trawa

Autor Wątek: Koniec Gildii Komiksu?  (Przeczytany 137610 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xanar

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #285 dnia: Lipiec 26, 2018, 03:47:46 pm »
Jak przyjdą ludzie i będą pisać o komiksach to będzie bardziej komiksowe  :cool:

Offline cohlerc1

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #286 dnia: Lipiec 26, 2018, 03:55:59 pm »
Mi też bliżej do alei  bo tematycznie ale nie wiadomo jak tam jest z moderacją.
Poza tym rozpoczęcie w nowym miejscu mogłoby być lepszym wyjściem gdyby była możliwość przeniesienia postów,. Nie jestem specem ale wklejenie ich w istniejącą infrastrukturę wydaje się niemożliwe lub w co najlepszym wypadku zbyt skomplikowane/ czasochłonne.

Offline Antari

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #287 dnia: Lipiec 26, 2018, 04:02:50 pm »
Niby że ja? Daj cytaty (zwłaszcza że drogo) albo nie kłam. W Egmont narzekałem na błędy (a to jest pikuś przy twoim narzekaniu na plamkę w Alias albo brudną okładkę Iron Fista  :lol: ) a resztę chwalę od dawna. Hachette to Hachette od początku które ma małe pole manewru a to ty mój drogi się go cały czas czepiasz (powinni tak a powinni srak) jak Bazyl Egmontu. Skrzywienie w stylu Bazyla to ty masz do HC. Nawet TK cię zacytował "wszystko powinno być w HC"  :smile: I jeszcze standardowy ból tyłka o NSC bo SC  :biggrin:
N52 nie pasowało bo za drogie w HC trzeba było iść w tanie SC Rebirth. Tak samo DC Deluxe za drogie (wieczne sugerowanie słabej sprzedaży bez żadnych dowodów) i Old DC (wieczne podkreślanie, że lepszy Hex i GC). Może to nie bezpośrednie narzekanie na ceny ale pośrednie na pewno  :smile: Takie zawoalowane narzekanie "za drogo". Teraz już oczywiście mniej, bo Rebirth leci na miękko, więc skupiasz się na DC Deluxe. Ja nigdy nie narzekałem na ceny, biorę największe cegły i kwoty na klatę i interesuje mnie tylko najlepsza jakość wydania. Na Egmont jedziesz na wszystko począwszy od wyimaginowanego łupieżu, rozmyć, które jeszcze niedawno deklarowałeś są w każdym egzemplarzu; posklejanych kartek, źle dobranej drukarni (kiedyś było lepiej :cool: ) błędów w tłumaczeniu (podśmiech**** z różnego rodzaju tłumaczy) itd. To, czy część z nich jest zasadna czy nie, to inna kwestia, ale Twoje narzekania przewijają się tu bardzo często. Hachette i kolekcje stoją u Ciebie na piedestale i przypisujesz im funkcję mesjasza komiksowa. Ktokolwiek śmie zakwestionować cokolwiek związanego z kolekcjami napotyka mur i kilka stron spamu. Cytatów podawać nie będę bo przecież wystarczy wejść w dowolny wątek i przeczytać ostatnie 3-4 strony i jest cytat  :lol: A i na koniec dodam, że w przeciwieństwie do wielu osób absolutnie mi to nie przeszkadza. Ważne że coś się dzieje, ktoś musi pełnić funkcję naganiacza forum, inaczej takie twory szybko dziś zdychają śmiercią naturalną.

Aaa z tymi zabrudzeniami Iron Fista i plamą na Alias to faktycznie dałem ciała.  :doubt:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2018, 04:07:50 pm wysłana przez Antari »

Offline death_bird

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #288 dnia: Lipiec 26, 2018, 04:05:33 pm »
No to teraz pytanie czy z prawnego punktu widzenia możliwe jest przejęcie serwera forum Gildii i przejście na utrzymanie użytkowników żeby funkcjonować w obecnej formie czy też takiej możliwości nie ma i w maju trzeba będzie wyprowadzić sztandar i przeprowadzić się na nową miejscówkę...
Jeżeli to pierwsze tedy coroczną wpłatę na utrzymanie serwera mogę zadeklarować.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline hans

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #289 dnia: Lipiec 26, 2018, 04:17:35 pm »
JanT i jego rozmówcy idealnie trafili w temat. Widać, że nam współczują, bo starają się, jak mogą, żebyśmy nie tęsknili za forum :razz:

Offline Itachi

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #290 dnia: Lipiec 26, 2018, 04:17:49 pm »
Taka mała uwaga, piszmy kluczowe kwestie jak deklaracje wsparcia w wątku: http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,40847.45.html

Gabriel to aktualnie osoba mająca największą możliwość przekazania "wyżej" deklaracji wsparcia czy pomysłów na rozwiązanie problemu wygaszenia forum.

Na aleikomiku nie dzieje się nic od kilku lat, piszę o forum. Więc przejście tam jest bez sensu raczej.

