Autor Wątek: Lotr ZASADY  (Przeczytany 12742 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gordek

Lotr ZASADY
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 01, 2004, 07:27:08 pm »
Cytat: "Glorfindel"
str 51 Rotk ''elven blade are hand weapon but a model wielding one can declare at the begining of Fight phase that he's going to use it with both hand''


Czyli z tego co zacytowałeś wynika, że przed każdą walką mogę zadeklarować, czy walczę mieczem dwuręcznym, czy jednoręcznym + tarczą. Chciałbym się też dowiedzieć, czy posiadanie dwuręcznego elf Blade coś dodaje, jakieś punkty do ataku, czy coś. Bo jesli nie, to chyba każdy będzie zakładał przed walką, że wszystkie jego figurki elfów z Elf Blade, walczą jednoręcznym i tarczą.


Apropos ekwipunku dodatkowego, to ciekawi mnie, czy posiadając zwykła figurkę Aragorna można mu za dodatkowe 10 punktów wykupić konia, czy trzeba posiadać figurkę Aragorna na Koniu?

Na koniec chciałem dodać, że nadal mnie ciekawi jak to jest ze strzelaniem przez sojuszników po stronie dobra.
i][...] Nie przejdziesz (...) Jam jest sługa Tajemnego Ognia, władam płomieniem Anoru.  
 Nie przejdziesz. Czarny ogień na nic ci się nie przyda, płomieniu z Udunu. Wracaj w cień!
 Nie przejdziesz! [...][/i]

Offline LordThom

Lotr ZASADY
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 01, 2004, 07:29:53 pm »
elv blade- jako bron dwureczna: (-1) do wyniku kostki przy walce wrecz, (+1) do wyniku kostki przy zadawaniu rany.
a co do strzelania to przejrzyj forum, bylo to opisywane juz dziesiatki razy, po co to powielac.
i]Czas nie ma początku ani końca.
Czas jest jak wąż Uroboros, który chwycił zębami własny ogon.
W każdym momencie kryje się wieczność.
A wieczność składa się z chwil, które ją tworzą.[/i]

Offline Gordek

Lotr ZASADY
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 01, 2004, 07:39:02 pm »
Czyli jesli dobrze rozumiem -1 do rzutu kostką przy walce wręcz oznacza, że jak wyrzucę 5 i przeciwnik wyrzuci 5, a walczę Elf Blade to przegrałem?
Nie pownno być tutaj też +1, chyba, że chodzi o szybkośc zadawania ciosu, która przy broni dwuręcznej jako cięższej wydłuża się w stosunku do broni jednoręcznej.

Natomiast co do strzelania przez sojuszników to wiem jak to jest po stronie zła i interesuje mnie, czy tak samo jest z dobrymi jednostkami :)
Forum i tematy regularnie przeglądam od czasu, gdy jestem na forum i odpowiedzi na te pytanie nie znalazłem tzn. dowiedziałem się tylko, że dobrzy nie mogą strzelać przez swoje jednostki, a w tym temacie Glorfindel stwierdził, że jednak mogą, tylko nie powiedział na jakich zasadach.
i][...] Nie przejdziesz (...) Jam jest sługa Tajemnego Ognia, władam płomieniem Anoru.  
 Nie przejdziesz. Czarny ogień na nic ci się nie przyda, płomieniu z Udunu. Wracaj w cień!
 Nie przejdziesz! [...][/i]

Offline Glorfindel

Lotr ZASADY
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 01, 2004, 07:49:32 pm »
Cytat: "Gordek"
Cytat: "Glorfindel"
str 51 Rotk ''elven blade are hand weapon but a model wielding one can declare at the begining of Fight phase that he's going to use it with both hand''


Czyli z tego co zacytowałeś wynika, że przed każdą walką mogę zadeklarować, czy walczę mieczem dwuręcznym, czy jednoręcznym + tarczą. Chciałbym się też dowiedzieć, czy posiadanie dwuręcznego elf Blade coś dodaje, jakieś punkty do ataku, czy coś. Bo jesli nie, to chyba każdy będzie zakładał przed walką, że wszystkie jego figurki elfów z Elf Blade, walczą jednoręcznym i tarczą.


