trawa

Autor Wątek: Lois McMaster Bujold - cykl Barrayar  (Przeczytany 7051 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zorro

Lois McMaster Bujold - cykl Barrayar
« dnia: Marzec 27, 2004, 09:14:11 am »
Witam. Czy ktoś oprócz mnie czytuje cykl vorowski pani Bujold? Jestem zaprzysięgłym fanem, zwłąszcza pierwszych dwóch tomów. Później trochę mój entuzjazm opada, niemniej twierdzę, że to jeden z lepszych cykli s-f jaki się ostatnio pojawił. Czytam fantastykę od wstyd powiedzieć ilu lat i od dawna mnie tak nic nie zachwyciło (inna rzecz, że klasyczna s-f jest trochę w odwrocie).
Pozdrawiam
Zorro

Offline Shadowmage

Lois McMaster Bujold - cykl Barrayar
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 28, 2004, 09:28:26 am »
A możesz powiedzieć coś wiecej o tym cyklu? Tytuły kolejnych częsci , o czy jest itp. Bo chyba nie jest to Barrayar? Z reszta tego tez nie czytałem, bo obecnie jest prawie iemożliwy do dostania. A na twórczość tej pani mam chrapkę od przeczytania Pierścienia Duszy - bardzo dobra ksiażka.
url=http://www.katedra.nast.pl]Katedra[/url] - Twoje źródło informacji o literaturze fantastycznej :)

Offline zorro

Lois McMaster Bujold - cykl Barrayar
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 29, 2004, 08:51:33 am »
Tak, tak, to oczywiście cykl o Barrayarze. Chyba jedyny jaki pani Bujold stworzyła. Ale zdecydowanie nie jest to to samo co "Pierścień duszy", tutaj jest to czysta hard s-f podlana bogatym sosikiem psycho-socjo-politycznym. Gorąco polecam. Jak pisałem - zwłaszcza dwa pierwsze tomy czyta się z zapartym tchem. A co do dostępności - fakt, że w antykwariatach chyba się nie widuje, ale w allegro zdaje się jest tego sporo.
A temat zacząłem, bo jakoś dziwnie mi cicho o tym wśród fanów.

Pozdrawiam

Offline Shadowmage

Lois McMaster Bujold - cykl Barrayar
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 30, 2004, 04:18:09 pm »
Wiem, że Barryar to sf - ale tym gatunkiem też nie gardzę, szczególnie jeśli jest dobrze napisany. Na allegro, owszem buywają, ale głownie te powieści, które mozna dostać w taniej ksiażce, lub na stronie wydawcy. Kilku powieci wcale nie widziałem.
A Bujold to całkiem płodna pisarka, co prawda u nas wyszedł chyba jej tylko jeden cykl (choc mam wrazenie, że takze z dwa tomy jakiegoś innego).
url=http://www.katedra.nast.pl]Katedra[/url] - Twoje źródło informacji o literaturze fantastycznej :)

Offline zorro

Lois McMaster Bujold - cykl Barrayar
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 31, 2004, 03:01:55 pm »
Wg mojej wiedzy, poza Barrayarem wyszły w Polsce dwie rzeczy pani Lois: wspomniany przez Ciebie "Pierścień duszy" i druga fantasy "Klątwa nad Chalionem". Sympatyczna rzecz. Kupiłem głownie dla nazwiska, bo muszę przyznać - wolę s-f od fantasy (ale bez przesady :) czytam i to i to). Moja opinia - sympatyczna rzecz. Trochę przypomina mi w klimacie "Księcia krwi" Feista. Intrygi dworskie + magia.