JanT

  • Gość
Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #291 dnia: Lipiec 26, 2018, 04:19:00 pm »
@Antari
Tyle się naprodukowałeś a prawie same bzdury  :smile: A Egmoncie stwierdziłeś fakty i nie tylko ja tu o tym pisałem ale ty jak zwykle widzisz tylko mnie  :smile:

interesuje mnie tylko najlepsza jakość wydania.
Chyba tylko grzbietu  :biggrin:

Hachette i kolekcje stoją u Ciebie na piedestale i przypisujesz im funkcję mesjasza komiksowa.
Haha  :biggrin: Teraz całe zbieram tylko SBM. Jak hejtujesz bzdurnie Hachette to bronię  :smile: Oni sobie wydają w podobnej jakości (która też jakaś super nie jest) od początku i mają listę którą mogą tylko troszkę zmieniać a tobie się często włącza "Bazyl Mode" i piszesz jakieś bzdury że powinni wydawać klasykę a nie wcinać się Egmontowi w Marvel NOW  :biggrin:

JanT i jego rozmówcy idealnie trafili w temat. Widać, że nam współczują, bo starają się, jak mogą, żebyśmy nie tęsknili za forum :razz:
Się mnie przeczepił pierwszy ja grzeczny byłem  :smile: Dobrze że mi nie napisał że rozpętuję shitstormy  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2018, 04:23:52 pm wysłana przez JanT »

Offline misiokles

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #292 dnia: Lipiec 26, 2018, 04:34:15 pm »
No to teraz pytanie czy z prawnego punktu widzenia możliwe jest przejęcie serwera forum Gildii i przejście na utrzymanie użytkowników


Datki użytkowników na serwer to jeszcze nie przejęcie serwera. To... dobrowolne datki - właścicielem forum byłby cały czas Prószyński.

Offline Ryba2111

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #293 dnia: Lipiec 26, 2018, 04:48:15 pm »
Wątek o końcu forum, a tu wjeżdża dyskusja o jakości wydań xD Banowałbym


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

JanT

  • Gość
Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #294 dnia: Lipiec 26, 2018, 04:55:02 pm »
Wątek o końcu forum, a tu wjeżdża dyskusja o jakości wydań xD Banowałbym
Trzeba było się zgłosić na admina jak był nabór  :smile:

Ja za swoje dzisiejsze wyrzygi przepraszam.

Offline parsom

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #295 dnia: Lipiec 26, 2018, 04:58:58 pm »
No, jak fin de siècle, to fin de siècle. Jaki fin, taki dekadentyzm.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline Antari

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #296 dnia: Lipiec 26, 2018, 05:13:37 pm »
Wątek o końcu forum, a tu wjeżdża dyskusja o jakości wydań xD Banowałbym

A wynikło z niego cokolwiek produktywnego? Gdzieś chyba na 10 stronie przestałem śledzić regularnie, bo stało się to nudne. Jak spamować to chociaż humorystycznie, ku czemu nadarzyła się dzisiaj okazja. Po wczorajszym ogłoszeniu administratora to jasne, że sprawa jest już przegrana. A decyzję gdzie się przenieść chyba każdy jest w stanie podjąć sam.

Offline hans

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #297 dnia: Lipiec 26, 2018, 05:30:12 pm »
A wynikło z niego cokolwiek produktywnego?

Na razie nie, za wcześnie by mówić, czy coś z niego wyniknie. Ale tak, czy inaczej niech zostanie z dyskusjami na temat, bo nawet jeśli nic by z nich nie wynikło, to dobrze jest pogadać o zamknięciu forum z kimś, kto to rozumie. Lepiej jest nabrać wody w usta i udawać, że mnie to nie obchodzi?
Ja nie oceniam dyskusji o jakości wydań Egmontu. Po prostu są do nich przeznaczone wątki i nie tu ich miejsce.

Offline Koalar

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #298 dnia: Lipiec 26, 2018, 05:31:46 pm »
No to teraz pytanie czy z prawnego punktu widzenia możliwe jest przejęcie serwera forum Gildii i przejście na utrzymanie użytkowników żeby funkcjonować w obecnej formie czy też takiej możliwości nie ma i w maju trzeba będzie wyprowadzić sztandar i przeprowadzić się na nową miejscówkę...

Wyobrażam sobie, że inna firma mogłaby przejąć forum (tak jak zmienili się właściciele Naszej Klasy czy GG). Leci do użytkowników mejl, że się zmienia właściciel i że się mogą wyrejestrować, jak im ta zmiana nie w smak.
Problemem byłoby (albo i nie) to, że forum musiałoby zmienić domenę (Gildia to byłby tylko sklep).
Trzeba by więc się dowiedzieć od obecnych właścicieli, czy w ogóle by na to poszli (może chcą się pozbyć kłopotu, ale nie przeszkadzałoby im, gdyby forum sobie gdzieś tam funkcjonowało).
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline marian381

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #299 dnia: Lipiec 26, 2018, 05:35:05 pm »
Dokładnie takie rozwiązanie zaproponowałem właścicielom, ale nie byli zainteresowani.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