trawa

Autor Wątek: Strefa Komiksu  (Przeczytany 377626 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1110 dnia: Kwiecień 09, 2015, 08:33:53 pm »
Na najbliższe WSK szykujemy prezent dla wszystkich fanów twórczości Ryszarda Dąbrowskiego, zbiorcze wydanie przygód legendarnej persony przełomu wieków, redaktora Szwędaka. Oprócz prac dotychczas opublikowanych w dwóch albumach: „Sztuka wywiadu” i „Cena reportażu”, w integralu znajdzie się kilkanaście dodatkowych plansz autora. Ponadto znajdzie się też miejsce na prace innych twórców, debiutantów, czytelników. Zapraszamy każdego, komu postać Szwędaka jest bliska, do narysowania epizodu o nim. Najlepsze prace, których selekcji dokona Ryszard Dąbrowski, trafią do „Szwędaka zebranego”, reszta zaś do najbliższej antologii wydanej pod szyldem „Strefy Komiksu”. Mamy czas do końca miesiąca. Prace należy wysłać na adres: robertzareba@op.pl Zapraszam do zabawy.
http://strefakomiksu.blogspot.com/2015/04/narysuj-szwedaka.html

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1111 dnia: Kwiecień 13, 2015, 09:23:21 am »
Cytuj
Po naprawdę udanym i wstrząsającym komiksie Smert Lachom', łódzki rysownik Zygmunt Similak powrócił z kolejnym komiksem toczącym się w odległych do współczesnych czasach. W Wojach Mieszka fani jego twórczości po raz kolejny dostaną to z czego łodzianin słynie, czyli dzielni wojacy, rycerskie pojedynki i konie...dużo koni.

http://jaroslawd.blogspot.com/2015/04/recenzja-zygmunt-similak-woje-mieszka.html

 :wink:
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1112 dnia: Kwiecień 13, 2015, 10:38:12 am »
Na najbliższe WSK szykujemy....

o.. a kiedy to dokładnie będzie?
Bo ostatnia WSK była w 2009 roku i jestem mocno zainteresowany kiedy kolejna edycja.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1113 dnia: Kwiecień 13, 2015, 10:49:21 am »
Ciągle mi się pierdzieli :(
Oczywiście chodzi o Festiwal Komiksowa Warszawa 2015.

Offline Death

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1114 dnia: Kwiecień 13, 2015, 03:24:04 pm »
A kiedy będzie Festiwal Komiksu Historycznego? Bo widziałem kiedyś na stronie Strefy Komiksu, że jest na ten festiwal szykowany jakiś album, ale daty nie było.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1115 dnia: Kwiecień 13, 2015, 03:48:46 pm »
A kiedy będzie Festiwal Komiksu Historycznego? Bo widziałem kiedyś na stronie Strefy Komiksu, że jest na ten festiwal szykowany jakiś album, ale daty nie było.

polecam - http://www.alejakomiksu.com/imprezy/

13 czerwca
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1116 dnia: Kwiecień 13, 2015, 04:08:51 pm »
polecam - http://www.alejakomiksu.com/imprezy/

13 czerwca


Ystad to pewne info? Chcąc wejść w konkretny link wydarzenie, wyskakuje komunikat, że strona nie istnieje. To jakiś błąd czy po prostu nie ma jeszcze szczegółów?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1117 dnia: Kwiecień 13, 2015, 04:31:10 pm »
Cytuj
A kiedy będzie Festiwal Komiksu Historycznego? Bo widziałem kiedyś na stronie Strefy Komiksu, że jest na ten festiwal szykowany jakiś album, ale daty nie było.
Tak, tak. Komiks jest już mocno zaawansowany. To znaczy jego pierwsza część dotycząca I krucjaty. Temat tak mnie wciągnął, że całość planujemy przynajmniej na trzy albumy. :)

Offline Death

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1118 dnia: Kwiecień 13, 2015, 08:27:41 pm »
polecam - http://www.alejakomiksu.com/imprezy/

13 czerwca
Dziękuję. Na tym festiwalu nigdy nie byłem, a mam ochotę się wybrać.

Offline Nawimar

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1119 dnia: Kwiecień 13, 2015, 09:22:42 pm »
Strefa Komiksu: " To znaczy jego pierwsza część dotycząca I krucjaty. Temat tak mnie wciągnął, że całość planujemy przynajmniej na trzy albumy"

Jak tak dalej pójdzie to każda z krucjat (czyli oficjalnie siedem) doczeka się osobnego albumu :smile:
 
Death - warto także z tego względu, że wśród zaproszonych twórców nie zabraknie duetu, który zdaje się sobie cenisz, a których organizatorzy m.in. MFK jakoś nie bardzo kwapią się zapraszać.Okazja zatem unikalna.

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1120 dnia: Kwiecień 13, 2015, 10:23:36 pm »
Cytuj
Jak tak dalej pójdzie to każda z krucjat (czyli oficjalnie siedem) doczeka się osobnego albumu


Mogło tak być, ale Pan Zygmunt stanowczo protestuje :smile: Ograniczymy się zatem do pierwszej krucjaty w osobnym albumie (postaramy się ogarnąć temat na FKH), a resztę krucjat damy w drugim albumie (trzecią krucjatę omówimy szerzej, a resztę skrótowo).


Ale nie jest też wykluczone, że zmienimy plany.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1121 dnia: Kwiecień 14, 2015, 06:51:54 am »

Ystad to pewne info? Chcąc wejść w konkretny link wydarzenie, wyskakuje komunikat, że strona nie istnieje. To jakiś błąd czy po prostu nie ma jeszcze szczegółów?
Pewne - strona jeszcze nie istnieje = nie ma jeszcze szczegółów
Tak jest w niektórych imprezach oddalonych spory czas, bo znamy wyłącznie datę (nie możemy podpiąć info), a szkoda nie wrzucic info o samym terminie
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1122 dnia: Kwiecień 14, 2015, 09:09:15 am »
Zgłosiliśmy swój akces i czekamy na odpowiedź.
Mamy zamiar promować pierwszy tom cyklu "Zakon", pt: "Deus le volt! - Bóg tak chce", przygotowywanego na tę imprezę.



Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1123 dnia: Kwiecień 14, 2015, 06:07:41 pm »

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1124 dnia: Kwiecień 14, 2015, 09:12:59 pm »
Z co powiecie na taki komiks?

http://strefakomiksu.blogspot.com/2015/04/kicia-w-twoim-weekendzie.html
Jak rozumiem, to jest komiks o tej krucjacie. Przyznam - nieźle, nieźle. Tylko dlaczego tylko jeden rycerz? I to jeszcze na dodatek w samurajskim hełmie?