Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 1135766 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vision2001

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2850 dnia: Lipiec 05, 2018, 08:37:33 pm »
Pytanie z innej beczki. Przebrnąłem przez pierwszy TP Invincible, żeby sprawdzić czego to warte. Czy kolejne tomy są utrzymane w tym samym stylu? Bo jak tak, to odpuszczam zakup Egmontowego wydania.
No tak. Przez strony wpisów z wymianą zdań nie zawsze konstruktywną czasem trudno znaleźć jakieś wiadomości (lub można je przeoczyć). Wg mnie jest nudniej.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline gobender

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2851 dnia: Lipiec 05, 2018, 08:53:30 pm »
Pojawił się i polski tytuł na okładce:



I wszystko jasne, przygotowują typografię w generatorze memów...  :roll:


Takiej nonszalancji i dyletanctwa w kwestii typografii nie widziałem chyba w żadnym wydawnictwie.


Offline Voitas

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2852 dnia: Lipiec 05, 2018, 09:24:52 pm »
No tak. Przez strony wpisów z wymianą zdań nie zawsze konstruktywną czasem trudno znaleźć jakieś wiadomości (lub można je przeoczyć). Wg mnie jest nudniej.

Dzięki. Też raczej oleję temat. Podobnie jak Runaways. Nie dotrwałem nawet do końca pierwszego TP. Szkoda kasy jak wychodzą inne dobre komiksy.

Im bliżej 40-tki tym bardziej wybredny się robię. Niby jeszcze 3 lata, ale już mi superhero co raz mniej podchodzi. Mam dość nawalanki w stylu Avengers/Deadpool. Za to tematy Vertigo i podobne wchodzą elegancko :)

Kleszcz

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2853 dnia: Lipiec 05, 2018, 09:30:00 pm »

I wszystko jasne, przygotowują typografię w generatorze memów...  :roll:


Takiej nonszalancji i dyletanctwa w kwestii typografii nie widziałem chyba w żadnym wydawnictwie.




Sprawdziłem sobie, jak to w oryginale wygląda i w obu wersjach typografia wygląda tak samo.

Offline mappy

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2854 dnia: Lipiec 05, 2018, 09:40:27 pm »
Rozumiem, że lecimy według Ultimate Collecition?Znowu mnie odrzuca, że tyle tomów tego będzie. Chyba odpuszczę :roll:

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2855 dnia: Lipiec 05, 2018, 09:40:51 pm »

I wszystko jasne, przygotowują typografię w generatorze memów...  :roll:


Takiej nonszalancji i dyletanctwa w kwestii typografii nie widziałem chyba w żadnym wydawnictwie.
Na dodatek wydawanie pod takimi podwójnymi tytułami jest strasznie głupie. To w końcu Invincible czy Niezwyciężony? Na szczęście nie jest to komiks dla mnie.

Offline -gościu-

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2856 dnia: Lipiec 05, 2018, 09:51:37 pm »

Sprawdziłem sobie, jak to w oryginale wygląda i w obu wersjach typografia wygląda tak samo.


O, faktycznie. W Image typografię robią w generatorze memów  :shock:






Offline gobender

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2857 dnia: Lipiec 05, 2018, 10:07:59 pm »
Zwracam honor, choć marne to pocieszenie, kiedy w oryginale jest równie badziewnie.

Offline Leyek

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2858 dnia: Lipiec 05, 2018, 10:23:42 pm »
Dzięki. Też raczej oleję temat. Podobnie jak Runaways. Nie dotrwałem nawet do końca pierwszego TP. Szkoda kasy jak wychodzą inne dobre komiksy.

Im bliżej 40-tki tym bardziej wybredny się robię. Niby jeszcze 3 lata, ale już mi superhero co raz mniej podchodzi. Mam dość nawalanki w stylu Avengers/Deadpool. Za to tematy Vertigo i podobne wchodzą elegancko :smile:


Radziłbym przemyśleć. Ostatnio z amerykanów też czytam praktycznie tylko Vertigo, Image + niezależne, a mimo to Niezwyciężony to dla mnie premiera roku na naszym rynku. Przeczytałem ok. 100 numerów i stwierdziłem że z resztą czekam na polskie wydanie. Większość pamiętam już jak przez mgłę, początek jest niezły a im dalej tym lepiej. W razie czego zawsze możesz odsprzedać:)

Offline Voitas

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2859 dnia: Lipiec 05, 2018, 10:36:45 pm »
Niby mogę odsprzedać, ale w tych kilku pierwszych zeszytach totalnie nic mnie nie porwało. Nic. Nie miałem ochoty sięgnąć po kolejny tom. Więc chyba jednak nie zaryzykuję. No i poza tym oprawa graficzna, która nie jest najwyższych lotów, a raczej tych niższych, nie zachęca do wydania kasy akurat na ten komiks + stertę kolejnych tomów, bo to niezły tasiemiec :)

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2860 dnia: Lipiec 05, 2018, 10:38:30 pm »
Oprawa graficzna się znacznie poprawia.

Ja standardowo Runaways polecam sprawdzić  :smile: Bo rozumiem że nie znasz?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2018, 10:41:36 pm wysłana przez JanT »

Offline Voitas

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2861 dnia: Lipiec 05, 2018, 10:44:14 pm »
No pisałem, że próbowałem przebrnąć przez pierwszy TP. Po czwartym zeszycie odpuściłem. Oprawa graficzna masakra, jak rysowane w Paint'cie, a historia toczy się nijako i też nie miałem ochoty brnąć w to dalej. Nie widzę sensu czytania na siłę czegoś co mnie nie wciąga. Za mało wolnego czasu mam na takie fanaberie :)

Offline Kielo

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2862 dnia: Lipiec 05, 2018, 11:03:52 pm »
Zwracam honor, choć marne to pocieszenie, kiedy w oryginale jest równie badziewnie.

To jest dla mnie zadziwiajace, ze zeszyty i TPB byly normalnie zaprojektowane a te Ultimate Edition na poziomie pierwszej klasy liceum plastycznego.

Offline Leyek

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2863 dnia: Lipiec 05, 2018, 11:15:27 pm »
Niby mogę odsprzedać, ale w tych kilku pierwszych zeszytach totalnie nic mnie nie porwało. Nic. Nie miałem ochoty sięgnąć po kolejny tom. Więc chyba jednak nie zaryzykuję. No i poza tym oprawa graficzna, która nie jest najwyższych lotów, a raczej tych niższych, nie zachęca do wydania kasy akurat na ten komiks + stertę kolejnych tomów, bo to niezły tasiemiec :smile:


Jak co to ja pisałem o Niezwyciężonym:) Z Runaways sam się zastanawiam, bo czytałem raczej same dobre opinie + lubiany przeze mnie scenarzysta, ale przykładowe plansze skutecznie odstraszają.

Offline dziku77

  • Czeladnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystk
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2864 dnia: Lipiec 06, 2018, 06:47:39 am »
Invincible to dla mnie najlepsza seria w temacie sh, ale namawiam żeby czytać dalej, bo przy pierwszym tomie można się odbić. Później jest dużo, dużo lepiej.