Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 1136157 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2940 dnia: Lipiec 10, 2018, 08:46:14 am »
Jednak nie błąd w zapowiedziach i we Flashu 3 nie ma ani jednej okładki  :doubt: Egmont nas oszukał i musimy się z tym pogodzić że okładki będą lecieć  :smile:

Mam pierwszą zapowiedź na 2019  :smile:

All-Star Batman 3: Pierwszy Sojusznik - styczeń 2019.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2018, 08:49:49 am wysłana przez JanT »

Offline laf

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2941 dnia: Lipiec 10, 2018, 09:07:17 am »
All-Star Batman 3: Pierwszy Sojusznik - styczeń 2019.
Będzie to jednocześnie pierwsza zakończona seria w ramach Odrodzenia. Ciekawe czy za nią coś wskoczy?

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2942 dnia: Lipiec 10, 2018, 09:14:46 am »
Będzie to jednocześnie pierwsza zakończona seria w ramach Odrodzenia. Ciekawe czy za nią coś wskoczy?
3 tomy Metalu w maju  :biggrin: A po siódmym tomie Ligi Sprawiedliwości wchodzą 3 serie z Ligami.
Nie ma miejsca jak nie zwiększą częstotliwości.

Offline laf

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2943 dnia: Lipiec 10, 2018, 09:21:35 am »
A co to za event ten Metal i jakie serie obejmuje?

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2944 dnia: Lipiec 10, 2018, 09:28:25 am »
Dark Nights: Metal
https://www.amazon.com/Dark-Nights-Deluxe-Scott-Snyder/dp/1401277322

Dark Nights: Metal - The Resistance
https://www.amazon.com/Dark-Nights-Resistance-Joshua-Williamson/dp/1401282989

Flash 33 Bats Out Of Hell cz.1
Justice League 32 Bats Out Of Hell cz.2
Hal Jordan & GLC 32 Bats Out Of Hell cz.3
Justice League 33 Bats Out Of Hell cz.4
Teen Titans 12 Gotham Resistence cz.1
Nightwing 29 Gotham Resistence cz.2
Suicide Squad 26 Gotham Resistence cz.3
Green Arrow 32 Gotham Resistence cz.4
Batman Lost #1
Hawkman Found #1

Dark Nights: Metal - Dark Knights Rising
https://www.amazon.com/Dark-Nights-Knights-Rising-Knight/dp/1401277373/

Jeszcze jest Dark Days: The Road to Metal
https://www.amazon.com/Dark-Days-Metal-Scott-Snyder/dp/1401278191/
Jak to wydadzą to wcześniej
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2018, 09:37:00 am wysłana przez JanT »

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2945 dnia: Lipiec 10, 2018, 09:41:45 am »
Do wszystkich krytykujących ten komiks z powodu "słabych" rysunków: dajcie szansę pierwszemu tomowi, a nuż odkryjecie w nim coś naprawdę interesującego.
Tyle komiksowego dobra teraz wychodzi, że nie wiem po co brać coś na siłę, jeśli na pierwszy rzut oka nas odrzuca. Już pomijając te nieszczęsne rysunki, to nie ma takiej siły na ziemi która zmusiłaby mnie do kupna komiksu superbohaterskiego o grupie nastolatków. Za to pierwszy tom Invincible na pewno sprawdzę, chociaż rysunki też mi się nie podobają.

Offline laf

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2946 dnia: Lipiec 10, 2018, 10:03:41 am »
Tyle komiksowego dobra teraz wychodzi, że nie wiem po co brać coś na siłę, jeśli na pierwszy rzut oka nas odrzuca. Już pomijając te nieszczęsne rysunki, to nie ma takiej siły na ziemi która zmusiłaby mnie do kupna komiksu superbohaterskiego o grupie nastolatków. Za to pierwszy tom Invincible na pewno sprawdzę, chociaż rysunki też mi się nie podobają.
Ja też patrzę przede wszystkim na 1. fabułę w momencie gdy podejmuję decyzję o zakupie danego tytułu (i z podanego przez Ciebie powodu również odpuszczam sobie Runaways). Kolejnym wyznacznikiem jest dla mnie 2. polecanie komiksu przez osoby z tego forum lub na podstawie recenzji, a dopiero wtedy patrzę na 3. rysunki (tudzież bardziej formalnie - oprawę graficzną). Kierując się tymi wyznacznikami odrzuciłem np. Paper Girls - sporo dobrych opinii i recenzji, a do tego Chiang w roli rysownika, o którym już dzisiaj pisałem. Ale niestety sama fabuła i koncepcja odrzuciła mnie na tyle skutecznie, żeby odpuścić tą serię. (Oczywiście są wyjątki, bo takie JLA: Sprawiedliwość wziąłem wyłącznie dla rysunków).

