trawa

Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 1136175 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline koziorozec1979

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3540 dnia: Wrzesień 15, 2018, 11:27:05 am »
Mysle ze wydaja , znowu z marketingowego punktu widzenia czyli najpierw run lepszy bardziej znany, pewniak Millera a dopiero po nim niepewny sprzedazowo slabszy run Digglea

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3541 dnia: Wrzesień 15, 2018, 11:27:57 am »
Standardowe rozczarowanie w związku z old DC, coraz mniej frankofonów... Za to Vertigo na plus. Męczył ktoś TK o Usagiego chociażby?

Offline misiokles

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3542 dnia: Wrzesień 15, 2018, 11:29:18 am »
Męczył.
Za KZ:
"Nie wiedzą jak wróci Usagi Yojimbo."

Offline Marvelek

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3543 dnia: Wrzesień 15, 2018, 11:30:11 am »
Mysle ze wydaja , znowu z marketingowego punktu widzenia czyli najpierw run lepszy bardziej znany, pewniak Millera a dopiero po nim niepewny sprzedazowo slabszy run Digglea
Tylko, że z runem Diggle nie ma tak dużego problemu, bo można to wydać bez tie-in, tak jak planowała to Sideca ("Devil's Hand" - skądinąd niezły +"Shadowland" - słaby+ czego nie było chyba w Sidece "Reborn" - średni, ale mnie się podobał). Wszystko w jednym tomie. Jakoś nie wierzę, że ten tom by się nie sprzedał.
Marketing marketingiem - dla wydawcy ważna rzecz, tylko moim zdaniem ważna jest również konsekwencja. Trochę jej jednak w planach co do DD zabrakło. Jeśli kierowali się zasada najpierw runy najlepsze, to trzeba było zacząć chronologicznie od Millera i dalej lecieć Bendisem i Brubakerem a tak dostaniemy urwanie serii i przerywnik w postaci runu chronologicznie najwcześniejszego.
Znając życie Egmont pominie i Diggle i Waida od razu po Millerze skoczy do Soule'a.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2018, 11:34:46 am wysłana przez Marvelek »

Offline buczanova

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3544 dnia: Wrzesień 15, 2018, 11:30:26 am »

"Nie wiedzą jak wróci Usagi Yojimbo."
Serio? Ta odpowiedź pada już od ponad roku chyba...


Cieszy Vertigo (Doom Patrol!) ale DC znowu rozczarowuje. Żadnych nowych serii w Odrodzeniu (chyba nie sprzedaje się aż tak dobrze), old DC znowu zepchnięte przez tą cholerną kolekcje... :doubt:
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline koziorozec1979

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3545 dnia: Wrzesień 15, 2018, 11:31:19 am »
Męczył.
Za KZ:
"Nie wiedzą jak wróci Usagi Yojimbo."
Oby od poczatku
Fajnie jesli w powiehszonym formacie
Milo jesli na grubo
Tak.

Na co tu Awatar zmienić?  :smile:
A moze na Sandmana z Sandman Mystery Theatre
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2018, 11:35:39 am wysłana przez koziorozec1979 »

Offline -gościu-

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3546 dnia: Wrzesień 15, 2018, 11:34:26 am »
Jest sens tak przeżywać tego DD Diggle? Postawili na Millera w pierwszej kolejności, to nie jest jakaś totalnie szalona decyzja, można to zrozumieć, widzę to podobnie jak napisał wyżej koziorozec1979.


Oby od poczatku
Fajnie jesli w powiehszonym formacie
Milo jesli na grubo


Miał być od początku, tylko ostatnio TK zastanawiał się czy format powiększony, czy taki jak dotąd. Że jeżeli z czasem przestaną wydawać w pierwotnej edycji, to nie będzie problemu dla starych czytelników, przerzucić się na kontynuację w innym formacie. Jestem w stanie zrozumieć te obawy, w końcu chodzi o czytelników, którzy kupują serię od kilkunastu lat.

Offline Marvelek

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3547 dnia: Wrzesień 15, 2018, 11:36:17 am »
Jest sens tak przeżywać tego DD Diggle? Postawili na Millera w pierwszej kolejności, to nie jest jakaś totalnie szalona decyzja, można to zrozumieć, widzę to podobnie jak napisał wyżej koziorozec1979.
Ja nie przeżywam Diggle'a, tylko Waida :smile: Ale w takiej sytuacji nie ma co czekać na Egmont tylko wyposażyć się w oryginalne wydanie.

