trawa

Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 1137237 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline donTomaszek

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1455 dnia: Kwiecień 06, 2018, 12:23:53 am »
Czytalem Szeryfa w oryginale kilka dni temu.
Mocne to jest.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Nawimar

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1456 dnia: Kwiecień 06, 2018, 07:55:25 am »
Z niewielkim poślizgiem przeczytałem "Briggs Land" i faktycznie jest to robota fachowców, którzy dobrze wiedzą jak się robi komiksy. Ktoś spośród użytkowników forum określił rysunki jako bodajże nieprzytłaczające fabuły i rzeczywiście tak jest. Mack Charter wykonał dobrą robotę, porównywalną z dokonaniami plastyków zaangażowanych przy realizacji "Gotham Central". Natomiast co do fabuły, mimo że również sprawnie prowadzona, to jednak sprawia ona wrażenie na tyle przerysowanej, że trudno ją traktować poważnie. Taka suma wszelkich strachów mijająca się z rzeczywistością nie tylko na zakrętach. Z drugiej strony ciekawie jest się - po raz kolejny zresztą - zapoznać ze stanem umysłu przedstawicieli amerykańskiego odpowiednika naszego "Lemingradu". Momentami miałem odczucia jakbym czytał reportażydło Filipa Springera o zaułkach Gocławia Wschodniego, Białegostoku tudzież mojego rodzinnego Lublina. Niezły odlot! Aż żal, że do lipca (wówczas ma się ukazać drugi tom) jeszcze tyle czasu. Ogólnie polecam. Nie tylko jako sprawne rzemiosło ale też jako tzw. ciekawostkę psychiatryczną.

Offline Antari

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1457 dnia: Kwiecień 06, 2018, 09:44:15 am »
Marvel wydał to w całości w latach 2012-2015 i to w zeszytach. Więc nie wiem kto miał gorzej my czy ci w USA, gdzie serii komiksowych wychodzi setki.

Tylko, że to była inna sytuacja (premiera) i nie ma co tworzyć sztucznego odtwarzania patologii tak długiego cyklu wydawniczego. Dobra, a Daredevil Bendisa wychodził za granicą pół roku czy "trochę" dłużej?  :biggrin: Trzeba po prostu wydawać więcej dobrych komiksów na grubo. Format MN jeszcze wszystkim wyjdzie bokiem. Jeżeli chcą wydawać takie chudziny to trzeba by jeszcze bardziej przyspieszyć. Ale to nie wykonalne i potem te serie się ciągną latami. Antyczne już serie. Jesteśmy tak daleko w tyle jeżeli chodzi np. o X-men w stosunku do obecnego Marvela, że aż się śmiać chce.  :lol:

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1458 dnia: Kwiecień 06, 2018, 10:15:21 am »
Egmont ten podział HC/SC ma teraz idealny i nie ma się tu naprawdę z czego śmiać. Też chyba nie widzisz że te cienkie SC są w dużym stopniu kierowane do innego odbiorcy (co np na jeden taki komiks musi zbierać przez miesiąc  :smile: ) Jak teraz zwiększa częstotliwość z Rebirth to może i tak samo z Marvel NOW po Secret Wars.

Trzeba po prostu wydawać więcej dobrych komiksów na grubo.
Czyli wszystko (wraz z tymi słabszymi rzeczami) z Marvel NOW czy tylko część i mieć w dwóch formatach?

Czepiasz się tego biednego Egmontu już o wszystko  :smile:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2018, 10:22:35 am wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1459 dnia: Kwiecień 06, 2018, 10:29:45 am »
Jesteśmy tak daleko w tyle jeżeli chodzi np. o X-men w stosunku do obecnego Marvela, że aż się śmiać chce.
To zostało wyraźnie już wytłumaczone kilka razy. Marvel wymaga pewnego buforu (2 lata? nie pamiętam o jakim okresie była mowa). Nigdy nie będziemy na bieżąco z jego seriami (jak widać w przypadku Image jest inaczej). Natomiast jak jesteśmy na bieżąco z DC to już tego nie dostrzegasz i tu się inaczej nie da jak w obecnej formie.  No chyba, żeby czekać na wydania Deluxe, ale wtedy będziesz mieć powtórkę sytuacji z Marvela i pożywkę dla twoich postów.

