Autor Wątek: Eldarskie zapytanka  (Przeczytany 200320 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline q.dla.ty

Eldarskie zapytanka
« dnia: Kwiecień 27, 2004, 02:26:40 pm »
Postanowiłem założyć taki temat, bo przegrzebywanie sie przez wszystkie tematy w poszukiwaniu informacji o zasadach dotyczących Eldarów jest nieco uciążliwe, a tak mam nadzieję, że wszystkie wątpliwości, młodzi Seer'owie będą mogli rozwiać w tym miejscu.

Ponadto prosiłbym aby nie umieszczać w tym miejscu rozpisek bo do oceny rozpiski możecie sobie nowy temat założyć, a tu bym chciał aby znajdowały sie tylko nurtujące nas (Seer'ów) pytania.

Walka z Chaosem trwa, razem Bracia Eldarscy, po zwycięstwo!!!

i od razu mam takie pytanka:
ghost helm ignoruje na 4+ atak z perils of warp i dodatkowo zmniejsza o połowę(zaokr.w górę) siłę demona który walczy z posiadaczem hełmu.

pyt 1. czy demony z warpa też mają połowioną (halved) siłę?

pyt 2. czy za demona uważany jest tylko demon prince? czy może jak to gdzieś podaje codex =I= - wszystko co ma jakies gifty demoniczne badz weapon za iles tam pkt. ?
he stars themselves once lived and died at our command...

Offline Pokpoko

Eldarskie zapytanka
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 27, 2004, 03:04:02 pm »
2)demonem jest każdy Lord z więcej niż 50pts wpakowanymi w Gifty...
1)co rozumiesz przez "z warpa"?summonowane?

Offline krawat

Eldarskie zapytanka
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 27, 2004, 03:28:22 pm »
a czasem nie chodzi o polowe WS zamiast sily :?
ZAPINAMY

Offline Michaelius

Eldarskie zapytanka
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 27, 2004, 08:41:57 pm »
Cytat: "krawat"
a czasem nie chodzi o polowe WS zamiast sily :?


Owszem zmniejsza WS a nie sile. Za fajnie by bylo :)

Mnie natomiast nurtuje, gdzie byla opublikowana poprawka ,ze Exarch Swooping Hawkow moze korzystac z FoF, bo nie moge tego nigdzie znalezc a na 95% procent jestem pewien , ze moze.
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline q.dla.ty

Eldarskie zapytanka
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 28, 2004, 11:32:54 am »
Cytat: "Pokpoko"

1)co rozumiesz przez "z warpa"?summonowane?

miałem wrażenie że w podstawce jest napisane "warp daemons" a jest tam napisane "warp creature" wiec to pytanie można uznać za nie byłe
I miałem na myśli WS a nie S  :roll:
he stars themselves once lived and died at our command...

Toster

  • Gość
Eldarskie zapytanka
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 29, 2004, 09:00:19 am »
Ja tez mam pytanko czy Vibro cannon wbija automatycznie glacing hita w pojazd jak trafi ? Tak mi jakos wychodzi jak czytam kodexa....

Offline jachu_ka

Eldarskie zapytanka
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 29, 2004, 10:15:09 am »
Cytuj
a vehicle or other target with damage table hit by a vibro cannon suffers a single glancing hit- do not roll fot armour penetration.


tak, mysle ze to oznacza ze dostaje glana :]

mąka krupczatka
<- ikona prawdziwego kasztaniarza.

Offline krawat

Eldarskie zapytanka
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 29, 2004, 01:13:04 pm »
Cytuj
Mnie natomiast nurtuje, gdzie byla opublikowana poprawka ,ze Exarch Swooping Hawkow moze korzystac z FoF, bo nie moge tego nigdzie znalezc a na 95% procent jestem pewien , ze moze.


toby troche glupie bylo bo w codexsie wyraznie napisane jest za kreatury z savem 4+ lub gorszym maja FoF a tu nagle kolo nie dosc ze lata 12" moze wykupic sobie ze ma +D6" do szarzy to i jeszcze tego FoF mialby miec??  :o
ZAPINAMY

Offline chrobry

Eldarskie zapytanka
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 29, 2004, 02:28:33 pm »
w kodelksie stoi jak byk
Modele nie moga fleetowac jezeli maja save lepszego niz 4+ oprocz
exarchow: Fire Dragons, Dire Avengers, Banshee
Nie moga tez fleetowac: any unit containg anti-grav platforms, support weapons, Dark Reapers, Avatar, pojazdy oraz jetbajki

Offline Michaelius

Eldarskie zapytanka
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 29, 2004, 06:27:33 pm »
Owszem tylko, ze z tego co jest napisane w kodeksie jasno wynika, ze oddzial Swooping Hawkow bez exarcha moze wykonac FoF bez problemu (bo jetbike'ami to oni chyba nie sa, na avatara, reaperow czy platforme tez nie wygladaja). Za to jak dolozymy im exarcha to juz nie moga, bo jeden z modeli ma 3+ save'a, przeciez to debilizm :wall:
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline Michaelius

Eldarskie zapytanka
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 29, 2004, 06:31:00 pm »
Cytat: "krawat"

toby troche glupie bylo bo w codexsie wyraznie napisane jest za kreatury z savem 4+ lub gorszym maja FoF a tu nagle kolo nie dosc ze lata 12" moze wykupic sobie ze ma +D6" do szarzy to i jeszcze tego FoF mialby miec??  :o


Gwoli scislosci, zasieg szarzy nie ulega zwiekszeniu. Jesli przeciwnik jest dalej niz 6" to szarza i tak nie dochodzi. Ta zdolnosc umozliwia tylko i wylacznie dostawienie sie do jednego z dalszych modeli przeciwnika i nic wiecej. Taki Acrobatic dla ubogich.
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline q.dla.ty

Eldarskie zapytanka
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 09, 2004, 10:09:17 pm »
kolejne pytanko:
czy można mindwar'ować kolesia w pojeździe open-topped (np. w land speederze, czy war walkerze)?
he stars themselves once lived and died at our command...

Offline jachu_ka

Eldarskie zapytanka
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 09, 2004, 10:25:25 pm »
nie mozna bo pojazdy nie maja w ogole liderki. swoja droga speeder nie jest otwarty :]

mąka krupczatka
<- ikona prawdziwego kasztaniarza.

Offline q.dla.ty

Eldarskie zapytanka
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 09, 2004, 11:21:44 pm »
oki, faktycznie, a ja jakoś sobie ubzdurałem, że oni mają normalną załogę jak w Attack biku

apropo: co sie dzieje jak mindwar'uję kierowcę asault biku i on ginie:

warriant #1. ten drugi marin przesiada sie na miejsce dotąd zajmowane przez kierowcę? :)

warriant #2. czy dalej jedzie prosto przed siebie aż sie roz...piiiiii*...zga na ścianie albo w lesie :tomb:   :D

warriant #3 albo jak cudem :cheers: nie wpadnie na przeszkodę to wyjeżdża za stół :rotfl:    

* dźwiek sygnału zagłuszającego brzytkie wyrazy :)
he stars themselves once lived and died at our command...

Offline Michaelius

Eldarskie zapytanka
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 10, 2004, 07:16:34 am »
Zadam glupie pytanie:) Ile ran ma atak bike? Jesli dobrze pamietam to jedna, co dzieje sie z modelem ktory ma jedna rane i ja straci?
Wydaje mi sie, ze odpowedzi na nie sa calkiem proste :P

PS.To sa pytania retoryczne, zeby nikt mi tu nie probowal na nie odpowiedziec w tym watku :lol:
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"