Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 1136686 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2535 dnia: Czerwiec 08, 2018, 09:12:07 am »
Garstka której wszędzie pełno? Narzekania na E to jest kropla w morzu. Czterech moich znajomych czyta komiksu i kupuję je od E. Żaden na to nie zwraca uwagi. Forum zaburza percepcję, bo tutaj głos jest jeden i wydaję się, że to jedyna słuszna narracja. Rzeczywistość jest znacznie inna. Egmont ma tysiące stałych zadowolonych czytelników którzy nie mają pojęcia, że wg części z was kupują wadliwy towar.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2536 dnia: Czerwiec 08, 2018, 09:19:34 am »
Garstka której wszędzie pełno?
Nie tylko tu się rozmawia o komiksach. Nie zaczynajmy po raz kolejny tych samych dyskusji  :smile:

A co do tego że większość by chciała więcej a gorzej/taniej to (smutny) fakt.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2537 dnia: Czerwiec 08, 2018, 09:24:05 am »
Egmont już od jakiegoś czasu wydaje idealnie SC/HC więc nie wiem o których wywodach piszesz.
Przeczytaj ostatnie 3 strony wątku i twojego narzekania na idealne wydawanie tych SC/HC.

W sumie dawno nie pisałem o DD, dzięki za przypomnienie. Egmont powinien wydać zległe runy Smitha i Macka z vol.2. Mam tylko dylemat w jakiej formie, najlepsza i najtańsza była by taka jak taka jak SW Komiks, ale nie pasowało by to do obecnie wydanych,  :doubt: . Same problemy.

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2538 dnia: Czerwiec 08, 2018, 09:26:55 am »
Nie tylko tu się rozmawia o komiksach. Nie zaczynajmy po raz kolejny tych samych dyskusji  :smile:

A co do tego że większość by chciała więcej a gorzej/taniej to (smutny) fakt.

Ok. Nie ma sensu drążyć sprawy. Nasze opinie są na totalnie przeciwnych biegunach. Bez niezależnych badań opinii publicznej nie rozstrzygniemy sporu  :wink:

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2539 dnia: Czerwiec 08, 2018, 09:27:29 am »
Przeczytaj ostatnie 3 strony wątku i twojego narzekania na idealne wydawanie tych SC/HC.
Poproszę o cytat. Nie zrozumiałeś też z tym SW Komiks i smęcisz z tym cały czas  :smile: Napisałem tylko że jakość druku jest lepsza a ty o całym wydaniu w kółko.

Bez niezależnych badań opinii publicznej nie rozstrzygniemy sporu  :wink:
Mogę przyznać że na pewno tych "moich" jest mniej (ale jest ich trochę  :smile: )
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2018, 09:33:22 am wysłana przez JanT »

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2540 dnia: Czerwiec 08, 2018, 09:31:51 am »
Wydaję mi się, że większość (w tym ja) woli sytuację zupełnie odwrotną. Więcej za mniej. I jeśli chodzi o jakość to do momentu kiedy nie wszedłem na forum nie wiedziałem, że jest z nią coś nie tak. Niektórzy nie są tak na to wyczuleni i po prostu lubią czytać komiksy. Przesunięty dymek, błąd językowy, sklejona strona, cieńszy papier itp większość (w tym ja) ma to totalnie w dupie, bo płaci 60 PLN za świetny komiks który ma 350 stron. I jest po polsku, co jest bardzo wygodne. Ja kocham komiksy, bo to świetny nośnik wciągających i ciekawych historii. Nie za to, że są grube czy cieńkie, błyszczące czy matowe.  Twoje podejście jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe, bo te narzekania odnośnie jakości, jakbym nie miał tych komiksów w ręku (a co miesiąc wydaję parę stów na rzeczy od E) to myślałbym, że jest coś z nimi nie tak. To są fanaberie garstki ludzi którzy w swojej krytyce stali się już karykaturą ludzi którym zależy na czytaniu. E mogło by się poprawić, ale to pewnie wymagało by zwiększenia ceny. Tego nie chcę większość czytelników.
Podpisuję się pod tym rękami, nogami i czym tam jeszcze można. Jestem właśnie w trakcie lektury majowego pakietu (US-M, Kenia, Clifton, Ex Machina) i jak dla mnie wszystkie te komiksy są super wydane. Papier też w porządku więc nie wiem o co tutaj tak niektórzy lamentują.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2541 dnia: Czerwiec 08, 2018, 09:34:17 am »
Poproszę o cytat.
To już równo zaczęli ciąć podstawowe okładki w Rebirth  :doubt: Batman 3 ma tylko 3.

Z zapowiedzianymi tomami sierpniowymi będzie podobnie. Aquaman 3 powinien mieć tyle samo stron co 2.
Chyba że błędy  :smile:
Nie zrozumiałeś też z tym SW Komiks i smęcisz z tym cały czas  :smile: Napisałem tylko że jakość druku jest lepsza a ty o całym wydaniu w kółko.
Po prostu dołaczyłem się do twojego smęcenia, jakbym pisała o tym samym to by było nudne. Sam przyznajesz że SW Komiks ma lepszy druk, więc czemu nie drukować wszystkiego jak SWK? Sam cały czas narzekasz na druk wszystkiego w SC i HC. Czy mam poszukać też przykładów?

