trawa

Autor Wątek: Wyprzedaże/promocje- komentarze.  (Przeczytany 741274 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xanar

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1800 dnia: Sierpień 07, 2018, 08:10:30 pm »
Widzę, że w większości rabaty pospadały z 30% na 25%.

szulig

  • Gość
Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1801 dnia: Sierpień 07, 2018, 08:30:51 pm »
Widzę, że w większości rabaty pospadały z 30% na 25%.
nie rozumiem ich praktyki, obnizyli rabaty z 30 na 25 i dali dodatkowe 5% dla klientów credit agricole

Offline Itachi

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1802 dnia: Sierpień 07, 2018, 08:58:28 pm »
Ja nie rozumiem dlaczego wyłączyli opcję dostaw do księgarń w ogóle. Przecież nie wszystkie mają takie oblężenie, żeby przez tydzień nie przyjmować zamówień. Chciałem nadrobić Odrodzenie i 2-3 tomy Marvel Now i wyszła z tego przysłowiowa pupa. Co z tego, że wyhaczyłem rano promocję jak po powrocie do domu poznikały odbiory za 0 zł? Kombinują jak koń pod górkę. I teraz pytanie czy te punkty w ogóle się pojawią jeszcze w czasie trwania promocji masterpass...

Offline -gościu-

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1803 dnia: Sierpień 07, 2018, 09:06:17 pm »
Może to dla niepotrzebny problem w sezonie urlopowym, by angażować obsługę sklepów w wydawanie 50 paczek dla jednej osoby?

Offline Sokratesik

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1804 dnia: Sierpień 07, 2018, 09:07:14 pm »
W Katowicach ktoś jeszcze jedna osoba nie odebrała swoich 20 paczek.
To Ja  :lol: Doooobra, jutro odbiorę  :wink:

Offline tomb

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1805 dnia: Sierpień 07, 2018, 09:10:01 pm »
Może to dla niepotrzebny problem w sezonie urlopowym, by angażować obsługę sklepów w wydawanie 50 paczek dla jednej osoby?
To nie jest żaden problem, bo ogranicza się do przyjęcia dostawy, posegregowania zamówień nazwiskami i wydania ich bez żadnych formalności osobom, które się po nie zgłoszą.

Offline -gościu-

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1806 dnia: Sierpień 07, 2018, 09:12:02 pm »
To nie jest żaden problem, bo ogranicza się do przyjęcia dostawy, posegregowania zamówień nazwiskami i wydania ich bez żadnych formalności osobom, które się po nie zgłoszą.


I nie jest to problem, nawet w przypadku kilku takich klientów z 20 zamówieniami jednego dnia? Piszesz to z punktu widzenia klienta, czy obsługi?

Offline Itachi

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1807 dnia: Sierpień 07, 2018, 09:12:17 pm »
Może to dla niepotrzebny problem w sezonie urlopowym, by angażować obsługę sklepów w wydawanie 50 paczek dla jednej osoby?
W takim razie po co w ogóle jest ta opcja dostawy? Skoro podczas rozpoczęcia promocji była to powinna być prowadzona, tak że odkorkowane punkty powinny przyjmować kolejne zamówienia. Nie każdy tutaj robi po 20 zamówień... Można wprowadzić limit transakcji na jedną osobę danego dnia. Można to rozwiązać na wiele różnych sposobów. Jakoś babki w ruchu też muszą sobie radzić z dziesiątkami zamówień, a ruch w kioskach jest zdecydowanie większy niż w księgarniach. Ja odebrałem jedną paczkę w sobotę, i muszę napisać że chciałbym mieć tyle roboty w dzień wolny w domu niż ta Pani w pracy  :smile:

Offline -gościu-

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1808 dnia: Sierpień 07, 2018, 09:14:19 pm »
W takim razie po co w ogóle jest ta opcja dostawy?


Jest? Przecież sam pisałeś, że nie ma, że wyłączyli...  :roll:

Offline Itachi

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1809 dnia: Sierpień 07, 2018, 09:16:44 pm »
Formalnie według regulaminu nadal jest.

Offline Bartek Gawron

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1810 dnia: Sierpień 07, 2018, 09:21:26 pm »
A jak myślisz, Itachi, dlaczego w pierwszej kolejności zmienili koszty dostawy do Ruchu z 3.99 zł na 5.99 zł? Przecież nie dlatego, ze tak kochają Ruch, że chcą zeby sobie zarobił.
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline tomb

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1811 dnia: Sierpień 07, 2018, 09:22:14 pm »

I nie jest to problem, nawet w przypadku kilku takich klientów z 20 zamówieniami jednego dnia? Piszesz to z punktu widzenia klienta, czy obsługi?
Obsługi. Wiem też, że przez pracownika księgarni takie dodatkowe wydawanie i przyjmowanie paczek potrafi być traktowane niemal jako obciążenie ponad ludzką wytrzymałość. Dla niektórych każda praca w takim miejscu to jest coś nie-do-zrozumienia.
Ja uważam, że albo Ravelo nie opłaca się wysyłać darmowych przesyłek przy tej promocji, albo zmanierowani księgarze podnieśli larum.
Mogę się mylić tylko, jeśli niektóre z punktów są naprawdę małymi "dziuplami", ale takie punkty chyba można ręcznie wykreślić z listy na czas promocji.

Offline -gościu-

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1812 dnia: Sierpień 07, 2018, 09:28:14 pm »
Wiem też, że przez pracownika księgarni takie dodatkowe wydawanie i przyjmowanie paczek potrafi być traktowane niemal jako obciążenie ponad ludzką wytrzymałość.


...albo zmanierowani księgarze podnieśli larum.


No właśnie. Może nic z tego nie mają - pojedyncze paczki raz na jakiś czas jeszcze ujdą, ale takie sytuacje zawsze można przedstawić jako zbyteczny problem.

Offline tomb

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1813 dnia: Sierpień 07, 2018, 09:32:08 pm »
A tego to już nie wiem. Jeśli robią to grzecznościowo - ok, ich prawo. Ale wątpię, bo to są chyba księgarnie należące do PWNu...

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1814 dnia: Sierpień 07, 2018, 10:13:38 pm »
A może nie chce im się użerać z centusiami co nakupują 40 komiksów za 10 złotych a później zwrócą 1/4 bo nie będzie spełniała ich jebitnych kolekcjonerskich standardów.

 

anything