trawa

Autor Wątek: MROCZNY RYCERZ..  (Przeczytany 93728 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mysza_

MROCZNY RYCERZ..
« Odpowiedź #270 dnia: Marzec 04, 2006, 04:28:41 pm »
Keith potrafi talnie totalnie zrypac postać swoim stylem.mówie tu o Wolverinie którego rysuje ochydnie.niby szalone i wykręcone a drażni oko.
  a Joker Biza i tak jest lepszy bo czuc w nim większą dawke szczerosci i autentyccznosci stylu autora.Joker Keitha jest mixem z innych autorów +mega pedalski usmiech/usta. no nie powiesz,że ten usmiech nie jest jakis "lalala"
   wole starsze rzeczy Keitha.aktualnie co narysuje mnie po prostu drażni.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
MROCZNY RYCERZ..
« Odpowiedź #271 dnia: Marzec 23, 2006, 03:09:20 pm »
Ostatnio DC jakoś zaniechało pracę nad Elseworldami. Ma to swoje dobre (wybiera się ambitniejszych twórców) i złe (niedosyt anty-fanów normalnego kontinuum) strony. Ostatnio jednak ukazał się nowy Elseworld - Batman: Year 100 Paula Pope'a.

Fabuła przedstawia Batmana w roku 2039, kiedy to Stany Zjednoczone, kiedy to kraj opanowała zaraza totalitaryzmu. W tej futurystycznej przyszłości pojawia się człowiek symbol - Batman. Nie wiadomo, kim on jest ani po co przybył. Jednak szwadrony policji nie są zbytnio zadowolone z pojawienia się legendy z Gotham...

Pope mnie zauroczył wcześniej za sprawą innej futurystycznej historii, 100% z Vertigo. Jego poważne i głębokie historie doskonale współgrają z nietypowymi rysunkami. Tutaj mamy to samo. Po lekturze dwóch z czterech części jestem zafascynowany historią. Pope łączy V jak Vendettę, Łowcę Androidów i esencję z Y1 i DKR. Sposób, w jaki scenarzysta i rysownik zarazem wyjasniaczytelnikowi przyczynę, dlaczego Batman jest potworem nocy zadziwia. Jestem zaskoczony, ze żaden z scenarzystów Batmana nigdy nie wpadł na ten genialny pomysł.

Na razie komiks to jedna wielka tajemnica. Dla fanów epopei totalitarnych i Pope'a komiks obowiązkowy. Dla fanów Elseworld Batman też.

Batman: Secrets #1 - Coś dla tych, co lubią Wolverine/Hulk Kietha. Miniseria w ogóle nie przypomina tego, co się dzieje teraz w DCU (mówiąc krótko: totalny bajzel). Dość nietypowy komiks, bo w ogóle nie przypomina żadnych pozycji ukazujących się wpodstawowych impritach mainstreamu. Co nieco o fabule: W mediach pokazano zdjęcie, jak Batman ma radość z tego, że bije Jokera. Oczywiście kółko różańcowe od razu popada w histerię, nie mówiąc już o reporterach.

Po raz pierwszy od czasu wydania The Man who Laughs Brubakera i Mahnke mam wrażenie, że czytam świeże podejście do relacji Batman/Joker (końcowy dialog Batman i Jokera naprawdę fajny, aczkolwiek czuć tutaj Moore'a z Killing Joke....).

Rysunki: Kieth i wszystko jasne. Na jednej z stron poczułem nieodparte wrażenie, że twórca komiksowy zafascynował się twórczością McKean'a, gdyż podobnym stylem był robiony rysunek. No i Sam sprawnie prowadzi wątek sekretu z młodości Bruce'a.

Zapowiada się obiecująco. 4 - / 5 oto moja ocena.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
MROCZNY RYCERZ..
« Odpowiedź #272 dnia: Czerwiec 28, 2006, 11:19:49 am »
Mam dla was dobrą nowinę:

http://www.film.gildia.pl/news/2006/06/batman_animacje

W sierpniu zostnaie wydany pierwszy box Batman: TAS. Jeżeli będzie opcja wyłączenia dubbingu to będę wniebowzięty! Ciekawe, czy wydadzą również Mask of the Phantasm?

P.S. Pierwszy volume polski to jedynie 7 odcinków, a w USA to było 28. Jeez...  :x

Offline am666

MROCZNY RYCERZ..
« Odpowiedź #273 dnia: Lipiec 11, 2006, 05:21:56 pm »
Cytuj
W sierpniu zostnaie wydany pierwszy box Batman: TAS. Jeżeli będzie opcja wyłączenia dubbingu to będę wniebowzięty! Ciekawe, czy wydadzą również Mask of the Phantasm?

