trawa

Autor Wątek: Koniec Gildii Komiksu?  (Przeczytany 136975 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pawel.M

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #360 dnia: Sierpień 11, 2018, 02:38:02 pm »
Nie żebym uważał,  że FB zastąpi forum (tutaj jednak masz różne informacje w jednym miejscu itd.), ale jak masz 500 znajomych,  to czas odstawić "media społecznościowe".
A masz jeszcze jakieś inne przemyślenia? To podziel się nimi, bo takie mądrości warto czytać...
seczytam.blogspot.com

Offline parsom

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #361 dnia: Sierpień 11, 2018, 05:00:22 pm »
Pewnie że warto, możesz się nimi podzielić ze swoimi 500 znajomymi.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline Archie

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #362 dnia: Sierpień 12, 2018, 10:25:32 am »
Wydawcy też powinni zadziałać na rzecz forum, bo to głównie w ich interesie ono działa.
Jest to sensowny argument, ale w mojej opinii bardziej powinno zależeć sklepowi Gildia.pl (Prószyński Media sp. z o.o.) nad utrzymaniem forum. Przecież to dla nich dobre zbiorowisko potencjalnych klientów i element content marketingu, który produkuje się sam dzięki aktywności forumowiczów.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline LucasCorso

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #363 dnia: Sierpień 12, 2018, 10:42:54 am »
Jest to sensowny argument, ale w mojej opinii bardziej powinno zależeć sklepowi Gildia.pl (Prószyński Media sp. z o.o.) nad utrzymaniem forum. Przecież to dla nich dobre zbiorowisko potencjalnych klientów i element content marketingu, który produkuje się sam dzięki aktywności forumowiczów.


Tak. Klientów dyskontów, miłośników rabatów 50% i promocji z różnego rodzaju kartami kredytowymi. I koniecznie darmową wysyłką...


Ja też kupuję na gildii może za 200 rocznie. Co jest ułameczkiem tego co zostawiam na bonito.


Tak że sorry, ale tego argumentu nie kupuję. Raczej rozumiem dlaczego takie zachowania jak moje i te inne, wyżej wymione, wkurzyły właścicieli sklepu, i w mojej opinii są głównym powodem zamknięcia forum.
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Pawel.M

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #364 dnia: Sierpień 12, 2018, 03:10:58 pm »

Pewnie że warto, możesz się nimi podzielić ze swoimi 500 znajomymi.

Jeśli tak bardzo cię to interesuje, to akurat mam cztery razy więcej i jeszcze trochę. Zastanawiałeś się dlaczego niektórzy mają tylu znajomych? Widzisz, fb można mieć z kilku różnych powodów - dla lansu, bo wszyscy mają, ale też z przyczyn zawodowych. Przez fb/messengera najłatwiej nawiązać kontakt. Moja działalność zawodowa kręci się na dwóch polach i oba wymagają kontaktów z ludźmi. Prywatnie w ogóle tego ustrojstwa nie potrzebuję - fb jest dla mnie nudny, więc gdyby nie działalność zawodowa, dawno bym go zlikwidował.

W każdym razie, bez wątpienia na fb trudniej znaleźć potrzebne informacje i raczej nie będą to informacje o jakości znanej choćby z tego forum.


LucasCorso
Też o tym pisałem i w pełni się zgadzam - Gildia nie ma żadnego interesu w utrzymywaniu forum, które służy głównie jako platforma do darmowego reklamowania konkurencji. Daleko nie szukając, dopiero co kupiłem sporo pozycji na ravelo/pwn, bo z tego forum dowiedziałem się o promocji. Jaki niby interes w tym ma Gildia?

Tak de facto, to jest na tym w plecy. Miałem na koniec sierpnia zamówić paczkę w Gildii, bo Solo od Studia Lain, do którego coś bym dołożył, żeby mieć darmową przesyłkę. Ale teraz nie bardzo mam co dołożyć, więc Solo zamówię z sklepie stacjonarnym, a w Gildii zamówienia nie będzie...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2018, 03:18:52 pm wysłana przez Pawel.M »
seczytam.blogspot.com

Offline gobender

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #365 dnia: Sierpień 12, 2018, 04:58:46 pm »
Oczywiście cała Gildia jest na tym w plecy bo TY cośtam...
Megalomania level hard, wylewająca się na każdy wątek

Offline Pawel.M

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #366 dnia: Sierpień 12, 2018, 05:58:43 pm »

Oczywiście cała Gildia jest na tym w plecy bo TY cośtam...
Megalomania level hard, wylewająca się na każdy wątek
To teraz kurs myślenia na poziomie podstawowym:
1. Jaką korzyść ma Gildia z istnienia forum?
2. Czy faktem jest, że na forum darmową reklamę dostają konkurenci Gildii?
3. Ilu userów "pochwaliło" się, że skorzystało z promocji ravelo/pwn?

