Autor Wątek: Władc Pierścieni-pytania potencjalnych graczy:D  (Przeczytany 13823 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LordThom

Władc Pierścieni-pytania potencjalnych graczy:D
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 30, 2004, 04:10:55 pm »
a ja chcialem sie zapytac o elfa rodu wysokiego.
czytalem na forum, ze koszt zostal podniesiony tych figurek. a wyglada na to, ze high elf with two-handed kosztuje 9pkt... chodzi o te figurki z mieczem w gorze, co sa w pudelku WARRIORS OF MIDDLEEARTH, albo w 2-giej czesci gazetki... to samo.
i]Czas nie ma początku ani końca.
Czas jest jak wąż Uroboros, który chwycił zębami własny ogon.
W każdym momencie kryje się wieczność.
A wieczność składa się z chwil, które ją tworzą.[/i]

Offline Glorfindel

Władc Pierścieni-pytania potencjalnych graczy:D
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 30, 2004, 04:59:29 pm »
kosztuje 10pkt bo elven blade za 1p nie jest wliczone w cene  :cry:
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

Offline Gaweł

Władc Pierścieni-pytania potencjalnych graczy:D
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 30, 2004, 06:57:18 pm »
Skoro już o elfach mowa:

High Elf Warrior F:6/3+ S:3 D:5 A:1 W:1 C:5

Elf Blade 1 pkt
Elf Bow   2 pkt
Shield     1 pkt
Spear     1 pkt

Czyli przykładowo: Spearmen jest za 11 pkt (z tarczą), włócznia liczy się jako broń jednoręczna (co nie:P ) i elf może cały czas mieć tą tarczę w użyciu czyli będzie miał defensa na 6. Tak??
Następny przykładzik: High Elf with Bow, kosztuje 11 + 1 pkt za elf blade  +1 za tarczę. W walce wręcz wybieram miecz jednoręczny, chyba mogę wtedy uaktywnić tarczę i dostaje +1 do D, bo jeżeli jest dwuręczny to wiem że nie moge...
Takie samo pytanie do zwykłych high elfów z mieczami.
iestety wróciłem do szarej rzeczywistości polskiego menelstwa... Czy ktoś ma wątpliwości ile zostało dni do końca szkoły? DUŻO!! :(:(:(

Offline Glorfindel

Władc Pierścieni-pytania potencjalnych graczy:D
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 30, 2004, 07:32:21 pm »
Cytuj
Czyli przykładowo: Spearmen jest za 11 pkt (z tarczą), włócznia liczy się jako broń jednoręczna (co nie:P ) i elf może cały czas mieć tą tarczę w użyciu czyli będzie miał defensa na 6. Tak??


tu masz racje

Cytuj
Następny przykładzik: High Elf with Bow, kosztuje 11 + 1 pkt za elf blade  +1 za tarczę. W walce wręcz wybieram miecz jednoręczny, chyba mogę wtedy uaktywnić tarczę i dostaje +1 do D, bo jeżeli jest dwuręczny to wiem że nie moge...
Takie samo pytanie do zwykłych high elfów z mieczami


tu sie mylisz
jesli model ma luk to nie dostaje +1 do defensa za tarcze
smutne i bez sensu( nie rozumiem czemu luk schowany w kolczanie ma przeszkadzac w obronie :? ) ALE TAK JEST NAPISANE W ZASADACH
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

Offline Gaweł

Władc Pierścieni-pytania potencjalnych graczy:D
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 30, 2004, 08:22:34 pm »
Ej no to beznadzieja...
Przecież to jest logiczne że jak walczy jednoręcznym to druga ręka jest wolna na tarczę...
iestety wróciłem do szarej rzeczywistości polskiego menelstwa... Czy ktoś ma wątpliwości ile zostało dni do końca szkoły? DUŻO!! :(:(:(

Offline Bioły

Władc Pierścieni-pytania potencjalnych graczy:D
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 30, 2004, 11:25:11 pm »
Możesz napisać ta zasadę :?
ww.forum.swc.prv.pl  - rózne fora :)
              ..

Offline Glorfindel

Władc Pierścieni-pytania potencjalnych graczy:D
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 30, 2004, 11:47:31 pm »
ech, Wy niedowiarki...
kupcie se podręcznik :P
a tak poważnie to

Rotk str 52/3
if a warrior has both a shield and bow or a crosbow it is assumed the warrior cannot carry both at the same time, so bow/crosbow-armed models receive no increase in their D value from carrying a shield but they do still benefit from the following fules for having a shield..
(chodzi tu o zasade shielding)

jasne?

wiem,ze to nielogiczne...

