Autor Wątek: Wielka Inkwizycja 28.02-29.02  (Przeczytany 8744 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline veyDer

Wielka Inkwizycja 28.02-29.02
« dnia: Styczeń 15, 2004, 09:51:18 am »
Do naszego pierwszego Mastera został ponad miesiąc, ale przydałoby się do końca stycznia ustalić jego zasady.

Mamy do wykorzystania 2 dni. Chciałem ustawić ankietę, ale byłoby zbyt dużo możliwości i nie byłoby to czytelne. Dlatego proszę o odpowiedzi w treści postów na następujące pytania:

1. Turniej dwudniowy czy dwa turnieje jednodniowe (być może na różnych zasadach)?
2. Single, pary czy pary losowe?
3. DUŻO punktów (500 PA lub więcej), DUŻO bitew (10 lub więcej) czy wersja pośrednia?
4. Scenariusze turniejowe czy fabularne?
 - 4a. Scenariusze udziwnione czy bardziej normalne?
5. Konkretne ograniczenia odnośnie kompozycji armii czy free-style?
6. Wymóg malowania czy jego brak?
 - 6a. Ocena malowania czy jej brak?
7. Ocena "fluffu" armii (historia, uzasadnienie wyboru akurat tych jednostek, itd.) czy jej brak?
8. Test wiedzy czy jego brak?
9. Większa wejściówka i lepsze nagrody czy mniej kasy za wejście i symboliczne dyplomy (które w końcu będą :P)

Ponadto podawajcie informacje, czy będziecie i czy weźmiecie ze sobą kogoś jeszcze (pokażmy battlowcom, że jest nas coraz więcej!)
b]Dystybutor systemu Confrontation[/b]
(A co? Nie mogę mieć takiego podpisu? Jak każdy to każdy :P)

http://forum.mythos.pl - Oficjalne Polskie Forum Konfrontacji i Rag'Naroka.

Offline Overkill

Wielka Inkwizycja 28.02-29.02
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 15, 2004, 10:50:48 am »
1234567890987654321

Offline Szczur

Wielka Inkwizycja 28.02-29.02
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 15, 2004, 11:44:58 am »
1. Dwa jednodniowe (to wtedy na jeden postaram się wpaść :) )
2. Wszystko jedno, byle nie pary losowe ;)
3. 300
4. Scenariusze fabularne
a) mogą być i udziwnione byle były grywalne (a nie jak ślizgawka z Legionowa :P )
5. Free style
6. Brak wymogu malowania
a) może być ocena malowania - byle nie wpływała za bardzo na wynik ogólny
7. Fluff jak najbardziej :) I znów - byle nie wpływał za bardzo na wynik (zarówno to jak i poprzednie powinno dawać nie więcej niż 10% maksymalnych punktów za zwycięstwa ;) )
8. Wsieradno
9. Mniejsza wejściówka i dyplomy :P

Jeśli będą dwa jednodniowe to może na jednym będę - zobaczymy jak będzie z WZ ;)
- Stary, co oni robią?
 - Chyba rzucają się gumowym kurczakiem.
 - O kur**..."
dwóch zszokowanych dresów, R-Kon 2004

Offline Rebel

Wielka Inkwizycja 28.02-29.02
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 15, 2004, 12:13:12 pm »
Cześć!
1) chyba raczej dwa jednodniowe.
2) jednego tak drugiego inaczej :)
3) obojętne może jednego mały 300 a drugiego coś więkrzego :D
4) Jakie tylko przyjda wam na myśl
5) to zależy od scenariuszy ale najlepiej jak jest ew małe ograniczenie i brak proxów :P
6) brak punktów za malowanie
7) brak punktów za fluff
8) brak punktów za wiedze
9) to jak woli więkrzość
Poza tym do punktów 6,7,8 to można zrobić osobny mini konkurs ale nie mający wpływu na turniejowe gry.

Możliwe że sie pojawie o ile praca pozwoli i jak sie da to większą grupą.

