trawa

Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 1136088 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vision2001

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2865 dnia: Lipiec 06, 2018, 07:51:14 am »
No i brak oficjalnych zapowiedzi przez egmontowskie www... Widzę, że jednak fandom komiksowy działa sprawniej  (i empik :wink: )

Im bliżej 40-tki tym bardziej wybredny się robię. Niby jeszcze 3 lata, ale już mi superhero co raz mniej podchodzi. Mam dość nawalanki w stylu Avengers/Deadpool. Za to tematy Vertigo i podobne wchodzą elegancko :smile:
Ufff... To ja jeszcze 5 lat do 40stki, więc popatrzę jak u ciebie "ewoluuje" niechęć do superhero, a może zobaczę, że porównując Ciebie i mnie w tym samym wieku, będzie podobnie i powinienem odpuścić (czy może wczytać się dalej, bo kto wie co przez ten czas u Cię się wydarzy  :wink: ).

Ukształtował mnie Semic. Mam cholerną nostalgię do historii przez nich wydanych. Często jak sięgam też po inne tytuły z lat (w szczególności oryginalne rzeczy z DC) to czuję się jakbym znów był w latach '90. Ech... To se ne vrati.
Komiksy teraz to często grafika na wielkim poziomie szczegółowości z soczystymi, komputerowymi kolorami. Aż oczy czasem bolą. Scenariusze są miałkie, ale czasem zdarzają się historie lepsze (np. Justice Leauge vol. 3 z DC Rebirth). No, ale ile to trzeba przeczytać (i kupić), by znaleźć coś w miarę dobrego.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline maaagdalenka

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2866 dnia: Lipiec 06, 2018, 11:03:26 am »
No i brak oficjalnych zapowiedzi przez egmontowskie www... Widzę, że jednak fandom komiksowy działa sprawniej  (i empik :wink: )



sezon grypowy i urlopowy ;)

Kleszcz

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2867 dnia: Lipiec 06, 2018, 11:08:31 am »

Jak co to ja pisałem o Niezwyciężonym:) Z Runaways sam się zastanawiam, bo czytałem raczej same dobre opinie + lubiany przeze mnie scenarzysta, ale przykładowe plansze skutecznie odstraszają.


Rysunki są w prawdzie trochę specyficzne, ale trafiają w moje gusta :)

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2868 dnia: Lipiec 06, 2018, 11:39:55 am »
Wcześniej prezentowane tu plansze Runaways (te z dzióbkiem Daredevila) były z gry w komiksie a prawidłowe wyglądają tak:





Też jakieś mega super nie są ale lepsze od tamtych. Ja tam czekam bardzo na pierwszy tom  :smile:

Offline robbirob

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2869 dnia: Lipiec 06, 2018, 11:46:30 am »
Też jakieś mega super nie są ale lepsze od tamtych. Ja tam czekam bardzo na pierwszy tom  :smile:
Mega super nie są? - delikatnie żeś to ujął. Bardzo delikatnie.

Offline -gościu-

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2870 dnia: Lipiec 06, 2018, 12:18:41 pm »
Wcześniej prezentowane tu plansze Runaways (te z dzióbkiem Daredevila) były z gry w komiksie a prawidłowe wyglądają tak...
Ale lipa  :doubt: Nie wątpię, że fabularnie jest dobrze, jak to u Vaughana, lektura łatwa, lekka i przyjemna, ale rysunki odpychające. Chyba, że okażą się być jednymi z tych, które w trakcie czytania przekonają do siebie - jak miałem np. z rysunkami Staples w Sadze.

Offline parsom

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2871 dnia: Lipiec 06, 2018, 01:36:46 pm »
Ten facet jest nieuleczalny. Nawet na losowo jak przypuszczam wybranej stronie od razu trafia się na sztampowy dialog, w którym ktoś tłumaczy komuś coś, czego tamten nie rozumie, a wszystko to po to, żeby pokazać jak zajebisty jest autor tego dialogu.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2872 dnia: Lipiec 06, 2018, 03:35:09 pm »
Cytuj
Mega super nie są? - delikatnie żeś to ujął. Bardzo delikatnie.
Dobry tekst. Po obejrzeniu tamtej planszy, tytuł natychmiast wyleciał z mojej listy zakupów. Te tutaj są tylko paskudne, może go przywrócę jestem ciekawy nowości.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2018, 04:26:57 pm wysłana przez SkandalistaLarryFlynt »