BTW to ta kwestia byla juz poruszana przy dyskusji o D Lurtza...
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

Offline Bioły

Władc Pierścieni-pytania potencjalnych graczy:D
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 30, 2004, 11:50:06 pm »
To sie nie trzymia kupy :?  :bored:  :|  :x  Tą zasade bym zmienił
Pozatym szkoda kasy na podrecznik , statystyki juz mam skserowane  8)
ww.forum.swc.prv.pl  - rózne fora :)
              ..

Offline Gaweł

Władc Pierścieni-pytania potencjalnych graczy:D
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 31, 2004, 07:42:46 am »
Rozumiem, że gdy jest oburęczny miecz to nei ma szans na tarczę  :lol: Ale przecież odrzucamy dwuręczny i walczymy jednoręcznym i wyciąga tarczę zza płaszcza  :giggle:
Też bym to chyba zmienił...
iestety wróciłem do szarej rzeczywistości polskiego menelstwa... Czy ktoś ma wątpliwości ile zostało dni do końca szkoły? DUŻO!! :(:(:(

Offline Christoph

Władc Pierścieni-pytania potencjalnych graczy:D
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 31, 2004, 11:50:59 am »
Owszem, niezbyt to mądre :lol: Jedyny plus tej zasady jest taki, że nie musimy sobie zaznaczać kto ma łuk, a kto zmienił łuk na tarczę i miecz...
amiętaj: wszystko co napiszesz może zostać wykorzystane przeciwko Tobie.

A tak przy okazji - Iced Earth rządzi :D

Offline Maximus

Władc Pierścieni-pytania potencjalnych graczy:D
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 31, 2004, 11:34:56 pm »
Jednym zdaniem teraz większa część strony dobra będzie dostawala w pupę przez tą zasadę. Gondorczycy Elfy i inne stwory posiadające łuki mają przekichane :( .
hrough the fiery caverns we sail
Virgil at my side my guide and master
Questing through the nine plains of hell
Infernal wisdom shall fill my soul...

Iced Earth

Offline LordThom

Władc Pierścieni-pytania potencjalnych graczy:D
« Odpowiedź #71 dnia: Luty 01, 2004, 11:27:09 am »
i bardzo dobrze, ze tak jest [; high elvs wcale tak czesto w pupe nie dostaja, przynajmniej u mnie... hehhehe  :D
i]Czas nie ma początku ani końca.
Czas jest jak wąż Uroboros, który chwycił zębami własny ogon.
W każdym momencie kryje się wieczność.
A wieczność składa się z chwil, które ją tworzą.[/i]

Offline LordThom

Władc Pierścieni-pytania potencjalnych graczy:D
« Odpowiedź #72 dnia: Luty 01, 2004, 05:53:18 pm »
a moglby ktos spojrzec na str 49 podrecznika do TTT i w skorcie wyjasnic mi Throwing weapons...bo moja znajomosc ang. cos zawodzi  :)
i]Czas nie ma początku ani końca.
Czas jest jak wąż Uroboros, który chwycił zębami własny ogon.
W każdym momencie kryje się wieczność.
A wieczność składa się z chwil, które ją tworzą.[/i]

Offline Glorfindel

Władc Pierścieni-pytania potencjalnych graczy:D
« Odpowiedź #73 dnia: Luty 01, 2004, 06:05:40 pm »
w Rotk zasady  do broni miotanych sie zmienily !!!!

-bron mozna uzyc nieograniczona ilosc razy :)
-zasieg wynosi 6''

1.gdy szarzujesz zatrzymujesz sie 1'' przed wrogiem i wykonujesz atak dystansowy jezeli zabijesz kogos to o ile Ci starcza ruchu mozesz ruszyc sie dalej a nawet zaatakowac nastepnego wroga(tym razem juz nie rzucasz z dystansu :cry: ) jesli chybisz to po dostawieniu modeli nastepuje normalna walka

2.mozesz tez uzyc ich normalnie w fazie strzelania( jak normalna bron strzelecka ale pamietaj ze zasieg tylko 6'')
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

Offline eBra

Władc Pierścieni-pytania potencjalnych graczy:D
« Odpowiedź #74 dnia: Luty 01, 2004, 06:47:19 pm »
jako zupelny nowicjusz mam pytanie odnosnie podstawek? Czy koniecznie muszą być to podstawki okrągłe? (jak w wh40k). Chciałbym grać moimi orkasami z wfb, a nie chce zmieniac podstawek z kwadratowych. Czy wiec podstawki mają duze znaczenie w zasadach gry?