Autor Wątek: Wyprzedaże/promocje- komentarze.  (Przeczytany 740780 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysztof_Kuryłło

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1695 dnia: Sierpień 01, 2018, 04:02:03 pm »

widzę że w polsce obsługa klienta i promocje po staremu. śledzę wątek od rana i sytuację można było rozwiązać na x różnych sposobów - wydłużyć termin realizacji i poinformować o tym klientów, zawiesić tymczasowo promocję i wywiesić komunikat, albo np zaplanować wstępnie całą akcje. zakładam że firma przewidziała duży ruch, skoro w widocznym miejscu umieściła informację o tym że jeden klient może złożyć kilka zamówień. już abstrahując od tego że nie wiem w jaki sposób zwiększenie kosztów dostawy do kiosków Ruchu miało pomóc w opanowaniu sytuacji.

Jest.


Ravelo jest częścią  grupy PWN, więc powodzenia w zamawianiu :wink:

Offline amsterdream

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1696 dnia: Sierpień 01, 2018, 05:48:57 pm »
Dobra promocja, ale tylko dla osób mający blisko punkt odbioru lub kiosk ruchu, po wybraniu innej opcji wysyłki nie wychodzi to jakoś dużo taniej od np. mestro a zabawy przy tym co niemiara.

Offline mappy

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1697 dnia: Sierpień 01, 2018, 05:49:48 pm »
Wszystko wykupiliście? Wszystko niedostępne :biggrin:

Offline xanar

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1698 dnia: Sierpień 01, 2018, 05:59:04 pm »
Mi wysłali 20 szt., gdym nie maił spożywczaka na swojej ulicy, w którym odbieram to raczej nie bawiłbym się w takie rzeczy. Ciekawe jeszcze w jakim stanie to dojedzie  :cool: . Coś tam jeszcze dostępne zostało  :biggrin: .

Offline mappy

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1699 dnia: Sierpień 01, 2018, 06:05:07 pm »
Ravelo upycha na styk bez żadnych wypełniaczy więc coś tam pewnie będzie do reklamacji.W Merlinie jak była podobna akcja to chociaż mieli specjalne opakowania gdzie jedna pozycja miała komfortowo. Zdarzały się oczywiście obite rogi ale w małym procencie.

Offline radef

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1700 dnia: Sierpień 01, 2018, 06:45:23 pm »
Coraz ciekawiej robi się na Ravelo, jakąś godzinę temu znikły wszystkie komiksy Egmontu, który były ze zniżką 36%, czyli praktycznie wszystkie nowości z ostatniego miesiąca. Nie wydaje mi się, że zniknięcie tych komiksów wynika z wysprzedania się nakładów, ponieważ sporo z nich (bez kilku, które nie były już dostępne od kilku godzin) są dostępne na PWN, z tego samego magazynu, lecz z mniejszym rabatem.
Odnośnie opłacalności promocji. Tak samo jak w przypadku Merlina niegdyś, by się opłacało trzeba mieć poblisku kiosk.  Ja zakupiłem 12 komiksów od Egmontu z ostatnich tygodni o łącznej cenie okładkowej 469,88 zł. Zapłaciłem za nie (w tym 39,90 zł za 10xdostawę) 197,78 zł, rabat wyniósł 57,91%. Na Bonito za te komiksy z maksymalnymi rabatami zapłaciłbym ok. 275,64 zł, czyli 77,86 zł więcej.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline eyesore

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1701 dnia: Sierpień 01, 2018, 06:57:01 pm »
I teraz mam problem czy czekać czy zamawiać w Bonito  :evil: a taka fajna promka była...

Offline xanar

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1702 dnia: Sierpień 01, 2018, 07:09:19 pm »
a co jak poczekasz to coś się stanie, już teraz musisz mieć  :cool:

Offline Murazor

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1703 dnia: Sierpień 01, 2018, 07:10:50 pm »
a co jak poczekasz to coś się stanie, już teraz musisz mieć  :cool:

skończy się promocja w bonito i trzeba będzie z miesiąc czekać ;-)

Offline eyesore

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1704 dnia: Sierpień 01, 2018, 07:10:57 pm »
a co jak poczekasz to coś się stanie, już teraz musisz mieć  :cool:
Promocja w Bonito kończy się w piątek. Jak dla mnie jedyna sensowna opcja w tym momencie.

Offline xanar

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1705 dnia: Sierpień 01, 2018, 07:35:12 pm »
skończy się promocja w bonito i trzeba będzie z miesiąc czekać :wink:


No fakt, zapomniałem  :wink:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2018, 09:06:10 pm wysłana przez xanar »

Offline Pawel.M

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1706 dnia: Sierpień 01, 2018, 08:26:03 pm »
Jest.
Ale pewnie niedługo :D No ja właśnie złożyłem osiem zamówień. Jeszcze ze dwóch z Poznania i będzie blokada :D
seczytam.blogspot.com

Offline Antari

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1707 dnia: Sierpień 01, 2018, 11:28:43 pm »
Coraz ciekawiej robi się na Ravelo, jakąś godzinę temu znikły wszystkie komiksy Egmontu, który były ze zniżką 36%, czyli praktycznie wszystkie nowości z ostatniego miesiąca. Nie wydaje mi się, że zniknięcie tych komiksów wynika z wysprzedania się nakładów, ponieważ sporo z nich (bez kilku, które nie były już dostępne od kilku godzin) są dostępne na PWN, z tego samego magazynu, lecz z mniejszym rabatem.
Odnośnie opłacalności promocji. Tak samo jak w przypadku Merlina niegdyś, by się opłacało trzeba mieć poblisku kiosk.  Ja zakupiłem 12 komiksów od Egmontu z ostatnich tygodni o łącznej cenie okładkowej 469,88 zł. Zapłaciłem za nie (w tym 39,90 zł za 10xdostawę) 197,78 zł, rabat wyniósł 57,91%. Na Bonito za te komiksy z maksymalnymi rabatami zapłaciłbym ok. 275,64 zł, czyli 77,86 zł więcej.
No to ładne kwiatki :) Na szczęście zdążyłem z nowościami Egmontu. Mam nadzieję, że zrealizują. Oj chyba ktoś się zapomniał i nie przestawił rabatów z 36% na 30% i gdy zobaczyli co się dzieje było już za późno. Pewnie za jakiś czas te pozycje powrócą już z 30% rabatem. W takich przypadkach trzeba działać szybko. Wychodzi duuużo taniej niż w Mestro czy Bonito. A samo zamówienie zajęło tylko mi kilka minut  :lol: Ci co się zawahali niech teraz płaczą  :badgrin:

Offline mappy

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1708 dnia: Sierpień 01, 2018, 11:43:16 pm »
Ja byłem w pracy i jak wróciłem to miałem już tylko oznaczone jako niedostępne :biggrin:

Offline hopsasa

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1709 dnia: Sierpień 02, 2018, 07:51:53 am »
Wow, ale emocje. Wczoraj wieczorem przejrzałem stronkę Ravelo i Pwn i jeżeli nie ma się darmowego punktu odbioru (ja nie mam)  to promocja mniej korzystna niż masterpass, który był w Merlinie. Ja akurat jestem w odwrocie jeśli chodzi o zakupy komiksów i ceny na poziomie -45procent od okładkowej nie przyspieszą moich zakupów ani nie nakłonią mnie do zbierania czegoś na wszelki wypadek. Wzialem jedynie Jeremiaha 16 i Modlitewnik. Ale dla zbieraczy wszystkiego jest sporo tytułów np. Druuna -45%.

 

anything