Natomiast we wcześniejszych postach chodziło mi o sytuację, w której warunki nr 1. i 2. zostały spełnione, a decyzja o nie kupowaniu komiksu wynika wyłącznie z faktu, że nie podpasowały komuś rysunki. W takiej sytuacji, oczywiście w moim odczuciu, można takiemu tytułowi jak Runaways dać szansę.


@JanieT, dzięki

Offline jeanvanhamme

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2947 dnia: Lipiec 10, 2018, 12:45:35 pm »

Komiks to dzieło będące syntezą (co najmniej) dwóch sztuk: pisarstwa i malarstwa/rysunku
[...]
ZAWSZE najpierw sprawdzam przykładowe plansze. Nie leżą mi - nie kupuję. Proste!


Sam sobie zaprzeczasz. Skoro komiks to synteza co najmniej dwóch sztuk, to jak możesz decydować po zapoznaniu się tylko z jedną?
Oczywiście rób, jak uważasz, dla mnie możesz oceniać nawet po okładce, ale wiedz, że dużo dobra cię ominie. Miałem tak, jak w latach 90, jak wygrałem od gościa pierwszy TP V jak Vendetta. Nikt nie wiedział co to Alan Moore, ja już wiedziałem i nawet się podjarałem, ale otworzyłem i zobaczyłem najbrzydsze rysunki ever. Długo nie przemogłem się, w końcu przeczytałem i to jak mnie wciągnęło można porównać do Narni. Rysunki nagle z najbrzydszych okazały się idealnie pasować do treści, zacząłem się nimi zachwycać i do dziś uważam, że komiksu nie można oceniać przez przypadkowo otwartą stronę.

Offline Pawelek

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2948 dnia: Lipiec 10, 2018, 12:53:51 pm »

Sam sobie zaprzeczasz. Skoro komiks to synteza co najmniej dwóch sztuk, to jak możesz decydować po zapoznaniu się tylko z jedną?
Oczywiście rób, jak uważasz, dla mnie możesz oceniać nawet po okładce, ale wiedz, że dużo dobra cię ominie. Miałem tak, jak w latach 90, jak wygrałem od gościa pierwszy TP V jak Vendetta. Nikt nie wiedział co to Alan Moore, ja już wiedziałem i nawet się podjarałem, ale otworzyłem i zobaczyłem najbrzydsze rysunki ever. Długo nie przemogłem się, w końcu przeczytałem i to jak mnie wciągnęło można porównać do Narni. Rysunki nagle z najbrzydszych okazały się idealnie pasować do treści, zacząłem się nimi zachwycać i do dziś uważam, że komiksu nie można oceniać przez przypadkowo otwartą stronę.
To mi przypomina takiego jednego gościa, co mówił coś w stylu:"Jeżeli Twoje dziecko uważa, że ma monopol na wiedzę wszelaką to wiedz, że coś się dzieje źle."

Offline Voitas

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2949 dnia: Lipiec 10, 2018, 12:54:06 pm »
Oczywiście nie odważyłbym rozdzielać warstwy graficznej od reszty komiksu, gdyby nie taka potrzeba, wywołana przez voitiego.

Nie wiem do czego pijesz. Może nie czytasz ze zrozumieniem. Napisałem, że historia w pierwszym TP zupełnie mi nie podeszła. Co było pierwszą przesłanką do tego, żeby nie brnąć w to dalej. Gdyby to było ładniej narysowane to może bym się jeszcze skusił na drugi TP, bo lubię ładne, szczegółowe rysunki w komiksach. Ale zaprezentowana tam kreska mi nie odpowiada. To scementowało moją decyzję o nie brnięciu dalej w ten komiks, gdzie na rynku jest cała tona innych tytułów.

