Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 1137610 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2295 dnia: Maj 26, 2018, 10:05:38 am »
Dla mnie ofensywa Vertigo jest związana z 25 leciem.

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2296 dnia: Maj 26, 2018, 10:14:14 am »
Akurat ofensywa Vertigo w wykonaniu Egmontu jest bardzo dobra. Szybko kończy opasłe tomy, które wydaje i zaraz idą kolejne - bardzo dobre tempo. A jak zapowiedzą INVISIBLES, to będzie można tanio kupić omnibus jak ludzie będą chcieli się pozbyć.
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2018, 10:17:39 am wysłana przez isteklistek »

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2297 dnia: Maj 26, 2018, 10:27:00 am »
Na pewno mamy tyle Vertigo dzięki:

-25lecie
-Dobra sprzedaż Vertigo
-NSC (i Fanta  :biggrin: )

Wcześniej też mówili że dalszy ciąg Vertigo zależy od sprzedaży Y i Skalp. Podobnie mocno weszli w Dark Horse (30 pojedynczych tomów w tym roku) jak w Vertigo.

bardzo dobre tempo
Jak sami mówili na razie je testują. Jak tempo się utrzyma to oni wydadzą "wszystko" zanim ruszą z nowym Vertigo.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2298 dnia: Maj 26, 2018, 12:34:40 pm »
Ja was rozumiem że się cieszcie z Vertigo. W sumie też się cieszę, ale nie będę przyklaskiwał Egmontowi bo po kilku latach obudził się, kiedy inni wydawcy wyszli z inicjatywą. Zaryzykowali a on czekał. 25-lecie jest bardzo dobrą wymówlą ale ja jej nie kupuje. Może troche za długo na coś takiego czekałem.

Offline misiokles

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2299 dnia: Maj 26, 2018, 02:41:21 pm »
Ja hejtuje Egmont, że nie wydał mojego komiksu-życia czyli Skalpu 10 lat temu. Tyle czasu żyłem bez niego...

Offline Moreroms

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2300 dnia: Maj 26, 2018, 03:58:14 pm »
Ja was rozumiem że się cieszcie z Vertigo. W sumie też się cieszę, ale nie będę przyklaskiwał Egmontowi bo po kilku latach obudził się, kiedy inni wydawcy wyszli z inicjatywą. Zaryzykowali a on czekał. 25-lecie jest bardzo dobrą wymówlą ale ja jej nie kupuje. Może troche za długo na coś takiego czekałem.


Czyli co, Twoim zdaniem Egmont powinien przeprowadzić taką akcję z Vertigo kiedy? Wtedy gdy rocznie wychodziło 10 komiksów superhero? Moim zdaniem teraz jest bardzo dobry moment na taką ofensywę - m.in dzięki innym wydawnictwom wiadomo, że nasz rynek jest gotowy na taką ilość tytułów.


Całkiem możliwe, że Egmont miesięcznie wydaje tyle, ile wszystkie razem wydawnictwa w ciągu roku jeżeli chodzi o ilość egzemplarzy, co pokazuje jak wielcy i potężni są, ale co z tego? Mamy żyć przeszłością? Podobnie z Potworem z Bagien - zgadzam się, że jest i jest to wybitny komiks, ale jakoś teraz wszyscy mamy zapomnieć jak długo trzeba było na niego czekać i że w wielu turach pytań na alei były zapytania o ten tytuł. Być może jest to tytuł z największymi zapytaniami i najdłuższym oczekiwaniem....ale jest, więc wszystko idzie w zapomnienie. Jedni napiszą: "WOW! Mamy Potwora z Bagien", a inni "Wreszcie mamy Potwora z Bagien".Druga sprawa to fanowskie bajery. Skoro nie są takie ważne, to dlaczego Egmont stara się ściągać na swoje spotkania wielkie gwiazdy świata komiksu, aby ich czytelnik mógł zdobyć podpis i może cudem rysunek? Jasne można to bagatelizować te ekskluzywne wydania, bo tak czy tak czytelnik dostaje komiks, ale z drugiej strony napędza się fanowskie wydarzenia, ekskluzywne wydania okazyjne i na każdym kroku się to podkreśla wyjątkowość swojego produktu, choć to trochę mija się z prawdą.


To w końcu dobrze, że Egmont ruszył z sagą o potworze czy nie? Kupisz bo czekałeś na to wydanie? Czy czekałeś za długo i na znak bojkotu nie kupisz?


Moim zdaniem oczekiwania czytelników (i to na pewno nie całego rynku - forum gildii czy avalonu i grupy na facebook nie mogą być wyznacznikiem, bo na nich są zwykle ludzie bardziej świadomi niż niedzielny czytacz komiksów) to jedno, natomiast biznes to drugie. Egmont to firma, a jak wiadomo firma ma przymosić zyski. Muszą brać pod uwagę ryzyka, chłonność rynku, świadomość czytelników. A nie, 10 osób na forum napisze „chce sagę...” i TK leci po licencję i wydaje, żeby zadowolić forum.


Btw. Witam, bo to mój pierwszy post, przez długi czas jedynie czytywałem forum.

Edit. Jakoś nie zauważyłem narzekań na Muchę (która przed NSC miała najwięcej serii z Image, że nie wydają tytułów które chcecie.
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2018, 04:19:56 pm wysłana przez Moreroms »

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2301 dnia: Maj 26, 2018, 06:23:38 pm »
Czyli co, Twoim zdaniem Egmont powinien przeprowadzić taką akcję z Vertigo kiedy?
Zdecydowanie powinien zrobić to dwa lata wcześniej.

