trawa

Autor Wątek: Egmont 2018  (Przeczytany 1137544 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marvelek

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3765 dnia: Wrzesień 18, 2018, 12:29:16 pm »
Mylisz się powinno być tak:
Daredevil Devil's Hand - 192 stron
Shadowland - 148 stron
Daredevil Shadowland  - 96 stron
Daredevil Reborn - 112 stron
Razem ~548 stron
To jest minimum jakie trzeba wydać. Sideca nawet nie zakładał wydania Daredevil Reborn. Pominięcie eventu głównego jest w obecnej sytuacji bez sensu, kiedy rozwiązanie całego wątku dzieje się w nim a nie w serii głównej.


Dzięki za sprostowanie. Nie zmienia to faktu, że da radę to wrzucić w jeden tom.

Czy błędna to się okaże. Ja na przykład nie wiem ilu w Polsce jest czytelników, którym nie tyle zależy na pełnych runach - bardziej na pełnych i nieurwanych historiach i ci będą mili wyrąbane na to, że coś tam od Millera nie zostało wydane.
Nie chodzi tylko o to, że w Visionares czegoś nie ma, ale również o podział runu na poszczególne tomy. W Visionares pierwszy tom to dubel w całości, tom drugi dubel w większości (poza kilkoma zeszytami). Przy nowszym wydaniu dubluje się tylko pierwszy tom i to częściowo. Poza tym nowsze wydanie zadowoliłoby i miłośników całych runów i tych, co na runy mają wylane a chcą zamkniętych historii.

oczywiście wina Egmontu, że prawie połowę już wcześniej wydało Hachette.
Tylko jak Hachette w kolekcjach wydaje to, co wcześniej wydał Egmont, to jest bicie piany jakie kolekcje są bezsensu i jak psują rynek, jak jest odwrotnie to wszystko cacy. Dla mnie byłoby to w pełni zrozumiałe gdyby nie było innego wydania, ale mając do wyboru inne brać starsze - dziwne. Kupując książkę, które miała dwa wydania wybieram to, które jest wydaniem poprawionym i uzupełnionym. Ale cóż - Egmont zadecydował tak, nie inaczej więc trzeba zobaczyć jak to wyjdzie w praniu.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2018, 12:52:18 pm wysłana przez Marvelek »

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3766 dnia: Wrzesień 18, 2018, 01:36:41 pm »
   Ale to żaden argument, tylko gadka w stylu a u was to murzynów biją. Nie ma wydanie poprawionego i uzupełnionego, bo nikt nic tam nie poprawiał ani nie uzupełniał, tylko dodał historie pisane kilka lat później nie mające nic wspólnego z głównymi historiami, równie dobrze można by się czepić kolejnego wydania, że nie zawiera "Człowieka bez strachu" i "Elektry Assasin"więc też nie jest kompletne. Otrzymamy cały run Daredevila, bez żadnych dziur pisany przez Franka Millera. Nie mówię, że nie byłoby dobrze tego dostać łącznie z dodatkową historią , ale ja mam "Odrodzonego" z WKKM i aż tak mocno mi nie zależy na reedycji z dodatkowymi 3 zeszytami na krzyż, Kołodziejczak pewnie chciałby to widać, ale czytając miauczenie na internecie na temat starszych komiksów superhero, wcale mu się nie dziwię, że minimalizuje ryzyko, wybiera tańsze wydanie i czeka na wyniki sprzedażowe z ewentualnymi dalszymi krokami.

Offline Marvelek

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3767 dnia: Wrzesień 18, 2018, 01:41:45 pm »
wcale mu się nie dziwię, że minimalizuje ryzyko, wybiera tańsze wydanie i czeka na wyniki sprzedażowe
Cóż, z takim podejściem życzę mu powodzenia.Czas wszystko zweryfikuje, szkoda tylko, że już wtedy nie będziemy o tym mogli podyskutować na forum.
A jeśli o Elektrze mowa, to też jest fajny omnibus, który wraz z Assassin zbiera jeszcze "Elektra znowu żyje".
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2018, 01:47:08 pm wysłana przez Marvelek »

Offline vision2001

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3768 dnia: Wrzesień 18, 2018, 01:47:04 pm »
Filmiku pobrać nie mogę (tym bardziej umieścić tutaj), ale okładka Przypinki została zaprezentowała na Komiks bez Granic.
Wygląda ślicznie. Lepiej niż w zeszytowym wydaniu (ponieważ prócz postaci i przypinki zmienia się również logo komiksu).
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3769 dnia: Wrzesień 18, 2018, 01:55:11 pm »
Tyle lat już prowadzi ten biznes, że chyba życzeń nie potrzebuje, a w wydaniu za którym tu lobbujesz identycznie w 2 z 3 tomów będą powtórki tak dla dokładności.

Offline misiokles

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3770 dnia: Wrzesień 18, 2018, 01:56:38 pm »
Cóż, z takim podejściem życzę mu powodzenia..
Z tego co pamiętam to ludzie życzą Egmontowi powodzenia gdzieś tak od 1990 roku. I działają!

Offline Marvelek

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3771 dnia: Wrzesień 18, 2018, 02:09:26 pm »
Tyle lat już prowadzi ten biznes, że chyba życzeń nie potrzebuje, a w wydaniu za którym tu lobbujesz identycznie w 2 z 3 tomów będą powtórki tak dla dokładności.