Pozdrawiam
url=http://www.sloganizer.net/en/][/url]
Sisters of Battle :D

Offline Vallarr

Wielka Inkwizycja 28.02-29.02
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 15, 2004, 01:26:53 pm »
1- mi to obojetnie , dostosuje sie do wiekszosc ;)
2 - wsio :)
3 - wole duzo bitew - w koncu trza byc klasyfikowanym wreszcie :P
4- takie i siakie :D
4a- normalne :) albo 3/4 udziwnionych , 1/4 pitched battle :)
5 - zalezy od ilosci pkt ;/ ale w sumie ,,,, freestyle ;)
6 brak - 3/4 graczy nie ma wszystkich figsow , a co dopiero pomazanych :? a zalezy nam chyba na wiekszej liczbie graczy - tak bedzie ich wiecej
6a- moze , ale by suma "pozagrowych" pkt nie przekraczala 20% mozliwych pkt z bitew ;/ bo dochodzi do absurdu ;/ :roll:
7- milym akcentem bylaby punktowana historia armii itp , ale - patrz punkt wyzej , - nie wymagana ;)
8 - patrz pkt 6a :)
9 - mniej kasy i dyplomy - kcemy miec jak najwieksza ilosc ludzi , nie ?? :) a nagrody swoja droga mythos moze ufundowac , nie bedziemy protestowali ;)
Ja postaram sie przybyc, podejrzewam , ze przyciagne conajmniej 1 osobe - ktoregos z braci ;)[/u]
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline Fenris

Wielka Inkwizycja 28.02-29.02
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 15, 2004, 07:19:44 pm »
witam a oto moje zdanie :) :
1) dwa jednodniowe z ( i może jeszcze jakis śmiechowy nocny - który co prawda nie bedziewpływał na ranking ale moze byc jakiś śmiszny :) )
2)1-szy singiel, drugi niedzielny tradycyjnie czar par
3)1-szy ze 400 drugi jak czar par to może po 250
4)dowolne aby nie męczoące i śmieszne :)
5)jakoieś małe mogą być
6)malowanie i proksy sądze że jak na razie mozan jeszcze pominąc, a konkursik dla chętnych
7)fajny pomysł jak dla mnie może byc
8)mi to ryba
9)pół zawodostwo :)
ff through the new day's mist I run
Out from the new day's mist I have come
I hunt

Offline Ryogaty

Wielka Inkwizycja 28.02-29.02
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 15, 2004, 07:43:24 pm »
może mi się uda zagrać więc:
1) dwa oddzielne
2) 1- single, 2 -pary
3) pośrednia - na dużo pkt. skończy się na graniu podstawkami/tekturkami :P a po wielu bitwach dostaniesz cholery (i trzeba będzie sporo scenariuszy wymyślać)
4) fabularne, albo jakieś pół na pół
5) hmm raczej free-style
6) nie
6a) dla chętnych (jakoś bonusowo :P)
7) Jak najbardziej
8) wsio mi jedno
9)wsio mi jedno

Ogólnie wszystko byleby konfa nie skończyła jak młotek - maksymalnie nastawiona na ligę, turnieje i punkty. Teraz grając w młotka można bez trudu zgadnąć co będzie w rozpisce przeciwnika nawet nie widząc figurek (a przynajmniej w wypadku połowy armii) W L-wie skończyło się na tym, że znalezienie chętnych do gry dla przyjemności graniczyło z cudem, bo ludzie grali tylko do ligi
amten frajer z drugiej strony to odwieczny wróg,
Rozkaz pada, rzucasz granat, on już jest bez nóg.
Miał 20 lat jak ty i chciał rzucić też.
Ty dostaniesz wielki order, z niego tryska krew.

Offline Fenris

Wielka Inkwizycja 28.02-29.02
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 15, 2004, 07:57:52 pm »
Cytat: "Ryogaty"

Ogólnie wszystko byleby konfa nie skończyła jak młotek - maksymalnie nastawiona na ligę, turnieje i punkty. Teraz grając w młotka można bez trudu zgadnąć co będzie w rozpisce przeciwnika nawet nie widząc figurek (a przynajmniej w wypadku połowy armii) W L-wie skończyło się na tym, że znalezienie chętnych do gry dla przyjemności graniczyło z cudem, bo ludzie grali tylko do ligi



no nam chyba to nie grozi. Weź pod uwage fakt że ma ruszyć wątek fabularny który niewątpliwie urozmaii rozgrywkę. Poza tym przy takim wyborze jednostek do prawie każdej armii nie sądze żeby istniał ogólny wzór pawergeimerowskiej rozpiski. Tak więc o to się nie martw.
ff through the new day's mist I run
Out from the new day's mist I have come
I hunt