Apropos ekwipunku dodatkowego, to ciekawi mnie, czy posiadając zwykła figurkę Aragorna można mu za dodatkowe 10 punktów wykupić konia, czy trzeba posiadać figurkę Aragorna na Koniu?

Na koniec chciałem dodać, że nadal mnie ciekawi jak to jest ze strzelaniem przez sojuszników po stronie dobra.



JEZUS MARIA TRZYMAJCIE MNIE!!!!!!!

MOGLBYS CZYTAC CALY POST A NIE TYLKO PIERWSZA CZESC???????????

NIE MOZESZ UZYWAC ELVEN BLADE JAKO BRONI DWURECZNEJ JEZELI MASZ W EKWIPUNKU TARCZE ALBO WLOCZNIE !!!!!
JASNE????????
WIEC NIE MUSISZ SIE KLOPOTAC WYBOREM STYLU WALKI...

wiesz nie wiem czy zauwazyles ale podstawka konnego ''troche'' rozni sie od podstawki pieszego wiec musisz miec Aragorna kinga albo Aragorna z zestawu warg attack albo konwersje ale  nie pieszego...
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

Offline Glorfindel

Lotr ZASADY
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 01, 2004, 07:55:02 pm »
Cytuj
Czyli jesli dobrze rozumiem -1 do rzutu kostką przy walce wręcz oznacza, że jak wyrzucę 5 i przeciwnik wyrzuci 5, a walczę Elf Blade to przegrałem?


tak

Cytuj
Natomiast co do strzelania przez sojuszników to wiem jak to jest po stronie zła i interesuje mnie, czy tak samo jest z dobrymi jednostkami :)
Forum i tematy regularnie przeglądam od czasu, gdy jestem na forum i odpowiedzi na te pytanie nie znalazłem tzn. dowiedziałem się tylko, że dobrzy nie mogą strzelać przez swoje jednostki, a w tym temacie Glorfindel stwierdził, że jednak mogą, tylko nie powiedział na jakich zasadach.


na zasadzie strzelania z drugiego szeregu-jesli styka sie z sojusznikiem o rownej lub mniejszej podstawce to moze przez niego strzelac w innym przypadku jest to wykluczone
przyklad: konnny rohanczyk moze strzelac przez elfiego lucznika ale odwrotnie nie
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

Offline Gordek

Lotr ZASADY
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 01, 2004, 08:15:26 pm »
@Glorfindel
Nie denerwuj się tak, będziesz miał problemy z wątrobą ;) Po prostu mnie nie zrozumiałeś. Mnie chodzi o figurki z Elf Blade, czyli tymi, które nie posiadają tarczy (były dołaczane do nr 2 pisemka). Z tego co teraz wyczytałem w podręczniku do ROTK wynika, że grając takimi figurkami, moge zadeklarować, czy walczę Elf Blade jako mieczem dwuręcznym, czy jako jednoręcznym + tarcza. natomiast Tobie chodziło o figurki z tarczą. Te rzeczywiście nie mogą używać Elf Blade jako miecza dwuręcznego.


Co do strzelania, to chodziło mi np. o sytuację, gdy sojusznik walczy z wrogiem, a Elf z łukiem stoi kawałek dalej. Czy w takim wypdaku może strzelać? Bo po stronie zła nastąpiłby rzut kością czy trafiony zostanie swój, czy wróg (dodatkowo, jeśli trafi się swojego, to czy też rzuca się kością na zranienie?). Ewentualnie jeszcze chciałbym się dowiedzieć, czy
jeśli sojusznik stoi na lini strzału, powiedzmy od elfa o 6 cm i od Uruk-Hai o 16cm, to czy elf, może strzelić do Uruka, czy znowu trzeba jakieś testy wykonywać?

