Autor Wątek: Wyprzedaże/promocje- komentarze.  (Przeczytany 741551 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.


Offline misiokles

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2236 dnia: Wrzesień 12, 2018, 06:26:45 pm »
Po co prowadzić dialog, skoro można go nie prowadzić? Po co brać do serca sugestie klientów skoro można ich nie brać?
Chętnie posłuchamy co nie jest takie proste  :lol:
To może ja odpowiem, gdyż widzę, że jesteś najwyżej studentem i jeszcze nie miałeś do czynienia z normalną pracą zawodową.
A więc - jeśli podpisujesz umowę o pracę w dużej firmie (szczególnie w spółkach z o.o.) to powinieneś - przynajmniej teoretycznie - zaznajomić się z wewnętrznymi regulaminami i rozporządzeniami panującymi w danej firmie. Najczęściej dostępne są w kadrach bądź w wersji cyfrowej w sieci intranet. I w znakomitej większości przypadków w jednym z punktów owych regulaminów jest klauzula tajności, które zabrania wynoszenia/dzielenia się określonymi informacjami poza wewnętrzny obieg firmy. Egmont jest dużą firmą i na 99.99% magdalenkaaa musi grać według takich klauzul czyli nie może informować czemu rata jest tyle a nie tyle, czemu promocje są takie a nie inne, nie może zdradzać wysokości nakładów i więcej nie może powiedzieć niż może. Gdyż polityka handlowa raczej jest skomplikowana i daleko jej od frazesów "dajcie rabat 40% to będzie mieć milion klientów i cały nakład zejdzie" - no ale w Egmoncie pracują handlowcy, którzy dźwigają tę firmę już dobrych kilkadziesiąt (?) lat - my tu jesteśmy jedynie narwańcami, dla których najważniejsze jest by było jak najtaniej. Tak więc magdaleeence puścily dziś troche nerwy i powiedziała coś mało PR-owego, ale skąd mogła przypuszczać, że podejmując tę pracę będzie musiała kontaktować się z taką ilością klientów żyjącą 'pod kloszem'.

Offline 79ers

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2237 dnia: Wrzesień 12, 2018, 07:22:16 pm »
...ale, że studenty to zaraz przygłupy jakieś czy co? Czy to, że ktoś pracuje na etacie lat czterdzieści, a inny 2, to lepszy sort jakiś, mądrzejszy typ?

Swoją drogą dobrze, że Egmont oddelegował na forum człowieka z krwi i kości a nie bota jakiegoś. Wiadomo komiksów chcemy wincej, wincej, a kasy wydanej mniej i mniej. Mam nadzieję, że wydawcy zrozumieją i nie będą się gniewać  :wink:

Z trzeciej strony zastanawiam się dlaczego wydawnictwa tak napinają się przed festiwalem w Łodzi zamiast rozłożyć nakłady i siły na cały boży rok.

Offline misiokles

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2238 dnia: Wrzesień 12, 2018, 07:31:01 pm »
...ale, że studenty to zaraz przygłupy jakieś czy co? Czy to, że ktoś pracuje na etacie lat czterdzieści, a inny 2, to lepszy sort jakiś, mądrzejszy typ?
No tak - w końcu Antari chciał wydrzeć od magdalenki powody i reguły ich polityki cenowej. Nie moja wina, że nie wyczuwa jakie informacje można wyjawiać a jakie nie.

Offline arczi_ancymon

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2239 dnia: Wrzesień 12, 2018, 08:09:22 pm »
Niestety nie on jeden. Myślałem, że fakt, iż ceny w sklepie Egmontu NIE MOGĄ być najniższe na rynku jest tak oczywisty, że nie podlega dyskusji. A JEDNAK.

Offline 79ers

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2240 dnia: Wrzesień 12, 2018, 08:13:51 pm »
Fakt zero wyczucia. Chociaż nakłady poszczególnych tytułów chciałbym znać, a ceny bezpośrednio u źródła spodziewałbym się jak najniższej.

Wszyscy tkwimy w tym nałogu, ilość towaru na rynku  :shock: :shock: i frustracja rośnie, że kasy wystarczy na parę działek. Sam się zastanawiałem z czego to wynika, że tyle rabatów, promocji i zniżek a zakupionych pozycji coraz mniej. Gram cały czas tą samą płytę, ale powoli postawa roszczeniowa ustępuje miejsca zadowoleniu - co by nie mówić powoli realizowane są nasze, często różne, listy życzeń.