Offline Archie

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2873 dnia: Lipiec 06, 2018, 06:18:30 pm »
Scenariusz wynagradza te rysunki. Runaways to na prawdę jedna z najlepszych serii jaką teraz zaczyna wydawać Egmont.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline absolutnie

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2874 dnia: Lipiec 06, 2018, 10:17:52 pm »
Scenariusz wynagradza te rysunki. Runaways to na prawdę jedna z najlepszych serii jaką teraz zaczyna wydawać Egmont.


Muszę przyznać, że na poczatku bardzo dobrze mi się to czytało (tak dobrze, że rysunki mi nie przeszkadzały), ale dość szybko (bodajże z końcem vol. I) akcja się posypała i rozmieniła na drobne. I porzuciłem to bez żalu.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline sum41

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2875 dnia: Lipiec 07, 2018, 01:04:25 pm »
Słabe te rysunki jak z kreskówki - brak cieniowania postaci - lipka;/
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline mappy

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2876 dnia: Lipiec 07, 2018, 02:16:27 pm »
Wychodzi teraz masa grubasów od E i sam zacząłem robić rekonesans. Patrzcie na ten wrzesień. Przecież tam będzie z 10 integrali z ceną okładkową w okolicach 99zł. Przypominam, że to sam Egmont, a gdzie inne wydawnictwa?
Osobiście zacząłem odrzucać wchodzenie w długie serie. Spidermana odpuściłem. Invincible pewnie też odrzucę.
Teraz taki kwiatek jak Runaways. Meh. Może to i dobrze bo życia nie starczy na przeczytanie tego co na półkach.

Offline Liarus

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2877 dnia: Lipiec 08, 2018, 11:42:40 am »
Niby mogę odsprzedać, ale w tych kilku pierwszych zeszytach totalnie nic mnie nie porwało. Nic. Nie miałem ochoty sięgnąć po kolejny tom. Więc chyba jednak nie zaryzykuję. No i poza tym oprawa graficzna, która nie jest najwyższych lotów, a raczej tych niższych, nie zachęca do wydania kasy akurat na ten komiks + stertę kolejnych tomów, bo to niezły tasiemiec :smile:


Mnie tak samo. Przeczytałem do pierwszego plot twistu (ponoć bardzo słynny). Okrutnie się wymęczyłem przy tym. Plot twist fajny ale całą drogę to była męczarnia. W ogóle mnie nie ciekawi jak się akcja potoczy dalej, głównego bohatera nie polubiłem więc nie widzę sensu by w to iść.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2018, 02:11:44 pm wysłana przez Liarus »

Offline Krzysztof_Kuryłło

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2878 dnia: Lipiec 08, 2018, 12:41:34 pm »

Muszę przyznać, że na poczatku bardzo dobrze mi się to czytało (tak dobrze, że rysunki mi nie przeszkadzały), ale dość szybko (bodajże z końcem vol. I) akcja się posypała i rozmieniła na drobne. I porzuciłem to bez żalu.


vol 2 jest jeszcze momentami znośny, ale potem seria zaczyna pędzić niemiłosiernie szybko w dół. fabularnie - bo graficznie z kolei idzie w górę. swoją drogą komiks mocno SJW, więc jak komuś taka tematyka doskwiera to radzę unikać tytułu. mi osobiście duet stereotypowej nastoletniej feministki i jej dinozaura bardzo się spodobał.


kilka miesięcy temu wyszedł serial na bazie tej serii - całkiem przyjemny, ale stety-niestety dosyć młodzieżowy. no i Marvel wystartował w tym roku z kolejną serią Runaways - o dziwo zaczęła się całkiem przyjemnie, ale muszę zobaczyć co tam jeszcze wyszło w temaci.

Offline 79ers

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2879 dnia: Lipiec 08, 2018, 05:15:50 pm »
Czyli 220pln w kieszeni, czy raczej wydane na coś innego. Wobec Niezwyciężonego byłem od początku na nie, więc bez problemu z Runaways czekałem na opinie, ale przykładowe strony i kilka negatywów - po problemie.