trawa

Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 1137334 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2370 dnia: Maj 29, 2018, 11:32:08 am »
Poniekąd to prawda. Egmont może próbować reklamować druk, ale drukarnia może reklamację odwołać, powołując się nad podpisaną umowę i szereg parametrów technicznych poniżej których reklamacja nie zostanie uwzględniona. Powiedzmy, jeżeli przesunięcie kolorów jest mniejsze niż 1% całości to nie ma podstaw do reklamacji. Owszem, Egmont może wówczas zmienić drukarnie (JanT chyba się zna na tym segmencie) ale z jakichś powodów tego nie robi (pewnie bzg i edics są tanie).

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2371 dnia: Maj 29, 2018, 11:34:03 am »
Zaraz Ci ktoś napisze, że kontroli jakości, która powinna przekartkować wszystkie egzemplarze w celu stwierdzenia wad.
Wina kraju w którym mieszkamy  :smile:

Podajcie dokładne strony tych błędów w Daredevilu 4 to sprawdzę u siebie po pracy.
np Dziesiąta pierwszego zeszytu (ta ze zdjęcia)
Ja pisałem o rozpikselowaniu (dość mocnym) w trzynastym zeszycie Ultimate Spider-Mana
Żle przeczytałem. Sorry.

pewnie bzg i edics są tanie).
Egmont od dawna nie drukuje w BZG (a szkoda bo teraz to kilka poziomów wyżej nie licząc szycia  :smile: )

Jak Egmont zaczynał drukować w Edica to było perfekt (np pierwsze nowe DC) a teraz jest jak jest.
Pozlepiane strony (już chyba z 5 raz) to wina pośpiechu.
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2018, 11:39:25 am wysłana przez JanT »

Offline vision2001

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2372 dnia: Maj 29, 2018, 11:45:21 am »
Podajcie dokładne strony tych błędów
Paginacji chyba tam nie uświadczysz... A liczenie stron w konkretnym zeszycie z danego tomu to katorga. Prędzej zdjęcia konkretnych stron mogłyby tu coś pomóc.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Namir

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2373 dnia: Maj 29, 2018, 11:45:35 am »
Nie no, naprawdę wielki szacun dla Egmontu za ten ich katalog, bo wygląda pożądnie, ale bardzo rażą BŁĘDY. Często podają złych autorów, cena "Rose" jest chyba błędna, a zrobienie z Macieja Kura RYSOWNIKA "Oskara i Fabrycego" to niezła beka.

Raczej na pewno błędna, bo Kołodziejczak rzucił okiem na katalog i powiedział "[Rose] To będzie cieńsza książeczka. Jaką cenę tu podano... Nie, nie stówke chyba." 25:12 w tym filmu ze spotkania, co jest na Youtube.

Offline marian381

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2374 dnia: Maj 29, 2018, 03:16:53 pm »
Vertigo25: Najlepsze powieści graficzne - prezentacja komiksu

Gdyby kogoś ciekawiło, jak wygląda wydanie tego darmowego komiksu z Vertigo.  :smile:
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline misiokles

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2375 dnia: Maj 29, 2018, 04:12:57 pm »
Wygląda tak, jak to sobie mniej więcej wyobrażałem :)

Offline roble

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2376 dnia: Maj 29, 2018, 04:38:12 pm »
Jak katalog z Ikei tylko mniejszy format.

Offline Sybirak

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2377 dnia: Maj 29, 2018, 04:41:26 pm »
Mam pytanie do I tomu zbiorczego 100 naboi.Czy w waszym egzemplarzu również brakuje tłumaczenia francuskich tekstów? W drugim tomie taki słownik pojawił się na końcu tomu. Nie wiem czy to kwestia egzemplarza czy Egmont zapomniał umieścić słowniczka na końcu  tomu. W najgorszym przypadku pozostaje mi słownik w wydaniu Mandragory albo nauka francuskiego  :wink:

Offline Voitas

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2378 dnia: Maj 29, 2018, 04:48:33 pm »
Tak,  brakuje

Offline sum41

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2379 dnia: Maj 29, 2018, 08:36:10 pm »
Vertigo25: Najlepsze powieści graficzne - prezentacja komiksu

Gdyby kogoś ciekawiło, jak wygląda wydanie tego darmowego komiksu z Vertigo.  :smile:


Papier jest tak na pół kredowy i mi bardzo podpasowal  :smile:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline OokamiG

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2380 dnia: Maj 29, 2018, 10:06:00 pm »
Przynajmniej w moim egzeplarzu Vertigo 25 nie ma żadnych brudów w przeciwieństwie do "eksluzywnego"Hellboya. Poza tą złosliwoscią mam pytanie kto drukował Gotham Central, moje egzemplarze mam w.domu rodzinnym pareset kilometrów od miejsca zamieszkania i mie mam jak sprawdzić, a wydwały sie jakościowo o niebo lepsze od tego co serwuje obecnie wielki E.?

Offline radef

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2381 dnia: Maj 29, 2018, 10:23:35 pm »
Poza tą złosliwoscią mam pytanie kto drukował Gotham Central
Też Edica. Ale jak ktoś to wspominał, na początku Edica drukowała bardzo dobrze, wielu (w tym ja) uznawało to nawet za #dobrazmiana w porównaniu z BZGraf.
Niestety, im Egmont więcej komiksów wydaje, tym poziom druku spada.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline laf

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2382 dnia: Maj 30, 2018, 10:52:13 am »
Hej, chętnie odkupię egzemplarz Kajko i Kokosza Flying School. Bardzo go potrzebuję z racji zawodu, jakoś literówkę dzieciakom wytłumaczę. Zamówiłem 10 egzemplarzy, jestem klientem Gildii od 2008 roku, a mnie pominęli. Może chodzi o forumowiczów. Nawet pisałem do nich, że mogą wysłać te 10 z błędem, nie przeszkadza mi. Także odkupię, ewentualnie wymienię na coś, czego Wam/Tobie potrzeba.
Tak do 100, no chyba że mnie zalejecie 50 egz. to nie :smile:
Piszcie priv, albo tu
Sprawdź priv

Offline robbirob

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2383 dnia: Maj 30, 2018, 10:54:48 am »
Też Edica. Ale jak ktoś to wspominał, na początku Edica drukowała bardzo dobrze, wielu (w tym ja) uznawało to nawet za #dobrazmiana w porównaniu z BZGraf.
Niestety, im Egmont więcej komiksów wydaje, tym poziom druku spada.
Zgadzam się. Egmontów jest coraz więcej to i maszyny Edici pracują częściej/szybciej/więcej/itp. Co musi mieć jakieś odzwierciedlenie w jakości wypuszczanych komisów.

Offline Itachi

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2384 dnia: Maj 30, 2018, 05:41:46 pm »
Zgadzam się. Egmontów jest coraz więcej to i maszyny Edici pracują częściej/szybciej/więcej/itp. Co musi mieć jakieś odzwierciedlenie w jakości wypuszczanych komisów.
Amen.

 

anything