Autor Wątek: Kaznodzieja  (Przeczytany 178096 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Julek_

Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #525 dnia: Styczeń 25, 2013, 09:20:16 am »
Moim zdaniem Mucha powinna próbować wydawać jakieś serie Vertigo. ,,Czterech jeźdźców apokalipsy" to dobry pomysł. Osobiście byłbym za wydaniem ,,Preachera" w HC. Myślę, że ta seria mogłaby przynieść sukces.

Ja myślę, że powinni jeszcze wznowić Spider-Mana z Semika (bo się rozpada) i trzeci raz wydać "Zabójczy Żart" (bo się skończył nakład).

Offline misio141

Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #526 dnia: Styczeń 25, 2013, 09:51:10 am »
Podejrzewam, że pojawili się już nowi czytelnicy, którzy sięgnęliby po "Kaznodzieję", ale do tytułu prawa ma Egmont i to tam trzeba kierować apele o wznowienie.
tylko że pomimo napływu nowych czytelników Sandman nie sprzedaje się zbyt dobrze, a target podobny.
Ass, gass and grass - nobody rides for free

N.N.

  • Gość
Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #527 dnia: Styczeń 25, 2013, 10:04:43 am »
tylko że pomimo napływu nowych czytelników Sandman nie sprzedaje się zbyt dobrze, a target podobny.
Jet to poważny argument przeciw (a już myslałem, że w końcu to sobie kupię po polsku)

Offline Inuki

Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #528 dnia: Styczeń 25, 2013, 11:02:43 am »
Z tego co kojarzę Egmont nie ma już chyba praw do Kaznodziei. Kiedyś było pytanie o wznowienie niektórych tomów i chyba wtedy padła odpowiedź, że już nie mają licencji.

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #529 dnia: Styczeń 25, 2013, 11:11:42 am »
Ja myślę, że powinni jeszcze wznowić Spider-Mana z Semika (bo się rozpada) i trzeci raz wydać "Zabójczy Żart" (bo się skończył nakład).
Nietrafiony sarkazm. Idąc tym tropem rozumowania to WKKM też jest niepotrzebne bo przecież sporo tomów wydała Mucha, kilka wydało TM-Semic czy Mandragora.
Kaznodzieja został wydany dosyć dawno, skompletowanie całości jest w tej chwili niemożliwe, a poszczególne tomy osiągają nawet na allegro horrendalne ceny. Poza tym ich stan jest różny. Jeden tom ,,Preachera" z USA w HC  kosztuje między 115, a 130 złotych, więc nawet z ekonomicznego punktu widzenia zakup HC byłby tańszy niż buszowanie po allegro.

Offline Piniooo

Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #530 dnia: Styczeń 25, 2013, 11:11:51 am »
Ja myślę, że powinni jeszcze wznowić Spider-Mana z Semika (bo się rozpada) i trzeci raz wydać "Zabójczy Żart" (bo się skończył nakład).
Przecież to jest normalka na świecie, że gdy nakład książki, komiksu i  innej publikacj się skończył lub gdy jest nowe pokolenie czytelników to drukuje się ponownie.
BTW: Którą to edycję Asteriksa już mamy? Po co to wszystko? przecież czytelnicy pierwszej edycji już dojrzali, a nowe pokolenie dzieciaków niech gra w playstation i nie zawraca głowy.

Offline Dembol_

Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #531 dnia: Styczeń 25, 2013, 11:13:59 am »
Pozostaje pytanie czy nowych czytelników Kaznodziei jest na tyle, żeby nowe wydanie rozeszło się skoro Sandmana (czyli dzieło nieporównywalnie bardziej znanego twórcy) dostajemy raz (albo 2) na rok.

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #532 dnia: Styczeń 25, 2013, 11:21:39 am »
Pozostaje pytanie czy nowych czytelników Kaznodziei jest na tyle, żeby nowe wydanie rozeszło się skoro Sandmana (czyli dzieło nieporównywalnie bardziej znanego twórcy) dostajemy raz (albo 2) na rok.
Co do Sandmana to obserwujemy chyba nasycenie. Może i jest wydawany raz albo 2 razy na rok, ale za to regularnie od kilku lat. Czytelnikowi mogła się już znudzić seria. Co do ,,Preachera" to uważam że te ponad 5 lat od ostatniego i ponad 10 od pierwszego numeru zrobiły swoje i chętnych nie zabraknie. Ja osobiście muszę kupować wydanie amerykańskie, a chętnie przeczytałbym w tłumaczeniu.

N.N.

  • Gość
Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #533 dnia: Styczeń 25, 2013, 11:38:31 am »
Pozostaje pytanie czy nowych czytelników Kaznodziei jest na tyle, żeby nowe wydanie rozeszło się skoro Sandmana (czyli dzieło nieporównywalnie bardziej znanego twórcy) dostajemy raz (albo 2) na rok.
Z tym nieporównywalnie bardziej znanym twórcą, to bym się spierał. Ani jednemu, ani drugiemu nie można odmówić sławy. A w dodatku Gaiman trochę się przejadł - obok komiksów także książki i ponadto ma ostatnio złą prasę: modne stało się powtarzanie, że nie zrobił nic oryginalnego i tylko posklejał rzeczy pozapożyczane skądinąd, że jest grafomanem itp. Jest to dość głupawe gadanie, ale sporo osób to powtarza

Offline Piniooo

Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #534 dnia: Styczeń 25, 2013, 11:41:32 am »
Pozostaje pytanie czy nowych czytelników Kaznodziei jest na tyle, żeby nowe wydanie rozeszło się skoro Sandmana (czyli dzieło nieporównywalnie bardziej znanego twórcy) dostajemy raz (albo 2) na rok.
Kilku znalazło by się z pewnością. Co do Sandmana to myślę, że nakład był przestrzelony.

