Autor Wątek: Troja  (Przeczytany 10738 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bioły

Troja
« dnia: Maj 13, 2004, 10:53:31 pm »
Dzisiaj jest premira w Polse tego filmu, jeśli ktoś zwas go zobaczy niech napisze jaki jest....... bo chiałbym w sobotę wybrać się na niego ale nie wiem czy warto ........
ww.forum.swc.prv.pl  - rózne fora :)
              ..

Offline Wosho

Troja
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 14, 2004, 09:09:13 am »
A po co??
chcesz sie przekonac co za film idz sam...
Patrz Van Helsing...masz rozne opinie i co pojdziesz??
Moze obstawimy komu sie bedzie podobac a komu nie??
Juz mam pare typow  :|

Offline Ibrahim Ibn Erales

Troja
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 16, 2004, 06:47:16 pm »
Byłem. Widziałem. Psmialem się. Zadziwiłem pare razy...

Wsumie to ja- dureń zastanawiałem się czemu nie ma wątku z Ifigenią...
Naiwniak...
uchybienia wobec oryginału sa i sa niewybaczalne. no cóz. Grecy by takiego     pana Benioffa co ponoć scenariusz popełnił ze skąły zrzucili, ja teżmiałem meomentami ochotę...

Bitwy jak zwykle takie jakieś nijakie (lądowanie ciekawe choć cały czas narzucała mi się mysl, ze zaraz odezwą sie kaemy koszące lądujących achajów, starcie w świątyni nudnawe, główna bitwa nudnawa, zdobycie troi nudnawe)... Albo to mi zawsze tak wyglądają tłumy powielonych ludzików i pokazy choreograficzne aktorzyn w centrum...
Włąściwie to sami herosi też tacy jacyś nijacy... Bez charakteru...
Nawiązania do mitologii takie dziecinne i na siłe, bogów usunięto, Eneasz został (po czym poznamy? - po ojcu uwieszonym szyi... :wall:), pięta też została ale odrobinkę zmieniona...
W sumie nawet nie zauważyło się upływu czasu a to przecie dwie i pół heury.

Jakby na to nie patrzeć sześć piw na dziesięć.
Ale w sumie po facecie po 'das Boot' to ja bym się czegoś więcej spodziewał.
 good friend will come and bail you out of jail... but a true friend will be sitting next to you saying "Damn.... that was fun!"

Jankiel

  • Gość
Troja
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 16, 2004, 08:35:49 pm »
Coz, Iliade czytalem w szkole, kiedy bylem jeszcze glupim szczeniakiem i niewiele z niej zapamietalem... Dlatego nie mialem mozliwosci zauwazenia odstepstw od oryginalu.
Na koncu bylo poza tym jedno wazne zdanie - "film na motywach Iliady"
Mam nadzieje, ze tlumaczy to wszelkie odstepstwa od oryginalu...
A co do samego filmu - bylem pod wrazeniem. Mimo, iz generalnie gustuje w ambitnych produkcjach, mam cieple uczucia do tego rodzaju filmow (historyczno-batalistycznych) i moze dlatego nie uslyszycie ode mnie zadnego zlego slowa na temat Troi. Poza tym, ze za krotka.

Offline Corum

Troja
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 16, 2004, 10:08:57 pm »
Bylem przed chwila i nie jestem rozczarowany.
Swietna jest 'walka' poczatkowa, bylem mile zaskoczony. Armia moze i komputerowa, ale za to miala fajowe zbroje (szczegolnie parszywa piedziesiatka Achillesa i sam jej szef).

Oczywiscie jak to hollywood:
1. skrocili wojne (gdzie te 10 lat?)
2. wiecej Achillesa (z tego co pamietam, powinien zginac zaraz po wakce z Hektorem, tak?)
3. Hehehehe, miecze z brazu, a nawalaja nimi jak stalowymi, hehehehe

Offline KreoL

Troja
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 17, 2004, 07:48:49 pm »
Cytat: "Corum"
2. wiecej Achillesa (z tego co pamietam, powinien zginac zaraz po wakce z Hektorem, tak?)