Offline Pawelek

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2241 dnia: Wrzesień 12, 2018, 08:40:52 pm »
Tak sobie myślę, jak podle musi czuć się Egmont słysząc "Obniżcie ceny w swoim sklepie albo nie kupimy u was waszych komiksów tylko kupimy wasze komiksy gdzieś indziej".

Offline radef

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2242 dnia: Wrzesień 12, 2018, 08:42:22 pm »
Tak sobie myślę, jak podle musi czuć się Egmont słysząc "Obniżcie ceny w swoim sklepie albo nie kupimy u was waszych komiksów tylko kupimy wasze komiksy gdzieś indziej".
Raczej to obecnie brzmi
"Obniżcie ceny w swoim sklepie albo nie kupimy u was waszych komiksów tylko kupimy w sklepie, który obsługuje was sklep"
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Pawelek

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2243 dnia: Wrzesień 12, 2018, 08:54:17 pm »
Raczej to obecnie brzmi
"Obniżcie ceny w swoim sklepie albo nie kupimy u was waszych komiksów tylko kupimy w sklepie, który obsługuje was sklep"
Dokładnie.

Offline jeanvanhamme

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2244 dnia: Wrzesień 12, 2018, 10:08:55 pm »
Totalnie się nie zgadzam.
"Obniżcie ceny w swoim sklepie albo nie kupimy u was waszych komiksów tylko kupimy w sklepie, który obsługuje was sklep"
"Wasz partner biznesowy robi was w jajo, podpisał umowę na promo -15 złotych i próbuje skonsumować ten hajs, podwyższając marżę i blokując waszą dystrybucję. Skoro opłacało im się sprzedawać z rabatem -36%, to tak samo opłaca im się sprzedawać z rabatem -36% oraz -15 złotych +1,99 za odbiór, heh.
Przez to Egmont we wrześniu sprzeda 500 DC Rebirth, a nie 2500."

Offline Bartek Gawron

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2245 dnia: Wrzesień 12, 2018, 10:25:39 pm »
Nie wiem, nie znam się i nie chce sie znac, ale tak sobie mysle, że o ile masterpassa w ogole to obchodzi, to moze byc mu nawet na rękę to "robienie w jajo", bo w ten sposob jego promocja trwa dłużej i trafi do większej grupy osob i to na dodatek za te same pieniądze, ktore na te promocje wylozyl.

Tak czy siak, wydaje mi się, że masterpass nie wnika w politykę sprzedażową sklepu.


EDIT: Teraz dopiero zobaczyłem, że dyskusja dotyczyła relacji ravelo-egmont, zatem moja wypowiedź choc nie jest zupelnie bez sensu, to jednak nie jest relewantna.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2018, 10:41:58 pm wysłana przez Bartek Gawron »
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline Night wolf

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2246 dnia: Wrzesień 12, 2018, 10:42:33 pm »
Raczej to obecnie brzmi
"Obniżcie ceny w swoim sklepie albo nie kupimy u was waszych komiksów tylko kupimy w sklepie, który obsługuje was sklep"
I dokładnie tak jest.


Totalnie się nie zgadzam. "Wasz partner biznesowy robi was w jajo, podpisał umowę na promo -15 złotych i próbuje skonsumować ten hajs, podwyższając marżę i blokując waszą dystrybucję. Skoro opłacało im się sprzedawać z rabatem -36%, to tak samo opłaca im się sprzedawać z rabatem -36% oraz -15 złotych +1,99 za odbiór, heh.
Przez to Egmont we wrześniu sprzeda 500 DC Rebirth, a nie 2500."
A co Egmont ma do tego? Ravelo dla egmontu jest miejscem pakowania komiksów nie sprzedawcą i nie mają prawa wtrącać się w politykę sprzedaży, chcą zarobić, mają do tego całkowite prawo.
Teraz czy 15zł od masterpass jest za free? Czy ravelo też z tego płaci jakąś część, bo ja nie słyszałem, żeby Banki dawały coś za darmo.
A może im się nie opłacało, dlatego tak czasem ceny się zmieniają, bo ja nie widziałem gdzieś maila taką informacją. :)

Offline Pawelek

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2247 dnia: Wrzesień 12, 2018, 11:23:16 pm »
Totalnie się nie zgadzam. "Wasz partner biznesowy robi was w jajo, podpisał umowę na promo -15 złotych i próbuje skonsumować ten hajs, podwyższając marżę i blokując waszą dystrybucję. Skoro opłacało im się sprzedawać z rabatem -36%, to tak samo opłaca im się sprzedawać z rabatem -36% oraz -15 złotych +1,99 za odbiór, heh.
Przez to Egmont we wrześniu sprzeda 500 DC Rebirth, a nie 2500."

