trawa

Autor Wątek: Zemsta hrabiego Skarbka  (Przeczytany 41935 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline graves

Zemsta hrabiego Skarbka
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 01, 2003, 09:28:58 pm »
Cytat: "nique"
Na stronie Dargaudu pojawila sie wlasnie zapowiedź tego komiksu na styczeń - a wraz z nią 4 pierwsze plansze
http://www.dargaud.com/index_include.cfm?Category=2_catalogue&Rubric=Albums&Title=tit_pg_c0&Type=Detail&Query_ID=2248
Tym razem widać trochę więcej i przyznam, że mi sę podoba (no może poza nienajlepszą okładką).
Mam nadzieje, że i scenariusz okaże się ciekawszy do tych serwowanych nam ostatnio przez Van Hamma...

no,no... całkiem ładniutka ta.. e te plansze ;)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline wilk

Zemsta hrabiego Skarbka
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 01, 2003, 09:32:31 pm »
Kurcze, jakies nierowne te rysunki. Wiekszosc wychodzi bardzo dobrze, niektore sa wrecz swietne, a czasem zdarzaja sie jakies zupelnie z ksiezyca (np niektore postacie na drugim planie). Badz co badz czekam z niecierpliwoscia :)

Offline JANKE'S

Zemsta hrabiego Skarbka
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 01, 2003, 09:55:03 pm »
czy mi sie wydaje czy to ma nietypowy format? ale wyglada bardzo interesująco a porównując to z ostatnim thorgalem to rewelacja!

Offline jax

Zemsta hrabiego Skarbka
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 02, 2003, 09:15:01 am »
no, graficznie nie wygląda to źle, ale i tak jak zawsze decydujący będzie scenariusz
szkoda tylko że po polsku ten tytuł tak idiotycznie brzmi! (ach ta francuska egzotyka)
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline An-Nah

Zemsta hrabiego Skarbka
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 02, 2003, 10:32:10 am »
Co to za nazwisko, Mieszko Skarbek? Ja rozumiem, że dla Francuza zabrzmi to egzotycznie, ale dla Polaka to po prostu śmieszne...

Natomiast rysunki... :o No no, że też Rosiński coś takiego potrafi narysować...
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu

Offline Rzezbiarz.wg

Zemsta hrabiego Skarbka
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 02, 2003, 10:43:26 am »
Coraz lepiej to wygląda, plansze 1 i 4 mnie powalają.

A Mieszko Skarbek brzmi fatalnie, równie uroczo co Benek Dampc. ;)

Offline jax

Zemsta hrabiego Skarbka
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 02, 2003, 10:56:13 am »
Cytat: "An-Nah"
Co to za nazwisko, Mieszko Skarbek? Ja rozumiem, że dla Francuza zabrzmi to egzotycznie, ale dla Polaka to po prostu śmieszne...

cóż trudno, żeby Egmont zmieniał na egzotycznie brzmiące 'Karol (franc. odpowiednik Mieszka) Treasure'
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline An-Nah

Zemsta hrabiego Skarbka
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 02, 2003, 10:59:40 am »
Nooo, Ale Rosiński mógł skonsultować się ze scenarzystą... Bo nie sądzę, żeby zapomniał ojczystetgo języka?
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu

Offline graves

Zemsta hrabiego Skarbka
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 02, 2003, 11:03:42 am »
A co wam się nie podoba :? Imię czy nazwisko. Bo jak już napisał 2dope -nazwisko jest prawdziwe (Fryderyka Skarbka): http://wiem.onet.pl/wiem/00e818.html . Byli jeszcze Aleksander i Stanisław. Więc nazwisko jako polskie -jest zdaje się w porządku ;) A imię -czyżby za mało popularne i nowoczesne :?
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline pitupit

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 484
  • Total likes: 0
  • watchmen's time
Zemsta hrabiego Skarbka
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 02, 2003, 05:56:25 pm »
szkoda że nie GRZEGORZ BRZĘCZYSZCZYKIEWICZ ZE SZCZEBRZESZYNA .....ale po oblukaniu plansz dołączam do tyh klepiącyh Grzesia po plecah....naprawde graficznie jes na plus
nauczyciel angielskiego szuka pracy miedzy gdynia i wejherowem

Offline Spajder

Zemsta hrabiego Skarbka
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 08, 2003, 11:12:02 pm »
Fajnie, fajnie, fajnie, pan Grzesiu potrafi.

Boję się tylko, że po kilku planszach namalowanych w tym stylu, poczuję się zmęczony czytaniem tego malowidła.
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

Offline daauyi

Zemsta hrabiego Skarbka
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 22, 2004, 06:39:39 pm »
dobra jaram sie. i tyle. jest kilka wtop (jak np obraz magdaleny na czwartej stronie), ale to nie zmienia faktu, ze dawno nie widzialem juz tak pieknie narysowanego komiksu.

zdrv
maciek
_et in arcadia ego

Offline wilk

Zemsta hrabiego Skarbka
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 25, 2004, 07:42:02 pm »
Cytat: "daauyi"
dobra jaram sie. i tyle. jest kilka wtop (jak np obraz magdaleny na czwartej stronie), ale to nie zmienia faktu, ze dawno nie widzialem juz tak pieknie narysowanego komiksu.

zdrv
maciek

Raczej namalowanego :) Niektore kadry rzeczywiscie oglada sie z wielka przyjemnoscia. Historia nieco stateczna ale w porzadku. Dobry komiks :)

Tak btw to co z tym obrazem jest nie tak? :?

Offline anakin

skarbek
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 29, 2004, 08:35:58 am »
Moja piękna, która komiksy czyta z rzadka, ale udaje mi się jej co nieco podrzucić, była wprost zachwycona. Ja też jestem pod duzym wrażeniem, zwłaszcza strony graficznej.

KIEDY BĘDZIE DRUGA CZĘŚĆ!??!?!?!?!?!?!?

Offline Tomk_eR

Rysunki świetne, ale scenariusz...
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 29, 2004, 10:28:33 pm »
str. 6, kadr 1 Skarbek najprawdopodobniej sygnuje obraz
(sygnaturę widać w tym miejscu w kadrze 6).
Nie widać jednak żeby przyłożył swoją dłoń... jego dłoń nie jest rozwarta, a zaciśnięta. Jakby coś trzymał

Coś co wkłada do szkatułki ...Bardzo cenne chińskie pędzle? ;)
...czyżby "lekarski magik", kumpel Szopena, był Chińczykiem?
A co ważniejsze -czy potrafiłby tak zabezppieczyć przed rozkładem uciętą dłoń Paulusa, że Skarbek mógł ją przez następne 11 lat wykorzystywać jako -za przeproszeniem -stępel?

Dla mnie takie rozwiązanie byłoby i tak ciekawsze od zbyt wyraźnie rzucającego się w oczy -odlewu dłoni w brązie.

Inną rzeczą jest wygląd Skarbka. Brzydal. A to zgodnie z ogólnoeuropejską tendencją że jest Polakiem czyni z niego podejrzanego.
Scenariusz napisał brukselczyk, absolwent prawa i stosunków międzynarodowych, a fakt że jego pomysły rysuje Polak-emigrant dodaje tendencyjnego "smaczku". Obym się mylił. Bo przejdę na dietę

A malunki Rosińskiego świetne...

lepiej wyć do księżyca
niż szczekać za sforą psów