trawa

Autor Wątek: Kaznodzieja  (Przeczytany 178069 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Kaznodzieja
« Odpowiedź #585 dnia: Listopad 13, 2015, 10:40:56 am »
Do The Shadow zachęciłeś mnie już swoim tekstem z Kolorowych Zeszytów - już zamówiony. Ja tymczasem zastanawiam się, czy nie powtórzyć sobie Born, bo gdy czytałem za pierwszym razem ileś tam lat temu, gdy Mandragora wydała, to w ogóle mi nie podszedł...

ramirez82

  • Gość
Odp: Kaznodzieja
« Odpowiedź #586 dnia: Listopad 16, 2015, 12:14:38 pm »
Przypomniało mi się, w ostatnim tomie naszego wydania, w galerii takie cacko zrobiło na mnie wrażenie:



W sieci znalazłem jeszcze jedną grafikę Timma z Kaznodzieją, mniej klimatyczną co prawda, ale:



Mógłby Egmont wydać w DC Deluxe Mad Love, czy Harley and Ivy...

Offline xShen

Odp: Kaznodzieja
« Odpowiedź #587 dnia: Czerwiec 09, 2016, 05:09:58 pm »
Myślicie że jest jaka szansa na ponownie wydanie przez Egmont? Premiera serialu to dobry moment.

Offline kalbaro74

Odp: Kaznodzieja
« Odpowiedź #588 dnia: Czerwiec 09, 2016, 05:52:50 pm »
Myślicie że jest jaka szansa na ponownie wydanie przez Egmont? Premiera serialu to dobry moment.
Teraz jest dobry moment na sprzedaż,co pokazała sprzedaż komiksu Deadpool równocześnie z premierą filmu.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Kaznodzieja
« Odpowiedź #589 dnia: Czerwiec 09, 2016, 06:48:43 pm »
W sensie, że premiera serialu, który nie jest chyba w Polsce dostępny i można go oglądać tylko na złodzieja jest dobrym zapleczem marketingowym dla wznowienia komiksu? No nie wiem (chyba, że jest na AmazonPrime, nie sprawdzałem, ale przecież w Polsce jest tak wielu użytkowników AP).
perły przed wieprze

Offline misiokles

Odp: Kaznodzieja
« Odpowiedź #590 dnia: Czerwiec 09, 2016, 07:32:49 pm »
W Polsce od niedawna mamy własny klon telewizji AMC, więc szansa, że Preacher niedługo zawita na antenę jest całkiem spora.

mkolek81

  • Gość
Odp: Kaznodzieja
« Odpowiedź #591 dnia: Czerwiec 10, 2016, 07:41:23 am »
Po ostatnich wypowiedziach pan Kołodziejczaka mój entuzjazm odnośnie wznowienia serii Kaznodzieja opadł.
Nie da się ukryć że pan Tomasz ma rację, jeśli się słyszy że potencjalny czytelnik nie kupi wznowień bo ma poprzednie (tu akurat było w kontekście 100 naboi, ale to wg mnie tyczy się równie dobrze Kaznodziei) i będzie czekał tylko na te tomy których nie ma. Najlepszym przykładem niech będzie seria Sandman, drugie wydanie cały czas dostępne (po za niektórymi tomami), czyli wznowienie nie sprzedaj się tak wcale tak dobrze. Jedynie chyba wznowienie Sin City odniosło sukces, ale już dodruki tego tego wydania już nie. Czyli jest to zamrożenie kapitału, który można było wykorzystać na wydanie nowej serii.
Dwa Kaznodzieja jest cały czas dostępny w drugim obiegu, więc nie ma jakiegoś większego problemu z jego kompletacją (można kupić nawet całą serię). No właśnie to musi być wznowienie serii. Co innego wznowienie pojedynczego albumu, a co innego z serią gdzie koszty są większe a ich zwrot może ciągnąć się kilka lat.

W Polsce od niedawna mamy własny klon telewizji AMC, więc szansa, że Preacher niedługo zawita na antenę jest całkiem spora.
Na obecną chwilę żadna z telewizji nie zapowiedziała Kaznodziei, więc zostaje tylko opcja którą przedstawił Kuba. Jeśli się mylę to mnie popraw.
Inna sprawa że serial nie gwarantuje sprzedaży serii komiksowej. Jest w telewizji Green Arrow, a do tej pory nie mamy żadnej serii z nim. Jest iZombie i serii komiksowej też nie ma. Seriale są przeznaczone nie tylko dla czytelników komiksu, ale dla dużo szerszego grona odbiorców i nie jest tak, że osoba która obejrzy serial/film zainteresuje się komiksem (znam sporo osób, którym podoba się serial/film na podstawie komiksu ale nie mają zamia sięgać po dany komiks na jego podstawie). To po prostu tak nie działa.

