Autor Wątek: Co kryje przyszlosc, czyli Nostradamus i jemu podobni  (Przeczytany 6071 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dhutirth

Co kryje przyszlosc, czyli Nostradamus i jemu podobni
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 14, 2004, 04:27:19 pm »
Cytat: "Zork"
Moim dowodem na nie istnienie Jezusa jest brak dowodów na jego istnienie :bite:


Hmm... Zatem miliony ludzi wierzy w nieistniejącego człowieka i uznaje tego nieistniejącego człowieka za podstawę swej wiary, a dzieje się już tak od setek lat? Ciekawe ;)
Nie rozpisując się zbytnio podaję linka do ciekawego artykułu:
http://www.mensa.org.pl/forum/90/Zatward_Plemie_krzycho.html
estem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp. Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.

Offline Zork

Co kryje przyszlosc, czyli Nostradamus i jemu podobni
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 14, 2004, 04:46:59 pm »
Cytat: "dhutirth"
Hmm... Zatem miliony ludzi wierzy w nieistniejącego człowieka i uznaje tego nieistniejącego człowieka za podstawę swej wiary

Dokładnie !!! czyż to nie idiotyzm 8) . Nadszedł najwyższy czas aby ludzkość wyrosła z zinstytucjonalizowanych religi.

To że miliony ludzi wierzy w Jezusa nie znaczy że on istniał (jedzmy gówno miliardy much nie może się mylić !!!).

Cytat: "dhutirth"
a dzieje się już tak od setek lat? Ciekawe ;)


Czas nie gra tu roli poganstwo trwało znaaaaaaaacznine dłużej. I moim zdaniem jest to najdoskonalsza forma religi.
+ Obyście mieli wiedzę mędrców i mądrość dzieci.. +++

Offline Ivo

Co kryje przyszlosc, czyli Nostradamus i jemu podobni
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 14, 2004, 05:13:00 pm »
Cytat: "Zork"

Czas nie gra tu roli poganstwo trwało znaaaaaaaacznine dłużej. I moim zdaniem jest to najdoskonalsza forma religi.


Czysta hipokryzja, poparta niewiedzą. Propagujesz odejście od "zinstytucjonalizowanych" religii, a sam popierasz ogólnie pojęte pogaństwo. Chyba nie jesteś na tyle naiwny, by sądzić, iż w tzw. pogańskich wierzeniach instytucja jako taka nie istniała?
Instytucja to naturalna, ewolucyjnie doskonalsza forma, która pojawia się w naturalny sposób, wcześniej, lub później. Tylko łatwowierni, słabo zorientowani w temacie ludzie sądzą, że śmierdzący na milę popkulturą chaos jako taki jest wyższą, lepszą formą organizacji (czy też jej brak, w tym przypadku).

Pozdrawiam, Ivo
ylko w milczeniu słowo
Tylko w ciemności światło
Tylko w umieraniu życie
Na pustym niebie jasny jest lot sokoła

Offline Ivo

Co kryje przyszlosc, czyli Nostradamus i jemu podobni
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 14, 2004, 05:18:09 pm »
Cytat: "Zork"

Moim dowodem na nie istnienie Jezusa jest brak dowodów na jego istnienie :bite:


Śmiechu warty ten Twój dowód. Takim samym komunałem mogę Ci udowodnić, że Aleksander Wielki jest fantasmagorią, a Hannibal Barkas to postać fikcyjna.
Słucham więc dalej.

Pozdrawiam, Ivo
ylko w milczeniu słowo
Tylko w ciemności światło
Tylko w umieraniu życie
Na pustym niebie jasny jest lot sokoła

Offline Zork

Co kryje przyszlosc, czyli Nostradamus i jemu podobni
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 14, 2004, 05:54:04 pm »
Cytat: "Ivo"
Czysta hipokryzja, poparta niewiedzą. Propagujesz odejście od "zinstytucjonalizowanych" religii, a sam popierasz ogólnie pojęte pogaństwo.


Nie widze mianownika który Cię tak mocno bulwersuje (I must be blind)

Cytat: "Ivo"
Chyba nie jesteś na tyle naiwny, by sądzić, iż w tzw. pogańskich wierzeniach instytucja jako taka nie istniała?


