Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 1136274 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2550 dnia: Czerwiec 08, 2018, 10:20:27 am »
Skąd pomysł, że te narzekanie nie mają żadnego oddźwięku? Patrząc realnie nikt się chyba nie spodziewa, że nagle setki czy dziesiątki czytelników Egmontu wystawią im środkowy palec. (Ja zrezygnowałem z DC Rebirth, kupuję coraz więcej oryginałów, które są całościowo wydane). To jest powolny proces i on postępuje tzw. proces kulu śnieżnej.  Jeżeli ludzie nie są zainteresowani jakością wydania, to skąd w aukcjach "Kupię komiks" domagają się stanu "co najmniej idealnego"? Chyba, że to te same osoby, co udzielają się na forum.
Istnieje grupa i pewnie dość spora, która kupuje, przeczyta i sprzedaje dalej. Różnica między wydaniem polskim, a oryginalnym jeżeli chodzi o cenę nie jest tak duża, z wyjątkiem omnibusów. Moim zdaniem to kwestia świadomości czytelników, co dostają, a co mogli by dostać. Zgadzam się, że wielu po prostu się tym nie interesuje i ich to nie obchodzi, a inni jeszcze nie wiedzą, ale dzięki grupą fanowskim czy forum zaczynają do nich docierać informację. To nie jest tak, że oni nie narzekają i nie widzą problemu tylko piszą" "za taką cenę to i tak dobra jakość", "ważne, że jest po polsku wydane" lub inne wymówki.

Offline misiokles

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2551 dnia: Czerwiec 08, 2018, 10:30:29 am »
Świetne, ale sam napisałeś że przerzuciłeś się na oryginalne wydania nie z powodu jakości czy błędów ale z powodu niekompletności serii. Chyba nikt rozsądny nie będzie oskarżał Egmont że nie wydaje tylu komiksów na Polskę co Marvel na całe USA+.

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2552 dnia: Czerwiec 08, 2018, 10:32:38 am »
Niekompletność to też dodatki.



Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2553 dnia: Czerwiec 08, 2018, 10:55:31 am »
Jeśli rzeczywiście będzie tak jak sugerujesz tzn. E straci czytelników ze względu na słabą jakość produktu to zapewne zmienią jakość produktu. Widząc zwiększenie ilości tytułów oraz nakładów to raczej jesteśmy w zupełnie odwrotnym trendzie. Oczywiście to są jakieś subiektywne dywagacje. Jak dla mnie jest dobrze i jestem zadowolony. Nie mam pedantycznej natury i uważam, że dostaję w porządku produkt w świetnej cenie.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2554 dnia: Czerwiec 08, 2018, 11:00:41 am »
Co ciekawe np. Planeta Komiksu podwyższa jakość swoich komiksów. Najlepiej to widać na serii Chłopaki, kiedy pierwsze tomy były jakościowo gorsze, a teraz jest lepiej niż w egmontowe SC, czyli można.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2555 dnia: Czerwiec 08, 2018, 11:04:29 am »
Albo ładny wpis Elemental z wczoraj www.forum.gildia.pl/index.php/topic,36227.msg1452573.html#msg1452573

A komiksy Egmontu są najlepsze  :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2556 dnia: Czerwiec 08, 2018, 11:06:39 am »
Nie znasz umów między wydawcą a drukarnią i nie znasz nakładów. Porównaj ceny Orków i Thorgala HC. To też dużo wyjaśnia.

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2557 dnia: Czerwiec 08, 2018, 11:08:24 am »
Można utrzymywać, że to subiektywne dywagację i wszystko jest dobrze. Trochę analogiczna sytuacja z dobrym partnerem Egmontu Empikiem, który oferuję ceny okładkowe książek. Niby wszyscy od lat doskonale wiedzą, że mogą kupić w internecie te same rzeczy minimum 20-30% taniej, a kupują w Empiku....na logikę Empik powinien dawno natychmiast paść, a więc moja logika zawodzi, a może działa efekt kuli śnieżnej jak w przypadku Egmontu i zbliża się nieuniknione?

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2558 dnia: Czerwiec 08, 2018, 11:10:21 am »
A może się nie zbliża? To są właśnie takie dywagacje i wróżenie z fusów.
W Empik kupuje przypadkowy odbiorca. Jak np. ktoś ma urodziny i wiesz, że ten ktoś czyta komiksy i chcesz mu dać prezent (a sam nie czytasz) to idziesz do Empik. Takich różnych okazjonalnych zakupów dokonuje mnóstwo osób która nie żyje komiksami.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2559 dnia: Czerwiec 08, 2018, 11:12:30 am »
Nie znasz umów między wydawcą a drukarnią i nie znasz nakładów. Porównaj ceny Orków i Thorgala HC. To też dużo wyjaśnia.
W tej samej drukarni co teraz Egmont na początku drukował idealnie.

