trawa

Autor Wątek: Malowanie  (Przeczytany 87172 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline drachenfeles

Malowanie
« Odpowiedź #435 dnia: Październik 17, 2006, 03:25:59 pm »
jeżeli to plastik to zamaluj, chyba że chcesz się męczyć z denaturatem
jak metal to wrzuć do rozpuszczalnika nitro

Offline KędzioR_vo

Malowanie
« Odpowiedź #436 dnia: Październik 17, 2006, 04:11:01 pm »
Możesz tez użyć płynu hamulcowego ;) Dobrze zmywa farbę z plastików :)

A teraz wreszcie w otchłani internetu pojawi się zalążek mojego bezimiennego na razie HiVE FLeet ;) Jak zawsze wykorzystam ten temat do autokreacji  :p
Mój ukochany z Tyranidów, znany jako Spook, Mantis Stalker, Tyranicus Chameleo czy po prostu

                                      LictoR

Z podstawką i kolorystyką wyjaśniającą jego "coverowe" bonusy i zdolności kamuflażowe :)

Rysunek "projektowy" ;)





LictoR lekko z boczku
LictoR z boczku inaczej
Front Drapieżcy
Trochę inaczej
Lictor z lewej
Lewa jeszcze raz
PRawica drapieżcy
Lictua z góry
Podstawka


Niestety, nawet najlepsze fotki nie oddadzą pełni krwiożerczości i czystej, nieograniczonej drapieżności tej cudnej bestii ;)  :D

Co do podstawki jeszcze - paprotki z zestawu modelarskiego (metal fototrawiony), duże liście kolorowe są wzorowane na krotonach (te z czerwienią), a jasne na begoniach, wzięte z zestawu Glade Guards WE WFB, natomiast wysokie trawy, coś a'la pandan, zrobiłem sam z papieru :)

To tyle, czekam na komentarze :)
) Padre GianLuca KędzioR_vo <- filmik jest! , 8)
:mad: il SenoR OscuRo de la Inquisition :mad:


Offline kamlik

Malowanie
« Odpowiedź #437 dnia: Październik 17, 2006, 04:30:31 pm »
Fajny figs :D... bardzo dziekuje za pomoc akuratnie mam pod reka rozpuszczalnik nitro ;)

Offline Encaitar

Malowanie
« Odpowiedź #438 dnia: Październik 17, 2006, 04:46:00 pm »
No cuz zmartwie cie Kędzior, figurka nie podoba mi sie ni w zab, ale malowanie... szacunek.

pozdrowienia
"Sławne rycerskie rogi północy grały pobudkę do boju. Rohan wreszcie przybył z odsieczą."
"...do Haradu dotarła tylko legenda o strasznej zemście i potędze napadniętego Gondoru."

Offline Herudaio

Malowanie
« Odpowiedź #439 dnia: Październik 17, 2006, 05:48:01 pm »
Zarówno pomysł jak i wykonanie bardzo mi się podoba :)
Jeśli cała armia będzie tak wyglądać to będzie naprawdę super. Precz z pomarańczowymi Tyranidami ;)
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline kamlik

Malowanie
« Odpowiedź #440 dnia: Październik 19, 2006, 02:00:30 pm »
Ja zadam glupie pytanie ale jak wy cieniujecie? Drybrushem czy cienka warstwa farby?

Offline KędzioR_vo

Malowanie
« Odpowiedź #441 dnia: Październik 19, 2006, 02:09:38 pm »
Róznie - często drybrushem, zwłaszcza na figsach LotRowych. Natomiast na Lictua suchopędzel nie miałby prawa bytu, więc stopniowym rozjaśnianiem i warstwowaniem bardzo rozcieńczoną farbą. Coś jak blending chyba :D

BTW w ogóle mam sklerozę, zapomniałem dodać ulubioną fotkę mojego LictoRa, czyli widok z tyłu na ogon :D
LictoR zadnio ;)

Co do pytanka HeRu, to ogół armii będzie malowany inaczej, tylko Mantis StalkeR ma się tak kamuflować :) Reszta nie musi :D

PozdRawiam
) Padre GianLuca KędzioR_vo <- filmik jest! , 8)
:mad: il SenoR OscuRo de la Inquisition :mad:


Offline Maximus from Rome

Malowanie
« Odpowiedź #442 dnia: Październik 19, 2006, 02:54:49 pm »
Cytat: "kamlik"
Ja zadam glupie pytanie ale jak wy cieniujecie? Drybrushem czy cienka warstwa farby?


