsze mnie fascynowało. Ciekawe ile z tych osób bardziej podnieca sterta papieru zalegająca na ścianie, tworząca popkulturowy anturaż, a ile jest zainteresowana po prostu dobrą historią opowiedzianą na łamach komiksu. Ile z tych osób częściej napina muskuły spoglądając każdego ranka na rosnącą kupkę książkowych grzbietów, niż wspomina intrygujące pomysły fabularne.

Oczywiście nie twierdzę, że zbieranie wydań papierowych jest złe, sam mam ich więcej niż bym tego sobie życzył. Ale warto w przypadku gdy decydującym czynnikiem zakupowym jest ilość miejsca na półce, zweryfikować postawę czy aby chęć posiadania nie przesłania nam chęci poznania? Warto zapoznać się z wydaniami elektronicznymi. Jeżeli ktoś jest naprawdę zainteresowany komiksami, to nie wyobrażam sobie sytuacji, że rynek polski mu wystarczy w dłuższej perspektywie.

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Czy komiksowe prosperity 2015,2016 dobiega końca ?
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 18, 2017, 11:15:11 pm »
jest jeszcze kwestia "obcowania" z komiksem i dla większości (?) wersja papierowa przeważa nad cyfrową



The darkness will swallow everything

Offline amsterdream

Odp: Czy komiksowe prosperity 2015,2016 dobiega końca ?
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 18, 2017, 11:39:26 pm »
Zjawisko porzucania serii z uwagi na brak miejsca na półce zawsze mnie fascynowało.

Przecież nikt tu nie pisał o porzucaniu serii z powodu braku miejsca na półce. Ja porzuciłem tylko te które średnio mi podeszły (lub wcale). Za to brak miejsca na pewno ma jakiś wpływ na wchodzenie w nowe serie, człowiek jest bardziej ostrożny i wybredny.

A czytanie komiksów cyfrowych to dla mnie coś zupełnie abstrakcyjnego, wolę papier.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2017, 11:45:18 pm wysłana przez amsterdream »

Offline gobender

Odp: Czy komiksowe prosperity 2015,2016 dobiega końca ?
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 19, 2017, 07:04:02 am »
^ Czytanie w wersji cyfrowej to jeszcze pal sześć, ale oglądanie? Brrr 

Offline Gawin

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 363
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • F**K sleep trance is all I need....
Odp: Czy komiksowe prosperity 2015,2016 dobiega końca ?
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 19, 2017, 07:14:18 am »
Ja załozylem sobie ze najpierw musze zebrac stare serie ktore mnie interesuja bo na nowe zawsze przyjdzie czas i ceny tych komiksów nie pojda jakos strasznie w górę tym samym zakupilem takie serie jak Preacher, Sin City czy Hellblazer ktore wiem ze za jakis czas mogą być niedostępne z drugiej reki. Z nowosci od reki kupuje Marvel Classic.


A jesli chodzi o prosperity to imo ciagle krecenie nowych filmow inspirowanych historiami z komiksów bedzie dostarczać nowych fanów.


BTW: Jesli chodzi o wersje cyfrowe to jak ktos ceni sobie tresc i historie a chce pare groszy zaoszczedzic (zakladajac ze kupuje komiksy legalnie) to nie widze w tym nic złego.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2017, 07:20:47 am wysłana przez Gawin »

Offline starcek

Odp: Czy komiksowe prosperity 2015,2016 dobiega końca ?
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 19, 2017, 09:10:20 am »
Jak to kończy lista? Panowie, co wy? [...]
Kończy, czyli jest na niej już tylko 61 tomów do kupienia.  :badgrin:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline arczi_ancymon

Odp: Czy komiksowe prosperity 2015,2016 dobiega końca ?
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 19, 2017, 09:18:39 am »
Niestety moja choroba jest już w stadium na tyle zaawansowanym, że mam na liście życzeń około 400 pozycji, z czego około połowa i tak jest trudno dostępna/na granicy osiągalności, więc i tak zostaje na chwilę obecną jakieś 200 pozycji (z czego niektóre to serie wielotomowe), a i tak ciągle wychodzą jakieś niespodzianki.

Offline donTomaszek

Odp: Czy komiksowe prosperity 2015,2016 dobiega końca ?
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 19, 2017, 09:26:33 am »
Nikt z szanownych kolegow nie wietrzy poleczek? Ja robie mala wyprzedaz srednio raz do roku. Jezeli wiem, ze do czegos nie bede wracal - sprzedaje, bo po kiego luja mam to trzymac?  :wink:
Nie rozumiem takiego totalnego chomikowania np. zafoliowac i do piwnicy, uwazam ze to juz nie hobby, a inwestowanie.
Sometimes I'd like to get my hands on God...