trawa

Autor Wątek: Rozpiski do LOTR-a  (Przeczytany 123169 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline drachenfeles

Rozpiski do LOTR-a
« Odpowiedź #75 dnia: Maj 10, 2004, 11:24:28 am »
oto mój nowy eksperyment, bardzo mnie ciekawi jak sprawi się w boju (obawiam się, że niezbyt wydajnie ale jak tylko skończę rzeźbić trolle to wystawiam).

1x Upiór
1x Wódz trolli
3x Troll z mordoru
3x Jaskiniowiec (włócznia, łańcuch)
1x Szturmowa balista uruk-hai (3 uruków)

w sumie 753 punkty

Offline Michaelius

Rozpiski do LOTR-a
« Odpowiedź #76 dnia: Maj 10, 2004, 12:00:07 pm »
1 Legolas @ 90 Pts
    Armour

1 Gimli  @ 80 Pts
 
12 High Elf Warrior @ 120 Pts
     Elven Blade

9 High Elf Warrior @ 108 Pts
     Spear; Elven Bow

9 Khazad Guard  @ 99 Pts
 
Total Models: 32
Total Force Cost: 497

1 Saruman  @ 150 Pts
 
5 Uruk-Hai Warrior @ 55 Pts
     Hand Weapon + Shield

5 Uruk-Hai Warrior @ 55 Pts
     Pike

8 Orc Warrior @ 48 Pts
     Spear;

8 Orc Warrior @ 48 Pts
     Hand Weapon + Shield

6 Uruk-Hai Berserker @ 90 Pts
     

11 Moria Goblin Warrior @ 55 Pts
     Orc Bow

Total Models: 44
Total Force Cost: 501

Hmm czy cos takiego mogloby byc skuteczne?

Pierwsza troche przeladowana bohaterami, ale raczej glupio byloby wystawic elfy i krasnale razem bez Legolasa i Gimliego, a po drugie daje to pewna  oszczednosc PLN:)

Druga dosc standardowa falanga z dodatkiem goblinow do trzymania break pointa na odpowiednio wysokim poziomie (stanowia 25% armii)
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline MiszkA

Rozpiski do LOTR-a
« Odpowiedź #77 dnia: Maj 10, 2004, 12:41:16 pm »
Cytuj
Znasz słowo ale chyba źle je interpretujesz. Taka armi właśnie JEST zbalansowana. Niezbalansowana to by było np. 33 berserkerów, albo 41 wargów. Zwróć uwagę, że co prawda ilośc figurek się zwiększa ale spada ich średnia jakość (siła, pancerz, odwaga wsp. fight, czy liczba ataków). Jeśli chodzi o to że sa twoim zdaniem za mocni. To zapewniam Cię, że byłem w stanie pokonac mój własny Isengard Gondorem (Guard of fountain na Citadel guardach wsparci beregondem). Również armia High Elfów bez bohatera za to z 16 łucznikami stanowiła spory problem  .
Natomiast armie mało lizczne i przeładowane bohaterami (którzy łatwo padaj kiedy im nie wypadnie 6-ka) są łatwym łupem.
 

 
Nie jest ona zbalansowana, wystarczy jako punkt odniesienia wziąć armię gondoru... Natomiast wystawienie 33 berserkerow to jest połergejming ^^
Jest oczywiste, ze kazda armia moze pokonac kazda - wystarczy szczescie w gosciach. Niestety GW nie potrafilo tak zrobic tego systemu, zeby na poczatku gry kazda armia przy dobrze przygotowanej rozpisce miala rowne szanse - i z tym chyba nie ma sensu polemizowac.
G: 3248856

Offline Christoph

Rozpiski do LOTR-a
« Odpowiedź #78 dnia: Maj 10, 2004, 01:31:35 pm »
Cytuj
Nie jest ona zbalansowana, wystarczy jako punkt odniesienia wziąć armię gondoru... Natomiast wystawienie 33 berserkerow to jest połergejming ^^


Hehe, swego czasu widziałem właśnie taką armię na 500: Saruman i na maksa berserkerów. Cudne :D
amiętaj: wszystko co napiszesz może zostać wykorzystane przeciwko Tobie.

