Autor Wątek: RORK (spoilery)  (Przeczytany 218889 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wilk

Re: Przeczytalem
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 30, 2002, 11:12:51 pm »
Cytat: "Kurczaczek"
Wlasnie skonczylem lekturke 2 pierwszych Rorokow i jestem bardzo zadowolony- ciekawe historie, zwlaszcza te zawarte w 1 tomie, zgrabnie laczona intryga, choc moze nie dokonca przemyslany miejscami rysunek, ale ogolnie na plus, chyba jednak kupie 3 i 4

I tak trzymac bracie! :)
Poza tym zapomnialem dodac, choc teraz juz pewnie wiesz, ze awatar i podpis zarowno moj jak i An-Nah pochodzi wlasnie z Rorka, dokladnie z "Przejsc".
Jeszcze chcialem dodac ze do Rorka mam poniekad stosunek emocjonalny. Szybciej mi bije serce i plynie krew w zylach gdy go czytam. Serio :) Jestem nakrecony na niego ogromnie :) Aha Kurczaczek pamietaj ze w nastepnych tomach zmienia sie styl rysowania. Ja przeszedlem przez ta zmiane bez prolemow, polubilem ten styl, inni jak mozna wyzej zobaczyc - nie (moze nie wszyscy)

Offline Rzezbiarz.wg

RORK (spoilery)
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 02, 2002, 09:07:43 am »
Mi dwa pierwsze tomy wydaja sie na sile udziwnione .
Zdecydowanie bardziej podobaja mi sie tomy 3 i 4.
Zarowno rysunki jak i scenariusz.

Offline Kurczaczek

Rorki 3/4
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 03, 2002, 12:20:36 am »
Kupilem dzis i przeczytalem 3 i 4 Rorka, moge wiec juz jako tako wypowiedziec sie:

Zmiana stylu wcale mnie nie zabolala. Wogule nie jest jakas klujaca w oczy. Cmentarzysko Katedr jest faktycznie slabsze niz reszta- po prostu nie trzyma poziomu serii, ale to nie znaczy, ze jest zle, po prostu nie jest b. dobra, a srednie.

Rork jako seria podoba mi sie i na 100% kupie nastepne tomy- oby wyszly.
...

Offline wilk

RORK (spoilery)
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 03, 2002, 05:26:39 pm »
Kurczaczek a wiesz ze Rork to nie wszystko? Andreas stworzyl poza nim wiele pysznych kąskow :) Ponoć Cromwell Stone jest utrzymany graficznie w stylu Rorka. Zreszta nie wiem dokladnie. Trzeba by sie 2dope zapytac :) Pozwole sobie przytoczyc adres stronki o Andreasie - for you Kurczak :) (niech moderator mi wybaczy ze go powtarzam ;) )

http://dossier-andreas.net

Poprzegladaj sobie ta stronke. Polecam :)

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
RORK (spoilery)
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 03, 2002, 05:40:52 pm »
Cytat: "zatapatit"
Wiesz co, zwykle korzystam tylko z Merlina. Pierwszy raz zostałem zmuszony do zakupu gdzie indziej i nawet nie jestem pewien czy to była Komikslandia (ale chyba ona). Merlin nie handluje komiksami Twojego Komiksu

A nie myślałeś o skorzystaniu z bezpośredniego zakupu w Twoim komiksie? Link do info: http://www.motopol.pl/twojkomiks/memploi.htm
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

zatapatit

  • Gość
RORK (spoilery)
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 03, 2002, 05:53:14 pm »
Właśnie wczoraj przeczytałem Cmentarzysko katedr i Gwiezdne światło.Straszliwie rozwodnione są te nowe Rorki! Na 50 stron rozłożona jest historyjka, która śmiało mogłaby znaleźć sie na stronach dwudziestu. Przez to tomy 3 i 4 czyta się zupełnie inaczej niż Fragmenty i Przejścia. Dwa pierwsze tomy to opowieści w których bardzo dużo dzieje się na każdej stronie. Każdy kadr jest niesamowicie ważny, a każdy szczegół istotny. Niestety, w tomie 3 i 4 opowieść powolutku i swobodnie się ciągnie i nagle zaskakuje nas napis FIN. Brak tym komiksom maksymalnego napięcia, które posiadają dwa pierwsze odcinki.
ALE... Jeśli wyrwiemy kilka zbędnych stron, skreślimy parę nieistotnych kadrów i wygumkujemy nieważne dymki to... otrzymamy dobrego, starego, skoncentrowanego i fascynującego Rorka!

Z rysunkiem jest tak samo jak z fabułą. w starym Rorku każda kreska była przemyślana, rysunek sprawiał wrażenie linorytu. W 3i4 - już nie. Rysunek jest tu dużo swobodniejszy. Bohaterowie za to nadal mają kształty postaci z ołtarza Wita Stwosza.

Ogólnie - świetne komiksy.

Szykuje się niezła impreza u Rorka za jakieś 9 miesięcy!
Cytat: "CD Jack"
A nie myślałeś o skorzystaniu z bezpośredniego zakupu w Twoim komiksie?

Ale tam trzeba zamówić chyba co najmniej 5 komiksów

Offline wilk

RORK (spoilery)
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 03, 2002, 10:18:44 pm »
Cytat: "zatapatit"


Ogólnie - świetne komiksy.


