trawa

Autor Wątek: Jak oglądacie filmy ???  (Przeczytany 8414 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline darksphere

Jak oglądacie filmy ???
« dnia: Grudzień 01, 2003, 09:16:33 pm »
Jak oglądacie filmy ???

Znam ludzi ,którzy zanim zaczną cokolwiek oglądać muszą poczynić przygotowania. To fotel wygodniejszy, sofe jakąś przytulna czasmi skądziś przytaszczą, a są i tacy których podczas filmu nic nie obchodzi.

Tak poważniej to chodzi mi o sposób w jaki odbieracie film i na jakiej podstawie go potem oceniacie? Oglądacie jeden raz, a może kilka? Cofacie sceny gdy czegoś nie zrozumiecie, lub spodoba sie Wam jakaś scena? JEśli Was nudzi film to ,co .....

Wszelkie inne zjawiska towarzyszące też możecie opisać...

Offline Voytek

Jak oglądacie filmy ???
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 02, 2003, 11:10:26 am »
to wszystko zalezy od wielu czynnikow...
 :lol:  :lol:  :lol:
ex, Drugs & CS!

Offline Rex de Tenebris

Jak oglądacie filmy ???
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 02, 2003, 01:54:55 pm »
U mnie zależy od rodzaju filmu. Jak kiepski (TV) to rozwalam się na podłodze i wbita. Jak trochę leprzy (KOMPUTER) to wszędzie ciemno i wsio. Ale jak jakiś dobry film (KINO) to musze się psychicznie przygotować. Kilka razy kibelek, oczyścić umysł (zrobic z siebie warzywko, żeby miec przejrzysty obraz i brak barier w odbiorze) i jazda. Chyba to nie są wydziwnienia. Ale dla mnie ważne jest, zeby nie czytać recenzji z Kin.

Offline Zibi

hmm
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 03, 2003, 12:11:45 pm »
Ja przed ogladnieciem filmu staram sie nic o nim nie slyszec, a bron boze spoilerow. Nic nie zabija tak klimatow jak swiadomosc, ze wiem, co za chwile bedzie sie dzialo.

Offline mr.maras

Nago.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 03, 2003, 12:20:37 pm »
Na golasa :)
Spalić po przeczytaniu.

Offline darksphere

Re: Nago.
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 03, 2003, 04:04:23 pm »
Cytat: "mr.maras"
Na golasa :)
aż strach mysleć ,co się dzieje podczas erofantasy  :D  :D  :D  - ,a może oglądasz filmy w szerokim gronie rodzinnym ,lub koleżeńskim - to wiele wyjaśnia  :twisted:  :P  :eek:

Offline dune

Re: Jak oglądacie filmy ???
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 03, 2003, 06:02:43 pm »
Pierwsza i najważniejsza sprawa - pora oglądania ( zdarzyło mi się już zrąbać najmocniejszy horror oglądając go w środku dnia), zaczynam około 22:00... W związku z porą druga sprawa - nie wolno położyć się do łóżka ( kiedyś tak robiłem - niektóre filmu miałem ponad rok i nie udało mi się obejrzeć zakończenia :) ). Z innych przygotowań: kawa, jakieś słodycze - z chwilą gdy zaczyna się robić sennie ( patrz: pora oglądania) -  druga kawa, albo piwko i coś do pogryzienia. Oczywiście zaśnięcie nie grozi na dobrym filmie, a kiepski ( tzn. taki, który nie zaintersuje mnie w ciągu 30-40 min.) po prostu sobie odpuszczam.

Offline Pepis

Jak oglądacie filmy ???
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 06, 2003, 02:17:21 pm »
Ja zawsz Lubie sie wykompac  :) A puznij do łużeczka :oops: .I oglodac Film

Offline Nyala

Jak oglądacie filmy ???
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 07, 2003, 02:25:35 pm »
Gaszę światło, butelka wody do picia, rozkładam się na poduszkach na łóżku, piloty do ręki i oglądam. Zanim mi szczur kabel przegryzł, to jeszcze przełączałam dźwięk na głośniki wieży. Teraz muszę kabel zlutować  :|

Jeśli kino - cały dzień doczekać się nie mogę. Staram się nie kierować tym co piszą w gazetach (czytam tylko wtedy, gdy wiem, że na ten film akurat nie pójdę). Czasem jednak ciekawość zwycięża i wole wiedzieć co mnie czeka. W ten sposób decyduję w ogóle, czy na ten film pójdę.
ien, vien, chez moi
Voyageur...