P.S. Pierwszy volume polski to jedynie 7 odcinków, a w USA to było 28. Jeez...


4 sierpnia ma odbyc sie premiera 4 dvd, kazda z płyt ma zawierac 7 odcinkow czyli w sumie 28-cała pierwsza seria. Na stronie Warner Home Video podano ze bedzie do wyboru angielska i polska wersja jezykowa wiec nie trzeba sie martwic dubbingiem.
Nic tylko czekac na premiere.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
MROCZNY RYCERZ..
« Odpowiedź #274 dnia: Lipiec 24, 2006, 03:59:10 pm »
Ostatnio w jakimś kartonie znalazłem osobno odłożone numery miesięcznika "Batman" (wydawanego przez TM-Semic), które kiedyś uznałem za najciekawsze...
No więc co my tu mamy...

1/91 - to oczywiście idealnie skonstruowany przez Moore'a i świetnie narysowany przez Bollanda "Zabójczy żart". Polskie wydanie pozostawia wiele do życzenia - najgorsze są te rozmywające się kolory na niektórych stronach. Nigdzie nie umieszczono też nazwisk autorów. Skandal! Uwielbiam ostatni kadr na 4-tej stronie, gdzie Gordon oddaje kubek z kawą umundurowanemu policjantowi, a ten z kolei patrzy zaszokowany na mijającego ich Batmana. Ten zeszyt kosztowal 9900 zł, czyli... 99 groszy!

10/91 - hmm, ten numer odłożyłem pewnie ze względu na dwustronicową historyjkę "Pewnego razu..." z końca zeszytu. Żadnych informacji o autorach, na 4-tym kadrze jest tylko sygnatura "J-7/76".

2/93 - a tutaj bardzo dobra opowieść Petera Milligana i Toma Mandrake'a "Identity Crisis". Naprawdę korzystnie wyróżniała się na tle tego, co ukazywało się wtedy w polskim "Batmanie".

10/93 - iście odjechana "Legend of the Dark Mite" Alana Granta i Kevina O'Neilla. Świetny pierwszy kadr na 13-tej stronie, chociaż ten drugi też niezgorszy. No i te słowa, jakimi Gordon żegna Batmana: "I uważaj na latające skrzaty w stroju Batmana!"

1/94 i 2/94 - czteroczęściowa historia Granta i Breyfogle'a "Ostatni Arkham". Rysunki i kadrowanie bardzo sugestywnie oddają atmosferę szaleństwa. Słabym punktem tej opowieści zawsze wydawał mi się fakt, że Batman bezsensownie zaryzykował ujawnienie swojej tożsamości. W końcu nie mógł wiedzieć, jak zachowa się wobec niego Jeremiasz Arkham w zakładzie.

3/94 - znakomita "A Gotham Tale" Johna Wagnera i Cama Kennedy'ego. Maszkaron wygląda niesamowicie, Batman znowu bawi się w prowokacje, duży ładunek napięcia elektryzuje...

9/94 - "Banda" Stevena Granta i Shawna McManusa. Napakowany, krótkouchy Batman robi wielkie wrażenie, nie patyczkuje się i ciągle zaciska zęby. Kiedy wystraszy Gordona w samochodzie, warknie tylko: "Jedź".

12/94 - "Sanctum" Rasplera i Mignoli to moim zdaniem majstersztyk. Jest tutaj kilka genialnych kadrów, przyprawiających o dreszcze. I bezlitosny Batman: "Nikt nie chce umierać, Drood, z lęku przed nieznanym. Ale nie ty. Ty dokładnie wiesz, co cię czeka".

1/95 - kolejna odsłona pierwszego spotkania Batmana z Jokerem w "Wizerunkach" Dennisa O'Neila i Breta Blevinsa (okładka Briana Bollanda - nikt tak nie rysuje Jokera jak on!). Blevins jest wręcz predestynowany do rysowania "uśmiechu Jokera" w wersji obrzydliwej. Batman dowcipkuje - przed opuszczeniem gabinetu Gordona (przez okno, oczywiście) mówi: "I kapitanie...", "Słucham", "Czy mam pana pozwolenie na opuszczenie pokoju?" No i ostatnia strona - Bruce Wayne cały na biało, w kapeluszu stetson...

3/95 - "Ludzka pchła" i Alan Grant w wielkiej formie: ciekawe zwroty akcji, dowcipne dialogi. Wyborne też są rysunki Vince'a Giarrano, owadzi Batman z wydłużoną twarzą, zakończoną spiczastym podbródkiem wygląda intrygująco. A tekst: "Obrońcy praw zwierząt depczą ci po piętach... za zamordowanie pięćdziesięciu tysięcy pcheł!" po prostu mnie rozwalił.

