Autor Wątek: Co kryje przyszlosc, czyli Nostradamus i jemu podobni  (Przeczytany 6085 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wiśnia

Co kryje przyszlosc, czyli Nostradamus i jemu podobni
« dnia: Grudzień 21, 2003, 08:26:28 pm »
co sadzicie o Nostradamusie i jemu podobnych?

czy mozecie podac jakies ciekawe pozycje o nich (najlepiej internetowe)?
e don't need no education
We don't need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave the kids alone

Offline Falcon

Co kryje przyszlosc, czyli Nostradamus i jemu podobni
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 22, 2003, 07:42:44 pm »
Wieże że każdy jest kowalem własnego losu. Tym samym absurdem było by gdybym wieżył że można przewidzieć przyszłość. Jedno wyklucza drugie.
Co do wszelkiego rodzaju przepowiedni to spora ich część odpowiada tak jak odpowiadała Pytia w starożytnej Grecji:
Kto wygra Wojnę?
Silna armia... :wall:
ttp://s10.bitefight.pl/c.php?uid=35130

http://r1.bloodwars.pl/r.php?r=38420

Offline beat

Co kryje przyszlosc, czyli Nostradamus i jemu podobni
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 22, 2003, 10:22:54 pm »
Hey Nostradamus!
Did you predict that once we found the Promised Land we'd all start offing each other?
And did you predict that once we found the Promised Land, it would be the final Promised Land, and there's never be another one again?
And if you were such a good clairvoyant, why didn't you just write things straight you?
What' with all the stupid rhyming quatrains?
Thanks for nothing.

                                                Douglas Coupland "Hey Nostradamus!"

Idealne myśli o Nostradamusie.
w wersji angielskiej, bo nie sposób oddać tego tłumaczeniem.
url=http://www.matsumi.pl/]www.matsumi.pl[/url]

Offline Kormak

Co kryje przyszlosc, czyli Nostradamus i jemu podobni
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 23, 2003, 11:29:51 am »
W najnowszym numerze "Forum" świetny artykuł o Nostradamusie właśnie. Poszukajcie na stronie tygodnika - http://tygodnikforum.onet.pl - może jest dostępny online.

Offline wiśnia

Co kryje przyszlosc, czyli Nostradamus i jemu podobni
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 23, 2003, 08:30:33 pm »
dzieki

ja po prostu zainteresowalem sie tym ostatnio po przeczytaniu artykulu w Focus Ekstra i chcialbym sie dowiedziec jak najwiecej w jak najkrotszym czasie :P
e don't need no education
We don't need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave the kids alone

Offline Gollum

Co kryje przyszlosc, czyli Nostradamus i jemu podobni
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 23, 2003, 11:56:59 pm »
Przepowiednie, począwszy od Pytii, są tak skonstruowane, by wszystko do nich pasowało. Są po prostu bardzo ogólne i pełne niedomówień. Dzięki temu każdy może je uzupełnić i uzyskać swoją wersję wydarzeń.
Nostradamus Nostradamusem, ale mnie najbardziej intrygują tajemnice fatimskie. Zapewne dlatego, że są trzymane w scisłej tajemnicy. A skoro są ukrywane, to kościół czegoś sie boi.

Offline Watcher

Co kryje przyszlosc, czyli Nostradamus i jemu podobni
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 24, 2003, 12:10:50 am »
Cytat: "Gollum"
Przepowiednie, począwszy od Pytii, są tak skonstruowane, by wszystko do nich pasowało. Są po prostu bardzo ogólne i pełne niedomówień. Dzięki temu każdy może je uzupełnić i uzyskać swoją wersję wydarzeń.
Nostradamus Nostradamusem, ale mnie najbardziej intrygują tajemnice fatimskie. Zapewne dlatego, że są trzymane w scisłej tajemnicy. A skoro są ukrywane, to kościół czegoś sie boi.
Ostatnia tajemnica fatimska została bodaj 2 lata temu ujawniona, więc to już nie do końca aktualne.
Marcet sine adversario virtus

Offline Robi

Co kryje przyszlosc, czyli Nostradamus i jemu podobni
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 10, 2004, 04:34:42 pm »
No nie bylbym pewien czy zostala calkowicie ujawnina. Podobno trzecia tajemnica fatimska mowi o nadchodzacym ogolnoglobalnym kataklizmie , polaczeniu sie rasy ludzkiej z obcymi cywilizacjami , upadku religii chrzescijanskiej i powstaniu jednej nowej religii

Offline Gollum

Co kryje przyszlosc, czyli Nostradamus i jemu podobni
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 10, 2004, 10:45:39 pm »
Cytat: "Robi"
Podobno trzecia tajemnica fatimska mowi o nadchodzacym ogolnoglobalnym kataklizmie , polaczeniu sie rasy ludzkiej z obcymi cywilizacjami , upadku religii chrzescijanskiej i powstaniu jednej nowej religii

No, to jeszcze nieprędko nastąpi. Chrześcijaństwo co prawda upada, ale islam rosnie w siłę (kosztem własnie chrześcijaństwa, głównie w Afryce, ale i Rosji. W świecie bardziej cywilizowanym Allaha czczą przeważnie różne oryginały, jeśli nie liczyć pochodzących z wschodniego kręgu kulturowego i ich rodzin).
Ale ja jeszcze słyszałem, że wśród tych przepowiedni było coś o czarnym papieżu. Toż to dla naszych babin sodoma i gomora :lol:

Offline Robi

Co kryje przyszlosc, czyli Nostradamus i jemu podobni
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 11, 2004, 08:39:59 am »
Z tego co kedys gdzies czytalem to nowa wspolna religia ma podobnoa powstac na bazie dzisiejszego buddyzmu...