Offline garak

Jak oglądacie filmy ???
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 07, 2003, 04:36:25 pm »
Ogłądam , że tak powiem rozrywkowo- jakiś prasowanko , obiadek na jutro. Jednym słowem pełny komfort.

Offline Dinki

Jak oglądacie filmy ???
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 07, 2003, 09:56:11 pm »
Cytat: "Nyala"
Zanim mi szczur kabel przegryzł, to jeszcze przełączałam dźwięk na głośniki wieży. Teraz muszę kabel zlutować  :|

Znam ten ból , ale mi chomiki dwa razy przegryzły.

Ja tam mam małe wymagania co do oglądania filmów:
1)coś do pica
2)wieczorna pora

Offline CaveSoundMaster

Jak oglądacie filmy ???
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 09, 2003, 10:23:19 am »
a) nigdy nie zasnąłem podczas filmu więc zazwyczaj siedzę w łóżeczku ale nie ma to większego znaczenia

b) pora - taka żeby było ciemno na zewnątrze, zależnie od pory roku

c) film wolę oglądać w samotności lub ew. we dwóch/dwoje, chyba że jestem w kinie - w tym wypadku wolę małe kina domów kultury czy innych klubów dyskusyjnych.

d) podejście - złe filmy trafiają się rzadko, oczywiście jeśli mam na myśli kino niekomercyjne i film, który został pozytywnie oceniaony przez kogoś tam... Raczej skupiam się nie na wyszukiwaniu błędów (o! rycerz ma tenisówki! ale kiepsko zagrał! cienki dialog! złe ujęcie!) tylko na wyszukiwaniu smaczków (wspaniałe słowa! ale fajna kamera! piękny pejzaż!). Staram się zrozumieć co autorzy chcą mi przekazać, staram się podziwiać, rozumieć, odbierać, słuchać, skupiać uwagę tylko na filmie (nie ma innego życia). Podejście tradycyjne (rozwalony na kanapie, przełączanie kanałów w poszukiwaniu czegoś co automatycznie bez mojego wkładu i wysiłku sprowadzi na mnie fizyczne i psychiczne upojenie) w moim przypadku jest bardzo rzadkie. Prawdziwe dzieło sztuki wymaga wysiłku z obu stron artysty i odbiorcy.

e) Film automatycznie wprowadzający w stan zapomnienia jest równy piwku, komputerowemu FPP-owi czy techniawce. Czasami jest to potrzebne by się wyluzować ale nie jest to najważniejsze. Kontakt z prawdziwym dziełem sztuki to skupienie, analiza, myślenie, ew. mały śmiech, który nadaje kontrastu.

f) BTW przed fimem toaleta - WAŻNE!!
url=http://www.last.fm/user/CaveSoundMaster]Last FM[/url]

Offline Ratata

Jak oglądacie filmy ???
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 10, 2003, 08:37:31 am »
Ja przed dobrym filmem(np.Hellsing;))Muszę się wyciszyć,zjeść coś,wypalić papieroska,wyłączyć telefony,pogasić światła,a przede wszytskim już oglądając film "otworzyć się na niego"-tak bardzo,żeby czyć kopnięcia broni przy strzale,kołysać się w rytm kroków,czy czuć zapach trawy,po której idzie bohater-to jest jak prawdziwa faza,robi straszną sieczkę z mózgu-dlatego tak to kocham.
..Have you ever wanted me to drink your blood...?

Offline wiśnia

Jak oglądacie filmy ???
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 10, 2003, 07:53:57 pm »
siadam w fotelu, pod reka znajduje sie cos do jedzenie(cos co nie znika w 5 minut np. paluszki) i cos do picia(wiadomo paluszki :) ). pora jest mi obojetna.
e don't need no education
We don't need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave the kids alone

Offline Spajder

Jak oglądacie filmy ???
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 11, 2003, 11:54:05 am »
Zasada nr 1 to nie kłaść się.
Spuszczam żaluzje, zamykam drzwi i podgłaśniam sprzęt.
Nigdy nie udało mi się obejrzeć filmu ze swoją dziewczyną  :oops: , może kiedyś pójdziemy do kina. Tam powinno pójść łatwiej.
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

 

anything