4/95 - i znowu duet Alan Grant/Norm Breyfogle, tym razem w smutnej historii "Nikt". Chyba nigdzie indziej nie podobały mi się rysunki Breyfogle'a tak jak tutaj.

7/96 i 8/96 - ze względu na dwie części "Komornika" z Valley'em jako Batmanem. Scenariusz Granta jest dosyć schematyczny, ale to, co wyrabia Giarrano, trzeba po prostu zobaczyć. Niebywałe, jak momentami potrafi też zapanować nad swoją ekspresją (18-ta strona w pierwszej części). No i ten Tally Man...

12/96 - taki sam skład w "Imigrancie: Dziecku Rosemary". Lekki patos neutralizowany jest przez kreskę Giarrano.

2/97 - "Machiny" Teda McKeevera. Chyba najodważniejszy komiks wykorzystujący postać Batmana, jaki czytałem. Chory umysł postrzega Batmana najpierw jako potwora, potem jako ideał, aby w końcu zobaczyć w nim człowieka, zaś dla siebie znaleźć szansę na ratunek, a przynajmniej na ukojenie...

5/97 - "Maska" Bryana Talbota to z kolei halucynogenna wyprawa w głąb umysłu Batmana. Duszna, niepokojąca... Talbot przesadził tylko z tymi nacięciami w masce Batmana w okolicach policzków...

11/98 (już jako "Batman & Superman") - porażający swoim pesymizmem i metaforyczną siłą "Hotel Terminus" Jaimiego Delano i Chrisa Bachalo. Świetny ostatni kadr, na którym we wstecznym lusterku batmobilu widać "płonący" hotel... Cena tego zeszytu - 4,50 zł.

BATMAN RULEZ! :D

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
MROCZNY RYCERZ..
« Odpowiedź #275 dnia: Lipiec 29, 2006, 11:43:36 am »
Todd McFarlane pokazał na swoim panelu w San Diego dwa rysunki, promujące październikowy crossover pomiędzy Batmanem i Spawnem. McFarlane przyznał, ze pomysł na tę historię narodził się bardzo dawno, jeszcze przed pierwszym crossem Batmana i Spawna scenariusza Franka Millera. Komiks będzie się skupiać na psychologicznych aspektach herosów i różnicach pomiędzy nimi. Poza tym Todd jasno powiedział, że w tym crossoverze Spawn stanie twarzą w twarz z antagonistami Mrocznego Rycerza, natomiast Batman będzie musiał się zmierzyć z demonami. „To rodzaj dwóch przygód. Będziecie mieli do czynienia z naprawdę mocnymi i raptownymi momentami, ale nie zabraknie również fajnej akcji”.

http://www.comicscontinuum.com/stories/0607/23/spawnbatman1.jpg

http://www.comicscontinuum.com/stories/0607/23/spawnbatman2.jpg

Zapowiada się na całkowicie schematyczny cross, podobny do tych z połowy lat 90. Wrażenie jedynie mogą robić rysunki Capullo.

Dariusz --> polecam ci zbiór Batman: Dark Legends, w skład którego wchodzi Batman: Legends of the Dark Knight 39 - 40, 50, 52 - 54. Znajdziesz w nim okładkę do Images bez napisów (cudo! Bolland zresztą niedługo wróci do Jokera w 52. Szkoda jedynie, że na dwóch stronach...). Poza tym w tomie znaleźć można historię Tao, która jest jednym z diamentów w doborku Alana Granta i jednym z motywów, na którym wzorował się Nolan w Batman Begins.

Poza tym polecam jeszcze dwa filmiki:

 ---> Batman TAS + The Unforgiven Metallici = wspanaiły teledysk.

 ---> Oto, co można zrobić, gdy ma się 5 tysięcy dolarów.

 ---> DKR w wersji animowanej

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
MROCZNY RYCERZ..
« Odpowiedź #276 dnia: Lipiec 29, 2006, 12:13:44 pm »
Nigdy więcej crossów Batman/Spawn :roll:

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
MROCZNY RYCERZ..
« Odpowiedź #277 dnia: Lipiec 29, 2006, 02:42:37 pm »
Cytat: "C.H.U.D.Y."
Dariusz --> polecam ci zbiór Batman: Dark Legends, w skład którego wchodzi Batman: Legends of the Dark Knight 39 - 40, 50, 52 - 54. Znajdziesz w nim okładkę do Images bez napisów (cudo! Bolland zresztą niedługo wróci do Jokera w 52. Szkoda jedynie, że na dwóch stronach...). Poza tym w tomie znaleźć można historię Tao, która jest jednym z diamentów w doborku Alana Granta i jednym z motywów, na którym wzorował się Nolan w Batman Begins.

