Autor Wątek: Wyprzedaże/promocje- komentarze.  (Przeczytany 740723 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bambule

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1755 dnia: Sierpień 03, 2018, 06:36:32 pm »
Pani na Krakowskim po 16 powiedziała ze decyzja odgórna z zablokowaniem odbiorów osobistych. Odbiegając 9 paczek powiedziała ze najmniejsze zamówienie średnie na łeb 30 paczek.

Offline vision2001

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1756 dnia: Sierpień 03, 2018, 09:48:16 pm »
Pani na Krakowskim po 16 powiedziała ze decyzja odgórna z zablokowaniem odbiorów osobistych. Odbiegając 9 paczek powiedziała ze najmniejsze zamówienie średnie na łeb 30 paczek.
No niech nie przesadzają. Wczoraj odebrałem 25 zamówień, a dziś zaledwie 3.
No nic to. Trzeba przerzucić się na dostawę do kiosku. I tak wychodzi bardzo tanio.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline stempel

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1757 dnia: Sierpień 03, 2018, 11:19:02 pm »
Moim skromnym zdaniem promocja w Ravelo jest całkiem fajna, choć faktycznie do szaleństwa z masterpassem w Merlinie się nie umywa z uwagi na darmową przesyłkę jaka tam wówczas była. Dla osób, które mieszkają w mniejszych miejscowościach gdzie nie ma dostępu do darmowych punktów odbioru był to finansowy strzał w dziesiątkę. Wydaje mi się, iż Merlin po zakończeniu całej akcji przekalkulował finansowe koszty związane przesyłkami, albowiem jak wiemy obecnie prób darmowej dostawy obowiązuje dopiero od kwoty 50 zł. W przypadku obecnej promocji masterpassa w Ravelo w moim przypadku (aktualnie jedynie skromne 15 zamówień :wink: i tak zmuszony byłbym do wyboru płatnej dostawy. Nie podoba mi się jednak to, iż ravelo w trakcie akcji zmieniło cenę dostawy (ot drobne 2 zł, które jednakże przy licznych zamówieniach przekształca się już w całką fajną sumę, która i tak wydałbym na kolejna pozycję), co prowadzi mnie do wniosku, iż sklep ten stara się wycisnąć z klienta jak najwięcej, czyli nie traktuje go poważnie (brak uzasadnienia dla niniejszej zmiany), co niestety jest strzałem w kolano, albowiem narusza jedną z najważniejszych zasad handlu, a mianowicie przywiązanie klienta i obustronne zaufanie. Drugim minusem na jaki załapało się Ravelo wynika z ściągnięcia nowości z Egmontu - ja np. myślałem o Marzi (świetna cena była, bo po rabacie wychodziło nieco 30 kilka zł) i nim się zdecydowałem pozycja ta zniknęła i słuch o niej zaginął. Zastanawiam się, czy ten ruch Ravelo związany z ściągnięciem nowości z Egmontu nie był związany z tym, iż monitują oni aktywność forum (bo zrobili to szybko jak tylko pojawił się szum o akcji na forum), czy też ktoś z Egmontu pokapował się, iż poziom rabatu w połączeniu z dopłatą 15 zł negatywnie będzie wpływał na obrót w innych sklepach? Suma sumarum i tak uważam całą akcję za ogromny pozytyw albowiem może dzięki temu więcej osób sięgnie po książki/komiksy"?

Offline misiokles

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1758 dnia: Sierpień 04, 2018, 07:31:18 am »
Przywiązanie do klienta i zaufanie? Klient idzie tam gdzie największa promocja mimo że wie, że tam kiepsko pakują, obsługa klienta kuleje o zdarzają się wałki :)

Offline xanar

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1759 dnia: Sierpień 04, 2018, 07:49:47 am »
Ja kupuje głownie w Fantastycznych Światach (nie wiem jak będzie dalej, zmiana właściciela) chyba, że jest jakaś ekstra, mega promocja, taka jak ta, to raz do roku zaopatrzę się tam. Mam rozumieć, że jestem w mniejszości  :cool:

Offline sum41

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1760 dnia: Sierpień 04, 2018, 03:01:56 pm »
W Ravelo nie ma już Aquamana oraz Hala Jordana został z Odrodzenia tylko Detective Comics wiec tamte chyba miałym mało sztuk i wykupione :)
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline bambule

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1761 dnia: Sierpień 04, 2018, 03:28:45 pm »

W Ravelo nie ma już Aquamana oraz Hala Jordana został z Odrodzenia tylko Detective Comics wiec tamte chyba miałym mało sztuk i wykupione :smile:
Uzupełniają w miarę na bieżąco, ms Marvel rano nie było pozniej sie pojawiła, to samo z Avengersami i Marzi

Offline krakers

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1762 dnia: Sierpień 04, 2018, 03:46:10 pm »
W Ravelo nie ma już Aquamana oraz Hala Jordana został z Odrodzenia tylko Detective Comics wiec tamte chyba miałym mało sztuk i wykupione :)

Przecież Ravelo obsługuje sklep Egmontu   https://egmont.pl/reklamacje-i-zwroty (info na samym dole strony ) więc skoro nie ma to pewnie się wyprzedało


