trawa

Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 1136085 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2415 dnia: Maj 31, 2018, 02:17:30 pm »
Jakby np wydrukowali tego Daredevila w BZG to tych błędów by nie było  :smile:

Za to miałbyś z dużym prawdopodobieństwem wyblakłe strony i krzywe grzbiety. To ja już wolę te paprochy na które nawet nie zwracam uwagi.

Offline bambule

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2416 dnia: Maj 31, 2018, 02:28:47 pm »

Tak zwane błędy, zazwyczaj pojawiają sie w okresie festiwalowym. Bo wowczas na festiwalu dostajemy cały miesięczny pakiet, plus tytuły dodatkowe - uzupełnianie nakładów. Tu nie może być poślizgu. Zazwyczaj pofestiwalowo dostają niektóre księgarnie, często na pare dni przed premierą oficjalną.
Jak czytam to komiksy kupione w normalnym terminie az tylu błędów nie maja, sklejone kartki.
Każdemu wydawcy zdarzają sie błędy, czy to w tłumaczeniu, czy graficznym, czy w samym druku.
Po prostu w wielu przypadkach wiele osób nie zwróci uwagi na male błędy, a cieszyć sie będzie z lektury.

Offline xanar

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2417 dnia: Maj 31, 2018, 02:56:12 pm »
No to dobra, ale chyba wiadomo, że festiwal jest co rok. Ja to się nie znam, chociaż wydaje mi się, że przez te dwanaście miesięcy można to jakoś zorganizować.  :cool:  Kwestia organizacji.

Offline 79ers

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2418 dnia: Maj 31, 2018, 03:32:29 pm »
No to dobra, ale chyba wiadomo, że festiwal jest co rok. Ja to się nie znam, chociaż wydaje mi się, że przez te dwanaście miesięcy można to jakoś zorganizować.  :cool:  Kwestia organizacji.

Tak jak wybory do sejmu/senatu, eurowizja, ... a ostateczny rezultat posklejane kartki, przesunięte dymki, czarne nie jest czarne a białe białe  :cry:

Offline Itachi

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2419 dnia: Maj 31, 2018, 03:34:25 pm »
Jaki rok? Jest Komiksowa Warszawa, Pyrkon, MFGIK i pewnie kilka mniejszych imprez gdzie swoją ofertę przedstawia Egmont. Plus cała reszta segmentu ich działalności, książki, gry planszowe... Dla Was dział komiksu jest najważniejszy, oni patrząc szerzej. A gdzie inni wydawcy?

Offline xanar

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2420 dnia: Maj 31, 2018, 03:39:41 pm »
Komiksowa Warszawa, Pyrkon, MFGIK chyba są raz w roku ? Jesteśmy w temacie komiks ,więc raczej o grach planszowych tu nie będę pisał.

Offline radef

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2421 dnia: Maj 31, 2018, 03:49:42 pm »
Komiksowa Warszawa, Pyrkon, MFGIK chyba są raz w roku ? Jesteśmy w temacie komiks ,więc raczej o grach planszowych tu nie będę pisał.
A książki to kto drukuje? Pewnie też Edica.Oczywiste jest, że książki drukuje się w pobliżu premiery, ponieważ nie ma sensu magazynować całego nakładu kilka miesięcy przed premierą, bo to tylko dodatkowe koszty. Więc nic dziwnego, że przy okazji maja (targi książki dotyczące całej branży) jak i grudnia (święta) mogą być odczuwalne spadki jakości związane z większą pracą drukarń.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Itachi

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2422 dnia: Maj 31, 2018, 03:49:57 pm »
Komiksowa Warszawa, Pyrkon, MFGIK chyba są raz w roku ? Jesteśmy w temacie komiks ,więc raczej o grach planszowych tu nie będę pisał.

Cóż za argument, tak samo można napisać iż co roku jest styczeń, luty, a później marzec. I też trzeba tłumaczyć/drukować/wydawać/sprzedawać...

Festiwal napędza kolejny festiwal. Wydawnictwo planuje do przodu o kilka/kilkanaście miesięcy. Stąd masz zapowiedzi, katalogi itd. Nie rozumiem więc Twojego argumentu. Zabrakło kiedyś komiksów na ich stoisku? Nie mogłeś czegoś kupić?

Offline mappy

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2423 dnia: Maj 31, 2018, 03:52:15 pm »
Błędy zaczęły się od sporej ilości tytułów wydawanych na miesiąc i nie ma to żadnego powiązania z festiwalami.


Offline nazareth

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2424 dnia: Maj 31, 2018, 04:05:55 pm »
Panowie, darujmy już sobie te dalsze gadanie o błędach/wadach. Bo zaraz przyjdzie JanT i znów się zacznie.
Wszystko w temacie i tak już zostało powiedziane.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2425 dnia: Maj 31, 2018, 04:08:26 pm »
Bo zaraz przyjdzie JanT i znów się zacznie.
Jestem i widzę  :smile: I proszę nie zganiać wszystkiego na mnie.

Offline xanar

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2426 dnia: Maj 31, 2018, 04:29:35 pm »
Czyli nic się nie da zrobić, patrząc na to, że tytułów wychodzi coraz więcej to będzie jeszcze gorzej. :cool:

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2427 dnia: Maj 31, 2018, 04:47:26 pm »
Mało wydawanych komiksów- źle, dużo wydawanych komiksów- źle. Zawsze źle  :razz:  no ale ile teraz fajnych komiksów można przeczytać po polsku dzięki "złemu" Egmontowi?


A przy okazji ?wiadomo coś o dodruku wyprzedanych tomów Armady ?
The darkness will swallow everything

Offline -gościu-

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2428 dnia: Maj 31, 2018, 04:54:42 pm »
:razz:
[size=78%]A przy okazji ?wiadomo coś o dodruku wyprzedanych tomów Armady ?[/size]


Póki co, wiadomo tylko tyle, że jak dodrukuja, to naczelny krytyk Egmontu będzie niezadowolony z jakości druku.

Offline sum41

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2429 dnia: Maj 31, 2018, 06:02:28 pm »
Na TM Semic tez byly narzekania ze papier z kibla...
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?