Nie chcę mi się gadać wiec masz;;;;
http://www.cytadela.pl/modules.php?name=Sections&op=viewarticle&artid=24
pzdr
arrior I sniper set  L96A1 zestaw wzmocnionego tłoka, cylindra i prowadnicy oraz sprężyna własnej produkcji, przedłużane lufy, lufa precyzyjna długości 58cm średnicy 6.03 prędkość początkowa pocisku około 750-800 fps.

Offline drachenfeles

Malowanie
« Odpowiedź #443 dnia: Październik 19, 2006, 03:19:52 pm »
Cytat: "KędzioR_vo"
Róznie - często drybrushem, zwłaszcza na figsach LotRowych. Natomiast na Lictua suchopędzel nie miałby prawa bytu, więc stopniowym rozjaśnianiem i warstwowaniem bardzo rozcieńczoną farbą. Coś jak blending chyba :D


blending to coś zupełnie innego ale przy liktusiu wykazałeś nie lada kunsztem, szczególnie jeśli chodzi o ogon - respect

Offline kamlik

Malowanie
« Odpowiedź #444 dnia: Październik 20, 2006, 04:57:27 pm »
Siadlem ostatnio przez jednym z kodow i pomyslalem sobie zeby go pomalowac w ten sposob:

Prosze komentowac koncepcje zwiazana z tymi skrzydelkami przy helmie...prosze o niekomentowanie reki i miecza ani plaszczu ewentualnie mozna sie posmiac ze zbroi :P Tarcza chyba jest w niezlym stanie ale zdjecie nie ukazuje calej figurki.... Najbardziej interesuja mnie wasze komenty zwiazane z moja koncepcja(niebieskie naramienniki itd) a nie reszta....chcialbym zwrocic uwage ze twarz jest nie skonczona a naramienniki nie sa cale niebieski..sa niebieskie tylko te skrzydelka reszta srebrna! :P

Pozdro
Kamlik :P

Offline Pablo_von_kozlow

Malowanie
« Odpowiedź #445 dnia: Październik 20, 2006, 06:49:01 pm »
powiem bez owijania w bawełne
tragedia  :!:
za dużo farby, zbyt widoczne przejscia i poobijany bardziej niz moje WE po turnieju w Gdyni  :?
-22 WWA nocnych Marków aglomeracja

Offline kamlik

Malowanie
« Odpowiedź #446 dnia: Październik 20, 2006, 07:00:48 pm »
Pablo wiem ze to tragedia z przejsciami ale ja nie mowie ze to jest koniec... Chodzilo mi o te niebieskie elementy a apropo poobijania to nie widze zeby cos bylo tutaj poobijane...chodzilo mi o ocene koncepcji z tymi niebieskimi elementami :) Btw. dzieki za szczera odpowiedz ;)

Offline drachenfeles

Malowanie
« Odpowiedź #447 dnia: Październik 20, 2006, 07:29:02 pm »
kamlik ten model jest mocno poobijany, a jeśli chodzi o malowanie to widać, że wiesz, że dzwonią, ale nie wiesz w którym kościele, spróbuj poczytać tutoriale dla początkujących, nie koniecznie z lotra, na początek może spróbuj te 4:

http://uk.games-workshop.com/chaosspacemarines/four-colours/2/

Offline kamlik

Malowanie
« Odpowiedź #448 dnia: Październik 20, 2006, 07:48:34 pm »
Dzieki drachu za podopowiedz ale apropo poobijania to zdjecie psuje all bo w rl wyglada idealnie -.-

Offline Maximus from Rome

Malowanie
« Odpowiedź #449 dnia: Październik 20, 2006, 09:24:08 pm »
Cytat: "Pablo_von_kozlow"
powiem bez owijania w bawełne
tragedia  :!:
za dużo farby, zbyt widoczne przejscia i poobijany bardziej niz moje WE po turnieju w Gdyni  :?


Pablo...
Nie mów odrazu "tragedia...", to jest mało budujące...
On jest początkujący...
Powiedz co tu nie pasi, i jak to może poprawić;co z tym zrobić...
Pozdrawiam MaX
arrior I sniper set  L96A1 zestaw wzmocnionego tłoka, cylindra i prowadnicy oraz sprężyna własnej produkcji, przedłużane lufy, lufa precyzyjna długości 58cm średnicy 6.03 prędkość początkowa pocisku około 750-800 fps.

 

anything