trawa

Autor Wątek: Alan Moore  (Przeczytany 187726 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sum41

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #510 dnia: Listopad 09, 2017, 03:48:21 pm »
Może było ale wrzucam wywiad z Alanem Moorem na temat Anonymous

https://www.arte.tv/pl/videos/075082-001-A/anonymous/?xtor=CS1-35-%5BAlanMoore1%5D
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Murazor

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #511 dnia: Listopad 11, 2017, 05:11:06 pm »
Kapitan Brytania: Zakręcony świat.

Ależ cudowna zabawa!!
Nie będę cytował całego postu, niech chętni sami go znajdą :wink: , bo to jest opinia, która powinna być drukowana z tyłu na tym komiksie (może po drobnej korekcie :D). W stu procentach trafna i jakże zachęcająca. Uch.. świetny komiks, świetny Moore. Podziękowania osobie (Anion?), która to przeforsowała do naszej wersji kolekcji.

Co do Kapitana Brytanii - rzeczywiście dobra rzecz. Co prawda na początku niezbyt, ale to pewnie przez konieczność sklejenia tej historii ze wcześniejszymi marvelowskimi bzdurami (kto wpadł na pomysł elfiego towarzysza?). Za to jak już Moore pozbył się balastu i rozkręcił własną historię to jest jazda.
Również prawdziwe i też mogę się pod tym podpisać :smile:

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #512 dnia: Listopad 11, 2017, 06:13:27 pm »
Szkoda tylko, że to wydanie z uciętymi pierwszymi rozdziałami, będącymi dziełem innego scenarzysty, który odszedł po spięciach redakcyjnych. Skoro ta historia wyszła już w takiej formie w WKKM pewnie w przyszłości będą małe szanse na jej wznowienie w pełnym wydaniu.

Może Egmont chociaż skusi się kiedyś na wydanie bezpośredniej kontynuacji, którą Davis stworzył bez udziału Moore'a (który wtedy już wypiął się na Marvela) i z niewielką pomocą Jamiego Delano. Albo kontynuację kontynuacji czyli Excalibur Claremonta i Davisa, który jest jeszcze bardziej zwariowany niż historia Moore'a.

Offline sum41

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #513 dnia: Listopad 11, 2017, 08:56:46 pm »
Mam Excalibura vol 1 całego w zeszytach i tam to rysunki były cudowne bo Davis miał  swojego inkera Marka Farmera z którym tworzą do dziś, seria ta była  trochę droższa  ale papier jest bielutki i lekko grubszy.
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline misiokles

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #514 dnia: Listopad 11, 2017, 09:08:40 pm »
... a niedługo to wyjdzie w Epic Collection!

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #515 dnia: Listopad 11, 2017, 09:20:10 pm »
... a niedługo to wyjdzie w Epic Collection!
Już wyszło. W marcu 2017 wyszedł pierwszy tom (Excalibur Epic Collecion Vol. 1: The Sword is Drawn), a w lutym 2018 wyjdzie drugi (Excalibur Epic Collection Vol. 2: The Cross-Time Caper).
https://en.wikipedia.org/wiki/Marvel_Ultimate_Collection,_Complete_Epic_and_Epic_Collection_lines#Epic_Collections
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2017, 09:24:17 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline misiokles

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #516 dnia: Listopad 11, 2017, 09:21:55 pm »
Tak, miałem na myśli vol. 2, przepraszam ;]

Offline sum41

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #517 dnia: Listopad 12, 2017, 10:38:38 am »
Cenowo ta seria Epic super, bo ceny Marvel Masterworks w HC to kosmos, jednak wydawanie to jak dla mnie porażka bo nie wiesz co kiedy i kolejność np tom 1 potem 12, potem 6 itp jak tu chronologicznie czytać?  :doubt:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline parsom