Z Elementalem chodziło mi o to że reagują a nie że to są "dozwolone odchyłki" Ze Studio Lain było podobnie.

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2560 dnia: Czerwiec 08, 2018, 11:44:59 am »
A może się nie zbliża? To są właśnie takie dywagacje i wróżenie z fusów.
W Empik kupuje przypadkowy odbiorca. Jak np. ktoś ma urodziny i wiesz, że ten ktoś czyta komiksy i chcesz mu dać prezent (a sam nie czytasz) to idziesz do Empik. Takich różnych okazjonalnych zakupów dokonuje mnóstwo osób która nie żyje komiksami.
Bardzo mocno w punkt. Wydaje mi się, że doskonale zdajesz sobie sprawę, że Empik nie jest przyjazny dla stałego czytelnika, fana książek, a nie widzisz tego samego, że Egmont STAJE SIĘ nieprzyjazny dla fana komiksów. Ktoś kto zobaczył film w kinie, TV lub serial chcę się przekonać, czy spodoba mu się lektura, to korzysta z największej, najszerszej oferty, którą ma Egmont. Jeżeli się wciągnie, to kupuję więcej i więcej się dowiaduje, co przekłada się na to, że zaczyna zwracać uwagę na takie rzeczy jak dodatki, tak jak pisałem kwestia świadomości i informacji.

Offline Gazza

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2561 dnia: Czerwiec 08, 2018, 12:34:37 pm »
Jest w tym wszystkim kwestia (przewijająca się w tej dyskusji ale może nie nazwana po imieniu) podejścia to komiksu w ogóle. Generalizując można rozróżnić dwa główne typy czytelników: nikogo nie obrażając zwykli czytelnicy (kupi/wypożyczy, przeczyta, sprzeda, pożyczy komuś dalej, nie dba o jakość wydania, liczy się fabuła, frajda z chwil spędzonych nad lekturą) i czytelnicy kolekcjonerzy (czytają lub nie, ale kolekcjonują, zwracają uwagę na każdy detal wydania, kręcą ich wszystkie dodatki, otoczka, eksponują kolekcję etc).
Ja osobiście jestem gdzieś pośrodku, a nawet z tendencją do kolekcjonerstwa właśnie (wymienianie wydań na lepsze, rosnąca kupka wstydu) i podoba mi się amerykański rynek ze swoją ofertą dla niemal każdego: szeszyty>trejdy>harcovery>omnibusy>inne absoluty i collectros edity. Każdy znajdzie coś dla siebie.
U nas to utopia, ale czasami ilość ponad jakość wywołuje lokalne poruszenie...

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2562 dnia: Czerwiec 08, 2018, 12:40:25 pm »
Wydaje mi się, że doskonale zdajesz sobie sprawę, że Empik nie jest przyjazny dla stałego czytelnika, fana książek, a nie widzisz tego samego, że Egmont STAJE SIĘ nieprzyjazny dla fana komiksów.
W jaki sposób staje się nieprzyjazny dla czytelników? Ja mam zupełnie odwrotne odczucia. Kupiłem 5 komiksów z majowego pakietu i absolutnie nie widzę tej pogarszającej się jakości wydań a wręcz poprawę. W Kenii fajna lakierowana okładka (wcześniej Egmont prawie zawsze dawał matowe), w Cliftonie papier off-setowy (IMO starsze komiksy zawsze powinny być drukowane na takim papierze, lepiej odzwierciedla kolory).

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2563 dnia: Czerwiec 08, 2018, 12:43:43 pm »
W Kenii fajna lakierowana okładka (wcześniej Egmont prawie zawsze dawał matowe), w Cliftonie papier off-setowy (IMO starsze komiksy zawsze powinny być drukowane na takim papierze).
Bo akurat w tych europejskich formatach (DC Deluxe też) jest znacznie lepiej.
Tego Daredevila widziałeś? Podbijam offset jak zawsze  :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2564 dnia: Czerwiec 08, 2018, 12:46:30 pm »
W jaki sposób staje się nieprzyjazny dla czytelników?
Nie wydanie Black Vortex, ale pozostawienie w zbiorczych GotG i ANX zeszytów z tego crossovera. Był materiał aby można było to zamienić. I nie ma wymówki że się nie dało, dla przypomnienia drugi tom GotG, który został podzielony na dwa tomy (gdzie nawet dodali zeszyty z innych serii).

 

anything