Autor Wątek: Good vs Evil - twój wybór  (Przeczytany 12676 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Crow4

Good vs Evil - twój wybór
« dnia: Grudzień 11, 2002, 09:53:10 pm »
Tutaj możecie się wypowiedzieć na temat, jakie armie wolicie [dobre, czy złe] i dlaczego.....:D

Zobaczymy Kogo jest więcej....... :twisted:
nne Armie to lipa, jest tylko Bretonnia 8)

Offline Vlad

Good vs Evil - twój wybór
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 11, 2002, 10:21:01 pm »
ja wole dobre armie dlatego wybralem imperium
w koncu ktos musi zniszczyc chaos i zielonoskore paskodztwo w Starym Swiecie :twisted:

Offline Crow4

Good vs Evil - twój wybór
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 11, 2002, 10:36:31 pm »
Ja kupie sobie ( kiedys ) Wood Elfy, bo ktoś musi pomóc imperium w walce z chaosem........:D
nne Armie to lipa, jest tylko Bretonnia 8)

Offline Vindir

Good vs Evil - twój wybór
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 11, 2002, 10:40:15 pm »
przepraszam czemu od razu zielone paskudztwo i czemu akurat oni sa zli?? Dlatego ze sa stworzeni do walki, dlatego ze jak nei maja skim walczyc to walcza ze soba? Oni sa po prostu troszku tepowi i musza zabijac, imperium tez zabija wiec czemu jest dobre, kurna czemu imperium trzaska sie z bretonia?? i niech mi ktos wytlumaczy co znaczy wedlug niego dobre czy zle?? A orki i gobliny i tak bede nie wazne co bedzie zadzic chaos czy imperium, z jednego wzgledu oni rozmazaja sie szybciej niz kroliczki z duracela i dalej bede sie bic z kimkolwiek popadniei powiem prawde tak naprawde to orki wygraja ta cala niekonczaca sie wojne. Jezeli dla kogos zabawa jest gra w szachy, pamietajcie ze dla orka zabawa jest bojka
Nie wiem na jaką broń ludzie będą walczyli podczas III Wojny Światowej, ale podczas IV będą się bili na kije i kamienie" - Albert Einstein

Offline Ulthran

Good vs Evil - twój wybór
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 12, 2002, 06:36:05 am »
Vindir: źle ogólnie rzecz biorąc tę nie kończącą się wojnę wygra Chaos... Chaos zjednoczony :twisted: dlatego gram dobrymi żeby to stało się jak najpóźniej czyli po mojej smierci ;) a chaosem gram żeby na wszelki wypadek nie dostać na całym froncie :D

Offline SzAjBuS

Good vs Evil - twój wybór
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 12, 2002, 07:34:58 am »
Zli.
Chaos.
Skoro i tak wygra to trzeba mu pomoc w tym.
W czym leżą największe twe niebezpieczeństwa ? - W litości. "
Friedrich Nietzsche

Offline Gorbad

Good vs Evil - twój wybór
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 12, 2002, 07:41:49 am »
orki wcale nie są złe.
według niektorych to one odłączyły się od chaosu (wg niektórych) :D
wiec moim zdaniem są neutralne.

ORKI PANY
WWWWWAAAAAAAGGGGGGGHHHHHHH!!!!!!!!

Offline hedgehog

Good vs Evil - twój wybór
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 12, 2002, 08:05:32 am »
Na wojnie nie ma "dobrych"... wszyscy są źli. Ale pomijając ten szczegół to złe są tylko DE, VC i TK. Chaos zły???  :lol:  :lol:  :lol: Dobry żart, chaos to ciągłe zmiany, nieprzewidywalność, niepowtarzalność. Dlatego gram armią chaosu.

Dziwne pytanie w sumie bo przesuwa oś warhammerowskiego konfliktu. zło, dobro, neutralność - tysiąc odcieni szarości - to wszystko istnieje. Ale główna walka w uniwersum warhammera nie między nimi się toczy. Chaos to symbol zmian, przeciwnikiem - Mr Solkan & Ska.