Na koniec przypomnę Ci tylko, że sam zaproponowałeś temat, żeby nowicjusze pytali się o dręczące ich problemy. W takim razie powinieneś tłumaczyć je ze spokojem i rozwagą :) i nie unosić się gniewem :P Jeśli ktoś nie rozumei czegoś od razu, to trzeba mu to wytłumaczyć raz jeszcze, a jeśli potrzeba i jeszcze raz. Inaczej ktoś pomyśli, że się nie nadajesz na nauczyciela ;)
i][...] Nie przejdziesz (...) Jam jest sługa Tajemnego Ognia, władam płomieniem Anoru.  
 Nie przejdziesz. Czarny ogień na nic ci się nie przyda, płomieniu z Udunu. Wracaj w cień!
 Nie przejdziesz! [...][/i]

Offline Glorfindel

Lotr ZASADY
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 01, 2004, 08:32:57 pm »
Cytuj
@Glorfindel
Nie denerwuj się tak, będziesz miał problemy z wątrobą ;) Po prostu mnie nie zrozumiałeś. Mnie chodzi o figurki z Elf Blade, czyli tymi, które nie posiadają tarczy (były dołaczane do nr 2 pisemka). Z tego co teraz wyczytałem w podręczniku do ROTK wynika, że grając takimi figurkami, moge zadeklarować, czy walczę Elf Blade jako mieczem dwuręcznym, czy jako jednoręcznym + tarcza. natomiast Tobie chodziło o figurki z tarczą. Te rzeczywiście nie mogą używać Elf Blade jako miecza dwuręcznego.

dobra, głeboki oddech... 1..2..3...10... juz tlumacze (bardzo spokojnie) :) jak mozesz walczyc elven blade jako bronia jednoreczna i tarcza figurką która nie ma tarczy?

NIE MUSISZ uzywac elven blade jako 2r jesli nie masz tarczy jezeli o to Ci chodzi (mam nadzieje,ze o to choc to wcale nie wynika z Twojego postu) PODSTAWOWY sposob uzywania EB to bron jednoreczna a dwurak jest opcjonalny=MOZESZ walczyc eb jako bron 1r bez tarczy
mam nadzieje ze juz jasne :)
 
Cytuj
co do strzelania, to chodziło mi np. o sytuację, gdy sojusznik walczy z wrogiem, a Elf z łukiem stoi kawałek dalej. Czy w takim wypdaku może strzelać?


nie...

Cytuj
Bo po stronie zła nastąpiłby rzut kością czy trafiony zostanie swój, czy wróg (dodatkowo, jeśli trafi się swojego, to czy też rzuca się kością na zranienie?).


oczywiscie ze tak!

Cytuj
Ewentualnie jeszcze chciałbym się dowiedzieć, czy
jeśli sojusznik stoi na lini strzału, powiedzmy od elfa o 6 cm i od Uruk-Hai o 16cm, to czy elf, może strzelić do Uruka, czy znowu trzeba jakieś testy wykonywać?


nie mozesz wtedy strzelic :cry:

Cytuj
Na koniec przypomnę Ci tylko, że sam zaproponowałeś temat, żeby nowicjusze pytali się o dręczące ich problemy. W takim razie powinieneś tłumaczyć je ze spokojem i rozwagą :) i nie unosić się gniewem :P Jeśli ktoś nie rozumei czegoś od razu, to trzeba mu to wytłumaczyć raz jeszcze, a jeśli potrzeba i jeszcze raz. Inaczej ktoś pomyśli, że się nie nadajesz na nauczyciela ;)


tak mi wstyd :oops:
cierpliwoc to cecha której ewidentnie mi brakuje
sorry ze sie unioslem ale ile razy mozna w kólko to samo tlumaczyc
pytaj smialo przynajmniej sie nie nudze :) postaram sie wiecej nie lapac piany...
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

Offline Gordek

Lotr ZASADY
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 01, 2004, 08:39:08 pm »
I widzisz. W końcu doszliśmy do porozumienia. Właśnie o to mi chodziło. Czy figurka, która nie ma tarczy, może za dodatkowy punkt walczyć jak z tarczą. To tak jak Aragornowi można wykupić np. Armor, albo Heavy Armor, a tak naprawdę figurce go nie zakładasz. Teraz wiem, że moje figsy (z 2 nr-u) mogą walczyć swoimi mieczami jako 2r, wtedy dostają -1 do walki wręcz i +1 do zranienia, albo mogą walczyć nimi jako bronią jednoręczną bez żadnych modyfikatorów i to mogę wybierać przed każdą walką. Natomiast Elfy z Tarczą i mieczem, nie mogą walczyć Elf blade jako bronią 2r. Zgadza się? Mam nadzieję, że tym razem wszystko jasno napisałem?
i][...] Nie przejdziesz (...) Jam jest sługa Tajemnego Ognia, władam płomieniem Anoru.  
 Nie przejdziesz. Czarny ogień na nic ci się nie przyda, płomieniu z Udunu. Wracaj w cień!
 Nie przejdziesz! [...][/i]

Offline Glorfindel

Lotr ZASADY
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 01, 2004, 08:55:45 pm »
teraz masz 100% racji
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

Offline LordThom

Lotr ZASADY
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 02, 2004, 06:50:55 am »
a mnie ciagle zastanawia dodawanie figurkom uzbrojenia za kolejne punkty. czy to wogule ma sens? no i czy to zgodne z podr. czy tylko "umawiamy sie"... bo w takim razie, majac gobliny z wloczniami (bez tarcz) moge je za punkt w nie wyposazyc, mimo, ze na figurce tarczy nie ma... i tak dalej, to chyba troche naginanie jest, co?  :)
i]Czas nie ma początku ani końca.
Czas jest jak wąż Uroboros, który chwycił zębami własny ogon.
W każdym momencie kryje się wieczność.
A wieczność składa się z chwil, które ją tworzą.[/i]

Offline Lharhard

Lotr ZASADY
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 02, 2004, 10:56:51 am »
To wcale nie jest naciągane, bo gdyby nie było takiej możliwości musiałbyś mieć na każdą jedną figurke w swojej armi 3 zapasowe ... bo bo jedna z tarcza jedna z łukiem i jedną jeszcze jakąś itp ... Byłoby to bardzo drogie. Poza tym tak jest w zasadach, no i zawsze przed bitwą posiadasz karte wojsk - wiec tam możesz sobie wszystko zanotować.
Forth! and fear no darkness! Arise! Arise! Riders of Theoden! Ride! Ride to ruin, and the world's ending! DEATH! DEATH! DEATH!"

Offline LordThom

Lotr ZASADY
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 02, 2004, 02:46:49 pm »
tzn. moge wystawic goblina z wlocznia i tarcza?  :)  :D
i]Czas nie ma początku ani końca.
Czas jest jak wąż Uroboros, który chwycił zębami własny ogon.
W każdym momencie kryje się wieczność.
A wieczność składa się z chwil, które ją tworzą.[/i]

Offline Glorfindel

Lotr ZASADY
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 02, 2004, 03:45:06 pm »
mozesz
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

Offline LordThom

Lotr ZASADY
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 02, 2004, 04:17:04 pm »
mimo to uwazam to za naciaganie... problemem jest grywalnosc.
teraz z gazetka Deagostini moge sobie kupic 20 urukow za 50 zeta, odlozyc 6, naznaczyc dlugopisem i beda juz super kusznicy... z pikami w rekach, ale co tam... to samo z nazgulem, kupie sobie pieszego za 28 zeta, ale ze mozna go w konia wyposazyc, to juz bedzie smigal na 25cm... przeciez to nie jest gra wyobrazni
i]Czas nie ma początku ani końca.
Czas jest jak wąż Uroboros, który chwycił zębami własny ogon.
W każdym momencie kryje się wieczność.
A wieczność składa się z chwil, które ją tworzą.[/i]

Offline Gordek

Lotr ZASADY
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 02, 2004, 04:40:36 pm »
I znów mi wszystko pomieszaliście :) Jeśli gobliny z włoczniami można za dodatkowy punkt wyposażyć w tarczę, to dlaczego nie można tego zrobić w przypadku elfów z Elf Blade? Moim zdaniem powinno być tak, że figurka z włócznią może używac tylko włóczni, figurka z Łukiem, łuku, ewentualnie jakiegoś sztyletu, ukrytego pod płaszczem. Teraz przez te umawianie się kto co ma już nic nie rozumiem :) A miało być tak pięknie :D

Żeby ciągle nie zajmowac się sprawami, która gifurka co może :)
Chciałbym się dowiedzieć na jakiej zasadzie używa się czarów np. Gandalfa. Ile razy mogę je użyć, po ile w turze, czy płącę za nie jakimiś punktami? itp.
i][...] Nie przejdziesz (...) Jam jest sługa Tajemnego Ognia, władam płomieniem Anoru.  
 Nie przejdziesz. Czarny ogień na nic ci się nie przyda, płomieniu z Udunu. Wracaj w cień!
 Nie przejdziesz! [...][/i]