Autor Wątek: Przychodzi mutant do biblioteki ...  (Przeczytany 8228 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline darksphere

Przychodzi mutant do biblioteki ...
« dnia: Wrzesień 13, 2003, 10:29:46 pm »
  Witam!

W tym temacie chciałbym zebrać Wasze zajawki dotyczące linii fabularnej do ewentualnej produkcji filmu osadzonego w realiach postnuklearnych...

Bardzo chętnie też przeczytam Wasze opowiadania i zobaczę ciekawe lokalizacje (zdjęcia). Niech będzie to źródło z którego zaczerpnąć moze każdy miłośnik wizji postnuklearej cywilizacji.


    Pozdrawiam!
darksphere@wp.pl

Offline Giovanii

Przychodzi mutant do biblioteki ...
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 28, 2003, 11:00:52 pm »
Na lokacje nadawałby się jeszcze jakiś czas temu teren niedoszłej elektrowni atomowej w Żarnowcu, lecz niestety :) ostatnio tam sprzątają, budują normale rzeczy czyli poprostu zepsuli ten pomnik socjalizmu:)
http://www.swistak.pl/uzytkownicy/Giovanni4.html  <---Garść historycznych książek:)

Offline Devestator

Przychodzi mutant do biblioteki ...
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 18, 2003, 08:37:59 am »
lokacje to jedna z najważniejszych częsci kazdego filmu, czy gry. Moim typem są pozostałości po ruskich koszarach i schronach ( w POlsce jest ich tyle że nie powinno być problemu gorzej z odnalezieniem ich w tych ciemnych borach :) ). Pięną sprawą są też podziemnie kompleksy w Walimiu i okolicach ( ale to chyba nie realne )
o ja Devestator
Poddaj sie mojej devestacji
Należy bać sie żywych a nie umarłych
Jak wyglądasz w oczach lichej sprawiedliwości ?

Offline Dinki

Przychodzi mutant do biblioteki ...
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 25, 2003, 10:58:24 pm »
Cytat: "Devestator"
Pięną sprawą są też podziemnie kompleksy w Walimiu i okolicach ( ale to chyba nie realne )

O Walimiu radze zapomnieć.Włodarz niedługo otworzy swe podwoje dla zwiedzających.A Soboń jest zalany i mało atrakcyjny.Ale i tak pozostanie tam jeszcze duzo ciekawych miejsci , szczególnie  zasługują na uwage te , które nie są zaznaczone na mapach.
Ostatni czytałem w "Odkrywcy" o ośrodku dalekosiężnej łączności troposferycznej nazywana w żargonie wojskowym "Paterą".
Bardzo ciekawe miejsce swego czasu można było w nim znalezć dużo pozostałości , sprzętu , skarbów(lubie to słowo  :) ) i takich tam.Ale zbieracze złomu dokończyli dewastację ośrodka.
Ośrodek był zabezpieczony przed atakiem nuklearnym i gazowym.Zakopany w ziemi i samowystarczalny przypomina mi schron z Fallout'a.

Offline Pasterz Upiorów

Przychodzi mutant do biblioteki ...
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 07, 2004, 07:28:18 am »
Powiem tak ziemie zachodnie , czyli legnica , szprotawa i okolice tych miast mnostwo tam koszarow i calych kompleksow łacznie z lotniskami.
Jak chcecie to zapraszam do linka w mojim opisie Detha -opowiadanie do systemu rpg autorskiego i na forum fallenangels gdzie powoli kluje sie cos.
Pozdrawiam.
oszukujemy krytyków i czytelników...
http://deth-caradan.myblog.pl (postnuklear)
http://blog.tenbit.pl/druzyna-snu (powiesc)
www.druzyna-snu.prv.pl
http://fallen.lcts.com.pl/phpBB2/index.php
...a takze klanowiczów ...

Offline Kyle Katarn

Przychodzi mutant do biblioteki ...
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 03, 2004, 09:24:36 pm »
Na Śląsku wystarczy pojeździć trochę pociągiem, żeby obejrzeć masę zrujnowanych zakładów przeróbki kopalin itp. – coś by się wybrało. Niektóre wyglądają tak, że strach się zbliżać :D
A był ktoś na Mazurach koło Giżycka w zaczątku poniemieckiej stoczni U-bootów? Konkretny moloch, klimat jak w Quaku :) Mieli wykopać stamtąd kanał aż do Bałtyku.
No i sporo Bunkrów tam jest w pobliżu – Wilczy Szaniec ( Swoją drogą, fajnie by było kiedyś sesję RPG w takiej ciemnicy, przy świeczce rozegrać :))

Offline bufaloxxx

Przychodzi mutant do biblioteki ...
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 16, 2006, 08:55:13 pm »
Cytat: "Kyle Katarn"
Na Śląsku wystarczy pojeździć trochę pociągiem, żeby obejrzeć masę zrujnowanych zakładów przeróbki kopalin itp. – coś by się wybrało.



Tu się całkowicie zgadzam :D . A teraz zimą te zakłady pracy wyglądają przerazająco ;) .
zasem, kiedy jesteś smutny, nikt nie widzi twojego strapienia....
Czasem, kiedy płaczesz, nikt nie widzi twoich łez...
Czasem, kiedy jesteś szęśliwy, nikt nie widzi twojego uśmiechu...
Ale weź tylko pierdnij...

Offline Kaktus+

Przychodzi mutant do biblioteki ...
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 30, 2007, 03:02:42 pm »
Zajebiście mroczny klimat jest w podziemiach pod Kłodzkiem które kiedyś można było zwiedzać,nie wiem jak teraz. Mroczno, klimatycznie, nieco strasznie. W sam raz na jakąś scenę :)
od bless drum'n'bass...

Offline Kaktus+

Przychodzi mutant do biblioteki ...
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 30, 2007, 03:08:11 pm »
Do niedawna też kopania siarki w Tarnobrzegu, konkretniej przy Wisłostradzie. Teraz zalana ale jeśli ktoś widział zdjęcia zanim to zalali to wiem o czym mówię. Jest jeszcze jedna nieczynna kopalnia siarki przy drodze Tarnobrzeg-Stalowa Wola,mniej więcej za miejscowością Stale (patrząc od Tarnobrzega). Kopalnia robi dosyć przytałaczające wrażenie,pełno rur, budynków w różnym stanie rozkładu... Co ciekawe, dziadek opowiadał mi że bodajże w 70 latach gdy kopalnia pracowała na całego, unosił się taki syf że w przestrzeni paru kilometrów nie rosło żadne drzewo...teraz jest ich sporo...ale wszystkie młode
od bless drum'n'bass...