Autor Wątek: Strefa Komiksu  (Przeczytany 377530 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline holcman

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #765 dnia: Luty 19, 2014, 10:59:52 am »
Przecież odpowiedziałem, co mi się nie podoba.

Gdzie? Bo mam chyba cenzurowane forum.

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #766 dnia: Luty 19, 2014, 11:01:27 am »
Cytuj
Robert bawi się w generalizowanie, to i chyba ja mogę generalizować.
Mylisz się. Napisałem, że mogę zrobić recenzje "Bicepsa" w stylu Szymona, a przyciśnięty pokazałem na przykładzie komiksu "Zmiana fachu" jak bym to zrobił i co mi się w konkretnym komiksie nie podoba. Nigdzie nie napisałem (chyba :biggrin: ), że cały projekt jest słaby.

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #767 dnia: Luty 19, 2014, 11:04:01 am »
Cytuj
Gdzie?

08:36:33

Offline Nawimar

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #768 dnia: Luty 19, 2014, 11:17:16 am »
Holcman - generalnie nakłady KG mam w głębokim poważaniu, bo to w przeważającej części nie jest oferta dla mnie. Tym bardziej nie widzę potrzeby dopytywania się o szczegóły działalności przedsięwzięcia, którego los jest mi moralnie obojętny. Biorąc jednak pod uwagę twoją megalomanie spodziewałem się, że jest ona jednak podparta jakimś racjonalnym czynnikiem np. względnie wysokimi nakładami. A tymczasem widzę, że gdy przynajmniej niektórzy wydawcy zmuszeni są do szybkich dodruków w kulturze tradycyjnie bez większych zmian...
 
A co do oceny mojej osoby to pozostaje mi mieć tylko nadzieję, że się przy okazji nie popłaczesz.
 
Wracając do meritum to generalnie mam wrażenie, że "Strefa Komiksu" rzeczywiście swego czasu doczekała się "łatki" wydawcy mniej chodliwych tytułów. Nie wiem z czego to wynikło. Może z tego faktu, że pomijając jednego autora (góra dwóch) wydawnictwo raczej nie publikowało celebrytów z tzw. komiksowa (gwoli ścisłości: termin "celebryci" nie jest tutaj użyty w negatywnym kontekście)? Głośno myślę.
 
 

Offline Daniel Gizicki

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #769 dnia: Luty 19, 2014, 11:19:18 am »
Cytuj
"Strefa Komiksu" rzeczywiście swego czasu doczekała się "łatki" wydawcy mniej chodliwych tytułów
A może wydaje po prostu słabe komiksy?

Offline Nawimar

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #770 dnia: Luty 19, 2014, 11:21:19 am »
"A może wydaje po prostu słabe komiksy?"
 
 A który tytuł masz konkretnie na myśli? "Laleczki"?

Offline Daniel Gizicki

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #771 dnia: Luty 19, 2014, 11:24:00 am »
Nie wypowiadam się na temat komiksu, którego jestem współautorem więc nie, nie mam na myśli "Laleczek". Przeczytałem "Pomidorową", "Mrok", "Triumwirat: Smok". Żadnego z nich nie uważam za dobry komiks.

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #772 dnia: Luty 19, 2014, 11:26:44 am »
Cytuj
A może wydaje po prostu słabe komiksy?
oczywiście.
Wydajemy tak słabe komiksy, że żaden z 25 albumów nie jest godny uwagi 25 komiksowych recenzentów (oprócz "Laleczek", które miały dużo pozytywnych recenzji).
To są fakty, z którymi nie zamierzam dyskutować.

Offline Death

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #773 dnia: Luty 19, 2014, 11:33:34 am »
Wczoraj znalazłem co najmniej 4 recenzje komiksu, który mnie zainteresował, więc nie jest tak źle.
1, 2, 3, 4
Nadal jestem zaskoczony, że podoba Wam się okładka "Smoka". No, ale co kto woli. :smile:

Offline Daniel Gizicki

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #774 dnia: Luty 19, 2014, 11:34:50 am »
Ale Robert z czym Ty masz właściwie problem bo ja się już gubię w tym, z której strony Cię boli d*upka. Jakieś recenzję się pojawiały, choćby Kuba Oleksak recenzował. Z drugiej strony sam przyznajesz że egz recenzenckich nie wysyłasz.
Sorry, ale teraz to wygląda jakbyś szukał winnych, tropił spiski, które są przeciwko Tobie i wydawanym przez Ciebie tytułom.
a przecież
Pałka miał dużo recenzji bo porozsyłał egz. recenzenckie.
Twoje komiksy jakoś super szeroko dostępne nie są.
Więc może zamiast szukać winnych wszędzie dookoła pora się dobrze zastanowić nad "Sobą" (rozumianym to jako ogół działalności, dobór tytułów, strategię promocyjną, dystrybucję a nie personalny przytyk)?