Zasadniczo to też bym chciał wznowienia Kaznodziei w takich wydaniach jak Skalp i Ygrek, ale się nie dziwię decyzji Egmontu. Lepiej jest z ich perspektywy wydać serię które będzie debiutem na rynku niż powtarzać coś co już połowa czytelników kupiła kiedyś i nie kupi 2 raz. Jestem za tym aby Egmont zakończył rozpoczęte serie niż wchodził w kolejne. Później być może ale jeśli nie wznowią a dadzą coś czego jeszcze u nas nie było np. kontynuacje Potwora z bagien to jestem za takim rozwiązaniem niż wałkowaniem ciągle tego samego.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2016, 08:19:32 am wysłana przez mkolek81 »

mgnesium

  • Gość
Odp: Kaznodzieja
« Odpowiedź #592 dnia: Czerwiec 10, 2016, 10:21:33 am »
a ja sądzę że mogą mieć, patrząc po takich wypowiedziach:

http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,38419.msg1352522.html#msg1352522

Offline chch

Odp: Kaznodzieja
« Odpowiedź #593 dnia: Czerwiec 10, 2016, 10:54:00 am »
To oczywiście gdybanie, ale może chodzi też o stosunek obecnych władz do tego typu treści. Timof na FB chyba napisał, ze nie wydadzą ponownie Zagubionych Dziewcząt dopóki nie minie "dobra zmiana". (Jego słowa, nie moje).
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline isteklistek

Odp: Kaznodzieja
« Odpowiedź #594 dnia: Czerwiec 10, 2016, 11:14:26 am »
To by był świetny chwyt marketingowy: "kupujcie póki władza się nie zorientuje, jeszcze nie jest za późno" :)

Offline xShen

Odp: Kaznodzieja
« Odpowiedź #595 dnia: Czerwiec 10, 2016, 02:55:16 pm »
Jest w telewizji Green Arrow, a do tej pory nie mamy żadnej serii z nim. Jest iZombie i serii komiksowej też nie ma.
Jest Flash i gdy wreszcie coś z nim wydali, okazało się hitem.

mgnesium

  • Gość
Odp: Kaznodzieja
« Odpowiedź #596 dnia: Czerwiec 10, 2016, 03:39:16 pm »
To oczywiście gdybanie, ale może chodzi też o stosunek obecnych władz do tego typu treści. Timof na FB chyba napisał, ze nie wydadzą ponownie Zagubionych Dziewcząt dopóki nie minie "dobra zmiana".

zdaje się że na oba mógłby znaleźć się paragraf. na szybko - kaznodzieja to "obraza uczuć religijnych", a w przypadku "zagubionych dziewcząt" odsyłam to scen (prawdopodobnie jako jednej z wielu) adaptujących "piotrusia pana". z tym że nie sądzę, aby pisarstwo ennisa wzbudzało aż tak wielkie emocje - pierwsze wydanie preachera wychodziło przecież za czasów koalicji pis-lpr-samoobrona.

zupełnie schodząc z tematu, ja do tej pory nie wiem jakim cudem timof dalej jest na rynku. wydają niszowe pozycje w (stosunkowo) niewielkich nakładach i prawie w ogóle nie zwalniają tempa. "cisi wspólnicy" muszą mieć naprawdę głębokie kieszenie  :smile:

(żeby nie było, nie narzekam - mam od nich jakieś 50% katalogu, a gdyby mnie było stać, zapewne kupowałbym dużo więcej)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2016, 03:42:40 pm wysłana przez mgnesium »

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Kaznodzieja
« Odpowiedź #597 dnia: Czerwiec 10, 2016, 03:58:17 pm »
Jest Flash i gdy wreszcie coś z nim wydali, okazało się hitem.


Tylko, że to dalej pokazuje jak obosieczną bronią jest argument o wsparciu z konwersji medialnej, koniec końców nie znaczy to nic, jest ruletką, na każde tak jest drugie tyle nie. Gdzie krajowi wydawcy bijący się o Powers Bendisa, jest serial, jest dostępny na PS+, no, jednak każdy zlewa. Gdzie Ant-Man? Gdzie A History Of Violence... dobra, to był głośny i aktualny film... to gdzie The Secret Service Millara po premierze Kingsmana, który całkiem dobrze sobie radził też i tu?

Serio, Deadpool Deadpoolem, to naprawdę jest wyjątek w obecnej sytuacji, oprócz Walking Dead nie ma drugiego takiego hypetrain żeby można spokojnie wieszczyć "jest film/tv" to komiks musi się przyjąć, sprzedać, można dodrukowywać jak zły.

EDIT: Choć osobiście uważam, że takie komiksy jak Preacher powinny być zawsze dostępne na rynku.
perły przed wieprze

Offline Cringer

Odp: Kaznodzieja
« Odpowiedź #598 dnia: Czerwiec 10, 2016, 10:54:17 pm »
też pewnie duże znaczenie ma forma wydania reedycji. Taki Sandman, czy Sin City zostali wydani najpierw w miękkiej potem w twardej okładce. Gdyby tak zrobić z Kaznodzieją jest szansa że część osób która ma go w miękkiej na nowe wydanie się skusi.
Z drugiej strony, po co reedycje skoro jest milion komiksów jeszcze w Polsce nie wydanych? I w tym wypadku wydawca może się spodziewać większego zainteresowania nową serią niż reedycją.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Kaznodzieja
« Odpowiedź #599 dnia: Czerwiec 10, 2016, 11:24:34 pm »
[...] Z drugiej strony, po co reedycje skoro jest milion komiksów jeszcze w Polsce nie wydanych? I w tym wypadku wydawca może się spodziewać większego zainteresowania nową serią niż reedycją.
O, i właśnie o to chodzi. Pełna zgoda.