Autor Wątek: Teren(czy cuś takiego)  (Przeczytany 15112 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ogoo1

Teren(czy cuś takiego)
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 05, 2004, 03:21:37 pm »
Można polakierować czymś najpierw albo cuś takiego ;D. Kredke dobrze jest jeszcze lekko "naostrzyć" i oczywiście pomalować ;).

Pozdrawiam

Offline Christoph

Teren(czy cuś takiego)
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 05, 2004, 04:25:07 pm »
Jeśli już przy drzewkach jesteśmy, to ja ostatnio zrobiłem drzewko z plastikowego sznura (taki w miarę gruby musi być) do wieszania bielizny :) Sposób na takie drzewko zapożyczyłem z jakiejś strony w necie, tylko że tam zamiast tego sznurka użyli drutu.
A oto przepis. Wycinamy sobie 3 odcinki owego sznurka, sklejamy je superklejem tak żeby kształt przypominał drzewo. Obklejamy to posypką za 3 zł i malujemy na brązowo, można jeszcze pocieniować suchym pędzlem jak ktoś chce. Na koniec przyklejamy krzaczki z modelarskiego (takie za 3 zł) i mamy fajne drzewko :) Mam nadzieję że komuś pomogłem :P
amiętaj: wszystko co napiszesz może zostać wykorzystane przeciwko Tobie.

A tak przy okazji - Iced Earth rządzi :D

Offline Ogoo1

Teren(czy cuś takiego)
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 05, 2004, 06:10:31 pm »
A ja mam problem z podstawkami pod teren :(. Wcześniej miałem dostęp do wyżynarki, więc wycinałem sobie z dykty co chciałem. Teraz jednak rzeczonego narzędzia zabrakło (zaznaczam że ręcznie dykty ciąć mi się nie chce). Więc macie pomysła na coś zastępczego  :? . Z góry dzięki za pomyślunki.

Pozdrawiam

Offline Christoph

Teren(czy cuś takiego)
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 05, 2004, 06:20:47 pm »
Do podstawek pod małe rzeczy spokojnie można wykorzystać tekturę 3mm, chociaż troszkę się ona wykoślawia. Co jeszcze, może styropianowe płytki? Zaznaczam że to pod drzewka, murki i takie rzeczy.
amiętaj: wszystko co napiszesz może zostać wykorzystane przeciwko Tobie.

A tak przy okazji - Iced Earth rządzi :D

Offline Ogoo1

Teren(czy cuś takiego)
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 05, 2004, 06:25:53 pm »
Nie no, zależy mi na czymś solidniejszym. Np. lasek, domek itp. Mimo to dzięki ;).

Pozdrawiam

Offline Mejwon

Teren(czy cuś takiego)
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 05, 2004, 07:44:49 pm »
Lasek tzn kilka drzewek koło siebie czy jak ? i można tam figurki wpakować ? znaczy mogą sie przmeiszczać w tym lesie ??
ozdrufka dla fas.

Offline Rav-SD

Teren(czy cuś takiego)
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 05, 2004, 07:57:45 pm »
Macie zdjęcia swoich stołów bo przymierzam sie do robienia swojego i chciałbym popatrzeć na wasze jeśli mozna :) Jakby co to ślijcie na miala.
REEDOM IS THE STATE OF MIND!!!

If knowledge is a power!? So to be unknow is to be unconquerable!

http://www.histeria.pl/sf/szuflada.phtml <--
Stronka dla poczatkujących w sztuce pisania...

Offline pc1

Teren(czy cuś takiego)
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 06, 2004, 04:33:14 pm »
Przedstawiam wypróbowany sposób na teren.

Potrzeba -
1. dużo makulatury
2. krochmal
3. Wrzątek
4. Gips
5. tektura
6. Czarna farba akrylowa
7. Piasek
8. Posypka
9. Wikol

Co z tym zrobić?

1. Papier podrzeć na drobne kawałki
2. Zalać wrzątkiem
3. Dolać krochmalu
4. Mieszać - aż zrobi się jednolita masa
5. Uformować dowolną formę (ja zrobiłem górkę - dość dużą, szkieletem było puste opakowanie po lodach - takie pudełko)
6. Położyć na folii na czymś płaskim i twardym
7. Poczekać aż wyschnie - nawet 2 dni jak jest duże :(
8. Podkleić tekturą (Wikol)
9. Jak wyschnie to całość obsmarować gipsem i pomalować na czarno
10. Pomazać wikolem, posypać piaskiem i posypką (jak kto lubi)
11. Skopać dupę jakiemuś wrogowi w miłej i przytulnej atmosferze

Sam zrobiłem sobie 3 górki - teraz zrobię jakieś okopy itp. Oczywiście jak będę miał więcej czasu. Całość fajnie wygląda na macie od kolejek. Polecam. Nie ma tyle syfu co po styropianie i jest większe pole manewru.