Offline BeRsErK

Re: Wielka Inkwizycja 21.02-22.02
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 15, 2004, 08:22:21 pm »
1.dwa jednodniowe - co prawda mi wszystko jedno bo ani daleko nie mam a i z takim wyprzedzeniem to grafik sobie ustalę, ale rzeczywiście co poniektórzy bedą mieli problemy pogodzenia dwudniowego turnieju z pracą czy studiami. Zasady oczywizda, że inne co by ci, którzy bedą na obu z nich się nie nudzili ;)
2. a może jeden taki a drugi taki ;) ??
3. Skoro obstawiam wersję z dwoma turniejami to może tak coś ze 350/400. Co do bitew to nawet na pomniejszone przezemnie 400 to chyba więcej niż 3/4 nie zrobimy na jeden dzień ??
4.Może jeden taki i jeden taki - fabularny dał bym do par a zwykłe do singli. Co do 4a to przecież wiesz Bartek jak ja lubie te Twoje scenariusze...a więc "normalnym" mówimy nie :D
5. To już zależy od tego jakie przewidzisz scenariusze i rodzaj rozgrywek a więc to będzie wybór organizatora.
6. w obu przypadkach BRAK - proponuję konkurs malarski poza turniejem :) - zgłoszę się napewno.
7. Bartek to brzmi jak jeden z Twoich scenariuszy :P  - intencje słuszne(wyeliminować power gameowców jak mniemam ;) ) ale kto może oceniać co się komu podoba - sędzia będzie oceniał wg swojego gustu a to było by niesprawiedliwe - niestety ale tu także jestem za odrzuceniem tego pkt(jak w sejmie :D:D )
8. A niech będzie, już mnie do niego przyzwyczaiłeś :)
9. Raczej mniejsze koszty, niestety ale z pieniedzmi jest w tym piknym kraju coraz gorzej :/ Będą dyplomy :D:D nareszcie :D:D

Ja będę napewno na niedzielnym a i pewnie na drugim mnie nie zabraknie :D:P

Offline veyDer

Wielka Inkwizycja 28.02-29.02
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 15, 2004, 08:41:05 pm »
Cytat: "Fenris"
Poza tym przy takim wyborze jednostek do prawie każdej armii nie sądze żeby istniał ogólny wzór pawergeimerowskiej rozpiski. Tak więc o to się nie martw.


- powiedział Fenris pakując do pudełka na turniej Dasyatisa, Belisariuszy, Tygryska i 2 Skorize. :giggle: :P

Just kiddin'

Żeby nie być całkiem off-topic, powinienem osobiście odpowiedzieć na własne pytania...

1. Dwa turnieje jednodniowe
2. Jeden single, drugi pary
3. Pary - wersja pośrednia, single - dużo bitew (tak z 6-7 krótkich, 4-turowych, zawsze fajniej pograć z większą liczbą ludzi)
4. Fajnie by było zagrać scenariusze fabularne, ale raczej nie na Masterze. Lepiej 'udziwnione' scenariusze turniejowe - zasadniczo wyrżnąć jak najwięcej figurek przeciwnika, ale z urozmaiceniem ;)
5. Free-style
6. Brak wymogu malowania, to samo odnośnie proxów, ale z zastrzeżeniem, że figurka musi być jednoznacznie identyfikowana przez przeciwnika.
6a. Ocena malowania za dodatkowe kilka % punktów
7. Ocena fluffu za dodatkowe kilka % punktów
8. Test wiedzy za dodatkowe kilka % punktów (w sumie 6a. + 7. + 8. za ok. 20% możliwych punktów)
9. Fajnie by było, gdyby oprócz zaszczytnych dyplomów jakoś podkreślić rangę, mimo wszystko Mastera. Nie mówię o boxie (chyba, że będą sponsorzy :roll:), ale coś by się przydało...
b]Dystybutor systemu Confrontation[/b]
(A co? Nie mogę mieć takiego podpisu? Jak każdy to każdy :P)

http://forum.mythos.pl - Oficjalne Polskie Forum Konfrontacji i Rag'Naroka.