Offline Dembol_

Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #535 dnia: Styczeń 25, 2013, 04:46:13 pm »
Z tym nieporównywalnie bardziej znanym twórcą, to bym się spierał.
Sława Gaimana wykracza poza środowisko komiksiarzy, Ennisa nie. Gaiman jest także poczytnym autorem książek. Kilka z nich sfilmowano. Pokazuje się od czasu do czasu w amerykańskich talk show, więc można go uznać w jakimś stopniu za celebrytę. Wnioskuje więc, że przeciętny człowiek nie będący na bakier z kulturą ma jednak większe szanse na kojarzenie Gaimana niż Ennisa.

Wracając do Muchy, wystarczy spojrzeć na stronę duńskiego jej odpowiednika (http://gfloystudio.com/ ). Jeszcze kilku pozycji z ich oferty w Polsce nie wydano. Tam upatrywałbym kolejnych propozycji. Chociaż szczerze mówiąc nie widzę tam zbyt wiele ciekawego (czego nie wydałaby już u nas Mucha Egmont i inni), wiec wolałbym coś spoza dotychczasowej oferty.

N.N.

  • Gość
Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #536 dnia: Styczeń 25, 2013, 05:04:31 pm »
Sława Gaimana wykracza poza środowisko komiksiarzy, Ennisa nie. Gaiman jest także poczytnym autorem książek. Kilka z nich sfilmowano. Pokazuje się od czasu do czasu w amerykańskich talk show, więc można go uznać w jakimś stopniu za celebrytę. Wnioskuje więc, że przeciętny człowiek nie będący na bakier z kulturą ma jednak większe szanse na kojarzenie Gaimana niż Ennisa.
Nie wydaje mi się, by "przeciętny człowiek nie będący na bakier z kulturą", o którym piszesz, kupował komiksy. Nie wydaje mi się też, by którykolwiek wydawca w Polsce liczył na to, że znacząco poprawi swoją sprzedaż dzięki temu, że przeciętni ludzie nie będący na bakier z kulturą rzucą się na jakieś komiksy, znacząco poprawiając ich sprzedaż. I bardzo wątpię, by zarówno przeciętnego człowieka nie będącego na bakier z kulturą jak i zajadłego fana komiksów w Polsce cokolwiek obchodziło to, w jakim talk show w USA występuje dany autor.
W kwestii, czy Gaiman jest sławniejszy od Ennisa, nie ma miedzy nami sporu. Problem, o którym rozmawialiśmy, nie tego jednak dotyczy, a tego, czy "Kaznodzieja" miałby przyzwoitą sprzedaż, gdyby został teraz wznowiony.

Offline turucorp

Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #537 dnia: Styczeń 25, 2013, 06:20:14 pm »
Nie wydaje mi się, by "przeciętny człowiek nie będący na bakier z kulturą", o którym piszesz, kupował komiksy. Nie wydaje mi się też, by którykolwiek wydawca w Polsce liczył na to, że znacząco poprawi swoją sprzedaż dzięki temu, że przeciętni ludzie nie będący na bakier z kulturą rzucą się na jakieś komiksy, znacząco poprawiając ich sprzedaż. I bardzo wątpię, by zarówno przeciętnego człowieka nie będącego na bakier z kulturą jak i zajadłego fana komiksów w Polsce cokolwiek obchodziło to, w jakim talk show w USA występuje dany autor.

talk show w USA raczej nie, ale juz wizyta w polskiej telewizji sniadaniowej moze taka sprzedaz znaczaco nakrecic (i nasi wydawcy zaczynaja sie z tym liczyc), zdziwilbys sie (chociaz moze i nie) jakie srodowiska siegnely ostatnio po komiksy.
Mam wrazenie, ze wizyta Ennisa np. u Drzyzgi moglaby znaczaco wplynac na sprzedaz "Kaznodziei".

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #538 dnia: Styczeń 25, 2013, 06:42:31 pm »
Mam wrazenie, ze wizyta Ennisa np. u Drzyzgi moglaby znaczaco wplynac na sprzedaz "Kaznodziei".
Nawet gdyby pokazali tam samego "Kaznodzieję" bez Ennisa, mogłoby to nieźle nakręcić sprzedaż. A najlepiej jakiegoś kaznodzieję krytykującego "Kaznodzieję". :)

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #539 dnia: Styczeń 25, 2013, 06:44:13 pm »
A najlepiej jakiegoś kaznodzieję krytykującego "Kaznodzieję". :smile:
O takiego byłoby pewnie najłatwiej.

 

anything