Offline Ogoo1

Teren(czy cuś takiego)
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 06, 2004, 07:02:50 pm »
Jeżeli po zrobieniu masy papierowej, gipsowaniu itd. robisz mniej syfu niż po styropianie to jesteś moim guru :D.

Pozdrawiam

Offline pc1

Teren(czy cuś takiego)
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 06, 2004, 07:21:55 pm »
Cytat: "Ogoo1"
Jeżeli po zrobieniu masy papierowej, gipsowaniu itd. robisz mniej syfu niż po styropianie to jesteś moim guru :D.

Pozdrawiam


Chodzi o to, że przy tej masie papierowej można co najwyżej pochlapać wodą podłogę, a jak modelowalem styropian to wszędzie były małe - czepiające się wszystkiego kuleczki :)

Gipsowanie to więcej syfu, ale pamiętaj, że ten gips rozrabia się w małym pojemniku i nakłada pędzlem (musi być stosunkowo rozwodniony bo to papier trzyma konstrukcje a gips ma tylko zatkac jakiec dziurki itp

Serio - sprzątanie po tym to umycie naczyń

Offline RaLpHi

Teren(czy cuś takiego)
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 07, 2004, 12:08:10 pm »
Przepis na fajny teren nie dużym kosztem:

idziemy do marketu budowlanego, kupujemy tam płytę kartonowo gipsową na której zrobimy teren. Mój kawałek 100cm x 80cm kosztował mnie 3zł;
ze względu nato, że nie lubię brudzić domu styropianem, wszystkie góry i wzniesienia wykonuję z pianki montażowej SOUDAL, super szybko się ją nakłada, a po wyschnięciu doskonale formuje i przycina nożem, cena w zależności od pojemności 12-16zł, następnie trawka, jakieś ścieżki, na to wszystko lakier i po kłopocie. ;)

Naprawdę polecam wykonywanie wszelkich form terenu z pianki montażowej w areozolu.

Pozdrawiam :)
People should know when they're conquered!

Offline pc1

Teren(czy cuś takiego)
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 10, 2004, 05:06:13 pm »
Jeżeli chodzi o akcesoria do makiet to polecam ten sklep. Ceny znośne i jak się zapłaci z góry to 5 PLN za przesyłke.

http://www.gamahobby.com/x_C_Dz__P_5510008.html

http://www.gamahobby.com/x_C_Dz__P_5510121.html

Offline Ogoo1

Teren(czy cuś takiego)
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 10, 2004, 06:28:08 pm »
Jeśli ktoś szuka inpsiracji/pomysłow itd. to polecam www.terragenesis.co.uk. na serio wypas :D. Zajrzyjcie do "inspiration" i do linków :D. A tak zawiasem, nie wie ktoś gdzie można kupić gotowe akcesoria do makiet? Np. kolumny itp.

Pozdrawiam

Offline pc1

Teren(czy cuś takiego)
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 10, 2004, 08:44:21 pm »
Potrzebuje porady jak zrobic efekt skal, czy ktos (Ogoo1?) robil juz cos takiego?

Konkretnie chce uzyskac efekt gorki pokrytej mchem, z ktorej tylko czubek jest  "łysy"

Czy skala to po prostu kamien wsadzony w makiete, czy tez to sie gipsem smaruje czy jakos inaczej. Ma ktos jakis pomysl?

Offline Ogoo1

Teren(czy cuś takiego)
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 11, 2004, 05:27:07 am »
Możesz zrobić wzgórze z kamiennych bloczków. Bierzesz płachtę stropianu (ok 2cm)  i wycinasz sporo sześcianów. Potem to przyklejasz i masz fajny efekt rumowiska. Jedyna wada jest taka, że ciężko się tam figurki stawia. Co prawda w LOTR to nie battle i figurki nie musza stać w regonach jednak problem nierównej powierzchni i tak zostaje. Możesz też zrobić podstawke ze styropianu (normalne wzgórze) i zamiast piachy użyć kamyczków. W obu przypadkach malujemy całość na czarno, intensywny drybrush ciemnoszarym, drybrush jasnoszarym i biały delikatnie na krawędziach. Jako trawki bierzemy po prostu paczke trawy statycznej i oklejamy górka naokoło. I na serio nikt nie wie o jakimś sklepie w Polsce?

Pozdrawiam

 

anything