Offline -gościu-

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3548 dnia: Wrzesień 15, 2018, 11:39:09 am »
Z jednej strony rozumiem, choć mi jakoś specjalnie na chronologii nie zależy. Narzekałem, że mało starszych rzeczy, to teraz cieszę się, że będzie DD Millera i Spider-man McFarlane (choć akurat ten, fabularnie szału nie robi).

Offline Marvelek

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3549 dnia: Wrzesień 15, 2018, 11:43:35 am »
Z jednej strony rozumiem, choć mi jakoś specjalnie na chronologii nie zależy. Narzekałem, że mało starszych rzeczy, to teraz cieszę się, że będzie DD Millera i Spider-man McFarlane (choć akurat ten, fabularnie szału nie robi).
Ja jestem fanem DD i też chronologia nie jest dla mnie ważna, bo z grubsza znam to co było między Millerem a Bendisem i to co było później. Chodzi mi o czytelników, którzy w DD weszli dzięki Egmontowi i teraz po tomie 6 niespodziewanie wsiądą do wehikułu czasu i przeniosą się nagle do wątków zupełnie oderwanych od tych, które ciągnęły się przez 6 tomów. Dwa, jeśli to nie pomyłka i rzeczywiście dostaniemy DD Millera w formie Visionares to szczerze ubolewam - dziwnie podzielony jest run w tym wydaniu no i wspomniany brak "Love and war".Uważam po prostu, że nie ma tu konsekwencji.

Co do podziału: w wersji Visionares w pierwszym, liczącym ok. 180 stron tomie nie dostaniemy nawet całej Elektry Sagi - dokończenie w tomie 2. Wydanie totalnie bez sensu.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2018, 11:49:52 am wysłana przez Marvelek »

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3550 dnia: Wrzesień 15, 2018, 11:54:24 am »
Tłumacz Marceli Szpak potwierdza że DD to to wcześniejsze wydanie z zaprezentowanej okładki:

"T1 - 176 stron, Miller na ołówkach, Janson na tuszach McKenzie na scenariuszach, T2  grubasek na prawie 400 - Miller scenariusze, część ołówków/Janson reszta grafiki, w środku Elektra Saga, t 3 - zamknięcie runu Millera, Janson dalej na kredkach +What Ify"

Offline Marvelek

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3551 dnia: Wrzesień 15, 2018, 11:56:12 am »
Tłumacz Marceli Szpak potwierdza że DD to to wcześniejsze wydanie z zaprezentowanej okładki:

"T1 - 176 stron, Miller na ołówkach, Janson na tuszach McKenzie na scenariuszach, T2  grubasek na prawie 400 - Miller scenariusze, część ołówków/Janson reszta grafiki, w środku Elektra Saga, t 3 - zamknięcie runu Millera, Janson dalej na kredkach +What Ify"
Tragedia :sad: Wybór najgorszego wydania w formie zbiorczej tylko utwierdza mnie w tym, że wydanie runu Millera jest tylko podyktowana marketingiem i chęcią szybkiego zarobku. Naprawdę szkoda, bo to absolutna klasyka, która powinna być wydana w najlepszej formie.

Offline Antari

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3552 dnia: Wrzesień 15, 2018, 11:59:01 am »
No to niezła bomba. Choć sporo mam z tego co zapowiedzieli w oryginale i raczej nie biorę. Ale coś tam się znajdzie. Zaskoczenie z tym runem Millera i OGROMNY plus za Barksa. Z tego kupuję wszystko od razu. Czekam na jakąś szczegółową rozpiskę z okładkami. Ten Shazam! Jeffa Smitha to coś wartego uwagi?

Aha zaskoczenie też, że Metal chcą wydać w HC. Czyżby w końcu powrót?

Offline buczanova

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3553 dnia: Wrzesień 15, 2018, 12:07:09 pm »
Metal będzie w HC? Co za dziwny pomysł, wszystko wychodzi na miękko a oni nagle z twardą oprawą wyskakują? Domyślam się, że to pewnie pomysł DC i Egmont nie miał za dużo do powiedzenia ale dziwne to.
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3554 dnia: Wrzesień 15, 2018, 12:08:29 pm »
Aha zaskoczenie też, że Metal chcą wydać w HC. Czyżby w końcu powrót?
Tak. Od piątych tomów wszystko w HC  :badgrin: TO ŻART

Z tym Metalem to w ogóle dziwne bo idąc za Kzet: "Batman Metal. Koło kwietnia. W 3 tomach wybrane zeszyty tak jak we Francji. Twarda oprawa."

Jakie wybrane zeszyty?

To chyba tylko "główny" tom w HC.

Doomsday Clock wydadzą równo z oryginałem?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2018, 06:19:45 pm wysłana przez JanT »