A tak przy okazji - Iced Earth rządzi :D

Offline Maximus

Rozpiski do LOTR-a
« Odpowiedź #79 dnia: Maj 10, 2004, 01:34:44 pm »
Myslałem ze zjawisko powergamingu odnosi się jedynie do WHFB a nie wpadłem na to ze takie cos jak jest napisane wyzej mozna pod to podciągnąć. Nieźle nieźle niedługo się pewnie jeszcze okaze ze w lotrze zaczną robic boxy jak do młotka: mianowicie chodzi mi tu o liczbe wyprasek....
hrough the fiery caverns we sail
Virgil at my side my guide and master
Questing through the nine plains of hell
Infernal wisdom shall fill my soul...

Iced Earth

Offline Lu-trz

Rozpiski do LOTR-a
« Odpowiedź #80 dnia: Maj 10, 2004, 03:04:42 pm »
Miszka :
Nie za bardzo rozumiem Twój upór. Ale znam rozwiązanie. Spotkajmy się. Ja wsyatwię Gondor a Ty zagrasz moją armią. Możemy nawet notowac jaki procent rzutów kostką dawał 6, któremu z graczy. Jak mówiłem grałem Gondorem i wygrałem z moją własną armią, wystarczy ruszyć głową. A rozpiska jest zbilansowana bo nie składa się z samych przegiętych jednostek, jest wszystkiego po trochu. Btw. jaką masz obecnie rozpiskę za 500-600 pkt. dla swojego Gondoru ?
 swoją drogą - straszna ta globalizacja ...

Offline Herudaio

Rozpiski do LOTR-a
« Odpowiedź #81 dnia: Maj 10, 2004, 04:04:28 pm »
Drach ja z ciekawości mógłbym z tobą zagrać bo właśnie chciałem z kimś zagrać tego typu bitwa że 90 % to bohaterowie i temu podobne  :lol:
Tylko musiałbym arwene, glorfindela, i radagasta z gwahirem proxować :|
754 pkt:
Arwena
Elladan&Elrohir
Glorfindel na koniu
Kapitan High Elfów w ciężkiej zbroi i z tarczą
Haldir z łukiem i zbroją/ kapitan jak wyżej
Radagast na Gwahirze
High Elf z łukiem i włócznią * 4 (zapchaj dziura po za tym żeby wystawić Caine :PPP)
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline drachenfeles

Rozpiski do LOTR-a
« Odpowiedź #82 dnia: Maj 10, 2004, 06:38:55 pm »
Cytuj

Drach ja z ciekawości mógłbym z tobą zagrać bo właśnie chciałem z kimś zagrać tego typu bitwa że 90 % to bohaterowie i temu podobne  
Tylko musiałbym arwene, glorfindela, i radagasta z gwahirem proxować


wolałbym raczej sprawdzić rozpiskę przeciwko regularnej armii, zwłaszcza elfów, ale zawsze możemy zagrać dwie bitwy.

Offline Herudaio

Rozpiski do LOTR-a
« Odpowiedź #83 dnia: Maj 10, 2004, 06:51:33 pm »
Nie bo się boję :PPP dobra możemy zagrać, ale ostrzegam że to będzie rzeź :)
a) Niski break point
b)schowam się za czymś i balista za dużo nie zrobi a ja moge salwę ale jak chcesz moge zagrać ofensem :)
c) Trolle mają małą odwagę ale się zobaczy :)
Co powiesz na hmmmm nie mam pomysłu na razie na termin :)
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline drachenfeles

Rozpiski do LOTR-a
« Odpowiedź #84 dnia: Maj 10, 2004, 09:19:39 pm »
Cytuj

Niski break point


a tak, to zasadnicza wada

Cytuj

schowam się za czymś i balista za dużo nie zrobi a ja moge salwę ale jak chcesz moge zagrać ofensem


nie nie, chcę to wypróbować bez żadnych ustępstw

Cytuj

Trolle mają małą odwagę ale się zobaczy


Od tego jest Upiór z 6

Cytuj

Co powiesz na hmmmm nie mam pomysłu na razie na termin


to może inaczej, zagramy jak skończę robić trolle i skonwertuję upiora, narazie mam 2 jaskiniowców.

Offline MiszkA

Rozpiski do LOTR-a
« Odpowiedź #85 dnia: Maj 10, 2004, 09:44:52 pm »
Cytuj
Nie za bardzo rozumiem Twój upór. Ale znam rozwiązanie. quote]
 
wierz mi, ze ja tez go nie rozumiem - jestem jednak pewien, ze zniknie on wraz z wydaniem dodatku pellenor fields ;]

Cytuj
Spotkajmy się. Ja wsyatwię Gondor a Ty zagrasz moją armią. Możemy nawet notowac jaki procent rzutów kostką dawał 6, któremu z graczy. Jak mówiłem grałem Gondorem i wygrałem z moją własną armią, wystarczy ruszyć głową. A rozpiska jest zbilansowana bo nie składa się z samych przegiętych jednostek, jest wszystkiego po trochu.  