Nie przyszło ci oczywiście do głowy, że pewnie nie jestem jedynym, który odpuścił sobie zakupy w Gildii - toż taki wniosek wymaga tytana intelektu, a ty - z całym szacunkiem - ale na takowego nie wyglądasz :biggrin: I zanim się popłaczesz - nie ja zacząłem idiotyczne ad personam. Ale jak widzisz już się dostosowałem do lokalnego (gildiowego) obyczaju, odpowiadania debilnym ad personam na posty, z którymi się nie zgadzam. To znacznie prostsze niż ubieranie swojego zdania w argumenty.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2018, 10:57:16 pm wysłana przez Pawel.M »
seczytam.blogspot.com

Offline xanar

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #367 dnia: Sierpień 12, 2018, 06:30:02 pm »
nad czym wy tu debatujecie, nie opłaca im się to nie będą tego utrzymywać. To jest prywatny interes nie przynosi zysków to likwidują a nie przepraszam teraz się mówi wygaszają.

Offline wonaps

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #368 dnia: Sierpień 12, 2018, 07:45:02 pm »
a jak akurat kupowałem na Gildii właśnie dlatego że dostarczają przy okazji tak dobre forum;)

Offline xanar

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #369 dnia: Sierpień 12, 2018, 07:48:27 pm »
no to się obrazisz i będziesz kupować gdzie indziej  :biggrin:

Offline Archie

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #370 dnia: Sierpień 13, 2018, 11:28:22 am »
Tak. Klientów dyskontów, miłośników rabatów 50% i promocji z różnego rodzaju kartami kredytowymi. I koniecznie darmową wysyłką...

Ja też kupuję na gildii może za 200 rocznie. Co jest ułameczkiem tego co zostawiam na bonito.
To, że konkurencja też zyskuje dzięki forum to jest normalne. Nie zmieni się tego, że ludzie chcą płacić za ten sam produkt taniej jeżeli się da. Ty wydajesz tu rocznie może 200 PLN, a ja wydałem dzięki temu forum w tym roku ponad 650 PLN na zakupy w Gildii. Poszło na komiksy, które nie są dostępne w dyskontach i gdyby nie to forum to większości tych komiksów nie kupiłbym raczej wcale, bo po prostu nie zainteresowałbym się nimi.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline LucasCorso

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #371 dnia: Sierpień 13, 2018, 12:14:02 pm »
Pytanie tylko co daje gildi więcej pieniążków:

Opcja 1: komiksy z topów sprzedażowych, które dostępne są wszędzie, więc jak się ludzie nie dowiedzą o wyprzedaży w ravelo czy bonito to szansa rośnie, że je kupią w gildii

Opcja 2: te parę niedostępnych w dyskontach dzieł, które mają na stanie nie dla zysku, ale żeby robić markę sklepu specjalistycznego z najszerszym asortymentem? (mówię parę, bo u mnie to było na kwotę 200, u Ciebie 650 zł rocznie. to ile to u ciebie było komisów? 10? to mniej niż 1 miesięcznie)

Ja mam swoją opinię, ale nie chcę Cię naprowadzać.

Jak myślisz? Który asortyment generuje realne zyski?

Nie spiesz się. Dobrze się zastanów...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Archie

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #372 dnia: Sierpień 13, 2018, 12:43:16 pm »
Daruj sobie te marne złośliwości. Poza tym ok. 650 PLN w pół roku 2018, nie na rok. I wątpię żeby Gildia wystawiała komiksy m.in. Studia Lain nie dla zysku, a charytatywnie jak to sugerujesz. Szczególnie biorąc pod uwagę jakie jest wzięcie na ich limitowane okładki.

Jeżeli chodzi o aspekt merytoryczny wypowiedzi to widzę większy sens w podejściu "zarobimy my + ktoś inny" niż "może ktoś się nie zorientuje, że dyskont XYZ ma promocję". Jestem również klientem internetowych dyskontów, więc skoro ja o nich nie zapomnę po zamknięciu forum to tym bardziej ludzie polujący na okazje. Skoro będą musieli śledzić fanpejdże wydawnictw to i będą pewnie śledzić fanpejdże ulubionych dyskontów internetowych. Z resztą to one mają silniejszą pozycję u tego typu kupujących i według mnie tacy klienci nie są wcale grupą docelową Gildii. Poza tym gdyby tylko chodziło o dyskonty to idąc twoim tokiem rozumowania i sięgając po ekstremum w regulaminie forum wystarczyłoby zakazać informowania o innych sklepach internetowych i promocjach w nich. Nic takiego się nie stało.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline LucasCorso

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #373 dnia: Sierpień 13, 2018, 12:51:57 pm »
I już widzę dlaczego się nie możemy dogadać.

Tobie się wydaje, że większosć ludzi kupujących komiksy poświęca czas na śledzenie czegokolwiek gdziekolwiek zamiast trzymać się jednego wygodnego miejsca i reagowac tylko gdy inni podadzą na tacy info o "świetniejszych" ofertach.

Podziwiam Twoją wiarę w kondycję i aktywność współczesnego człowieka.

Wycofuje się z dyskusji, gdyż ostatnią rzeczą jaką chciałbym zrobić jest odebranie ideałów idealiscie.
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline misiokles

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #374 dnia: Sierpień 13, 2018, 01:21:27 pm »
Życie nie znosi próżni. Jak ludzie będą chcieli gadać o komiksach i sprawach okołokomiksowych to znajdą sobie inne miejsce do rozmowy :) Też mi dobrze na forum Gildii ale też rozumiem decyzję włodarzy Gildii. Nikt nie lubi przeprowadzek, ale jak trzeba to trzeba i zrobię to bez mazgajstwa!