trawa

Autor Wątek: Tool  (Przeczytany 60646 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dinki

Tool
« dnia: Wrzesień 27, 2003, 08:40:03 pm »
Wasza ulubina płyta , kawałek i inne standardowe pytania :D
Mi się najbardziej podoba Aenima i kawałek Stinkfist i Eulogy.Lateralus jest najsłabszy z całej dyskografii.
No i jeszcze teledyski , nie ma lepszych dla mnie w branży muzycznej.

Offline Overkill

Tool
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 27, 2003, 09:26:57 pm »
1234567890987654321

Anonymous

  • Gość
Tool
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 27, 2003, 09:49:34 pm »
Lubię Toola. Nie zgodzę się, jakoby lateralus był złą  płytą, ale każdy może mieć własne zdanie. Natomiast byłam dziś na koncercie - włąśnie wróciłam - zespołu w klimacie TOola. Idealnie. Są super. Niedługo spodziewajcie się ich na Gildii Muzycznej.

Offline Dinki

Tool
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 27, 2003, 09:49:57 pm »
Może sprostuje ,LATERALUS najrzadziej gości w moim odtwarzaczu :D

Offline Dinki

Tool
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 27, 2003, 09:56:22 pm »
Cytat: "Ad'Ghe'Rheia"
Lubię Toola. Nie zgodzę się, jakoby lateralus był złą  płytą, ale każdy może mieć własne zdanie. Natomiast byłam dziś na koncercie - włąśnie wróciłam - zespołu w klimacie TOola. Idealnie. Są super. Niedługo spodziewajcie się ich na Gildii Muzycznej.

Co to za zespół?

Offline Rhiannon

Tool
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 27, 2003, 10:26:38 pm »
Tool rządzi :D Jedyny zespół, którego słucham tak długo i jeszcze mi się nie znudził. Wręcz przeciwnie!
Ulubiona płyta: Aenima.
Faworytny utwór: "H." (od ponad 6 lat i chyba nie zostanie zdetronizowany ;).
Generalnie wolę wcześniejsze płyty, ale gdybym musiała wskazać jakiś utwór z Lateralusa, który zrobił na mnie szczególne wrażenie, to wskazałabym "The Patient".

Anonymous

  • Gość
Tool
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 27, 2003, 10:37:01 pm »
Dinki: Licorea. Istnieją półtora roku.
Wracając do toola - ja tam na muzyce się nie znam może, ale Toola lubię. Za muzykę - 10/10: za pomysły 11/10, za sceniczość 10/10, za technikę 10/10.
Później: Zapomnialam - za teledyki 10/10.

Offline Kormak

Tool
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 28, 2003, 12:53:42 am »
O Tool'u mógłbym napisać grubą książkę i tak mało by było komplementów. To chyba jedyny zespół rockowy, który pomimo tego, że jest światową megagwiazdą nadal gra muzykę hermetyczną i nie idzie na żadne kompromisy. Najlepiej świadczy o nich to, że nikt nie jest w stanie podrobić ich brzmienia, nie ma żadnego "klonu" na rynku.
Tak naprawdę do końca nie wiadomo o co im chodzi, zarówno teksty jak i muzyka kryje w sobie Tajemnicę. Jednocześnie mają wielkie poczucie humoru i lubią bawić się w kotka i myszkę z dziennikarzami i fanami.
Koncerty to prawdziwe misterium, idealne zgranie głosu, muzyki i obrazu. Ich koncertu nie zapomnę do końca życia.

Polecam stronę perkusisty - Danny Carey posiada chyba jedną z największych kolekcji oryginalnych wydań dzieł Aleistera Crowleya  :shock:

Moją ulubioną płytą będzie jednak "Undertow" - kiedy usłyszałem ją pierwszy raz to był prawdziwy wstrząs. Ulubiony utwór to chyba będzie "Prison Sex" albo "Pushit". Lateralusa rzadko teraz słucham, ale ta płyta jest znakomita dzięki swojej "matematyczności" - technika gry perkusisty może przyprawić o zawrót głowy.

Offline Dinki

Tool
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 28, 2003, 02:20:34 pm »
Cytat: "Kormak"

Tak naprawdę do końca nie wiadomo o co im chodzi, zarówno teksty jak i muzyka kryje w sobie Tajemnicę.

I ukrywanie różnych ciekawych rzeczy we wkładkach jak i w samej muzyce.
Cytat: "Kormak"

Koncerty to prawdziwe misterium, idealne zgranie głosu, muzyki i obrazu. Ich koncertu nie zapomnę do końca życia.

Koncert był wyjebawykurwypindolony w kosmos :D
Cytat: "Kormak"

Polecam stronę perkusisty - Danny Carey posiada chyba jedną z największych kolekcji oryginalnych wydań dzieł Aleistera Crowleya  :shock:

I także jego wirtualna perkusje na której można zagrać

Offline Constructor

Tool
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 28, 2003, 04:18:36 pm »
TOOL! Kocham ten zespół. Ulubiona płyta to chyba Aenima i kawałek 46&2. Eulogy i Anima też niczego sobie :-)

Offline Rex de Tenebris

Tool
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 29, 2003, 04:54:09 pm »
A mi tam się nie podobaja ich mroczne numery. jakoś do mnie nie przemawiają. Słucham praktycznie tylko dwóch ich numerów: Cold and Ugly i  Forty Six and 2. Co nie świadczy, o braku szacunku do zespołu, który mam przeogromny.

Offline CaveSoundMaster

Tool
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 01, 2003, 09:14:17 pm »
Co do Undertow, to - jeśłi mam być krytyczny - mam parę zastrzeżeń.

-Na samym początku wszystkie utwory wydawały mi się zaskakująco podobne.

-Problem jest z gitarami (broń boże nie basową - ta jest cool), mam wrażenie jakby nie dawały z siebie wszystkiego. Jest parę momentów, w której mogły by pójść na całość, a one jak na smyczy są czymś ograniczone...

Ale...

UWIELBIAM TOOLA.

Gdy go słucham wydaje mi się, że to mój ulubiony zespół. Z tekstami jest tak samo jak w przypadku Marilyna Mansona - strasznie się z nimi utożsamiam. Gdy słucham niektórych fragmentów Undertow, wydaje mi się, że słyszę siebie (BTW Maynard to najlepszy głos w kapeli mocno rockowej jaki słyszałęm - uwielbiam go).

A Lateralus podoba mi się najbardziej.
url=http://www.last.fm/user/CaveSoundMaster]Last FM[/url]

Ferrus

  • Gość
Tool
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 02, 2003, 10:52:07 am »
Cytuj
A mi tam się nie podobaja ich mroczne numery. jakoś do mnie nie przemawiają. Słucham praktycznie tylko dwóch ich numerów: Cold and Ugly i Forty Six and 2. Co nie świadczy, o braku szacunku do zespołu, który mam przeogromny


Ja mam podobnie duzo bardziej przekonuje mnie APC a Tool lezy na polce nie przesluchany

Offline Kormak

Tool
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 02, 2003, 06:01:54 pm »
Cytuj
Ja mam podobnie duzo bardziej przekonuje mnie APC a Tool lezy na polce nie przesluchany

co... za trudne? :D

Ferrus

  • Gość
Tool
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 02, 2003, 09:38:46 pm »
Cytuj
co... za trudne?


Heh, slyszalem o niebo trudniejsze w odbiorze rzeczy, a chwilowo mam ciekawsze rzeczy do sluchania/ btw tak trudno to uszanowac ?

Pisalem rpzeciez ze rpzemawia do mnie APC, a Tool na razie nie

 

anything