Autor Wątek: Maja Lidia Kossakowska - "Siewca wiatru" i inne  (Przeczytany 26711 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krezka

Maja Lidia Kossakowska - "Siewca wiatru" i inne
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 30, 2006, 07:59:00 pm »
"Siewca" bardzo mi się podobal. Oryginalne spojrzenie na anioły, diabły, cała koncepcja tej dziwnej rzeczywistości.. Świat zgrabnie, logicznie układa się w całość, nie sprawia wrazenia naciąganego. Zbiór opowiadań "Obrońcy królestwa" też mi przypadł do gustu

A co myślicie o Zakonie Krańca Świata? Gdy to skończyłam, zaczęłam żałować, że tak wcześnie ją kupiłam, zamiast poczekać aż wydadzą drugi tom i przeczytać je na raz. A tu jeszcze tyle czasu do końca sierpnia...

Offline Shadowmage

Maja Lidia Kossakowska - "Siewca wiatru" i inne
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 30, 2006, 09:00:10 pm »
Ja myślę, że nominacja do Zajdla za "Zakon..." jest niezasłużona. Takie to... nijakie. Choć z drugiej strony - wielkiej konkurencji nie było.
url=http://www.katedra.nast.pl]Katedra[/url] - Twoje źródło informacji o literaturze fantastycznej :)

Offline Narcos

Maja Lidia Kossakowska - "Siewca wiatru" i inne
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 04, 2006, 05:20:00 pm »
Ksiazka napewno ciekawa, choc zbyt wiele watkow, ktore nie zostały ukonczone. Podoba mi sie tlumaczenie Kossakowskiej dlaczego akurat Abaddon- bo wszyscy o nim zle mysla, a on chcialby to zmienic :D
Kossakowska swietnie wyraza opisy postaci. Nie przesadza ale tez nie pozostawia wyobrazni czytelnika bez stymulantów.
im jestem?
Zadaj mi to pytanie, a otrzymasz tysiace odpowiedzi...

Offline Frey Ikari

Maja Lidia Kossakowska - "Siewca wiatru" i inne
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 04, 2006, 11:30:55 pm »
"Siewca wiatru" to dla mnie jedna z najlepszych książek ktore przeczytałem. Frey był tam naprawdę genialnie przedstawiony i te intrygi dworskie... Lampka też dawał radę. ;)

Offline BOGINS

Maja Lidia Kossakowska - "Siewca wiatru" i inne
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 24, 2006, 01:46:36 pm »
Siewcę czytałem w przerwie między tomami Piekary o inkwizytorze. książka dla mnie fajna, ale końcówka w której walczą z antykreatorem jest jakby zamazana. Iles tam milionów aniołów leci, atakuje, ginie, a mowa że nie mogą się odtworzyć....anforczunetli chyba straciłem anioła stróża.
Lucyfer jest spoko :), szkoda że nie było pokazanej jakiejś takiej "przyjacielskiej" walki miedzy nim a Freyem.
BTW. Szkoda że nasi bohaterowie nie uzywali jakiejś konkretnej mocy.
laanesh!!! The time has come! Fear me mortals.

J.K. Gordon III

  • Gość
Maja Lidia Kossakowska - "Siewca wiatru" i inne
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 27, 2006, 12:52:13 pm »
"Siewca..." był niezły, ale o wiele bardziej podobal mi sie zbiór opowiadań "Obrońcy krolestwa".
Kossakowska zdecydowanie bardziej sprawdza się tworząc krotkie formy.

Offline Ituriel

Zakon Krańca Świata--> Kossakowskiej
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 10, 2006, 09:19:23 am »
Ciekawi mnie co myślicie o najnowszym dziele M.L.Kossakowskiej. Jakie macie odczucia po przeczytaniu tej książki, czy była lepsza czy gorsza od Siewcy itd.

Jak dla mnie książka ta była bardzo interesująca, jednak musze zaznaczyć, że pierwszy tom moim zdaniem był o wiele ciekawszy i dużo bardziej mi się podobał niż drugi. Ponad to tom II mnie rozczarował, mało było "skoków" Berga, końcówka z drzewem może i była barwnie opisana, i wogóle ciekawa, ale miałem nadzieje na opis co się działo po powrocie Berga do domu.
Podsumowując, o ile I tom był dla mnie arcy ciekawy i świetnie napisany(przystępnym językiem, wiele ciekawych opisów i doskonale wykreowanych postaci), to drugi tom mnie troszke rozczarował, nadal jest świetnie napisany, lecz fabuła była troche słabsza.

Też macie takie odczucie??