Offline BeRsErK

Wielka Inkwizycja 28.02-29.02
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 15, 2004, 08:48:30 pm »
Ze swojej strony mogę(a raczej tak bedzie jak chłpaki na czas we francyji pozałatwiają sprawy ;) ) do puli nagród dać jednego z wodnych familiarków(oprócz syrenki) do wyboru.

Co do punktów za fluff - pomijajac fakt, że to raczej nie przejdzie to jak by się oceniało - opis na maila czy może przed turniejem wywiad w stylu "a teraz drogi Panie X, prosze nam opowiedzieć o historii tej armii :D:D

Offline Szczur

Wielka Inkwizycja 28.02-29.02
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 15, 2004, 08:53:17 pm »
Cytat: "BeRsErK"
Co do punktów za fluff - pomijajac fakt, że to raczej nie przejdzie to jak by się oceniało - opis na maila czy może przed turniejem wywiad w stylu "a teraz drogi Panie X, prosze nam opowiedzieć o historii tej armii :D:D


Wywiad jest fajny, ale może być kiepsko z czasem by go przeprowadzić z każdym ;) zawsze można odwołać się do klasycznego opisu - kartka z fluffem - historią, imionami, wyborem oddziałów i uzasadnieniem (oraz kopertą/pogróżkami dla sprawdzającego by dostać komplet punktów)
- Stary, co oni robią?
 - Chyba rzucają się gumowym kurczakiem.
 - O kur**..."
dwóch zszokowanych dresów, R-Kon 2004

Offline veyDer

Wielka Inkwizycja 28.02-29.02
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 15, 2004, 09:05:24 pm »
Cytat: "BeRsErK"
Co do punktów za fluff - pomijajac fakt, że to raczej nie przejdzie to jak by się oceniało - opis na maila czy może przed turniejem wywiad w stylu "a teraz drogi Panie X, prosze nam opowiedzieć o historii tej armii :D:D


Myślę, że np. podczas testu wiedzy, albo krótka przerwa podczas bitwy - tak naprawdę chodzi głównie o to, aby ludzie wystawiali figurki z jakiegoś innego powodu niż tylko "bo to będzie wredne kombo" i zainteresowali się trochę bliżej tym, co mają w armii. Niech sobie poczytają o tym, czym tak naprawdę są te jednostki, dlaczego jedne do siebie pasują, a inne nie, itd. Punkty za to są raczej symboliczne - np. 5% (+5% za malowanie i 10% za test wiedzy) czyli na, załóżmy, 4 bitwy (12 pkt) byłyby 2 punkty za test wiedzy i po 0.5 pkt za fluff i malowanie. Albo 2.5 pkt za test wiedzy i 0.5 za resztę, jeśli przejdzie tylko jedna z dwóch opcji. Tak więc jest to niewiele w porównaniu do tego, co można uzyskać z bitew (porównywalne z punktami za wcześniejsze przysłanie rozpiski), a może to być pożyteczne...
b]Dystybutor systemu Confrontation[/b]
(A co? Nie mogę mieć takiego podpisu? Jak każdy to każdy :P)

http://forum.mythos.pl - Oficjalne Polskie Forum Konfrontacji i Rag'Naroka.

Offline Vallarr

Wielka Inkwizycja 28.02-29.02
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 15, 2004, 09:11:30 pm »
tak z ciekawosci - co sadzicie o tym , by nie bylo duzych pkt , a decydowaly male , tak , jak to jest na turniejach 40k ?? tzn suma zdobytych i straconych pkt sie liczy :) a dodatkowe pkt to np 15 za jedno pytanie w tescie , do 100 za fluff i malowanie , itp ??
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline BeRsErK

Wielka Inkwizycja 28.02-29.02
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 15, 2004, 09:13:17 pm »
No tak ale ja nie proksując jestem zmuszony do pewnych "wyborów" - nie mam wiekszości swoich ulubionych jednostek :P i herosów :/.

Czy w związku z tym mam takież katusze straszliwe cierpieć jak przegram z Pietruchą i spadnę w rankingu "bo on był bardziej z klimatem w proxach" :(  :(  :D  :D

 

anything