Offline radef

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2542 dnia: Czerwiec 08, 2018, 09:35:10 am »
No to teraz zareklamuję pewien bardzo tani komiks, który dziś wydał Egmont.
MegaGiga 49 - Dynastia
Jeżeli choć trochę kiedykolwiek czytaliście komiksy Disneya, to sądzę, że ten tom powinien wam się spodobać. Zawiera on m.in. całość Z dziejów Kaczego Rodu, czyli włoskiego komiksu stworzonego ćwierć wieku przed ŻiCSM opowiadającego o... historii kaczej rodziny. Bez trzymania się chronologii, bez nawiązań do komiksów Barksa. Zupełne inne spojrzenie, które nawet dziś jest świeże. Świetna rzecz, jeden z najlepszych włoskich komiksów Disneya. Komiks o legendarnym statusie m.in. we Włoszech czy Brazylii.A to niejedyna atrakcja, dodatkowo dwie świetne parodie - Wojna i pokój oraz Zorro i Kaczorro, świetne komiksy zarówno pod względem graficznym jak i scenariuszowym.500 stron świetnych komiksów za 25 zł (a nawet 17 zł jak tom pojawi się w dyskontach).
Więcej na komiksydisneya.pl - http://www.komiksydisneya.pl/2018/06/megagiga-49-dynastia-od-dzis-w.html
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Antari

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2543 dnia: Czerwiec 08, 2018, 09:37:18 am »
Ja już skończyłem i nie biorę udziału w pojedynkach SC/HC. Każdy ma swoje zdanie i tego się trzymajmy.

Teraz było odnośnie jakości wydania, błędów drukarskich itd. Chcesz, możesz się z tego śmiać, ale takie coś jak odwalili przy aktualnym tomie Daredevila to już przesada. Możesz sobie pisać, że nasze gdybania nic nie zmienią ale tak nie powinno być. Po tym temacie widać, że wielu wolałby zapłacić więcej byle mieć wydanie bez takich żenujących błędów, posklejanych stron, prześwitujących kartek i rozmytych napisów.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2544 dnia: Czerwiec 08, 2018, 09:43:22 am »
Sam przyznajesz że SW Komiks ma lepszy druk, więc czemu nie drukować wszystkiego jak SWK? Sam cały czas narzekasz na druk wszystkiego w SC i HC.
Dwa razy odwróciłeś kota ogonem  :smile: Miał być cytat o wyższości SC nad HC czy tym podobne a ten o wyciętych okładkach  :biggrin: Co do Star Wars Komiks pisałem o DRUKU tylko i wyłącznie o DRUKU a nie o formie wydania której się uczepiłeś od wczoraj. Jezu  :doubt:

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2545 dnia: Czerwiec 08, 2018, 09:46:53 am »
Jakbym zaczął cytować twoje dysputy wyższości SC na HC to by z mojego posta mega post wyszedł. Ale tam ci już spokój.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2546 dnia: Czerwiec 08, 2018, 09:50:21 am »
Jakbym zaczął cytować twoje dysputy wyższości SC na HC to by z mojego posta mega post wyszedł.
Tylko że u mnie czegoś takiego nie ma  :smile: Uważam tylko że bez sensu jest wydawanie chudych tomów w SC HC (i Egmont się z tym zgadza i już tak nie robi  :smile: )
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2018, 09:57:22 am wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2547 dnia: Czerwiec 08, 2018, 09:53:59 am »
Tylko że u mnie czegoś takiego nie ma  :smile: Uważam tylko że bez sensu jest wydawanie chudych tomów w SC (i Egmont się z tym zgadza i już tak nie robi  :smile: )
Przecież wydają chude tomy w SC, to mają wydawać w HC, przecież wydawali? Tak chwalisz NSC bo wydaje w SC a teraz piszesz że to bez sensu. Wieź ty się ogarnij, co sam teraz coś kręcisz.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2548 dnia: Czerwiec 08, 2018, 09:57:00 am »
Przecież wydają chude tomy w SC, to mają wydawać w HC, przecież wydawali. Wieź ty się ogarnij.
Literówka  :smile: Mam cytować twoje? A jedną zacytuję:
jakbym pisała
:biggrin:

Zakończmy bo i tak za dużo  :smile:

Po tym temacie widać, że wielu wolałby zapłacić więcej byle mieć wydanie bez takich żenujących błędów, posklejanych stron, prześwitujących kartek i rozmytych napisów.
Kiedyś w tej samej cenie tego nie było.

Offline laf

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2549 dnia: Czerwiec 08, 2018, 10:02:16 am »
A jedną zacytuję: :biggrin:
Czego się czepiasz, Kopernik też była kobietą  :wink:

 

anything