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #518 dnia: Czerwiec 24, 2018, 06:25:28 pm »
Po pierwszym tomie stwierdzam, że Bagniak zdecydowanie stoi niżej od Skalpu, i to może nawet nie jedną, ale nawet dwie klasy. Ale dam szansę, przeczytam resztę.
To byłby genialny komiks, gdyby poszli za ciosem i wprowadzając takiego bohatera pozbyli się też tych kretyńskich złoczyńców. Ta postać aż się prosi o zupełnie inne klimaty.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Odp: Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #519 dnia: Czerwiec 25, 2018, 04:51:19 pm »
Oraz czy Bagniak rzeczywiście jest taki super?
Tak, jest taki super. Może nie wybitny, ale przede wszystkim jest:
- rewelacyjnie napisany, tekst jest "mięsisty", wielowymiarowy, jak to u Moore'a bywa.
- cudownie narysowany - szczególnie ostatni zeszyt w pierwszym tomie to jest po prostu kosmos
- ma bardzo dobrze utrzymany nastrój grozy i niepokoju

Generalnie warto, jeden z lepszych komiksów wydanych w ostatnim czasie. Z jakiegoś powodu obrósł legendą, a nie mchem ;)


Offline bambule

Odp: Odp: Odp: Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #520 dnia: Czerwiec 25, 2018, 07:10:52 pm »

Tak, jest taki super. Może nie wybitny, ale przede wszystkim jest:
- rewelacyjnie napisany, tekst jest "mięsisty", wielowymiarowy, jak to u Moore'a bywa.
- cudownie narysowany - szczególnie ostatni zeszyt w pierwszym tomie to jest po prostu kosmos
- ma bardzo dobrze utrzymany nastrój grozy i niepokoju

Generalnie warto, jeden z lepszych komiksów wydanych w ostatnim czasie. Z jakiegoś powodu obrósł legendą, a nie mchem :wink:
Bardzo subiektywnie
Komiks może pod względem treści dojrzaly, pirusza kwestie egzystencjalne, własnego ja czlowieczenstwa, samotnosci.
Niestety to juz ramotka i tak trzeba go traktować.
nie jest to komiks dla każdego, dla dojrzlego czytelnika tak, dla rozrywki nie,  Moora trzeba jeszcze znać tło historyczne.


Offline donTomaszek

Odp: Odp: Odp: Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #521 dnia: Czerwiec 25, 2018, 07:28:18 pm »
nie jest to komiks dla każdego, dla dojrzlego czytelnika tak, dla rozrywki nie
Moglbys te zlota mysl nieco rozwinac?
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline perek82

Odp: Odp: Odp: Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #522 dnia: Czerwiec 25, 2018, 08:37:40 pm »
Trochę jestem zaskoczony że bagniak jest tak letnio przyjmowany. Dla mnie to jest top topu. Uwielbiam ten mroczny klimat, bagna, robactwo, wilgoć która wylewa się z kolejnych stron. Kilka kapitalnych historii, rozwój postaci. Może sama końcówka mi nie podeszła czyli druga połowa 3 tomu u nas. Ale do tego czasu ten komiks mnie masakruje.
A oprócz scenariusza rysunki świetnie oddają ducha historii. Wszystkim niezdecydowanym gorąco ten tytuł polecam.
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline gobender

Odp: Odp: Odp: Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #523 dnia: Czerwiec 25, 2018, 08:51:41 pm »
Po prostu trzeba się oswoić z myślą, że nie każdy musi lubić Moora i tyle. Wiem powtarzam się, ale w sumie tak samo jak osoby piszące takie rzeczy jak wyżej. Nie znałem Swamp Thing wcześniej, spróbowałem no i zupełnie mnie nie przekonał. From Hell, fajne, ale mocno przegadane. Watchmen, w sumie sam nie wiem jak śmiem nie klękać przed klasyką, ale nie klękam. Dobry komiks, ale moim zdaniem zupełnie nie zasługuje na mit, którym obrósł. Próbowałem jeszcze pomniejsze historie i po prostu nie.  Zwłaszcza dobór rysowników w komiksach Moora po prostu mnie odrzuca.
Lubiłem Killing Joke za mniejszy ładunek pretensjonalności niż zwykle i z rysunek oczywiście, ale o ile pamiętam Moore go nienawidzi. Więc ten tego :wink:

Jest masa świetnych komiksów, za to nie ma jakiegoś obiektywnego podium. To chyba dobrze.

Offline 79ers

Odp: Odp: Odp: Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #524 dnia: Czerwiec 25, 2018, 09:07:37 pm »
Po prostu trzeba się oswoić z myślą, że nie każdy musi lubić Moora i tyle.

Pomijając milczeniem niezrozumiały dla mnie zachwyt wobec Zagubionych dziewcząt ?!