Albo dokładniej czytaj moje posty albo sam porównaj wydania. Powtórki tylko w pierwszym tomie i tylko część. W lobbowanym wydaniu t 1 to zeszyty 158-161 oraz 163-171. Reszta tomu to nowość. Ale nie wiem w czym masz problem. Odpowiada Ci gorsze wydanie to je kupisz, mi nie odpowiada i nie kupię, tyle. A w ramach oszczędności niech Egmont wyda to na papierze takim jak TM-Semic. Będzie jeszcze taniej, a grunt że to Miller.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2018, 02:27:58 pm wysłana przez Marvelek »

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3772 dnia: Wrzesień 18, 2018, 02:11:30 pm »
No t o w końcu ile tomów ma te ekskluzywne wydanie i co tam jest dodatkowego?

Offline Marvelek

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3773 dnia: Wrzesień 18, 2018, 02:22:50 pm »
No t o w końcu ile tomów ma te ekskluzywne wydanie i co tam jest dodatkowego?
t. 1: zeszyty Peter Parker, the Spectacular Spider-Man #27-28, 158-161, 163-172t.2: zeszyty  173-184t. 3: zeszyty 185-191, 219; Daredevil: Love & War, What If 28
A teraz wydanieEgmontt. 1: zeszyty 158-167t. 2: zeszyty 168-182t. 3: zeszyty 183-191, What If? 28
Zwróć uwagę na idiotyczny podział między tomem 1 a 2 w wydaniu planowanym przez Egmont

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3774 dnia: Wrzesień 18, 2018, 02:34:36 pm »
   No to w pierwszym jest "Naznaczony" a w drugim "Elektra" czyli identycznie jak w Visionaries od Egmontu w którym brakuje właściwie tych dwóch zeszytów Spider Mana i Love & War. Nie ma żadnego idiotycznego podziału w wydaniu Egmontowym, wręcz przeciwnie jest tu ukłon w stronę posiadaczy Daredevila z WKKM, którzy za cenę braku 5 zeszytów z których 3 nie mają nic wspólnego z serią Millera a dwa stanowią crossover z inną serią przez Millera nie pisaną, nie muszą kupować pierwszego tomu wcale, w wydaniu proponowanym przez Ciebie trzeba byłoby kupić wszystkie trzy. Ja WKKM mam, także kupuję tomy 2 i 3 i wszystko się będzie zgadzać.

Offline Marvelek

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3775 dnia: Wrzesień 18, 2018, 02:42:22 pm »
   No to w pierwszym jest "Naznaczony" a w drugim "Elektra" czyli identycznie jak w Visionaries od Egmontu w którym brakuje właściwie tych dwóch zeszytów Spider Mana i Love & War. Nie ma żadnego idiotycznego podziału w wydaniu Egmontowym, wręcz przeciwnie jest tu ukłon w stronę posiadaczy Daredevila z WKKM, którzy za cenę braku 5 zeszytów z których 3 nie mają nic wspólnego z serią Millera a dwa stanowią crossover z inną serią przez Millera nie pisaną, nie muszą kupować pierwszego tomu wcale, w wydaniu proponowanym przez Ciebie trzeba byłoby kupić wszystkie trzy. Ja WKKM mam, także kupuję tomy 2 i 3 i wszystko się będzie zgadzać.
Mówiąc o idiotycznym podziale miałem na myśli zamknięcie t. 1 na McKenzem. Ja też mam tom WKKM, ale osoby, które nie mają przyciągnięte nazwiskiem Miller srogo się przejadą -zeszyty 158-167 to straszna ramotka. Po lekturze wielu nie sięgnie już po drugi tom myśląc, że to ten sam poziom. Cieszę się (bez ironii), że Egmont trafił w Twoje gusta tym wydaniem. Ja w takiej formie z pewnością tego nie wezmę. W proponowanym przeze mnie wydaniu mamy te zeszyty przedmillerowe i pierwsze zwieńczenie jego runu w Elektra saga w dodatku jeszcze zeszyty ze Spider-Manem.
Każdy ma swój rozum i każdy sam zadecyduje czy warto kupić DD w takiej formie, ale nie rozśmieszaj mnie, że Egmont robi jakieś ukłony w kierunku zbieraczy kolekcji WKKM :biggrin:

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3776 dnia: Wrzesień 18, 2018, 02:50:20 pm »
  Jak się komuś nie spodoba numer 167 to 174 też go nie zachwyci, nie czarujmy się ale ten komiks jest skierowany do świadomego odbiorcy a nie do 12-latka, który przypadkiem zaszedł do empiku po wyjściu z kina z Avengers 17. Wielkim ukłonem jest sam fakt, że ten komiks będzie wydany bo na 90% wielkich zysków to on nie przyniesie, a jeszcze większym tym, że Egmont nie próbuje ode mnie na wydrę wyrwać pieniędzy i będę mógł sobie jeden tom odpuścić.

Offline celtic

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3777 dnia: Wrzesień 18, 2018, 03:08:58 pm »
To mógłby Egmont wydać:


https://www.amazon.com/Meets-Looney-Tunes-Tom-King/dp/1401277578

BATMAN/ELMER FUDD SPECIAL #1
JONAH HEX/YOSEMITE SAM SPECIAL #1
WONDER WOMAN/TASMANIAN DEVIL SPECIAL #1
LOBO/ROAD RUNNER SPECIAL #1
MARTIAN MANHUNTER/MARVIN THE MARTIAN SPECIAL #1
LEGION OF SUPER-HEROES/BUGS BUNNY SPECIAL #1

 :biggrin:
Widziałem LOBO/ROAD RUNNER SPECIAL #1, jak Kojot wynajmuje Lobo aby unicestwił Strusia Pędziwiatra, dobre i to w wykonaniu KELLEY JONESA

Offline parsom

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3778 dnia: Wrzesień 18, 2018, 04:49:27 pm »
O, fajne. Chcę!
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline xanar

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #3779 dnia: Wrzesień 18, 2018, 08:13:49 pm »
Ja to nie jestem w stanie tego zobaczyć, jutro będę miał swoje egzemplarze to sama zobaczę.