Mówię tylko za siebie - te komiksy, które przeczytałem nie podobały mi się. Dlatego następne tytuły ze Strefy Komiksu mają u mnie niski priorytet.


Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #775 dnia: Luty 19, 2014, 11:45:32 am »
Cytuj
Ale Robert z czym Ty masz właściwie problem bo ja się już gubię w tym, z której strony Cię boli d*upka.
Z żadnej strony mnie dupka nie boli.
Robię takie komiksy, na jakie mnie stać wkładając w to maksymalnie wysiłku i lepiej nie potrafię. Żebym się zesrał nie zrobię lepszego komiksu niż "Mrok" czy "Gwiezdne bezdroża".
Komiksy te nie podobają się recenzentom (a i czytelnicy się specjalnie do nich nie garną) więc są dwa wyjścia, przejąć się tymi opiniami i nie robić więcej komiksów, albo robić swoje. Wybrałem opcję pośrednią, to znaczy odpuściłem wszelkie projekty dopiero rozpoczęte lub będące w planach, a kończę tylko te mocno zaawansowane. Zajmuje to kilka lat niestety, bo i moce przerobowe są przesunięte w inne regiony.
Nikomu, kto poprosi, nie odmawiam egzemplarzy recenzenckich (wyjątkiem będzie "Smert" Lachom", którego nie dostanie nikt z komiksowa), ale na siłę też ich nikomu nie wciskam.

Offline Daniel Gizicki

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #776 dnia: Luty 19, 2014, 12:21:20 pm »
Cytuj
Żebym się zesrał nie zrobię lepszego komiksu niż "Mrok" czy "Gwiezdne bezdroża".
No jeśli sam tak twierdzisz to na pewno nie. Ja tam wolę się starać żeby każdy kolejny komiks był lepszy
Cytuj
Nikomu, kto poprosi, nie odmawiam egzemplarzy recenzenckich (wyjątkiem będzie "Smert" Lachom", którego nie dostanie nikt z komiksowa), ale na siłę też ich nikomu nie wciskam.
Dlaczego nie dostanie nikt z komiksowa?
No widzisz. Na siłę nie wciskasz, ale masz żal, że recenzji mało. Pałka "Laleczki" powysyłał wszędzie gdzie chciał i dostał kilkadziesiąt recenzji.
Ja nie mówię, że recenzje generują większą sprzedaż, ani że powinieneś robić to czy tamto.
Rozumiem, że nie ma problemu z egz. jak ktoś Cię poprosi.
Mam jednak wrażenie, że jest inaczej - chcesz recenzje, to zadbaj żeby recenzenci mieli co recenzować.
Bo na razie - i to piszę bez złośliwości - żalisz się, że jesteś na marginesie i że Cię nie recenzują, ale nie robisz zbyt wiele (w sensie promocji, także rozsyłania egz. recenzenckich), żeby poza ten margines wyjść, czy pozyskać większą ilość recenzji na których Ci chyba bardzo zależy...

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #777 dnia: Luty 19, 2014, 12:46:32 pm »

Cytuj
Dlaczego nie dostanie nikt z komiksowa?
Mam swoje powody. Wydam kiedyś pamiętniki, to się dowiesz :D


Danielu, nie przesadzaj z tym żalem i pretensjami :D
Zostało mi do końca projektu pt. "Strefa Komiksu" pięć, no może sześć albumów, które zamierzam wydać do końca roku i niczego w swoim postępowaniu względem komiksowa przez ten czas zmieniał nie będę.

Offline Jaszcząb

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #778 dnia: Luty 19, 2014, 12:59:10 pm »
A będzie można chociaż kupić ten komiks? Bo "nie dostanie nikt z komiksowa" brzmi trochę jak "Wara fanom komiksu od mojego opus magnum. Za głupi są, żeby je docenić."

Offline Nawimar

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #779 dnia: Luty 19, 2014, 01:12:13 pm »
Z perspektywy fana komiksu dodam, że nie ma większych problemów z nabywaniem komiksów "Strefy Komiksu" w sieci, np. poniżej:
 
 http://www.sklep.gildia.pl/szukaj?q=strefa+komiksu&prefix=
 
 Skoro fani tego medium jakoś sobie radzą to podejrzewam, że tzw. komiksowo też da radę.