Offline Antari

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1460 dnia: Kwiecień 06, 2018, 10:31:01 am »
@JanT: Tylko o to co jest słabe. Chwale przecież grubasy w HC jak Daredevil. To nie ja się czepiam każdej plamki i 0,01mm rozmazania napisów. Format MN zawsze był dla mnie bez sensu na wielu polach. No ale zostałem tutaj dojechany przez masę, że przecież grubasów w HC dzieci z kieszonkowym nie kupią. No jak widać były w stanie kupić drogiego Daredevila.

Ja uważam, że niekoniecznie jest jak mówisz, taki Moon Knight też jest dla "innego odbiorcy"? Można to było wydać w jednym tomie, a nie teraz czekać nie wiadomo jak długo na kontynuację. Żadna sztuka mieć otwartych 20 serii i potem domykać to przez 3 lata. Mnie nie pasuje takie "przywiązanie" do Egmontu.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1461 dnia: Kwiecień 06, 2018, 10:44:19 am »
No jak widać były w stanie kupić drogiego Daredevila.
To kupiło dużo osób co nie kupuje w ogóle albo tylko trochę Marvel NOW.

Moon Knighta dostaniesz 3 tomy w niecały rok  :smile:

Offline Motyl

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1462 dnia: Kwiecień 06, 2018, 10:46:48 am »
Pewnie jeszcze nie wszystkie premiery, ale część na pewno - http://paradoks.net.pl/read/34940-egmont-w-czerwcu-2

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1463 dnia: Kwiecień 06, 2018, 10:51:32 am »
Pewnie jeszcze nie wszystkie premiery, ale część na pewno - http://paradoks.net.pl/read/34940-egmont-w-czerwcu-2
JanieT zwracam honor i przyznaje ci rację. Rzeczywiście zapowiedzi wyszły wcześniej niż się spodziewałem.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1464 dnia: Kwiecień 06, 2018, 10:59:36 am »
Marian zaspał  :biggrin: https://egmont.pl/zapowiedzi?sortBy=dayOfAppearanceDesc

3 Rebirthy na razie.

Marvel Classic 2 czyli chyba tempo wzrosło.To będzie chyba wszystko.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2018, 11:04:23 am wysłana przez JanT »

Offline -gościu-

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1465 dnia: Kwiecień 06, 2018, 11:01:44 am »

Ludzie Północy: Saga Anglosaska
to co będzie?

Northlanders Wooda! Super!

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1466 dnia: Kwiecień 06, 2018, 11:03:15 am »
Northlanders Wooda! Super!
AAAAAAAAAAAAA  :biggrin: Czyli nowa seria z Vertigo  :smile: Oby Jacek Drewnowski.
Mówiłem że mogą puścić pod kolekcję Conana  :smile:

To 2 Vertigo na miesiąc już definitywnie.
 

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1467 dnia: Kwiecień 06, 2018, 11:03:53 am »
Kolejny tom BBPO jakieś 6 tygodni po wcześniejszym, NAJS.

Ode mnie z Northlanders pass, ten komiks jest wyjątkowo słaby.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2018, 11:08:52 am wysłana przez arczi_ancymon »

Offline robbirob

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1468 dnia: Kwiecień 06, 2018, 11:05:38 am »
To 2 Vertigo na miesiąc już definitywnie.
Super.
Ja nadal liczę na DMZ jesienią.

A swoją drogą, to myślałem, że E zwolni w miesiacach wakacyjnych...a oni dopierdzielają nadal.

Offline marian381

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1469 dnia: Kwiecień 06, 2018, 11:08:25 am »
Zapowiedzi na czerwiec od Egmontu

Zapowiedzi z datami zebrane w jednym miejscu.  :smile:
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

 

anything