I zgadzam się, że jest wiele tytułów, gdzie kreska na pierwszy rzut oka może odpychać, ale po wciągnięciu się w historię nabiera się zupełnie innej perspektywy. Tutaj niestety tak nie miałem.

Offline MLeKSk

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2950 dnia: Lipiec 10, 2018, 01:01:06 pm »
3 tomy Metalu w maju  :biggrin: A po siódmym tomie Ligi Sprawiedliwości wchodzą 3 serie z Ligami.
Nie ma miejsca jak nie zwiększą częstotliwości.


To jakie serie dokładnie mają wejść?


Kurcze, wzbraniałem się przed tym "Odrodzeniem", ale przeczytałem kilka tomów i chyba jednak w to wejdę. Na chwilę obecną lepsze niże "Nowe DC Comics". Tam tylko "Liga Sprawiedliwości" mi się spodobała na tyle, żeby w kolekcji zostawić :-)




Kleszcz

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2951 dnia: Lipiec 10, 2018, 01:12:34 pm »
Według mnie odrzucenie komiksu ze względu na rysunki jest bardzo nie w porządku wobec scenarzysty, który włożył dużo pracy w daną historię, a potem rysownik schrzania i czytelnik nie chce kupować.

Offline parsom

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2952 dnia: Lipiec 10, 2018, 01:14:38 pm »
Idźmy dalej - odrzucenie komiksu ze złym scenariuszem jest nie w porządku wobec scenarzysty, bo przecież tak się starał...
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline jeanvanhamme

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2953 dnia: Lipiec 10, 2018, 01:20:36 pm »
Nie wiem do czego pijesz.


Piję do tego, że oceniłeś warstwę graficzną bardzo nisko, do czego masz prawo - normalna rzecz, nie każdemu podchodzi, więc odstawia.
Ale uargumentowałeś to pisząc, że oprawa graficzna nie jest najwyższych lotów, jest z tych niższych, a to już jest nieprawda. Nominowany do Eisnera, doceniony na całym świecie, kolorystyka, której poświęcono wiele felietonów, HELOŁ Ottley obecnie rysuje najważniejszą serię Marvela - Am Spider-mana, najbardziej dochodową franczyzę całej korporacji, a może i Disneya! Jeśli to nie jest formą uznania w świecie mainstreamowego komiksu, to co innego może nią być? Więc z twoim gustem nie ma co dyskutować, ale ze stwierdzeniem jak najbardziej, bo nosi znamiona znawcy. A znawcą niestety na tle komisji konkursowej Eisnera, wydawców Marvela nie jesteś.

Poza tym każdy kto kiedykolwiek czytał Invincible zna ten prosty fakt. Komiks zaczyna się po 3 TP. Tzn. on się nie zmienia jakoś diametralnie, tylko dopiero po 3 TP zaczynasz kumać zabieg stylistyczny, prowadzenie fabuły, trochę infantylną akcję, która zaczyna mieć inne znaczenie. Więc tak czy owak tracisz, nie czytając dalej.

I uprzedzam: twoja opinia będzie zawsze twoją opinią i jako tako ją szanuję. Ale dla kogoś, kto trafia nagle na twój komentarz ta opinia może być decydująca, a nie powinna. Jest odstępstwem od normy, czyli powszechnie zaakceptowanej jako dzieło najwyższych lotów. Również graficznie. Bo przecież do ASM przeszedł cały zespół kreatywny Invincible. To jest komiksowy Real Madryt, szczyt w kategorii mainstreamowego twórcy komiksu.


Offline parsom

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #2954 dnia: Lipiec 10, 2018, 01:30:09 pm »
Tu się nie ma co na Real Madryt powoływać, tu wystarczy poczytać o czym to jest, przejrzeć ze dwa przykładowe dialogi, i rzutem oka na rysunki można ten komiks zwyczajnie dobić.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

 

anything