Hmmm, masz oczywiscie racje, ale ja zwracam uwage na co innego ;] Mianowicie na to, ze mariaż orków i uruków jest morderczy - orkowie neutralizują łuki, a uruki robia rzez wsrod piechotki z F3. Nie chodzi mi o prowadzenie sporu, ale o stwierdzenie faktu - armia orcs&uruk ma na starcie pewną przewagę nad gondorem ;]

Taa, chetnie zagram kiedys^^


Cytuj
Btw. jaką masz obecnie rozpiskę za 500-600 pkt. dla swojego Gondoru
?
Zalezy na co
G: 3248856

Offline Herudaio

Rozpiski do LOTR-a
« Odpowiedź #86 dnia: Maj 10, 2004, 10:25:37 pm »
Nie wiem, ale jakiś czas temu przeglądając forum zagraniczne przypomniała mi się zasada że jednostka która w zasięgu wzroku nie ma żadnej jednostki sojuszniczej tylko (W*2) przeciwników lub więcej musi zdawać test odwagi, ja sobie o tej zasadzie pamiętam ale jak na razie nie miałem okazji jej zastosować niestety :| Czy ktokolwiek tego używał albo ma pomysł na bojowe zastosowanie tej zasady?
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline xioze

Rozpiski do LOTR-a
« Odpowiedź #87 dnia: Maj 11, 2004, 06:27:43 am »
Miszka napisał:
Hmmm, masz oczywiscie racje, ale ja zwracam uwage na co innego ;] Mianowicie na to, ze mariaż orków i uruków jest morderczy - orkowie neutralizują łuki, a uruki robia rzez wsrod piechotki z F3. Nie chodzi mi o prowadzenie sporu, ale o stwierdzenie faktu - armia orcs&uruk ma na starcie pewną przewagę nad gondorem

Sorki Miszka ale nie zgodze się z tobą  uruki&orki nie mają jakiejś specjalnej przewagi. Grałem przeciw Lur tz i jego rozpisce na 700pkt (orki na urukach ,barsekerzy dużo , kusze 6 ,3 wargi Sarumam i grima) swoim Rohanem (24 konnych 1 konny gwardzista 9 pieszych gwardzistów 2 pieszych 18  łuczników Eomer,Eowina) bitwy nie skończyliśmy ale Isengard wcale nie zdobył jakiejś druzgoczącej przewagi a walka była w sumie wyrównana (lekką przewage miał Isengard) a przecież piechota rohanu jest słabsza od gondorskiej..a to ona walczyła na początku starcia.
Nie zdążyłem wprowadzić praktycznie konnicy ( starcie się skończyło). A na koniec dodam że była to moja 2 bitwa i nie jestem jakimś genialnym dowódcą poprostu starałem się realizować taktyke pod którą opracowałem rozpiske. ;)



[/quote]

Offline Lu-trz

Rozpiski do LOTR-a
« Odpowiedź #88 dnia: Maj 11, 2004, 08:04:01 am »
Wreszcie zagrałem z kimś (mówie o Księciu) kto właściwie wykorzystał kawalerię :
1. Miał jej naprawdę dużo,
2. Chronił ją przed ostrzałem za piechotą,
3. Zaatakował kawalerią na skrzydłach dopiero kiedy piechota wchodziła w bezpośrednie starcie w centrum,
reasumują doskonałe wykorzystanie możliwości Rohanu, szkoda że nie dokończylismy  :( . Nastepnym razem musimy zacząć wczesniej :).

Miszka :
Zrób sobie symulację : Beregond+Guard of the fountain (z tarczami !!!) a za nią Citadel Guard z Longbow i spear; troche zwykłej piechoty oraz Faramir (niekoniecznie) i kilku Knights of Minas Tirith => taka rozpiska nawiązuje BARDZO równożędną walkę z Isengardem złozonym z uruków i orków.
 swoją drogą - straszna ta globalizacja ...

Offline xioze

Rozpiski do LOTR-a
« Odpowiedź #89 dnia: Maj 11, 2004, 08:14:00 am »
:) Dziękuje :)

 

anything