Offline Zork

Co kryje przyszlosc, czyli Nostradamus i jemu podobni
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 14, 2004, 12:33:10 pm »
Według papieskich przepowiedni, ostatnim papieżem ma być murzyn a potem ma być ... apokalipsa, ragnarok, piździawka ... hmmm ... to bardzo ciekawe, zważywszy na dzisiejszą walkę chrześcijan z Islamem. Afryka, w czyje łapska wpadnie Afryka (czyt. miliony wyznawców) ... i nie chciałbym oczerniać ale kiedy Jan Paweł II odejdzie, najlepszym posunięciem byłoby wybrać czarnego na papieża i zagarnąć czarny ląd ... oj czarno to widzę.
+ Obyście mieli wiedzę mędrców i mądrość dzieci.. +++

Offline Ivo

Co kryje przyszlosc, czyli Nostradamus i jemu podobni
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 14, 2004, 12:45:23 pm »
Cytat: "Zork"

Według papieskich przepowiedni, ostatnim papieżem ma być murzyn a potem ma być ... apokalipsa, ragnarok, piździawka ... hmmm ... to bardzo ciekawe, zważywszy na dzisiejszą walkę chrześcijan z Islamem. Afryka, w czyje łapska wpadnie Afryka (czyt. miliony wyznawców) ... i nie chciałbym oczerniać ale kiedy Jan Paweł II odejdzie, najlepszym posunięciem byłoby wybrać czarnego na papieża i zagarnąć czarny ląd ... oj czarno to widzę.


Ekhem, nie żebym się tam wymądrzał, ale o ile mi wiadomo, to pewien pan o imieniu bodajże Jezus powiedział, że "Nie znacie dnia ani godziny". I, ponownie, o ile mnie pamięć nie myli, to był założycielem tegoż papieskiego Kościoła. Tak więc siłą rzeczy, w myśl chrześcijaństwa, wszystkie takie pseudo-przepowiednie można o kant dupy roztrzaskać.
No i mógłbyś rozwinąć myśl o owej rzekomej walce chrześcijaństwa i islamu.

Pozdrawiam, Ivo
ylko w milczeniu słowo
Tylko w ciemności światło
Tylko w umieraniu życie
Na pustym niebie jasny jest lot sokoła

Offline Zork

Co kryje przyszlosc, czyli Nostradamus i jemu podobni
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 14, 2004, 01:34:05 pm »
Ekhem...ekhehkhekkkhhhh....tfu....e khhh......wymądrzam się, ale mi wiadomo że pan o imieniu Jezus to wytwór bujnej wyobrazni ble ble ble dlatego całe chrześcijaństwo można sobie o wypukłość kupy roztrzaskać.
I proszę nie bić biedny Zork ... on chciał tylko ukazać ciekawą zależnosć...A o owej walce nic nie powiem bo jeszcze przyjdą po biedny Zork...



Kłaniam się nisko i przepraszam jeżeli kogoś uraziłem
+ Obyście mieli wiedzę mędrców i mądrość dzieci.. +++

Offline Ivo

Co kryje przyszlosc, czyli Nostradamus i jemu podobni
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 14, 2004, 02:13:33 pm »
Cytat: "Zork"

Ekhem...ekhehkhekkkhhhh....tfu....e khhh......wymądrzam się, ale mi wiadomo że pan o imieniu Jezus to wytwór bujnej wyobrazni ble ble ble dlatego całe chrześcijaństwo można sobie o wypukłość kupy roztrzaskać.


Z nieopisaną wręcz niecierpliwością czekamy na dowody :twisted:

Cytuj

I proszę nie bić biedny Zork ... on chciał tylko ukazać ciekawą zależnosć...A o owej walce nic nie powiem bo jeszcze przyjdą po biedny Zork...

Kłaniam się nisko i przepraszam jeżeli kogoś uraziłem


Ależ nie ma potrzeby gięcia się w ukłonach. Gildia, wbrew nazwie, nie bazuje na feudalnych schematach i rozmawiamy tu jak równy z równym.
Obrazy nijakiej też nie zauważyłem (przynajmniej względem mojej skromnej persony), więc nie krępuj się i wal prosto z mostu.
Zauważ jednak, że wyżej wspomniana różni się od takiego forum, tfu, na psa urok!, Onetu czy WP tym, iż tezy swoje dowodami poprzeć wypada, a nawet należy.

Pozdrawiam, Ivo
ylko w milczeniu słowo
Tylko w ciemności światło
Tylko w umieraniu życie
Na pustym niebie jasny jest lot sokoła

Offline Zork

Co kryje przyszlosc, czyli Nostradamus i jemu podobni
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 14, 2004, 02:42:45 pm »
Moim dowodem na nie istnienie Jezusa jest brak dowodów na jego istnienie :bite:
+ Obyście mieli wiedzę mędrców i mądrość dzieci.. +++

 

anything