No tak, bo ja jestem pępkiem świata i wszystko się kręci wokół mnie. Może ravelo nie chodzi o to, żeby zabrać hajs od masterpassa przy Twoim zakupie, może ravelo chodzi o to, żebyś już nie kupował komiksów u nich w promocji z masterpassem.
Może, tak jak koledzy wyżej napisali, mają podpisaną umowę na ilość założonych portfeli masterpassa. Może mają umowę z masterpassem na profilowanie a trochę wstyd przesłać listę 2000 zamówień z czego 1800 to 30 tych samych osób, które zamówiły 60 paczek z tanimi komiksami do 40zł.
Piszesz jakbyś wiedział o wszystkich umowach ravelo z ich partnerami biznesowymi. Może to egmont zwleka z ustaleniem warunków na zapowiedzi wrześniowe właśnie po to, żeby zamówić u nich a nie na ravelo. Nie ma co wyciągać pochopnych wniosków i rzucać oskarżeń bo za dużo jest możliwości.

Offline Antari

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2248 dnia: Wrzesień 12, 2018, 11:24:54 pm »
To może ja odpowiem, gdyż widzę, że jesteś najwyżej studentem i jeszcze nie miałeś do czynienia z normalną pracą zawodową.
A więc - jeśli podpisujesz umowę o pracę w dużej firmie (szczególnie w spółkach z o.o.) to powinieneś - przynajmniej teoretycznie - zaznajomić się z wewnętrznymi regulaminami i rozporządzeniami panującymi w danej firmie. Najczęściej dostępne są w kadrach bądź w wersji cyfrowej w sieci intranet. I w znakomitej większości przypadków w jednym z punktów owych regulaminów jest klauzula tajności, które zabrania wynoszenia/dzielenia się określonymi informacjami poza wewnętrzny obieg firmy. Egmont jest dużą firmą i na 99.99% magdalenkaaa musi grać według takich klauzul czyli nie może informować czemu rata jest tyle a nie tyle, czemu promocje są takie a nie inne, nie może zdradzać wysokości nakładów i więcej nie może powiedzieć niż może. Gdyż polityka handlowa raczej jest skomplikowana i daleko jej od frazesów "dajcie rabat 40% to będzie mieć milion klientów i cały nakład zejdzie" - no ale w Egmoncie pracują handlowcy, którzy dźwigają tę firmę już dobrych kilkadziesiąt (?) lat - my tu jesteśmy jedynie narwańcami, dla których najważniejsze jest by było jak najtaniej. Tak więc magdaleeence puścily dziś troche nerwy i powiedziała coś mało PR-owego, ale skąd mogła przypuszczać, że podejmując tę pracę będzie musiała kontaktować się z taką ilością klientów żyjącą 'pod kloszem'.
Nie musiała pisać wprost. Anion też inteligentnie nas naprowadzał na treści, których wyjawić nie mógł. Twoja reakcja jak zwykle przesadzona. I po co ten protekcjonalny i arogancki ton?
Sam Egmont też jest w jakiś sposób związany z Ravelo i pani magdaleenka najpewniej też. Na allegro ich oficjalny sklep podaje dane do wpłaty  Ravelo Sp. z o. o. Czyli wygląda na to, że obsługują ich zamówienia.

Nie trzeba być także specjalnie bystrym, żeby zauważyć, że ich polityka cenowa jest lekko dyskusyjna. Rabaty od okładkowej na allegro mają 33%, gdzie płacą jeszcze ~10% prowizji, cholera wie ile za strefę marek, banery na liście ofert itd. I jakim cudem to wszystko się opłaca? ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2018, 11:43:10 pm wysłana przez Antari »

Offline Pawelek

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2249 dnia: Wrzesień 12, 2018, 11:56:58 pm »
Nie trzeba być także specjalnie bystrym, żeby zauważyć, że ich polityka cenowa jest lekko dyskusyjna. Rabaty od okładkowej na allegro mają 33%, gdzie płacą jeszcze ~10% prowizji, cholera wie ile za strefę marek, banery na liście ofert itd. I jakim cudem to wszystko się opłaca? :wink:
Egmont na allegro ma -35% i też płaci prowizję i strefę marek. U siebie przy dobrych wiatrach mają -30%. Warunki zależą od kanału dystrybucji, niektóre oferują dużo większy zasięg ale przy jednocześnie większej konkurencyjności i wymagają na sprzedającym ustalenie niższych cen aby móc konkurować z innymi w danym miejscu.

 

anything