Jakoś nie zauważyłem narzekań na Muchę (która przed NSC miała najwięcej serii z Image, że nie wydają tytułów które chcecie.
Pierwsza sprawa to oferta Muchy w tamtym czasie była uzupełniała się z ofertą Taurus Media, więc sporo było tego na rynku. I Mucha i Taurus i NSC wydają nowe serię więc nie mogą z niektórymi rzeczami gonić. Natomiast Egmont serwował mało, a teraz kiedy inne wydawnictwa odciągnęła czytelników od super bohaterów dowalił ze zdwojoną siłą i to tytuły mające dużą renomę, co zdecydowanie wygląda mi na celowe zagranie, aby uderzyć w konkurencję. I nie zapominajmy ale też zaczęli wydawać Image. Ciekawe dlaczego?
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2018, 06:34:19 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline donTomaszek

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2302 dnia: Maj 26, 2018, 06:37:24 pm »
O co te bicie piany? Co Wy tutaj, szanowni koledzy probujecie sobie nawzajem udowodnic?

Wychodzi duzo dobrych i bardzo dobrych tutylow, z roznych wydawnictw, mniejszych, wiekszych, lzejszych i ciezszych. Dla kazdego cos sie znajdzie. To sie liczy.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline mappy

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2303 dnia: Maj 26, 2018, 07:04:28 pm »
Wychodzi nawet za dużo.Nigdy nie wydałem takiej sumy jaką teraz w maju. Oczywiście od dawna już doszła selekcja zakupowa. Kiedyś brałem 90% tego co wychodziło ale kiedy to było :roll:

Offline xanar

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2304 dnia: Maj 26, 2018, 07:10:17 pm »
wydawali mało, było źle, teraz wydają za dużo i też niedobrze  :lol:

Offline Moreroms

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2305 dnia: Maj 26, 2018, 07:30:26 pm »
O co te bicie piany? Co Wy tutaj, szanowni koledzy probujecie sobie nawzajem udowodnic?

Wychodzi duzo dobrych i bardzo dobrych tutylow, z roznych wydawnictw, mniejszych, wiekszych, lzejszych i ciezszych. Dla kazdego cos sie znajdzie. To sie liczy.


No ja właśnie uważam podobnie - należy się cieszyć, że mamy na rynku dobre komiksy/ klasyczne komiksy/ nowe serie, każdy znajdzie coś dla siebie. Ale jest kilka osób na tym forum, które po każdej decyzji czy zapowiedzi E ma jakieś wielkie ALE. A to za późno, a to za drogo, a to zły format, niedobra jakość, złe tłumaczenie itd. itd.
Przykład był powyżej „[size=78%]Podobnie z Potworem z Bagien - zgadzam się, że jest i jest to wybitny komiks, ale jakoś teraz wszyscy mamy zapomnieć jak długo trzeba było na niego czekać i że w wielu turach pytań na alei były zapytania o ten tytuł....” Przecież nikt nie bronił kupić oryginału już dawno temu.[/size]

Zdecydowanie powinien zrobić to dwa lata wcześniej. Pierwsza sprawa to oferta Muchy w tamtym czasie była uzupełniała się z ofertą Taurus Media, więc sporo było tego na rynku. I Mucha i Taurus i NSC wydają nowe serię więc nie mogą z niektórymi rzeczami gonić. Natomiast Egmont serwował mało, a teraz kiedy inne wydawnictwa odciągnęła czytelników od super bohaterów dowalił ze zdwojoną siłą i to tytuły mające dużą renomę, co zdecydowanie wygląda mi na celowe zagranie, aby uderzyć w konkurencję. I nie zapominajmy ale też zaczęli wydawać Image. Ciekawe dlaczego?


Dlaczego akurat dwa lata temu? Może z punktu widzenia przedsiębiorstwa nie była to dobra decyzja?
Może E wszedł w Invincible bo dużo osób chciało tę serię na rynku? Może chcieli pokazać, że stać ich na ponoć drogą licencję? Zamiast być zadowolonym, że na rynku będzie większy wybór i długo wyczekiwana seria, to nie, ponownie narzekania.

Offline ASX76

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2306 dnia: Maj 26, 2018, 07:36:58 pm »
Wychodzi nawet za dużo.Nigdy nie wydałem takiej sumy jaką teraz w maju. Oczywiście od dawna już doszła selekcja zakupowa. Kiedyś brałem 90% tego co wychodziło ale kiedy to było :roll:

Przepraszam bardzo, ale czy ktoś każe Panu kupować od razu? Zawsze można poczekać i na spokojnie "kupnąć"... ;)

Offline 79ers

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2307 dnia: Maj 26, 2018, 07:38:45 pm »
Problem także w tym żeby zostawała kasa na inne wydawnictwa. Drugi kłopot to względnie krótka dostępność tytułów na rynku pierwotnym - a coraz częściej 2-3lata to też za mało.

Szczęście, że Egmont czasami coś dodrukowuje przykładowo Dallas Barr czy Legendy naszych czasów po 12latach, więc nie kupię teraz, będzie później :eek:

 

Offline -gościu-

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2308 dnia: Maj 26, 2018, 07:43:46 pm »
Szczęście, że Egmont czasami coś dodrukowuje przykładowo Dallas Barr...


A właśnie, była kiedyś mowa o dodruku Dallas Barr? Coś mi świta  :doubt:

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2309 dnia: Maj 26, 2018, 07:51:57 pm »
A właśnie, była kiedyś mowa o dodruku Dallas Barr? Coś mi świta  :doubt:
Tak, że nie będzie. :)

 

anything