Ja w ogóle, jak tak sobie patrzę na te cudne okładeczki na BatCave, np. "Legends of the Dark Knight" (no właśnie, dlaczego brakuje niektórych roczników i numerów?), chętnie bym się zapoznał z tym całym dobrodziejstwem... Kiedyś, gdy zostanę większym krezusem, niż jestem, to nic mnie nie powstrzyma... :lol:

Offline Gashu

MROCZNY RYCERZ..
« Odpowiedź #278 dnia: Sierpień 27, 2006, 04:58:56 pm »
Przeczytałem drugą część "Husha". Wrażenie - umiarkowanie pozytywne.
Ciekaw jestem, czy w nadchodzącym roku Egmont zamierza  wydać jakieś kolejne komiksy z Gackiem w roli głównej?
Na Mandragorę, czy Taurusa w tej kwestii chyba raczej nie ma co liczyć (?).
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
MROCZNY RYCERZ..
« Odpowiedź #279 dnia: Sierpień 28, 2006, 09:58:47 am »
Niech wydadzą teraz coś z Morrisona, Baara albo Starlina. Z Morrisona oczywiście detektywistyczny Gotyk, z Baara Syna Demona (który jest prologiem do najnowszych Batmanów Morrisona), a z Starlina Kult (czyli najlepsza hsitoria z Jasonem Toddem ever + kilka kontrowersyjnych scen, jakich w komiksach o Batmanie mało).

Fajnie by było, gdyby Egmont albo inne wydawnictwo zainteresowało sie za jakeis dwa lata TPB z najnowszą wersją Batmana Morrisona....

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
MROCZNY RYCERZ..
« Odpowiedź #280 dnia: Sierpień 28, 2006, 11:05:32 pm »
APEL DO WSZYSTKICH FANÓW GOTHAM CENTRAL:

http://www.comicbloc.com/forums/showthread.php?p=725236#post725236

Unresolves Targets (ostatni TPB) zawiera w sobie błędy. Ci, co jeszcze nie kupili tego tomiku, NIECH GO NIE KUPUJĄ. Pozostali (w tym ja) muszą czekać cierpliwie na wyczerpanie pierwszego nakładu.

Załamalem się. Ja rozumiem, że w Polsce takie rzeczy się zdarzają, ale do jasnej cholery, w JUESEJ?

<z oddali słychać przekleństwa....>

Offline kingquest

MROCZNY RYCERZ..
« Odpowiedź #281 dnia: Sierpień 29, 2006, 08:05:40 am »
Cytuj
Unresolves Targets (ostatni TPB) zaiwera w sobie błędy. Ci, co go jeszcze nie mają, NIECH GO NIE KUPUJĄ. Pozostali (w tym ja) muszą czekac cierpliwie na wyczerpanie pierwszego nakładu.

Załamalem się. Ja rozumiem, że w Polsce takie rzeczy się zdarzają, ale do jasnej cholery, W JUESEJ?


Zaraz odezwą się głosy na forach typu Mandragory:
I mają Ci idioci i niszczyciele komiksu. Zachciało im się oryginalnych wydań to mają za swoje  :badgrin:

GC to raczej kiepsko się sprzedaje. Więc szanse, że pojawi się 2nd wydanie są raczej małe...

Offline Weil Deshalb

MROCZNY RYCERZ..
« Odpowiedź #282 dnia: Sierpień 29, 2006, 11:33:36 am »
Czy są jakieś komiksy o Batmanie, w których przedstawiono go podobnie jak w Spawn/Batman (czyli jako totalnego buca i aroganta)?
Artysta Znany Niegdyś Jako I.Inni.

Curses upon you, Thomas Construction! Humanity will remember you as another Judas, if we aren’t all destroyed!

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
MROCZNY RYCERZ..
« Odpowiedź #283 dnia: Sierpień 29, 2006, 12:29:50 pm »
Prawie wszystkie komiksy opublikowane po DKR?

Offline Weil Deshalb

MROCZNY RYCERZ..
« Odpowiedź #284 dnia: Sierpień 29, 2006, 01:15:36 pm »
Cytat: "C.H.U.D.Y."
Prawie wszystkie komiksy opublikowane po DKR?


A w którym Batman został przedstawiony jak najgorzej?
Artysta Znany Niegdyś Jako I.Inni.

Curses upon you, Thomas Construction! Humanity will remember you as another Judas, if we aren’t all destroyed!

 

anything