Offline Dark_Raziel

Maja Lidia Kossakowska - "Siewca wiatru" i inne
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 11, 2006, 02:08:37 pm »
Narazie czytałem tylko tom I i jestem nim zachwycony, bardzo podoba mi się wizja świata po apokalipsie (a właściwie to po apokalipsach) Kossakowskiej, no i sam pomysł Grabieżców. Świetne. Na II tom narazie odkładam kase :]
url=http://www.czarnatwierdza.fabularny.net]Czarna Twierdza[/url], Pierwszy Polski serwis o Warhammer 40 000 Roleplay

Offline misha

Maja Lidia Kossakowska - "Siewca wiatru" i inne
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 12, 2006, 09:28:37 pm »
Tak jak napisałem w recenzji, II tom jest słabszy : /

Jak ktoś zamierza czytać, to jej jednak nie polecam - dużo spojlerów :P[/url]

Offline Ituriel

Maja Lidia Kossakowska - "Siewca wiatru" i inne
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 13, 2006, 01:39:15 pm »
Cytat: "misha"
Tak jak napisałem w recenzji, II tom jest słabszy : /

Jak ktoś zamierza czytać, to jej jednak nie polecam - dużo spojlerów :P[/url]


Ja wręcz przeciwnie, mimo, że II tom jest dużo słabszy to polecam przeczytanie tej książki, gdyż kossakowska pokazuje zupełnie nowy rodzaj fantastyki ,a dokładnie świata fantasy i jest on bardzo ciekawy

Offline Maciej

Maja Lidia Kossakowska - "Siewca wiatru" i inne
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 13, 2006, 04:12:02 pm »
Cytat: "misha"
Tak jak napisałem w recenzji, II tom jest słabszy : /

Ciężko się nie zgodzić z tą recką. Drugi tom mnie zdecydowanie zmęczył i znudził.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Shadowmage

Maja Lidia Kossakowska - "Siewca wiatru" i inne
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 14, 2006, 10:48:28 am »
Do mnie "Zakon" zupełnie nie przemawia (na katedrze są moje recenzje, jak ktoś chce wiedzieć dlaczego). Nudne to i jakieś takie bez emocji... Zmarnowany dobry pomysł bym powiedział. Miejmy nadzieję, że kolejny tom z tego cyklu będzie lepszy.
url=http://www.katedra.nast.pl]Katedra[/url] - Twoje źródło informacji o literaturze fantastycznej :)

Offline misha

Maja Lidia Kossakowska - "Siewca wiatru" i inne
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 18, 2006, 09:54:07 am »
Cytat: "Ituriel"
Cytat: "misha"
Tak jak napisałem w recenzji, II tom jest słabszy : /

Jak ktoś zamierza czytać, to jej jednak nie polecam - dużo spojlerów :P[/url]


Ja wręcz przeciwnie, mimo, że II tom jest dużo słabszy to polecam przeczytanie tej książki...


"Nie polecałem" recenzji, może niezbyt ściśle się wyraziłem =]

Powinno być : ...jeśli ktoś zamierza czytać (książkę), to jej (recenzji) nie polecam - dużo spojlerów...

Cytat: "Shadowmage"
Miejmy nadzieję, że kolejny tom z tego cyklu będzie lepszy.

Myślisz, że będzie kontynuacja? Hmm... W sumie to teraz jesteśmy jakby po I części Matrixa. Neo-Bergson już wie o co chodzi w te klocki i zacznie się prawdziwa walka z Mistrzami Blasku. Ciekawe tylko, czy będzie latał i tak ładnie jak Keanu zawijał chmury ;)

Offline Ituriel

Maja Lidia Kossakowska - "Siewca wiatru" i inne
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 18, 2006, 03:30:22 pm »
Cytat: "misha"

Myślisz, że będzie kontynuacja? Hmm... W sumie to teraz jesteśmy jakby po I części Matrixa. Neo-Bergson już wie o co chodzi w te klocki i zacznie się prawdziwa walka z Mistrzami Blasku. Ciekawe tylko, czy będzie latał i tak ładnie jak Keanu zawijał chmury ;)


Tylko trzeba pamiętać, że Matrix był filmem kultowym a kontynuacje były(według mnie) słabe w porównaniu do pierwszej części. Jeśli ma być jakaś kontynuacja zakonu to miejmu nadzieje, że nie pójdzie w ślady matrixa

Offline Miyamoto Onikage

Maja Lidia Kossakowska - "Siewca wiatru" i inne
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 24, 2006, 05:20:27 pm »
Mi się przygody Berga podobały. Nawet bardzo. Choć, również, wolałem tom I. Ale tom III zapowiada się niesamowicie ciekawie. Czekam z niecierpliwością.
Nie chcę być ani bardziej, ani mniej zapamiętany, niż drzewo przy drodze."

"I kto powiedział że jesteśmy poważni?" :)