trawa

Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 1136087 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline -gościu-

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2895 dnia: Lipiec 09, 2018, 11:47:09 am »
Oprawa graficzna w tym komiksie jest tak totalnie zajebista, zwłaszcza kolorystyka, że posiadanie przeciwnego zdania kompromituje jego autora jako znawcę.


Po trzecie - komiks jest super, bo ma rewelacyjne kolory. Litości.
Ha ha! Teraz się skompromitowałeś parsom!

Offline parsom

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2896 dnia: Lipiec 09, 2018, 11:54:18 am »
No skompromitowałem się, jestem głupi i Egmont przez mnie zbankrutuje.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline bambule

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2897 dnia: Lipiec 09, 2018, 12:08:54 pm »
Swamp Thing słaby

Invincible słaby

Runaways słabe

Jeszcze nam ten Egmont padnie  :lol: To wszystko są dobre/bardzo dobre tytuły.
Klub Świat Komiksu nie padnie, przynajmniej do czasu kolejnej reformy edukacji ;)


Tak są to dobre tytuły lecz nie samym KŚK człowiek żyje, jest dużo więcej lepszego dobra od innych ;)
Selekcja naturalna się zaczęła na dobre :D


Offline jeanvanhamme

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2898 dnia: Lipiec 09, 2018, 12:10:12 pm »
Nie widzę, żebym napisał, że komiks jest zajebisty, bo ma zajebiste kolory. Odnoszę się tylko do fragmentu, w którym gość dla uzupełnienia swojej opinii używa krzywdzącej informacji o oprawie graficznej. Są pewne elementy sztuki, które podlegają opinii i takie które jej nie podlegają. Moim ulubionym przykładem jest twórczość Moneta: Możesz twierdzić, że ci się nie podoba, możesz pluć na lilie czy nenufary, ale jeśli stwierdzisz, że kolorystyka jest nieudana, to jesteś ignorantem. Bo od strony warsztatu, mieszania farb, efektów wodnych, czy cienia jest to masterpiece i nawet największy hejter Moneta musi to uznać. Pomimo tego, iż subiektywnie jego malarstwo to crap.

Offline bambule

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2899 dnia: Lipiec 09, 2018, 12:15:36 pm »
Nie widzę, żebym napisał, że komiks jest zajebisty, bo ma zajebiste kolory. Odnoszę się tylko do fragmentu, w którym gość dla uzupełnienia swojej opinii używa krzywdzącej informacji o oprawie graficznej. Są pewne elementy sztuki, które podlegają opinii i takie które jej nie podlegają. Moim ulubionym przykładem jest twórczość Moneta: Możesz twierdzić, że ci się nie podoba, możesz pluć na lilie czy nenufary, ale jeśli stwierdzisz, że kolorystyka jest nieudana, to jesteś ignorantem. Bo od strony warsztatu, mieszania farb, efektów wodnych, czy cienia jest to masterpiece i nawet największy hejter Moneta musi to uznać. Pomimo tego, iż subiektywnie jego malarstwo to crap.
Subiektywne podejście, każdy odbiera sztukę jako całość, nie tylko technikalia ;)
To jak z grą w piłkę nożną nie liczy się technika, posiadanie piłki czy łączna wartość piłkarzy, liczy się wynik końcowy.
Najlepszy przykład All Star Batman i Robin, niby poszczególne elementy idealne, techikalia bez zarzutu, a powstał potworek ;)

Offline gobender

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2900 dnia: Lipiec 09, 2018, 12:18:46 pm »
Każdy najmniejszy element sztuki podlega opinii. Jaka jest ich średnia to już inna sprawa. A tym bardziej komiksu, którego kwalifikację do miana dzieła sztuki wielokrotnie na forum uznawaliśmy za kwestionowalną.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2901 dnia: Lipiec 09, 2018, 01:04:57 pm »
Najlepszy przykład All Star Batman i Robin, niby poszczególne elementy idealne, techikalia bez zarzutu, a powstał potworek :wink:
Który ma swoich fanów, nawet domagających się jego dokończenia.

Offline bambule

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2902 dnia: Lipiec 09, 2018, 01:24:31 pm »
@up
Ale został zakończony :)
Z tego co pamiętam to wyszedł dodatkowy zeszyt, który zamykał wątki, poza tym co E. wydało ;)


Turpizm też jest formą sztuki ;)

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2903 dnia: Lipiec 09, 2018, 01:43:31 pm »
@up
Ale został zakończony :smile:
Z tego co pamiętam to wyszedł dodatkowy zeszyt, który zamykał wątki, poza tym co E. wydało :wink:
Mówisz o zeszycie #10, gdzie na końcu masz "to be continued..." czy jakiś dodatkowy zeszyt, bo może mi coś umknęło.

Offline bambule

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2904 dnia: Lipiec 09, 2018, 02:23:21 pm »

Chodziło mi o 10 :smile:
Masz racje zakończenie otwarte.
Choc lepiej by ta seria nie miała kontynuacji.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2018, 03:46:07 pm wysłana przez bambule »

Offline nayroth

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2905 dnia: Lipiec 09, 2018, 05:39:30 pm »
Czytałem Runawaysów w oryginale, chyba pierwszą serię całą. Kupiłem to w jakiejś promocji w Multiversum...

Historia pamiętam wydała mi się dosyć głupiutka, chociaż autor bardzo starał się żeby było 'cool'. Rysunki też mnie niczym nie zachwyciły. Od tamtego czasu próbuje co jakiś czas pozbyć się tych tomów na allegro, ale nikt tego nie chce, ja też nie chce, a wyrzucić szkoda ;) Więc osobiście gdybym miał polecić, to nie polecam..

Offline xanar

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2906 dnia: Lipiec 09, 2018, 05:58:52 pm »
Za drogo chcesz sprzedać  :cool:

Offline clandestino

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2907 dnia: Lipiec 09, 2018, 06:31:57 pm »
Nie kupię komiksu tylko z tego powodu, że jest dobrze pokolorowany...

Offline gobender

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2908 dnia: Lipiec 09, 2018, 07:38:56 pm »
Aż mnie zaciekawiły te genialne kolory. Ale podrzućcie jakieś plansze, bo w google znalazłem tylko biedne cyfrowe pastele, a z pewnością nie o nich mowa.

Offline -gościu-

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2909 dnia: Lipiec 09, 2018, 08:37:16 pm »
O, Egmont reklamuje Runaways...





Ale mam obawy po tych licznych negatywnych reakcjach tutaj, czy faktycznie seria się przyjmie  :doubt: