Autor Wątek: Wyprzedaże/promocje- komentarze.  (Przeczytany 741599 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2025 dnia: Sierpień 28, 2018, 09:38:15 pm »
Po co Ci ten sam komiks kupować? Bo dobre promo?
Najwięcej narzekają pewnie Ci co powystawiali (z przebitką) w różnych miejscach na sprzedaż pełno tytułów (dziwnym trafem akurat tych, które na Ravelo w dobrej cenie można kupić, w tym też nowości - zapewne szybko przeczytane ). Ktoś chce kupić to zamawiam z Ravelo i wystarczy wyciągnąć fakturę i przekleić etykietkę. A tu zonk. Ravelo podniosło cenę dostawy. I się trzeba tłumaczyć, że nieaktualne albo dopłać Pan 5,50 zł. Nawet tu na forum pojawiły się takie listy z odpowiednio podniesionymi cenami po starcie masterpassa.
Serio chciało się komuś w to bawić? :lol:

szulig

  • Gość
Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2026 dnia: Sierpień 28, 2018, 09:40:47 pm »
Po co Ci ten sam komiks kupować? Bo dobre promo?
ty tak na serio? myslisz ze kupuje dwa razy ten sam komiks. gdybys rozumial o czym piszę to bys głupot nie wypisywal, piszac ten sam komiks mialem na mysli komiksy z serii marvel now i dc rebirth. Wczesniej kupowalem je po 10 teraz kolejne numery juz po 15,50.Nie dziwie się ze na forum tyle pyskowek jest, wiekszosc pewnie przez brak zrozumienia piszacych przez czytajacych

Offline midar

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2027 dnia: Sierpień 28, 2018, 09:42:51 pm »
Serio chciało się komuś w to bawić? :lol:
Żałosne, prawda?

Offline xanar

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2028 dnia: Sierpień 28, 2018, 09:43:12 pm »
Ja tam jestem zadowolony bo "ten sam komiks" mogę kupić taniej, gdyż mi obniżyli koszty wysyłki  :badgrin:

Offline Pawelek

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2029 dnia: Sierpień 28, 2018, 09:55:28 pm »
ty tak na serio? myslisz ze kupuje dwa razy ten sam komiks. gdybys rozumial o czym piszę to bys głupot nie wypisywal, piszac ten sam komiks mialem na mysli komiksy z serii marvel now i dc rebirth. Wczesniej kupowalem je po 10 teraz kolejne numery juz po 15,50.Nie dziwie się ze na forum tyle pyskowek jest, wiekszosc pewnie przez brak zrozumienia piszacych przez czytajacych
Aha, czyli chciałeś kupić podobny komiks. Bo kupowanie takiego samego jest dziwne a tego samego to już głupota bo kto Ci sprzeda coś co już masz. Gdybyś głupot nie pisał to by pewnie każdy zrozumiał. Dziwne, że ktoś kto tak doskonale radzi sobie z rachunkami ma problem z odpowiednim doborem słów.

Offline jeanvanhamme

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2030 dnia: Sierpień 29, 2018, 10:21:16 am »
Skoro już taki offtop, to ja dołączę.
Interesują mnie pobudki biznesowe w wyborze partnera dla Mastercard. Wiadomo, policzyli, że marketing będzie ich więcej kosztował niż ta promocja, chcą pozyskać jak najwięcej lidów, kont i finalnie operacji. Stąd decyzja o dawaniu kasy klientowi.
Dlaczego wybrali ravelo i pwn?
Przecież to dystrybutor z końca stawki, zarówno jeśli chodzi o obroty, jaki i jakość. Ich cele biznesowe - oczywiste - lepiej zrealizowałaby grupa bonito, merlin, czy choćby empik.
Być może nie chcą wspierać głównego gracza na rynku, bo reszta się od nich odwróci, ale dziwi mnie wybór akurat tak słabego partnera, który dodatkowo próbuje orżnąć mastercard wprowadzając opłaty, których przed promocją nie było.

Offline isteklistek

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2031 dnia: Sierpień 29, 2018, 10:30:08 am »
Wydaje mi się, że w takich sprawach piszę się bezpośrednio do pomysłodawcy, co nie jest trudne, gdy ma się meile i portale społecznościowe. O ile meila mogą zlać i po problemie, o tyle w portalach społecznościowych zazwyczaj starają się do tego ustosunkować. Nie śledzę wszystkich dyskusji, ale kilka rozpoczętych na portalach społecznościowych spowodowała, że sklepy zmieniały swoją ofertę i dostosowywały ją do klienta rezygnując z jakiegoś dostawcy.

Offline mappy

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2032 dnia: Sierpień 29, 2018, 10:34:27 am »
W Merlinie to było cacy.
Jak anulowali zamówienie to kupon. Reklamacje błyskawicznie. Zwroty pieniędzy jeszcze szybciej. Wszystko idealnie dla mojej strony. Wysyłka na już jak pozycja była oznaczona 24H.
W Ravelo i PWN niestety cyrki.
Jakieś zmiany regulaminu i dopiski w czasie trwania akcji. Zwrot pieniędzy dostałem po trzech tygodniach prawie. Rotacja dla cen przesyłek i odbiorów osobistych. Wysyłka parę dni później, a dostępność od ręki(to mogę przeboleć). Jedyne plusy to jednak zakup po sporo niższych cenach ale tutaj powinno być przecież nie 10zł rabatu, a 15zł z przesyłką do Ruchu. Szczęście bo miałem tylko jedną reklamację na jakieś 30 zamówień.
Odnosząc się do posta wyżej to ciekawe czy Mastercard wie o takich niuansach? Trzeba zgłosić :cool:

Offline xanar

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2033 dnia: Sierpień 29, 2018, 11:23:47 am »
Idź na Policje i powiedz, że ci regulamin zmieni i za komiks musisz płacić 15 zł a wcześniej płaciłeś 13 zł, czy ileś tam.