Offline stempel

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1763 dnia: Sierpień 04, 2018, 08:54:16 pm »
Przywiązanie do klienta i zaufanie? Klient idzie tam gdzie największa promocja mimo że wie, że tam kiepsko pakują, obsługa klienta kuleje o zdarzają się wałki :smile:
No nie wiem, jak kupuje dokonują korelacji ceny z komfortem obsługi - wiadomo przepłacać podwójnie nie będę, jednakże przeżyję niewielką różnice cenową jeśli wiem, iż przesyłka dojdzie do mnie w dobrym stanie i dosyć szybko. Dotychczas z Ravelo nie miałem kłopotów, więc skorzystałem z ich oferty jednakże myk jak zrobili z nowościami z Egmontu oraz podniesienie ceny za paczkę w ruchu było z ich strony BARDZO NIEŁADNE, co na pewno w przyszłych moich zakupach będzie dla tego sklepu niekorzystnie wpływało :neutral:

Przecież Ravelo obsługuje sklep Egmontu   https://egmont.pl/reklamacje-i-zwroty (info na samym dole strony ) więc skoro nie ma to pewnie się wyprzedało
To, że Ravelo obsługuje Egmont nie znaczy, iż mają ten sam magazyn, albowiem to co jest dostępne w Egmoncie nie zawsze jest dostępne w Ravelo - sam wyczekuje na niektóre pozycje i nie wiem czy się ich doczekam :???: ??:

Offline mappy

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1764 dnia: Sierpień 04, 2018, 11:01:26 pm »
Komfort obsługi? :lol:
Każda księgarnia oprócz FŚ to loteria. Z ciekawości ktoś reklamował cokolwiek u FŚ?
Osobiście zamawiałem w Ravelo trzy razy i za każdym razem reklamacja bo nie dają żadnych wypełniaczy. Teraz mam już z 15 przesyłek i zobaczymy ile wróci.
Trzeba powiercić Panią od Egmontu co się pojawia co jakiś czas. Zobaczymy co powie.

Sprzedaż w księgarni Egmont.pl jest realizowana przez firmę:
Ravelo Sp. z o.o.
ul. Gottlieba Daimlera 2
02-460 Warszawa

NIP 525-25-43-576
KRS 0000442101
Wydział Gospodarczy KRS - Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS
Kapitał zakładowy 315 000,00 zł.

Offline xanar

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1765 dnia: Sierpień 05, 2018, 08:24:00 am »
Ja coś tam reklamowałem parę razy w FŚ, ale to były takie rzeczy, że po otwarciu komiksu było dopiero widać (wady fabryczne). Umówmy się 90% reklamacji to kwesta pakowania.
Teraz zakupiłem 20 szt. DC Odrodzenie w Ravelo i 4szt. do reklamacji, najgorzej jest tak się zamawia twardo okładkowe egzemplarze, praktycznie zawsze trzeba reklamować, kiedyś kupiłem Anihilacja, tom 2 (też jakaś tam promocja była, chyba z blikiem) to mi trzy razy wysyłali (za trzecim razem ładnie zapakowali to dojechało całe) :smile:
Dlatego praktycznie zawsze zamawiam w FŚ, zapłacę te parę złoty więcej, ale przynajmniej wiem za co. Nie podoba mi się zmiana właściciela, bo to wiadomo nowe rządy, nowe zasady itd. także może nastanie taki czas, że też będę kupował tam gdzie najtaniej  :biggrin:

Offline muaddib85

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1766 dnia: Sierpień 05, 2018, 08:55:21 am »
Ja odebrałem w piątek 11 paczek z ravelo w i wszystkie były w idealnym stanie. Pozycja outletowa (śmierć Stalina) miała unity róg i kwadratową rysę 1,5x1,5cm widoczną pod światło (cyrklowiec?)

Offline janjedlikowski

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1767 dnia: Sierpień 05, 2018, 10:17:10 am »
Czy jako coś jest na promocji na Bonito (taka czerwona gwiazdka i cena ok 40% taniej) to działają jeszcze jakieś dodatkowe rabaty 5%?

Offline xanar

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1768 dnia: Sierpień 05, 2018, 10:26:59 am »
Naciśnij na czerwony pasku na górze na "Rabaty!", tam wszystko jest napisane.
W skrócie nie, nie wiem jak jest z kartą dużej rodziny ale podejrzewam, ze podobnie





Offline niuklik

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1769 dnia: Sierpień 05, 2018, 10:35:00 am »
Komfort obsługi? :lol: Każda księgarnia oprócz FŚ to loteria. Z ciekawości ktoś reklamował cokolwiek u nich?Osobiście zamawiałem w Ravelo trzy razy i za każdym razem reklamacja bo nie dają żadnych wypełniaczy. Teraz mam już z 15 przesyłek i zobaczymy ile wróci.
Well done...zamówił 3 razy, 3 razy reklamował i w ramach protestu zamówił jeszcze 15 razy...Ludzie szanujcie się trochę, bo to od nas w dużej mierze zależy czy takie "podmioty" będą dalej na rynku. Pytanie: po co złożyłeś 15 zamówień jeżeli wszystkie poprzednie były reklamowane? Chciwość przesłania zdrowy rozsądek?

 

anything