NIe obchodzi mnie to, chodziło mi o samą istotę pogaństwa.

Cytat: "Ivo"
Instytucja to naturalna, ewolucyjnie doskonalsza forma,

Czego  ?

Cytat: "Ivo"
która pojawia się w naturalny sposób, wcześniej, lub później.


Więc sądzi pan że zwierzęta takrze posiadają swoje instytucje ?

Cytat: "Ivo"
Tylko łatwowierni, słabo zorientowani w temacie ludzie sądzą, że śmierdzący na milę popkulturą chaos jako taki jest wyższą, lepszą formą organizacji (czy też jej brak, w tym przypadku).


Wszystkie religie są równie dobre, lecz nie dla wszystkich. A ja skromnie raczę stwierdzić iż moim jakże beszczelnym zdaninem jest stwierdzenie jakoby pogaństwo było najlepszą formą wyznaniową. Stwierdzając to nie chciałem nikogo zachęcić (jakże bym śmiał)do zmiany toku myślenia, lecz celem mym było przedstawienie mej osoby, a raczej swego stanowiska. I w odpowiedzi raczej winieneś był powiedzieć: A mym zdaniem to Chrześcijaństwo jest najlepszą formą (bądz co innego nie znam cię).

 :tomb: -fajna ta ikonka
+ Obyście mieli wiedzę mędrców i mądrość dzieci.. +++

Offline Ivo

Co kryje przyszlosc, czyli Nostradamus i jemu podobni
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 14, 2004, 07:27:09 pm »
Cytat: "Zork"

Nie widze mianownika który Cię tak mocno bulwersuje (I must be blind)


Do bulwersowania jeszcze daleka droga :)

Cytuj

NIe obchodzi mnie to, chodziło mi o samą istotę pogaństwa.


To znaczy o co?

Cytuj

Instytucja to naturalna, ewolucyjnie doskonalsza forma

Czego  ?


Organizacji.

Cytuj

Więc sądzi pan że zwierzęta takrze posiadają swoje instytucje ?


Jaki tam pan, po prostu Ivo :)
Zwierzęta nie mają własnych instytucji, a przynajmniej w sensie stricte. To, że posiadają pewną formę organizacji, hierarchię, to pewnik.
Człowiek natomiast, jako zwierzę doskonalsze ewolucyjnie, posiada takową i do takiej, świadomie lub nie, dąży. Zwykła teoria Darwina. Im doskonalsza istota, tym bardziej złożona. W przypadku człowieka można powiedzieć, że im doskonalsza istota, tym bardziej skomplikowane są jej wytwory.

Cytat: "Ivo"

Wszystkie religie są równie dobre, lecz nie dla wszystkich. A ja skromnie raczę stwierdzić iż moim jakże beszczelnym zdaninem jest stwierdzenie jakoby pogaństwo było najlepszą formą wyznaniową. Stwierdzając to nie chciałem nikogo zachęcić (jakże bym śmiał)do zmiany toku myślenia, lecz celem mym było przedstawienie mej osoby, a raczej swego stanowiska. I w odpowiedzi raczej winieneś był powiedzieć: A mym zdaniem to Chrześcijaństwo jest najlepszą formą (bądz co innego nie znam cię).


A czy chrześcijaństwo także nie może zostać podciągęte pod religie pogańskie? Wszystko zależy od oczu, którymi patrzymy. Dlatego bez konkretnej definicji z Twojej strony, albo przynajmniej rozwinięcia zagadanienia, się nie obejdzie.

Pozdrawiam, Ivo
ylko w milczeniu słowo
Tylko w ciemności światło
Tylko w umieraniu życie
Na pustym niebie jasny jest lot sokoła

Offline dhutirth

Co kryje przyszlosc, czyli Nostradamus i jemu podobni
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 14, 2004, 07:40:54 pm »
Cytat: "Ivo"
Im doskonalsza istota, tym bardziej złożona. W przypadku człowieka można powiedzieć, że im doskonalsza istota, tym bardziej skomplikowane są jej wytwory.


Najdoskonalszą istotą jest natomiast sam Bóg, gdyż pod względem skomplikowania jego twory nie mają sobie równych :)
estem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp. Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.

 

anything