Offline Bartek Gawron

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2034 dnia: Sierpień 29, 2018, 11:45:36 am »
co @xanar, wkurzające to było, że oni mieli dostawe za friko, a ty musiales placic 4 zyla za przesylke tylko dlatego, ze mieszkasz za daleko ksiegarni, co nie? gdzie tu sprawiedliwosc? dobrze, ze teraz musza tez placic, szkoda tylko, ze jedynie 2 zeta. moze napisz do ravelo, zeby ustawili choc 3 zeta za dostawe do ksiegarni. przeciez i tak beda kupowac, a i ravelo wiecej zarobi, a ty poczujesz sie jeszcze lepiej.   
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline isteklistek

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2035 dnia: Sierpień 29, 2018, 11:56:02 am »
Przy zachowaniu odpowiednich proporcji to podobna sytuacja jak z tańszymi rachunkami za prąd, czy telefon. Przychodzi przedstawiciel jakieś firmy, który prosi cie o pokazanie rachunku po czym łapie się za głowę że płacisz tak drogo i oferuję o wiele tańsze rachunki. Zgadzasz się i masz tańsze rachunki, ale niestety okazuje się, że opłaty pośrednika nie tylko zjadają zaoszczędzone pieniądze, ale powodują, że płacisz w sumie jeszcze więcej.

Offline Koalar

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2036 dnia: Sierpień 29, 2018, 12:06:10 pm »
Zawsze można napisać do MasterPassa, co robi Ravelo/PWN. Kombinacje z dostawami (dostępnością i kosztami) psują wizerunek nie tylko ich, ale też MasterPassa, więc mogą oni wpłynąć na Ravelo/PWN, żeby nie kombinowali.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline xanar

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2037 dnia: Sierpień 29, 2018, 12:32:46 pm »
co @xanar, wkurzające to było, że oni mieli dostawe za friko, a ty musiales placic 4 zyla za przesylke tylko dlatego, ze mieszkasz za daleko ksiegarni, co nie? gdzie tu sprawiedliwosc? dobrze, ze teraz musza tez placic, szkoda tylko, ze jedynie 2 zeta. moze napisz do ravelo, zeby ustawili choc 3 zeta za dostawe do ksiegarni. przeciez i tak beda kupowac, a i ravelo wiecej zarobi, a ty poczujesz sie jeszcze lepiej.


Stary wali mnie to czy za odbiór trzeba coś płacić czy też nie. Jeszcze raz napisze, jak się komuś nie podoba to nie musi tam kupować i potem płakać, że nie mogą komiksu za 10 zł już kupić czy 13 zl, nie wiem po ile to tam kupowaliście.

Offline bambule

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2038 dnia: Sierpień 29, 2018, 01:32:01 pm »
Tak masz rację nikt nikomu nie każe kupować,
Problem to że reguły gry zmieniają się w trakcie zabawy, bo jedna ze stron podjęła takie czy inne kroki.
Prosty przykład - masz za chwilę emefkę - powiedzmy średnio zamówi się 30 komiksów - różne cenowo pozycje - przy dopłacie 2 PLN do odbioru osobistego - cenowo wychodzi porównywalnie z dyskontami, księgarniami specjalistycznymi (te 60 PLN ma znaczenie), bo w większości sklepów i tak załapiesz się na darmową wysyłkę, więc plus nie trzeba jechać i taszczyć paczek, plus mniej makulatury - jedno góra dwa pudła, a nie 30 i najważniejsze dużo większa oferta komiksowa.
Zatem zamiast tego by obie strony były zadowolone i by zachęcić klienta do zostawienia jak największej ilości pieniędzy w jednym punkcie, to wychodzi że będzie lawirowanie na zasadzie - komiksy do pewnej kwoty zamawiane w jednym miejscu (bo nawet jak doliczy się koszt manipulacji to wyjdzie taniej), reszta gdzie indziej - bo wyjdzie podobno cenowo.


Offline misiokles

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2039 dnia: Sierpień 29, 2018, 01:59:18 pm »
Interesują mnie pobudki biznesowe w wyborze partnera dla Mastercard. Wiadomo, policzyli, że marketing
Miałeś na myśli Masterpassa? Jeśli tak, to Masterpass z podobnymi rabatami jest chyba wszędzie - np. u mnie w Rzeszowie ostatnio dokładał do każdego jednorazowego biletu na MPK, tak że ten kosztował złotówkę. Także decyzje są raczej skomplikowane i nie ma sensu w nie wnikać by próbować jakiś wzór wyciągać z tych faktów.


Zawsze można napisać do MasterPassa, co robi Ravelo/PWN. Kombinacje z dostawami (dostępnością i kosztami) psują wizerunek nie tylko ich, ale też MasterPassa, więc mogą oni wpłynąć na Ravelo/PWN, żeby nie kombinowali.


Nie bardzo widzę powodu by Masterpass w się plątał. Płatność Masterpassem działa dobrze i do dla Masterpassa jest najważniejsze. A partner, który wściubia nos w wewnętrzne 'regulaminy' firm (w tym przypadku ravelo) robi sobie w kręgu biznesowym jeszcze gorszą opinię.

 

anything