Autor Wątek: Lotr ZASADY  (Przeczytany 12741 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Glorfindel

Lotr ZASADY
« dnia: Styczeń 31, 2004, 10:30:43 pm »
jezeli ktos z Was ma jakies pytanko odnosnie zasad to chetnie odpowiem bo troche mi sie nudzi-wszyscy kumple maja jeszcze sesje a ja juz mam z głowy i nawet nie mam z kim w Lotra pograc :cry:

apeluje tez o aktywnosc wszystkich Lotrowcow!!
bo inaczej nici z oddzielnego forum dla Naszej Kochanej Gry a ostatnio jakos sie nie odzywacie. Popularnoscia cieszy sie tylko topic o sciaganiu zasad.
Wstretni piraci... ;)

to juz na cytadeli ostatnio wiecej postow, fakt ze pisza o tym o czym juz tu była mowa a poza tym zastanawiaja sie czy do gazetki dołacza Mumakila :) (Sorry Jacosław ale IMO to nie jest realne)
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

Offline Bioły

Lotr ZASADY
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 01, 2004, 10:34:43 am »
Witam , czy może chce Ci sie dokładnie przetlumaczyc Saurona ... czary itd .. :?
ww.forum.swc.prv.pl  - rózne fora :)
              ..

Offline Lharhard

Re: Lotr ZASADY
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 01, 2004, 10:39:15 am »
Pozwolisz że się spytam, bo mam wątpliwość :) Czy jeśli bohater ma A3 i bohater wygrywa starcie wręcz wtedy zadaje 3 rany ? A jeśli strzela z łuku to też rzuca trzema kostkami aby sprawdzić czy trafił ? I jak to teraz wygląda z zranieniem ? Czy zadaje tylko jedną rane ? Czy w zależności od ilości kostek na których wypadł zadowalający wynik ?
Forth! and fear no darkness! Arise! Arise! Riders of Theoden! Ride! Ride to ruin, and the world's ending! DEATH! DEATH! DEATH!"

Offline LordThom

Lotr ZASADY
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 01, 2004, 11:08:43 am »
no z tymi lucznikami to ja tez nie wiem, ale zaraz poszukam w podreczniku, co do walki wrecz: debesciak z np. 3 atakami rzuca 3 koscmi do walki wrecz (wybiera najwiekszy wynik) i moze wyprowadzic 3 ataki.
i]Czas nie ma początku ani końca.
Czas jest jak wąż Uroboros, który chwycił zębami własny ogon.
W każdym momencie kryje się wieczność.
A wieczność składa się z chwil, które ją tworzą.[/i]

Offline Glorfindel

Lotr ZASADY
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 01, 2004, 11:27:33 am »
Cytat: "Bioły"
Witam , czy może chce Ci sie dokładnie przetlumaczyc Saurona ... czary itd .. :?


ktoś juz to zrobił...

http://www.gildia.pl/bitewniaki/lotr/sauron
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

Offline Glorfindel

Re: Lotr ZASADY
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 01, 2004, 11:31:14 am »
Cytuj
Pozwolisz że się spytam, bo mam wątpliwość :) Czy jeśli bohater ma A3 i bohater wygrywa starcie wręcz wtedy zadaje 3 rany


rzuca 3 kostkami na zranienie

Cytuj
A jeśli strzela z łuku to też rzuca trzema kostkami aby sprawdzić czy trafił ?


nie tylko jedna-2 razy może strzelic Haldir a 3 Legolas.

[/quote] I jak to teraz wygląda z zranieniem ? Czy zadaje tylko jedną rane ? Czy w zależności od ilości kostek na których wypadł zadowalający wynik ?[/quote]

Legolas teoretycznie moze zadac 3 rany, Haldir 2, reszta modeli rzuca tylko jedna kosta
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

Offline Gordek

Lotr ZASADY
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 01, 2004, 11:50:01 am »
Czyli jeśli ktos ma 3 ataki, to może zadać 3 rany?

Mam jeszcze pytanie apropos elfów. Wg podręcznika koszt elfa wyokiego rodu z włócznia lub mieczem dwuręcznym wynosi 9 punktów. Jeśli chce się mieć łuk lub tarzę to odpowiednio kosztuję po 1 punkcie. Tarcza zwieksza obronę o 1. Czy w takim razie tylko modele z tarczą mogą dodac ten punkt do obrony? I czy tylko modele z łukiem mogą z niego korzystać? Czy mogę zadeklarować, że np. model z łukiem, wkłada łuk do kołczanu i wyjmuje miecz i tarczę?

Kolejną rzeczą , która mnie zastanawia jest strzelanie z łuku przez sprzymierzeńców. Nie jestem tego pewnien właśnie. Czy jest tak jak mi się wydaje, że strona dobra nie może strzelac przez sojuszników, ani do wrogów związanych walką z sojusznikiem, a strona zła rzuca kością i jak wypadnie 1,2,3 obrywa sojusznik, a na 4,5,6 wróg?

Z góry wielkie dzięki za wyjaśnienie mi tego.
i][...] Nie przejdziesz (...) Jam jest sługa Tajemnego Ognia, władam płomieniem Anoru.  
 Nie przejdziesz. Czarny ogień na nic ci się nie przyda, płomieniu z Udunu. Wracaj w cień!
 Nie przejdziesz! [...][/i]

Offline Glorfindel

Lotr ZASADY
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 01, 2004, 12:02:40 pm »
Cytuj
Czyli jeśli ktos ma 3 ataki, to może zadać 3 rany?


tak jezeli uda mu sie rzucic odpowiednio duzo

Cytuj
Mam jeszcze pytanie apropos elfów. Wg podręcznika koszt elfa wyokiego rodu z włócznia lub mieczem dwuręcznym wynosi 9 punktów. Jeśli chce się mieć łuk lub tarzę to odpowiednio kosztuję po 1 punkcie. Tarcza zwieksza obronę o 1. Czy w takim razie tylko modele z tarczą mogą dodac ten punkt do obrony? I czy tylko modele z łukiem mogą z niego korzystać? Czy mogę zadeklarować, że np. model z łukiem, wkłada łuk do kołczanu i wyjmuje miecz i tarczę?


CZYTAJCIE POSTY Z INNYCH TEMATÓW BO SPRAWE WCZORAJ OBGADYWALIŚMY!!!!!!

po pierwszwe wg Rotk włócznia kosztuje 1p a nie zero elven blade to samo
luk kosztuje 2 p

nie mozesz schowac luku do kolczanu-wczoraj cytowalem zasade poszukaj w jednym z ostatnich temetów

elven blade nie jest tylko bronia dwureczna-mozesz jej uzywac tez jednorecznie i TYLKO WTEDY mozesz uzywac z nia tarczy
nie mozesz sobie schowac jej na plecy i walczyc jedna runde 1r z tarcza a druga 2r jesli uzywasz tarczy to nie masz mozliwosc wyboru stylu walki

Cytuj
Kolejną rzeczą , która mnie zastanawia jest strzelanie z łuku przez sprzymierzeńców. Nie jestem tego pewnien właśnie. Czy jest tak jak mi się wydaje, że strona dobra nie może strzelac przez sojuszników
,

moze

 
Cytuj
ani do wrogów związanych walką z sojusznikiem, a strona zła rzuca kością i jak wypadnie 1,2,3 obrywa sojusznik, a na 4,5,6 wróg?


tu jest ok.
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

Offline Jacoslaw

Lotr ZASADY
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 01, 2004, 12:41:05 pm »
Cytuj
to juz na cytadeli ostatnio wiecej postow, fakt ze pisza o tym o czym juz tu była mowa a poza tym zastanawiaja sie czy do gazetki dołacza Mumakila  (Sorry Jacosław ale IMO to nie jest realne)


hmm..........a tak fajnie było pomarzyć  :hmm:

Offline Gordek

Lotr ZASADY
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 01, 2004, 12:45:15 pm »
Czyli jeśli założę na początku walki, że elf walczy bronią jednoręczną i tarczą, to opórcz tego, że defense będzie miał6, to się cokolwiek zmieni?


I jeśli strona dobra może strzelać przez sojuszników to jak to jest z obrażeniami? Tak samo jak po stronie zła?
i][...] Nie przejdziesz (...) Jam jest sługa Tajemnego Ognia, władam płomieniem Anoru.  
 Nie przejdziesz. Czarny ogień na nic ci się nie przyda, płomieniu z Udunu. Wracaj w cień!
 Nie przejdziesz! [...][/i]

Offline Jacoslaw

Lotr ZASADY
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 01, 2004, 02:34:19 pm »
Wydaje mi się , że wszystkie obrażenia , testy są takie same.

Offline Lu-trz

Lotr ZASADY
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 01, 2004, 02:56:12 pm »
Nie wiem czy elf z mieczem może używac tarczy bo "elf blade" jest dwuręczny ale nigdzie tego ie zabraniają wiec chyba może. Jedyna różnica to taka że nie może używać miecza jako broni dwuręcznej uzywając jednozcesnie tarczy.
 swoją drogą - straszna ta globalizacja ...

Offline Glorfindel

Lotr ZASADY
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 01, 2004, 05:28:24 pm »
Cytat: "Lu-trz"
Nie wiem czy elf z mieczem może używac tarczy bo "elf blade" jest dwuręczny ale nigdzie tego ie zabraniają wiec chyba może. Jedyna różnica to taka że nie może używać miecza jako broni dwuręcznej uzywając jednozcesnie tarczy.


str 51 Rotk ''elven blade are hand weapon but a model wielding one can declare at the begining of Fight phase that he's going to use it with both hand''

a wiec dwureczny to on jest tylko ''opcjonalnie'' czyli moze uzywac z nim tarczy

ale

 '' ...if the warrior also carries a shield or a spear then he cannot use his Elven blade as two-handed weapon''

czyli albo tarcza albo mozliwosc użycia jako dwurak-wybór należy do Was
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

Offline LordThom

Lotr ZASADY
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 01, 2004, 05:46:16 pm »
no a jak jest z np. aragornem, gdzie figurka tarczy nie ma, a mozna ja w tarcze wyposazyc za 5pkt. jak? umowic sie ze ja niby ma, czy trzeba zastapic takim modelem, gdzie aragorn tarcze ma....ale takiego chyba nie ma.
to samo z kapitanem uruk hai. jeden jest bez tarczy i mozna go wyposazyc a drugi ma shielda...
i]Czas nie ma początku ani końca.
Czas jest jak wąż Uroboros, który chwycił zębami własny ogon.
W każdym momencie kryje się wieczność.
A wieczność składa się z chwil, które ją tworzą.[/i]

Offline Glorfindel

Lotr ZASADY
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 01, 2004, 05:52:46 pm »
Cytat: "LordThom"
no a jak jest z np. aragornem, gdzie figurka tarczy nie ma, a mozna ja w tarcze wyposazyc za 5pkt. jak? umowic sie ze ja niby ma, czy trzeba zastapic takim modelem, gdzie aragorn tarcze ma....ale takiego chyba nie ma.
to samo z kapitanem uruk hai. jeden jest bez tarczy i mozna go wyposazyc a drugi ma shielda...


Aragorna w tarcze wyposażyc nie mozna :cry:

a z ekwipunekiem dodatkowym to masz dwa wyjscia

1.tak jak pisales -umowic sie co kto ma( ja tak robie np w przypadku elfow-ci z tacza i elven blade maja ''znacznik'')
2.konwersje :)
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

 

anything