Kto tu wciska kity że Chaos jest zły?! Arrrrrgh... czyżbyście byli wyznawcami bogó porządku i stałości??!!  :twisted:

 :wink:  :wink:  :wink:

Offline Nilgar

Good vs Evil - twój wybór
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 12, 2002, 08:32:09 am »
Zło i dobro to pojęcia względne, a określanie w ten sposób całych ras jest jak najbardziej sztuczne (a może nie? źli przecież byli czerwonoskórzy, zajmujący ziemie tak potrzebne dobrym białym osadnikom). Dziecinny, czarnobiały świat przedstawiony w AD&D skutecznie zniechęcił mnie do tego systemu, więc może nie "naprawiajmy" bardziej "ludzkiego" świata Warhammera. Źli są ci, którzy są źli dla ciebie, dla innych mogą być akurat dobrzy.
I kto powiedział, że Dark Elfy są złe? Może są kiepskie w np. podnoszeniu ciężarów, ale złe - to brzmi śmiesznie...

Offline Dracon2

Good vs Evil - twój wybór
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 12, 2002, 09:07:56 am »
No właśnie zło i dobro to pojęcia względne, i nie można klasyfikować kogoś za złego tylko dlatego że nie jest elfem, krasnoludem lub człowiekiem. Czy każdy kto zabije człowieka, krasnoluda lub elfa jest od razu zły? Nieeee. Złem może być wszystko, to zależy tylko od punktu widzenia. A pozatym LIZARDMENI są najlepsi!

Offline Crow4

Good vs Evil - twój wybór
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 12, 2002, 09:23:34 am »
Każdy ma to co lubi......


Bo przecierz każdy jest choć po części zły i dobry...........:)
nne Armie to lipa, jest tylko Bretonnia 8)

Jankiel

  • Gość
Good vs Evil - twój wybór
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 12, 2002, 01:09:39 pm »
A ja mogę stwierdzić wprost, że moje DE są złe. I bardzo się z tego cieszę :twisted:

Offline Solitaire

Good vs Evil - twój wybór
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 12, 2002, 01:12:44 pm »
Nie zapominajcie, że są w tym świecie rasy, które pewne zachowania mają wrodzone, albo kształtują takie cechy w trakcie wychowania. Dark Elfy są złe, jakby na to nie spojrzeć, i nie dlatego, że sobie podbić Ulthuan chcą, ale ponieważ czerpią przyjemność z cudzego cierpienia. Kwestia ludzi w Starym Świecie jest w miarę prosta. Herosi i kanalie, jak dzisiaj.
Elfy Leśne i Wysokie nie posiadają w swojej kulturze elementów mogących być sklasyfikowanymi jako złe. Chęć pokojowego współistnienia oraz szerzenia zdobyczy nauki i sztuki natomiast może byc uznana za dobrą. Można to ciągnąć bardzo długo, pamietając jednak, że dobro i zło w żadnym wypadku nie są wartościami, które można relatywizować.
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline SoCiu

Good vs Evil - twój wybór
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 12, 2002, 02:09:55 pm »
dlaczego DE stały się okrutne bo to chyba każdy wie kto chodz troche sobie poczytał ...wszystko przez HE to oni pierwsi ta niby dobra rasa wycieła wpień ludność cywilną za czasów kiedy wszystkie elfy żyły na jednej wyspie(nie licząc osadników  w nowym świecie bo to inna historia).
Dlatego według mnie dobro i zło jest jednym z dobra rodzi się dobro z dobrych o złych zamiarach rodzi się zło a ze zła może narodzić się dobro dlatego pomimo mojego filozoficznego wykładu nie powinno się mowić o kimś dobry albo zły......bo to i tak jest zmienne tylko Chaos pozostaje Chaosem...
ww.s.p.glt.pl

Jankiel

  • Gość
Good vs Evil - twój wybór
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 12, 2002, 04:32:10 pm »
Akurat zarówno dobro, zło jak i wszystkie inne wymyślone przez ludzi pojęcia są relatywne. Dobro i zło to jest tylko nasz wymysł. Każda z kultur miała troche odmienne wizje, co do fundamentalnych wartości i pojęć. I byłoby sporą arogancją stwierdzać, co jest dobre a co złe - kto mógłby się tego podjąć - rząd, papież, ONZ? Bo przecież nie każdy z osobna - wtedy mamy relatywizm.

 

anything