Ciesze sie ze podzielasz moje zdanie :) No moze nie co do wszystkiego o tym komiksie, ale z cala pewnoscia o znacznej wiekszosci. Juz myslalem ze tylko ja tu bede Rorka bronil ;)
Aha.. a propos rozwleklosci. Z tego co czytalem to faktycznie Andreas troche jakby nie wymierzyl. Ponoc w "Powrocie" jest tak nawalone tresci ze Amdreas zamierzal zrobic go o wiele grubszego niz standardowa objetosc. Jednak wydawca stwierdzil ze po pierwsze taki album bylby drozszy a po drugie dostepny tylko w nielicznych ksiegarniach. Wiec Andreas musial zmiescic to wszystko w jednym albumie (oczywiscie chcac zeby album ten trafil do jak najwiekszej liczby czytelnikow). W efekcie kadry sa malutkie i przekaz jest ciut trudniejszy.

Offline Kurczaczek

RORK (spoilery)
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 04, 2002, 02:20:51 pm »
Ktos wie kiedy sie u nas pojawia nastepne Rorki?
A poza tym czy 7 tom zamyka serie?
...

zatapatit

  • Gość
RORK (spoilery)
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 04, 2002, 03:48:54 pm »
Cytat: "Cujo"
. Do czasu "Cmentarzyska katedr" i "Gwiezdnego swiatla". I tu sie pojawia moj wielki bol - te dwa komiksy sa jednymi z bardzo nielicznych, ktore zalowalem, ze kupilem!

W żadnym innym komiksie nie widziałem tak pięknego zachodu słońca jak w "Gwiezdnym świetle" na stronach 18 i 19.

Dla tego zachodu Rork wart jest zachodu

Offline wilk

RORK (spoilery)
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 04, 2002, 06:27:36 pm »
Cytat: "Kurczaczek"
Ktos wie kiedy sie u nas pojawia nastepne Rorki?
A poza tym czy 7 tom zamyka serie?

Z cala pewnoscia Rorków jest 7, taki od poczatku byl zamysl autora, tzn zapewne gdy przystapil do pracy nad Cmentarzyskiem. Poza tym w cala opowiesc o Rorku wpisuje sie w jakis sposob seria Capricorne - ona powstaje caly czas, nie ma jakis sztywnych ograniczen ilosciowych.
Z zapowiedzi Twojego Komiksu wynika ze rozplanowali wydanie w Polsce na caly 2003 r. Pewnie nastepny tom ukaze sie dopiero cos na wiosne przyszlego roku :( Zreszta z tym wydawnictwem to nigdy nic nie wiadomo i strasznie mnie mierzi olewacki stosunek do czytelnikow oraz ignorancja i krotkowzrocznosc w doborze tytulow  :evil:  Ale to juz kwestia na inny temat...
Cytuj
Bohaterowie za to nadal mają kształty postaci z ołtarza Wita Stwosza.

Ale, nawet zakladajac ze tak jest, czy nie uwazasz ze jest to w pewien sposób ujmujace i w pozytywny sposob oryginalne? :)

zatapatit

  • Gość
RORK (spoilery)
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 04, 2002, 06:34:16 pm »
Cytat: "wilk"
Ale, nawet zakladajac ze tak jest, czy nie uwazasz ze jest to w pewien sposób ujmujace i w pozytywny sposob oryginalne? :)

Ani przez myśl mi nie przeszło aby brać to za minus komiksu.
A postaci rzeczywiście mają sylwetki "gotyckie".

Offline mykupyku

RORK (spoilery)
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 04, 2002, 07:07:10 pm »
Rork #5 - luty 2003
Rork #6 - czerwiec 2003
Rork #7 - wrzesień 2003

takie plany ma Twój Komiks
opyright by mykupyku

Offline Wolvie

RORK (spoilery)
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 06, 2002, 08:09:33 am »
Hej! Caly problem z odbiorem Rorka polega na tym, ze dwa pierwsze albumy sa tylko prologiem do tego co dzieje sie w kolejnych czesciach. Od tomu 3 co i raz zmienia sie styl rysowania od bardzo szybkiego i dynamicznego do powolnego i rozwleklego. Nie da sie oceniac tomow 3, 4, 5, 6 i 7 osobno dlatego, ze razem tworza spojna calosc. Zreszta zakonczenie Rorka jest rewelacyjne... Ale nie bede wam psul zabawy. Dosc powiedziec, ze kupilem wszystkie czesci po francusku i musialem dac do tlumaczenia :)
Co do wspomnianego tu Cromwella Stone to jest to komiks zupelnie inny od Rorka. Caly komiks (na razie dwie czesci) jest czarno-bialy i powala na kolana. Nie znam osoby, ktora nie zlapala sie za glowe widzac plansze tego dziela. Czysta rewelacja. Mam nadzieje, ze doczekamy sie tego komiksu w naszym kraju.

Offline An-Nah

RORK (spoilery)
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 07, 2002, 04:06:05 pm »
No, oto człowiek, od którego Cromwella skanowałam się odezwał :D :D :D

O tak, rysunki rzucają na kolana... ale i tak wolę Rorka :D :D :D
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu

Offline An-Nah

RORK (spoilery)
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 07, 2002, 04:07:44 pm »
Cytat: "mykupyku"
Rork #5 - luty 2003
Rork #6 - czerwiec 2003
Rork #7 - wrzesień 2003

takie plany ma Twój Komiks


BUHAHAHAHAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHA HAHAHA!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ach, żeby............................... ................................... .........

An cierpi już teraz.............................. .................................

Tsuzuki, choć mnie pocieszyć...
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu