Autor Wątek: Lucznicy i strzelanie z trzeciej lini  (Przeczytany 4879 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dan15

Lucznicy i strzelanie z trzeciej lini
« dnia: Luty 01, 2004, 06:28:00 pm »
Moim zdaniem powinna być możliwość strzelania z trzeciej lini . Popatrzcie na prolog z Drużyny Pierścieni elfy strzelają z (bodajże) trzeciej lini.

Offline Gaweł

Lucznicy i strzelanie z trzeciej lini
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 01, 2004, 07:17:34 pm »
Teraz w nowych zasadach gdy dotykają się podstawkami mogą strzelać... Nie jestem pewien czy z trzeciej linii ale z drugiej napewno :)
iestety wróciłem do szarej rzeczywistości polskiego menelstwa... Czy ktoś ma wątpliwości ile zostało dni do końca szkoły? DUŻO!! :(:(:(

Offline LordThom

Lucznicy i strzelanie z trzeciej lini
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 01, 2004, 07:20:03 pm »
moga strzelac zza plecow ale tylko z drugiego rzedu... ej, jesli chodzi o elfich lucznikow to oni i tak za dobrze maja  :P
i]Czas nie ma początku ani końca.
Czas jest jak wąż Uroboros, który chwycił zębami własny ogon.
W każdym momencie kryje się wieczność.
A wieczność składa się z chwil, które ją tworzą.[/i]

Offline Gaweł

Lucznicy i strzelanie z trzeciej lini
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 01, 2004, 07:38:14 pm »
No w sumie dobrze się mają ale żeby zabić uruka musi i tak być 6 (z tarczą)...
A przecież na filmie było tak jak z powstania warszawskiego :D
Jeden pocisk - Jeden Niemiec (Uruk)
Specjalnie sprawdzałem na prologu czy rzeczywiście z trzeciej linii, masz rację :P ale wydaje mi się że każda linia na filmie stała niżej... Chyba... tak to przynajmniej wyglądało że gdy druga skończyła strzelać to była niżej i dawała miejsce do strzelania dla trzeciej linii :)
W każdym razie i tak nei było pokazane jak wypuszczają strzały ale wyraźnie stali czekali na rozkaz :)
EDIT: Elficcy łucznicy którzy stali koło Elronda też stali w trzech liniach :)
Zmieniamy zasady panowie :) Nie strzelali salwą napewno :)
iestety wróciłem do szarej rzeczywistości polskiego menelstwa... Czy ktoś ma wątpliwości ile zostało dni do końca szkoły? DUŻO!! :(:(:(

Offline Glorfindel

Re: Lucznicy i strzelanie z trzeciej lini
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 01, 2004, 07:38:53 pm »
Cytat: "dan15"
Moim zdaniem powinna być możliwość strzelania z trzeciej lini . Popatrzcie na prolog z Drużyny Pierścieni elfy strzelają z (bodajże) trzeciej lini.


a na filmie to Aragorn nie ginie... :)
to,że coś jest na filmie to żadne uzasadnienie-np. Troll powinien miec ze 10 ran bo gdzies tyle razy dostal w Morii itp.

cieszmy sie ze mozna strzelac z drugiego...
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

Offline Maximus

Lucznicy i strzelanie z trzeciej lini
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 01, 2004, 08:49:32 pm »
Ale musicie przyznać ze i tak weszly teraz iezłe udogodnienia jak salwa i strzał z 2 linii. Gdyby można było walić z 3 szeregu to elfy wymiatałyby podobnie jak teraz chociaż były by bardziej chronione przez swoich sprzymierzeńców, może nawet byłaby to lekka przesada, więc proponuje pozostać przy aktualnych zasadach...  ;)  ;)  ;)
hrough the fiery caverns we sail
Virgil at my side my guide and master
Questing through the nine plains of hell
Infernal wisdom shall fill my soul...

Iced Earth

Offline LordThom

Lucznicy i strzelanie z trzeciej lini
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 02, 2004, 06:53:33 am »
no wlasnie, udogodnienia wyszly... ale dla zla jakos mniej...

Glorfindel napisał:
Cytuj
Troll powinien miec ze 10 ran bo gdzies tyle razy dostal w Morii

- to byloby piekne...  :roll:  :)
i]Czas nie ma początku ani końca.
Czas jest jak wąż Uroboros, który chwycił zębami własny ogon.
W każdym momencie kryje się wieczność.
A wieczność składa się z chwil, które ją tworzą.[/i]

Offline Glorfindel

Lucznicy i strzelanie z trzeciej lini
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 02, 2004, 12:24:13 pm »
Cytat: "LordThom"
no wlasnie, udogodnienia wyszly... ale dla zla jakos mniej...

Glorfindel napisał:
Cytuj
Troll powinien miec ze 10 ran bo gdzies tyle razy dostal w Morii

- to byloby piekne...  :roll:  :)


prosze nie cytowac tendencyjnie :)  wybranych fragmentow moich wypowiedzi
z calej wypowiedzi wynika ze jestem przeciw....
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

Offline Bioły

Lucznicy i strzelanie z trzeciej lini
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 02, 2004, 01:00:27 pm »
Wydaje mi sie że zasada strzelania jest ok i nie widze żadnego powodu wymyslac nowych lub cos w tym stylu :)
ww.forum.swc.prv.pl  - rózne fora :)
              ..

Offline Glorfindel

Lucznicy i strzelanie z trzeciej lini
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 02, 2004, 01:09:59 pm »
ja tez nie widze zastosowania strzelania z trzeciego szeregu
moze jesli CAŁA armia sklada sie z luczników bo w innym przypadku to nie ma o czym gadac-chyba za gracie na tak wąskim stole ze nie macie jak rozwinac szyku (no ale to by było bez sensu)

jak ktos nie wie dlaczego to mu chętnie wyjasnie...
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

Offline LordThom

Lucznicy i strzelanie z trzeciej lini
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 02, 2004, 01:38:12 pm »
Cytuj
prosze nie cytowac tendencyjnie  wybranych fragmentow moich wypowiedzi
z calej wypowiedzi wynika ze jestem przeciw....

- buehehehe ;] sorka  :D
i]Czas nie ma początku ani końca.
Czas jest jak wąż Uroboros, który chwycił zębami własny ogon.
W każdym momencie kryje się wieczność.
A wieczność składa się z chwil, które ją tworzą.[/i]

Offline Turgon Mądry

Lucznicy i strzelanie z trzeciej lini
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 03, 2004, 04:30:30 pm »
Gondorczycy strzelają z trzeciej linii, ale salwami (w grze też tak można), natomiast Elfy Elronda walą prosto przed siebie też z 3-ego szeregu... pięknie to wygląda... :cry:  Nawiasem mówiąc: Scena bitwy w prologu (czyli jakaś mieszanka bitwy na polach Dagorlad i oblężenia Barad-Dur) to, moim zdaniem, jedna z najpiękniejszych scen w historii kina (choć trwa ok. pół minuty).

Wracając do gry, to strzelanie z trzeciej linii nic nie zmieni i nie ma sensu próbować je stosować (zresztą i tak nie po to piszesz, prawda, dan?) 8)
rrare humanum est, sed insapientis - in errore perseverare.

Offline dan15

Lucznicy i strzelanie z trzeciej lini
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 05, 2004, 11:16:40 am »
nie do końca zgadzam się z tobą turgonie  :?  powinna być możliwość strzelania z trzeciej lini na wąskich makietach

Jankiel

  • Gość
Lucznicy i strzelanie z trzeciej lini
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 05, 2004, 11:50:31 am »
Cytuj
nie do końca zgadzam się z tobą turgonie  powinna być możliwość strzelania z trzeciej lini na wąskich makietach

To system bitewny, a nie kalka filmu. To po pierwsze.
Po drugie, takie tematy nie wnoszą absolutnie nic do dyskusji. Nic się nie zmieni dlatego, że komuś się wydaje, że dane rozwiązanie byłoby lepsze. Równie dobrze mógłbym założyć temat w którym narzekałbym na brak zaklęcia odstraszającego nazgule u Gandalfa. Tylko co z tego?

Offline Lu-trz

Lucznicy i strzelanie z trzeciej lini
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 05, 2004, 01:24:34 pm »
Witam,

Wg. zasad łucznicy stzrelający normalnie (max. 42 lub 56 cm) mogą stzrelać tylko z drugiej linii - decyduje stykanie się podstawkami z wojownikami stojącymi przed nimi i widzącymi przeciwnika. W przypadku volley fire (zasięg volley fire to rozciąga się powyżej zasięgu norlnago aż do jego dwukrotności - orkowie 42-84 cm, wolne ludy 56-112 cm, kusze - nie wiem czy mogą prowadzić wolley fire) grupa łuczników licząca min. 6 jednostek, gdzie każdy z wojowników styka się podstawką z przynajmniej 1 łucznikiem z tej grupy, może strzelać jesli chociaż jeden z tych łuczników widzi wroga i wróg ten znajduje się w zasięgu volley fire. Jak widać zasada prowadzenia ognia masowego pozwala stzrelać łucznikom, którzy nie widzą wroga. Wobec powyższego wg. mnie grupa prowadząca volley fire może mieć dowolna liczbę rzedów -ale warto się umówić przed bitwą co do tehj zasady. Łuczników warto ustawić w 3 rzędach gdyż wtedy ryzyka rozbicia grupy (np. 12 łuczników na 2 grupy po 5 w przypadku eliminacji 2 włuczników ze środka grupy) na mniejsze grupy pozbawione możłiwości volley fire ulega zmniejszeniu
 swoją drogą - straszna ta globalizacja ...