Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 1136193 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sum41

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3285 dnia: Sierpień 27, 2018, 08:20:30 am »
Wiecie coś o dodruku Amazing Spider-man tom 1 bo nigdzie już tego niema lub wysokie ceny?
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Sokratesik

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3286 dnia: Sierpień 28, 2018, 12:25:30 am »
Przy tej całej krytyce Egmontu chciałem tylko zauważyć, że najnowszy fantasy komiks ma lepszy , grubszy papier  :wink:

Offline R~Q

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3287 dnia: Sierpień 28, 2018, 04:40:04 pm »
Przy tej całej krytyce Egmontu chciałem tylko zauważyć, że najnowszy fantasy komiks ma lepszy , grubszy papier  :wink:
Łał, nie sądziłem, że ktoś to jeszcze kupuje poza mną.
Egmont chyba robi podobnie jak z Usagim i wydaje kolejne tomy tylko dla komplecjonistów, którzy do tej pory zbierali te serie... i dlatego wychodzą nieregularnie.

Offline midar

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3288 dnia: Sierpień 28, 2018, 05:03:53 pm »
Łał, nie sądziłem, że ktoś to jeszcze kupuje poza mną.
Egmont chyba robi podobnie jak z Usagim i wydaje kolejne tomy tylko dla komplecjonistów, którzy do tej pory zbierali te serie... i dlatego wychodzą nieregularnie.
Też kupuję. Papier rzeczywiście lepszy, ale dwa ostatnie numery mają „zwalone grzbiety”. Odcinają się wyraźnie od całości.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3289 dnia: Sierpień 28, 2018, 05:58:01 pm »
Ja kupuję od marca 2010 i cholery mi Samuraja nie chcą kontynuować  :biggrin: Chyba mówili nawet że chcą po dokańczać cykle/serie i zamkną. Wiadomo coś ile ma być tomów "Rozbitków"?

Offline bambule

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3290 dnia: Sierpień 28, 2018, 10:35:39 pm »
Samurai przydało by się wydać po "bożemu" w dużym formacie
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2018, 10:42:13 pm wysłana przez bambule »

Offline Sokratesik

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3291 dnia: Sierpień 29, 2018, 01:47:47 am »
Dla mnie wystarczyłoby nie po bożemu ;) w fantasy komiks

Offline vision2001

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3292 dnia: Sierpień 29, 2018, 07:42:23 am »
Dla mnie wystarczyłoby nie po bożemu :wink: w fantasy komiks
Jakby nie wyszło - brałbym :) Ale jednak wolałbym wydanie w FK.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline jeanvanhamme

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3293 dnia: Sierpień 29, 2018, 10:51:28 am »
O, czyli nie tylko ja kupuję Fantasy Komiks?

Szczerze bardzo lubię publikowane tam historie, myślę wręcz, że Egmont w FK prezentuje dużo lepsze frankofony niż w albumach (Szklane Miecze, Konungowie to wszystko masakra, może poza Władzą i Księciem Nocy). No i jest coś fajnego w tym pomniejszonym formacie, rysunek wydaje się bardziej szczegółowy niż jest w rzeczywistości, linia cieńsza. Taki Swolfs wydaje się być ciekawszy, bardziej dopracowany.
Wkur$#% niemiłosiernie to szatkowanie tytułami, ale rozumiem zabieg i terminy wydawnicze. Papier mnie nie interesuje, ani stan okładek, to jest czysta przyjemność obcowania z komiksem, również fizyczna, jak rzucę gdzieś na fotel, to nie sprawdzam uszkodzeń. Szacun dla Egmontu za powrót do tytułu, że w nawale Marveli i Vertigo pamiętali o zaczętych historiach. Oby wydawali częściej i więcej. Marzy mi się taki format nie tylko dla frankofonów, ale np. dla włoskich periodyków... To byłoby genialne!!!