Nie Achilles ginie troche później.
ie będą Mody bluzgać nas,
Ni postów nam kasować.
Dzielni my ludzie,gildiowa brać.
Offtopujemy gdzie sie da. :) ;)

Offline Nataniel

Troja
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 17, 2004, 07:52:42 pm »
Witam
A ja zapamiętałem z tego filmu to, że nie pamiętam jak się skończył (może mi ktoś przypomnieć? :-( Nie to żebym od razu usnął ale jakoś umknął mi ten moment z pamięci (pamiętam tylko napisy końcowe :-).
Pozdrawiam
Nataniel
ielecka Kompania Najemna

Offline login

Troja
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 17, 2004, 09:08:23 pm »
właśnie z tego co wiem, to w Meksyku, gdzie kręcono batalistykę naprawdę zorganizowano hordy statystów- podobno w niektórych scenach było ich 75 tysięcy (!). nie ma to jak tania siła robocza z południa...
hehe, zabawnie czyta się komentarze w stylu: 'jak się skończyła iliada', albo 'gdzie te 10 lat ; )'- ptrzecież Iliada traktowała o krótkim fragmencie z ostatniego roku(bodajże 7 tygodni, ale dokładnie nie pamiętam) wojny trojańskiej i informacje z przeszłości były wsadzane przez Homera na zasadzie dzisiejszej retrospekcji.
Mistrzu, dość! Wystarczy tego filozofowania!", Arystoteles.

Antyplaton

Offline Corum

Troja
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 17, 2004, 09:39:55 pm »
login - a jednak film rozpoczyna sie porwaniem Heleny i konczy spaleniem Troi, wiec powinno to byc 10 lat.

To, ze Iliada traktowala tylko o ostatnich 7 tygodniach naprawde nie ma tu najmniejszego znaczenia.

Offline login

Troja
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 22, 2004, 06:16:22 pm »
wg niego ile lat trwała ta wojna?
Mistrzu, dość! Wystarczy tego filozofowania!", Arystoteles.

Antyplaton

Offline Corum

Troja
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 22, 2004, 08:11:39 pm »
chodzi Ci o rezysera?
poczatek bitwy i jej koniec dziela jakies trzy tygodnie, z czego ostatnie dwa to budowanie konskiej pulapki.

Offline Kmicic

Troja
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 22, 2004, 08:26:21 pm »
Warto... choćby żeby zobaczyć potęgę tych wojsk i porównać z Władcą...
ORONA 1973 KIELCE

Offline eska crew

Troja
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 24, 2004, 07:36:27 am »
mam wybor - albo Troja albo Van Helsing. Co radzicie ?
Wszystko co doskonałe dojrzewa powoli"

A.Szopenhauer

Offline Kormak

Troja
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 24, 2004, 09:29:54 pm »
Radzimy iść na Kill Billa 2 :D

Kilka luźnych uwag odnośnie "Troi":

- świetny Sean Bean jako Odyseusz
- aktorka grająca Helenę... ma naprawdę dobrego agenta, albo rolę dostała wiadomą drogą... najbrzydsza ze wszystkich kobiet w filmie!
- dwóch Szkotów z "Bravehearta"!! Ojciec i syn :D Jeden jako król Sparty, a drugi (Uncle Duncan z reklamy Tyskiego) jako Trojańczyk
- Orlando Bloom żenujący... ale to już w jego przypadku reguła
- świetne sceny walk, szczególnie jeden na jeden. w żadnym filmie wcześniej nie widziałem pojedynku z użyciem włóczni. no i te ciosy z wyskoku Achillesa...
- a propos Achillesa... Patrokolosa-kochanka przerobili na kuzyna, ech...
- cała wielka wojna trwa jakieś 2 tygodnie...
- komiczna scena... Trojańczycy na plaży wkopują na sztorc zaostrzone pale (spodziewali się czołgów? transporterów?). Nie przydają się zupełnie. Co robią Grecy po zdobyciu brzegu? Wkopują te pale w drugą stronę... podczas szturmu Trojańczyków na ich obóz też się nie przydają :D

Offline Ibrahim Ibn Erales

Troja
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 27, 2004, 09:34:43 pm »
Cytat: "Kormak"
- świetny Sean Bean jako Odyseusz


Tylko za mało wyeksponowany... A szkoda bo bardzo go lubie...

Cytuj
- dwóch Szkotów z "Bravehearta"!! Ojciec i syn :D Jeden jako król Sparty, a drugi (Uncle Duncan z reklamy Tyskiego) jako Trojańczyk


Cały czas mi po łbie chodziło skąd ja tych panów znam :lol:

Cytuj
- a propos Achillesa... Patrokolosa-kochanka przerobili na kuzyna, ech...


Kochana nasza poprawnosć polityczna przegrywa w konfronacji z Illiadą...

Cytuj
- komiczna scena... Trojańczycy na plaży wkopują na sztorc zaostrzone pale (spodziewali się czołgów? transporterów?).


Natarcia cięzkiej kawalerii. Na plazy.
 good friend will come and bail you out of jail... but a true friend will be sitting next to you saying "Damn.... that was fun!"