Offline Shadowmage

Lois McMaster Bujold - cykl Barrayar
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 31, 2004, 05:50:18 pm »
Faktycznie, myślałem, że Lustrzany Taniec nie jest Barryaru. Wg strony autorki w Polce wyszły jeszcze:

1994, Lamentowe gory (Mountains of Mourning), published in 2 parts in NF 137 and 138, translated by Dorota Malinowska, (Feb-Mar 94)

1995, Ethan z planety Athos (Ethan of Athos), ISBN 83-86530-15-4 published by Zysk i Ska. Translated by Marzena Polak

1996, Po walce (Aftermath), published in "Nowa Fantastyka", (Mar 96)
url=http://www.katedra.nast.pl]Katedra[/url] - Twoje źródło informacji o literaturze fantastycznej :)

Offline zorro

Lois McMaster Bujold - cykl Barrayar
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 31, 2004, 06:00:28 pm »
Wszystko się zgadza, niemniej ta szczegółowość serwisu jest trochę myląca:

"Lamentowe góry" oczywiście wyszły najpierw w "Nowej Fantastyce", ale później ukazały się jako jedna z trzech nowelek spojonych w jedną quasicałość w tomie "Granice nieskończoności". Nowelka palce lizać.
"Po walce" to opowiadanko, także najpierw w "NF" a potem dodane na koniec któregoś tomu cyklowego (chyba "Barrayar" ale głowy nie dam). Też bardzo fajne.
No a ten "Ethan" to moja klęska. Gdy wyszedł nie widziałem jeszcze co i jak, bo cyklu barrayarskiego nie było jeszcze ani widu, a recenzje raczej książkę zjeżdżały. Dziś chętnie bym nabył, ale jakoś nie mogę znależć w antykwariatach. Na allegro bywa, ale jakoś nie chce mi się dodawać 6 zł za przesyłkę :)
Niemniej wszystkie trzy lokują się w cyklu barrayarskim.

To tyle mojego wymądrzania się. Sorry :)
Pozdrówka

Offline Shadowmage

Lois McMaster Bujold - cykl Barrayar
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 01, 2004, 07:43:30 am »
Nie ma sprawy, wszelkie informacje chętnie przyjmuję. Serwis autorki po prostu podaje co wyszło, ale nie wgłebia sie we tematykę czy powiazanie z innymi powieściami - a raczej to robi, ale w zupełnie innym miejscu i trzeba sie strasznie dużo naszukać.
url=http://www.katedra.nast.pl]Katedra[/url] - Twoje źródło informacji o literaturze fantastycznej :)

Offline zorro

Lois McMaster Bujold - cykl Barrayar
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 06, 2008, 04:35:00 pm »
Cisza od paru lat w temacie "Bujold", napisałem więc do Prószyńskich, i otrzymałem odpowiedź:
Cytuj
Witam,
dziękujemy za list, niestety nie planujemy wznawiać i wydawać książek tej autorki.
Pozdrawiam,
Agnieszka Sempolska
Specjalista ds. promocji - redaktor serwisu internetowego
www.proszynski.pl

Niedobra wiadomość :(  Z cyklu barrayarskiego został jeszcze parę powieści, Memory, Komarr, A Civil Campaign, Winterfair Gifts, Diplomatic Immunity; a oprócz tego jest jeszcze Chalion... Może ktoś inny to przejmie...  :?:

Offline Beryl

Lois McMaster Bujold - cykl Barrayar
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 07, 2008, 08:56:46 pm »
Ja się poddałam i po angielsku powoli kompletuję cykl. Zapewne kiedy zbiorę już całość, zacznie toto wydawać Mag.

Chalion? Napisała trzecią część?
awsze mierz wysoko. Być może nie trafisz w cel, ale też nie odstrzelisz sobie stóp.

Offline zorro

Lois McMaster Bujold - cykl Barrayar
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 07, 2008, 11:08:20 pm »
Cytat: "Beryl"
Chalion? Napisała trzecią część?

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Hallowed_Hunt

Offline bond28

...
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 08, 2008, 04:02:54 pm »
czytałem palladyn dusz - recenzja jest na merlinie "co prawda nie ma tam nic o elfach, ale przyjemnie się czyta" http://merlin.pl/frontend/browse/product/1,402795.html :badgrin:  polecam ksiązkę do poczytania a recenzję do pośmiania się ;)

 

anything