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3294 dnia: Sierpień 29, 2018, 11:27:53 am »
Oby wydawali częściej i więcej.
Raczej tak nie będzie bo to ledwo zipie. Jakoś na początku pamiętam że były jakieś plotki o Horror Komiks.
Z SH mogą tak próbować ale im się nie chce. Ktoś ich ubiegnie (jak to często bywa) i będą sobie pluć w brodę  :smile:

Offline radef

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3295 dnia: Sierpień 29, 2018, 11:37:02 am »
O, czyli nie tylko ja kupuję Fantasy Komiks?
Wydaje mi się, że jednak trochę osób dalej kupuje pismo. Ja tam co jakiś czas z martwych odgrzebuje temat związany z pismem:
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,31975.msg1454478.html#msg1454478
Co do zmiany papieru. Na podobnym papierze co wcześniej FK wydawany był jeszcze niedawno "Star Wars Film" (te adaptacje disnejowskie filmów SW), wydaje mi się, że Egmont stwierdził, że nie ma sensu dla tych 4-5 tytułów rocznie zlecać druku na papierze innej jakości. A może z tego wynikały też dodatkowe koszta - bo te pisma musiały być drukowane na innej maszynie? Trudno stwierdzić, ale fajnie, że za 40 zł (okł.) dostajemy komiks na dobrej jakości papierze.
Szczerze bardzo lubię publikowane tam historie, myślę wręcz, że Egmont w FK prezentuje dużo lepsze frankofony niż w albumach (Szklane Miecze, Konungowie to wszystko masakra, może poza Władzą i Księciem Nocy). No i jest coś fajnego w tym pomniejszonym formacie, rysunek wydaje się bardziej szczegółowy niż jest w rzeczywistości, linia cieńsza. Taki Swolfs wydaje się być ciekawszy, bardziej dopracowany.
Zgadzam się z przedmówcami, że bardzo brakuje na rynku jakiegoś magazynu z komiksami zagranicznymi (jakimiś gagami, mniej popularnymi seriami). Ja z B5 w przypadku europejskich serii nigdy nie miałem problemu. Ale czy Egmont znowu wejdzie w to bagno? Raczej nie. Sądzę natomiast, że przy obecnych wadach dystrybucji kioskowej, nie ma sensu puszczać znowu pisma do kiosków, skoro nawet taki SW Komiks tylko jakoś sobie radzi w nich. Bardziej można pomyśleć o czymś co będzie dystrybuowane jak Fantasy Komiks przez długi okres (po 7. pierwszych numerach), czyli internet i Empiki.
Na szczęście w najbliższym czasie Egmont wyda chociaż "namiastkę" czegoś co równie dobrze mogłoby się nazywać "Humor Komiks" i prezentować różne serie, czyli "Komiksy są super". Europejskie serie, 3 albumy w jednym tomie, 39,99 zł.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline mack3

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3296 dnia: Sierpień 30, 2018, 08:16:25 pm »
Chwała Egmontowi za Moebiusa. Za przezroczysty, miękki, okropny papier już nie.


Bałem się jakiejś fuszerki, ale jak dla mnie papier jest akceptowalny, nie przeszkadza mi zbytnio. Na niektórych kadrach rzeczywiście można się dopatrzeć prześwitu, ale dla mnie jest to na raczej marginalne. A propos marginsów - są tak duże, że komiks spokojnie by się zmieścił na normalnym formacie europejskim "niepowiększonym" (choć estetycznie mógłby gorzej wyglądać z niewielkimi marginesami wtedy).


Co ciekawe, w Garażu Hermetycznym papier był grubszy, ale i tam można się było dopatrzeć od czasu do czasu prześwitu.

Offline nayroth

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3297 dnia: Sierpień 31, 2018, 10:46:34 am »
Nowy Moebius na półce wygląda tak sobie...
Długaśny tytuł na grzbiecie odstaje wizualnie od 2 poprzednich albumów.
Od początku było słabe że Egmont rozbił tego Feralnego Majora na 2 części..
Teraz jeszcze bardziej razi to teraz jak obok stoi ta "Slepa forteca, etc. "
Trochę brak wizji i spójności w ramach tej mikro-serii.

Offline gobender

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3298 dnia: Sierpień 31, 2018, 12:10:57 pm »
To już dla konsekwencji nie powinieneś krytykować rozbicia na 2 tomy Majora, bo tak było w oryginale. Ten ostatni tom też wolałbym w mniejszych, ale przecież tu by była od razu afera, że "zeszyciki" w HC etc ;)

Offline radef

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3299 dnia: Sierpień 31, 2018, 06:19:07 pm »
Z cyklu: Egmont reklamuje się w czasopismach dziecięcych (własnych):
A propos - czy tylko mnie nie przeraża rozmiar czcionki w "Garfieldzie"? Czyżby kolejny komiks z DTP by Stop!Studio, które ma jakąś obsesję i używa czcionek w tycich rozmiarach?
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja