Autor Wątek: Wasze boje z Wikingami?  (Przeczytany 3894 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Giovanii

Wasze boje z Wikingami?
« dnia: Grudzień 09, 2003, 10:35:36 pm »
Jestem ciekaw jak radzicie sobie z Norsmenami?Na Nordconie na turnieju w Mordheim moja banda Marienburgczyków nastawiona na walkę wręcz została 2 razy zmaskrowana. W 1 bitwie na stole zostało mi 2 wojaków w 2 tylko 1. Przeciwnik poniósł straty wręcz smieszne:(
na uwage zasługuje fakt że w 2 bitwie pokonał inną bande z Marienburga tracąc 2 figurki, a następnie moją tracąc tylko 1
 :x
http://www.swistak.pl/uzytkownicy/Giovanni4.html  <---Garść historycznych książek:)

Offline drachenfeles

Wasze boje z Wikingami?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 09, 2003, 11:19:23 pm »
Jestem szczęśliwym posiadaczem bandy Norsów i trzeba przyznać, że potrafią dać w kość zwłaszcza komuś kto w walce wręcz sprawuje sie nie najlepiej. Z doświadczenia jednak wynika, że jakoś tak jest, że masakrują częściej niz inne bandy. Cóż tak to już jest Norsi zawsze tacy byli i nalerzy się do tego przyzwyczaić. Działa to niestety w obie strony w wielu bitwach w pierwszej kolejności spływali berserkerzy, zabijani przez najwiekszych wymoczków.

Offline Giovanii

Wasze boje z Wikingami?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 09, 2003, 11:26:44 pm »
wymoczków???
czyli teoria że największy kiler to młodzik lub halfling z nożem lub goblin z k. łukiem jest prawdziwa?? :D

to jak z Norsami walczyć?? :wall:
http://www.swistak.pl/uzytkownicy/Giovanni4.html  <---Garść historycznych książek:)

Offline Nazroth

Wasze boje z Wikingami?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 10, 2003, 09:23:20 am »
sprawa skomplikowana, wyjścia dwa...
1) podać na tacy dwie figurki i jak zgina to wolountary rout:D,
2) jak Spartanie poszukać dogodnego terenu...a w międzyczasie szyć z broni strzeleckiej z mądrej wysokości...dobrym pomysłem jest rozstawienie się na jakims niedostępnym piętrze - norsmeni to przeciez zwykli ludzie i ich inicjatywa paru na pewno zawiedzie:)...takie czasy - norsmeni tez ludzie...

oczwiście w szczerym polu mało kto ma szanse z norsami, ale kto wie...
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Nilgar

Wasze boje z Wikingami?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 10, 2003, 10:32:52 am »
Przymierzam się do grania Norsami (muszę najpierw ściągnąć figurki z Reapera) ale szczerze mówiąc nie bardzo sobie to wyobrażam. Bitwa przeciwko elfom jawi mi się jak atak piechoty z I-st WW na okopany CKM. Drachu jak radzisz sobie z "okopanymi strzelcami" :?

Offline drachenfeles

Wasze boje z Wikingami?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 10, 2003, 11:17:11 am »
Zgadzam się z Nazrothem - Norsi to ludzie, a ludzie w świecie warhammera to największi wymiękacze. Na szczęście północy klimat ma dobry wpływa na wyniki walk  :)

Teoria kolesie o WW2 uzbrojonych w sztylety jest jak najbardzoej prawdziwa i potwierdzona wieloletnim doświadczeniem.
np Kto w scenariuszu "nie budź giganta" zabiera gigantowi najwięcej woundów? Niewtajemniczonym spieszę wyjaśnić iż gigant ma T6 W4.
W akcji banda norsów, beastmenów z minotaurem oraz zielonoskórych z trollem w składzie... nie nie zgadliście oczywiście goblin uzbrojony jedynie w sztylet zdjął gigantowi 3 woundy.  :x

Jak radzę sobie ze strzelcami? Tak jak zawsze. Norsami jest o wiele łatwioej niż krasnalami nastawionymi na hth, choć T4 krasnali znacznie poprawia sytuację.
Ale do rzeczy. Faktycznie może to przypominać szturm piechoty na gniazdo CKM pod warunkiem, że przeciwnik ustawi teren pod siebie, a nie można do tego dopuścić. Druga sprawa to ukrywanie się i pozostawanie za zasłoną, oczywiście nie oznacza to, że się nie oberwie, wtedy trzeba tylko się modlić by twój biegnący na czele Jarl przeorał rogami kilka metów ziemi, a nie skończył z bełtem w czaszce.

Co do figurek, to też sciągam z reapera. Jest taki gość na allegro - Cardas. Otwiera w styczniu sklep z figurkami, niestety reapera nie będzie od razu, ale się pojawi. Mam od niego już 2 figurki Sigurda Wikinga i Raxa Darkcullera. Co jaiś czas pojawiaja się na aukcjach pojedyncze figurki po całkiem rozsądnych cenach.

Offline nahar

Wasze boje z Wikingami?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 14, 2003, 10:30:02 pm »
Tak Norsi Dracha to ciezki orzech do zgryzienia. Jednak mam wrazenie ze im dluzej sie gra bandami tym przewaga Norsow maleje. Sa typowa banda do HtH zupelnie jak gladiatorzy. Latwo ich wciagnac w zasadzke berserkerzy sa frenzy wiec dajemy jakies smiec na przynete i potem charge na kola 2-3 osobnikami i do piachu. Zaleta ich jest liczba, mozna sporo modeli wystawic startowo. Czyli srzelac i jeszcze raz strzelac.
paweł

Offline NemoOne

Wasze boje z Wikingami?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 15, 2003, 02:22:07 pm »
Ja rowniez posiadam bande Norsow i musze przyznac, ze jak nastawic sie na ilosc, to ciezko tym przegrac...dracon2, firefly, losiu i morph wiedza o czym mowie.
Od kiedy mam nowa rozpiske jeszcze ani razu nie przegralem  :)
Chciałbym spotkać interesujących i wspaniałych ludzi... i ich zabić. Byłbym pierwszym chłopakiem osiedla, który miałby potwierdzonego trupa"

Offline Firefly

Wasze boje z Wikingami?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 04, 2004, 01:17:58 pm »
Pogadaj z Raistlinem i jego Witchkami... BARDZO nie miłe uczucie...
Death to the False Emperor of Mankind"

"Jak coś nie idzie... wystaw wieksze działo..."

http://quiz.ravenblack.net/blood.pl?biter=Evesor - fajna wampirza gra...

Offline wedge

Wasze boje z Wikingami?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 04, 2004, 05:38:14 pm »
Czy wyszły jakieś figurki do Norsów wydane że tak powiem oficjalnie??? ;)
Czy może chcąc zbierać tą bandę musze pogrzebać w ofercie Reapera lub konwertować samemu inne figurki? Jak to jest z wami? A jeżeli konwertować to z jakich figurek najlepiej?
tone and Steel

Offline Firefly

Wasze boje z Wikingami?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 04, 2004, 06:01:02 pm »
Marauderzy... jakies bitzy ze wszystkiego co sie da... i to chyba by tyle było... chociaz by można jeszcze sie zielonym czyms pobawić i coś tam podorabiac...
Death to the False Emperor of Mankind"

"Jak coś nie idzie... wystaw wieksze działo..."

http://quiz.ravenblack.net/blood.pl?biter=Evesor - fajna wampirza gra...

Offline NemoOne

Wasze boje z Wikingami?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 04, 2004, 06:02:15 pm »
konwertuj z maruderow chaosu, swietnie sie nadaja na wszystkie figurki z listy norsow (oprocz wulfena, ale drachu tez jakos tam zrobil...)
Chciałbym spotkać interesujących i wspaniałych ludzi... i ich zabić. Byłbym pierwszym chłopakiem osiedla, który miałby potwierdzonego trupa"

Offline drachenfeles

Wasze boje z Wikingami?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 04, 2004, 06:21:20 pm »
Jedyny problem z figurkami citadela to, to że nie trzymają skali i wygląda to głupawo jak po planszy biegają skaveny wzrostu człowieka. Podobnie jest z marauderami chałasu. Po konwersji bywają jeszcze więksi i trochę psuje to klimat. Dlatego usilnie skupuję figurki z reapera. Z własnej produkcji wulfena zrezygnowałem od kiedy nabyłem jakąś starą figurkę z chronopii czy czegoś takiego, pasowałaby idealnie, gdyby nie skala.

Wracając do tematu to marauderzy są w porządku jeśli chodzi o to, jak większość ludzi widzi norskę, jeśli natomiast ktoś chciałby mieć warband wyglądający realnie to sugeruję reapera albo dowolne figurki trzymające się skali. Kiedyś byłem na stronie ze zdjęciami figurek norsów różnych firm, jak znajdę adres to wrzucę posta.

Offline wedge

Wasze boje z Wikingami?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 04, 2004, 07:05:48 pm »
Ech.... jeszcze jedna sprawa... Gdzie mogę znaleźć jakąś ich porządną rozpiske??? Bo narazie znam Norsów tylko z opowiadań qmpla a już mnie poważnie zainteresowali :)
tone and Steel

Offline drachenfeles

Wasze boje z Wikingami?
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 05, 2004, 12:26:38 pm »
poszukaj na forum, było tego trochę.

 

anything